Göz Çevresi Bakımı Göz altı için yaş maya kullananlar

arkadaşlar bu yaş maya katı birşey küp şeklinde...bundan nasıl karışım hazırlayıp gözaltımıza süreceğizki?biri aydınlatırsa çok memnun olurum

canım göz altınada uygulayabilirsin suna dumankayanın tarifi bu kadın söylemişti uylandığını.bendede ilk başlarda kızarma oluyo cildim hassas olduğu için ama daha sonra geçiyo korkulcak bişe yok yani.

Ben ilk kez bu akşam yaptım bu maskeyi. Kızarıklık falan denince dozu biraz değiştirdim. Süt miktarını arttırdım. Kızarıklık olmadı. Göreceğiz bakalım, hadi hayırlısı..

göz altı morluları içinn kesinlikle yosun yağıı öneririm sizee kızlarr geçen günn annemle babam aktarcıya gitmiş paptya we lavanta alıcaklarmış gözaltı morluğu var kızımdademiş adama adamda demişkii onları bırakın ben size bişey werim 3 gün sonraa etkisini görücekmiş demiş sabah akşam pamukla gözaltına sürsün demiş bugün aldımm denemeye başladımm YOSUN YAĞI kızlarrr bence deneyin derimmm 3 gün içinde etkisini gösteriyomuşş azalmayı hissedilir derecede farkettiriyomuş SAĞLIK BAKANLIĞINDAN ONAYLII VE BAKIN NELERE İYİ GELİYOMUŞ BAŞKA "SELÜLİT,SARKMIŞ DERİ,GÖZALTI MORLUKLARI,BEDEN ÜZERİNCE SIKILAŞTIRICI VE İNCELTİCİ OLARAK KİLO VERDİKTEN SONRA WE DOĞUM SONRASI OUŞAN ÇATLAKLARIN TEDAVİ EDİLMESİNDE GÜWENLE KULLANILABİLİR.
KULLANIMI: SORUNLU CİLT ÜZERİNDE BİR MİKTAR YOSUN YAĞI MASAJ FRİKSİYON TARZINDA SÜRÜLÜR DAHA SONRA YOSUN YAĞININ ÜZERİNE PAMUKLU BİR ÜRÜN VEYA FİLM STRECH İLE KAPATILIR. 4-5 SAAT KADAR BU ŞEKİLDE DURULUR GÜN AŞIRI UYGULANIR.... GÖZALTI MORLUKLARINDA İSE PAMUK ÜZERİNE 3-4 DAMLA KOYULARAK GÖZALTINA SÜRÜLÜR.2-3 SAAT KADAR BEKLETİLİR.SABAH WE AKŞAM UYGULANABİLİR..

canım morluklara işe yarayınca buraya da yazarmısın yararsa sana öptüma.s.

Ben daha önce kayısı yağı kullanmıştım fakat sürdüğümde cildimi azda olsa yakıyordu,daha sonra bir arkadaşım kayısı çekirdeği yağı kullanmamı tavsiye etti ben denemeye karar verdim 3aydır kullanıyorum gerçektende çok memnunum hem cildimi yakmıyor hemde göz altlarıma çok iyi geldiğini söyleyebilirim.faydalarına geline;hücre yenileyicidir,nemlendirici olarak cilltte kullanılır,göz çevresi kırışıklıklarını giderir(göz çevresinde kullanırken tatlı badem yağıyla karıştırılması önerilir)cildi tazeler,.DAHİLEN kullunımda şeker hastalığına ,ağrı giderici olarak kullanılır ,karın ağrısı içinde geçerlidir.Dahilen kullanımı 1 fincan suya 4-5 damla damlatılarak kullanılır tok karnına içilir ayrıca. Doğada en yüksek oranda B 17 vitaminini ihtiva eden tek meyve kayısı ve kayısı çekirdeğidir. .......................kızlar bu yazıyı kk dan kopyalamıştım bilgisayarıma ben.. denemdim sizin bi fikriniz var mı .?????

yas maya süt ikilisi zararsız..cildi hassas olanlara kızarıklık oluyo ama geçiyo hemen.. maya çok faydalı cilde..:)

arkadaşlar bu göz altımda gülünce oluşan çiziklere iyi gelir mi?? işe yarayan var mı?

bende yaş maya maskesini uyguladım ve memnun kaldım. bir ara gül suyu kullandığımdan çizgiler oluşmuştu.. onlardan bu mucize maske ile kurtuldum. çokda güzel nemlendiriyor ayrıca.
benimde cildim hassas ve alerjiktir ama bi zararını görmedin ben.
sevgiler.

Arkadaşlar yaş maya evet oldukça yararlı bir ürün ancak bildiğiniz gibi son kullanma tarihi üretiminden sonraki 3 veya 6 gündür. Yani yaş mayayı aldığınızda mutlaka üretim tarihinin çok yakın olduğuna dikkat edin, aksi takdirde tarihi geçmiş veya son kullanma tarihi yakın olan mayalar ciltte yanma, kızarıklık ve hatta elastikiyet kaybı yapar. ille de maya kullanıcam derseniz KURU MAYA tavsiyemdir. Hem kullandığınız kaba istediğiniz kadar dökersiniz hem de kalan mayayı daha sonra istediğiniz tarihte tekrar kullanabilirsiniz.
yaptığınız en büyük hata GÖZ ALTLARINA maske uygulamak. Mesleğim gereği sizi bu konuda uyarmak istiyorum..... Asla ve asla Göz Altına MASKE UYGULANMAZ. sakın arkadaşlar, gözaltındaki deriye aygılı olalım. hatta bakım kremlerini sürerken bile kullandığınız parmak YÜZÜK PARMAĞI olmalı çünkü derisi en yumuşak parmak yüzük parmağıdır. Tüm maskeler evet bir şekilde ciltte işe yarıyor ama şunu unutmayın ki o çok ünlü ve pahalı markalar bile göz altı bakımı için ayrı ayrı seriler üretirler. Nedeni de yüzümüzdeki deri ile göz çevresindeki deri birbirinden çok farklıdır..........

Gözaltı şişlikleri ; yorgunluk, uykusuzluk, vitaminsizlik gibi sebeplerden meydana gelir ve şişliğin olduğu bölgedeki cilt dokusu sarkmaya başlar ve sarkan cilt gevşek bir hal aldığı için kılcal damarlar o gevşekliğin içine doğru yayılmaya başlar. önlem alınmadığı takdirde o şişlikler allah korusun kalıcı olabilir. >>>>>Yapılması gereken en iyi şey soğuk kompresler ve yağsız olan ürünler kullanmaktır.<<<<<

Göz altı morlukları ise; yine yorgunluk, uykusuzluk, vitaminsizlik ve genetik olarak yani ırsi vb. sebeplerden meydana gelir ki gözaltındaki kan dolaşımının yavaşlaması sebebiyle o bölgedeki hücreler Bilrubin denen bir madde üretir bu madde de yüzeyde morluk veya kahverengi bir satıh oluşturur gözaltında. >>>>Yapılması gereken yine soğuk kompresler ve yağsız ürünler kullanmak ve bir de gözaltına uygulanan kremleri ufak vuruşlarla yani tamponlama yöntemiyle (yine yüzük parmağınızla) sağa sola hareketlerle uygulamaktır. Asla ve asla bastırarak ve parmakları sürterek bakım yapmamalısınız. Parmaklarla gözaltına tamponlama yaparsanız Kan Dolaşımını hızlandıracağınız için o bölgedeki şişlikleri de azaltmış olursunuz, az önce bahsettiğim gözaltındaki hücrelerin Bilrubin üretmesine de engel olmuş olursunuz.

30 yaşındayım ve göz çevremde 1 tane bile çizik yok ve hayatım boyunca gözaltlarım (ne kadar yorgun olsam da) mor veya kahverengi olmadı. 20 yaşımdan beri dikkatle ve doğru olduğuna emin olduğum yöntemleri uyguladım.

Her zaman bilgilerimi / bildiklerimi sizlerle paylaşmaya hazırım.

Sevgimle,:CüvCüv:
Sare

sare79 arkadaşım valla ben yaş mayayı sütle karıştırıp uyguluyorum gayet ii yapıyor.. ben ilk üretim tarihi çok yakın olan mayayı alıp küçük parçalara bölerek derin dondurucuda muhafaza ediyorum ve cildimde olan sivilce izlerindende bu maya sayesinde kurtuldum... kuru mayanın pek bir etkinliği yok yaş mayadaki faydalı bakteriler etkin halde çünkü... gözümüze maya maskesi yapın diyen sevgili suna dumankaya da yılların güzellik uzmanı ve kadın 50 yaşına yakın olduğu halde ondada 1 tane bile kırışıklık yok... yani şu yapılmamalı bu yapılmamalıdan ziyade doğru yapılması önerilmelidir bence ... saygılar..

Bende göz çevresine maske yapılmaz diye biliyorum..maya maskesinide sadece yüze yapıldığını biliyorum..yüzde gerçekten çok faydalı bir maske ama ben bütün maskelerde olduğu gibi göz çevreme sürmeden tüm yüze uyguluyorum..göz çevremede sürekli hiç aksatmadan göze özel kremler kullanırım..şutarafagitti

sare79 arkadaşım valla ben yaş mayayı sütle karıştırıp uyguluyorum gayet ii yapıyor.. ben ilk üretim tarihi çok yakın olan mayayı alıp küçük parçalara bölerek derin dondurucuda muhafaza ediyorum ve cildimde olan sivilce izlerindende bu maya sayesinde kurtuldum... kuru mayanın pek bir etkinliği yok yaş mayadaki faydalı bakteriler etkin halde çünkü... gözümüze maya maskesi yapın diyen sevgili suna dumankaya da yılların güzellik uzmanı ve kadın 50 yaşına yakın olduğu halde ondada 1 tane bile kırışıklık yok... yani şu yapılmamalı bu yapılmamalıdan ziyade doğru yapılması önerilmelidir bence ... saygılar..

her-bal,
yaş maya hakkında yazdığın canlı bakteri durumunu şöyle izah edeyim.
Maya, tek hücreli canlılar grubundan olup, &#8220;Saccharomyces Cerevisiae&#8221; sunun saflaştırılması sonucu elde edilir. Maya hücreleri yuvarlak veya oval şeklinde olup, boyutları 2-3 µm ile 20-50 µm arasında değişir. 1 gr yaş maya yaklaşık 10 milyar hücre içerir.

Bu hücrelerin değişime uğramadan (bozulmadan) ve uzun süreli aktif yaşayabilmesi için geliştirilen kuru maya ise ıslandığında aktif hale gelir ki 1 bardak suya kuru maya koydugunda neden kabarır??????? düşünmek lazım.

Ayrıca ben şunu kullanmayın, bunu denemeyin demedim. Göz altı çok hasssas ve kullandığımız ürünler her ne kadar evde elimizin altında doğal ürünler gibi görünse de özellikle Maya içeriğindeki bakterilerin göz altındaki hücrelerin fonksiyonlarını uzun vadede nasıl etkiler bilmiyoruz. Her_bal Sen memnunsan kullan tabii ki... Herkesin kendi bildiği doğrudur. Ama mutlak doğrular da vardır ki bazen acı-dır, bazen tatlı...

Tatlı günler dilerim hepinize
Sevgiler
Sare :CüvCüv:

Bende göz çevresine maske yapılmaz diye biliyorum..maya maskesinide sadece yüze yapıldığını biliyorum..yüzde gerçekten çok faydalı bir maske ama ben bütün maskelerde olduğu gibi göz çevreme sürmeden tüm yüze uyguluyorum..göz çevremede sürekli hiç aksatmadan göze özel kremler kullanırım..şutarafagitti

Göz çevresine, yüz yıkama temizleyicileri bile sürülmez derler Dermotologlar... özellikle göz çevresi için üretilmiş yumuşak formda ve kimyasal içermeyen yıkama jelleri ve toniklerinin satılma sebebi de budur. düşünsenize yanaklarınızdaki ve alnınızdaki problemler için kullandığınız ürünler çok etkiliyse ve aynı ürünü göz altına da kullanırsanız, yüzdeki deri ile gözaltındaki deriyi temizleme-tahriş etme-yumuşatma vs... oranları aynı olacağı için gözaltı yorulacaktır ve ağır gelecektir yapılan işlem. neyse SIER sen de iyi yapıyorsun.
Dediğim gibi herkesin kendi bildiği doğrudur yine de sengözlerimebaksanab

Sare çok haklısın. Gözlatındaki deri çok hassas ve dikkat edilmesi gerekiyor. Ben de dermokozmetik kullananlardanım.

arkadaslar gercekten cok merak ettigim bisey var ki o da yas mayanin goz altlarina surulup,surulmeyecegi ...lutfen bu konu hakkinda gercekten deneyimi yada bilgisi olan biri cevap verebilir mi ? bazilari goz ve dudak cevresi haric diyor .bazilari da cok iyi geliyor diyor hangisi dogru acaba?23 yasindayim Allah`a sukur cildimle ilgili bi problemim yok ama goz altlarim kuru ve ben bu yasta kimyasal maddeler kullanmak istemiyorum goz cevreme..yada ne onerirsiniz?

X