Grmce(ler) le bam dertte:(

solucan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2009
806
0
off kızlar nerden baslicamı bilmiorum baya uzun benım anlatıcaklarım.umarım sıkılmazsınız...
benım erkek arkadasım 2007 kasımda askere gitti,uzun dönem.bundan önce 6 senelik bi mazimiz war.şu an 7.senenin içindeiz ama bu sürede hep beraber diildik.arada 2 senelik bi kopukluk war.o baskasıyla birlikte oldu ben ünideydim falan ama biz hep görüşürdük baglarımız hiç kopmadı.tekrar beraber olucamız hiç hesapta yoktu...kısmetmiş heraldeki 2007 yazında tekrar beraber olmaya basladık.yalnız biz beraber olmadan önce bunun benden de önce mahalleden bi kız arkadası wardı,çocukluk aşkıymış.kız tasınmıs baska bi şehire.yıllardır görüşmüolarmış.biz tekrar birleşmeden önce de bu kızla beraberlermiş hesapta.hesapta diorum çünkü o kızla gerçekten aşık olarak çıkmadını tahmin edebiliorum ne bilim.sonucta farklı şehirdelerdi ama kız istanbula geri gelmek istiomuş.neysee biz barısmadan önce bunla birliktelermiş işte ama biz yakınlasmaya basliinca bu kıza yol werdi.kız dewamlı ariyip duruodu fln.aglıomuş hatta işte ben senin için ailemi karşıma aldım sen naptın bana die.ama erkek aradasımla çok mutluyduk.o kızın warlıgı beni pek rahatsız etmemişti o dönem.benim okulum wardı,erkek arkadasımda askerlini yapmamıştı.ewlenmeyi planladıımız için askerlini yapsın o sırada benım de okulum biter die düşündük.tecilini bozdurduk.2007 kasımda da askere gitti.bu arada 3 tane ablası war 3'ü de benden büük.ailesi beni sewer,eskiden beri bilirler.ama pek bi samimiyetim yoktu.yanlarına oturupta sohbet edebilen kızlardan diildim.belkide yaşımın werrdiği bi çekingenlik wardı üzerimde.. ama tabi ben askerlini beklicektim,sanırım o da artık ailesine benle ciddi düşündünü falan söledi ki nası olduysa ailesile daha samimi oldum.ortanca ablası msnini werdi konusuruz muhabbet ederiz die.zaten erkek arkım da sewer böle şeyleri.aile öenmlidir onun için.iyi gecindimi görmek onu mutlu ediodu.ama nerden bilebilirdimki çok muahbbet tez ayrılık getirirmiş sözünün gercek oldunu... :çok üzgünüm:
bu arada erkek arkadsımın msn şifresini biliodum,aynı sekilde o da benımkını.msnine girerdim ama çewrimiçi olmazdım hiç.bi gün baktım bi kız msne eklemiş.o bahsettigim eski sewgilsi benden önceki olan kız.nası ekler beni bile bile falan dedim.sinir oldum,kabul ettim we o sinirle kıza küfür ettim sorada engelleyip sildim.galiba kızın çok içine oturmuş...lülülülülülü
bi gün bi mail geldi erkek arkadasıma,işte nerdesin sana ulaşmaya calısıorum tanısmak istiorum senle die.aynı kişi msne de eklemiş.bende kabul ettim we online oldum.bundan sora ipler koptu zaten.kızın teki erkek arkdsn seni sewmıo,ben onların ewine gidiorum 3 tane ablası war,ablalarıla görüşüorum msnde konusuoruz,ewlerine gidiorum,erkek arkın beni arıo,numarasıda bu,merak etme kaynananı yalnız bırakmıorum ewlerindeim hep,kalmaya gidiorum,bak ablasının numarası şu,msni şu cart curt bi sürü şey yazdı ailesi ile ilgili bende şok oldum.ama hiç o eski sewgilsi olabilcei aklıma gelmedi ne kadar safmışm yaa.tabi kız örendi benim o msni kullandımı intikam aldı benden baya bi..
erkek arkadasıma anlatınca o kızdı.niye muhatap oluosun dedi.ben askerdeim hiç bişiden haberim yok,aramıorum kimseyi.kesin odur bunu yapan dedi.
we biz bu kız yüzünden yaklaşık bi 5 ay kawga ettik.ben bi gün ablasına sölemeye karar werdim.ortanca ablasıyla görüşüomuş ya hesapta bende ona sorim die düşündüm.msnde konustuk.bana canım benım gelinim bitanem nasılsın die konusuodu,hep senin arkandaım şeklinde konusurdu.o günde msnde yine öle konustu.gelinim nasılsın (sanki senin gelininim noluooo hayret bişe) falan ilk öle hawadan sudan muahbbet ettik.sonra ben sadede geldim.dedim abla böle bööle bi kız war.senle görüşüomuş,size geliomuş,kalıomuş die kızın bütün dediklerini aynen aktardım.aaaa o özgedir demez miiiii(kızın adı özge buarada)gayet rahat bi şekilde.ahaha demekki ondan ugramıo bize ne zmndır zilli,ben sorarım ona gelince,boşwer sen onu,kardesim seni sewio,özge kendini iice düşürmüş takma onu falan dedi.sizde kalıomuş dedim,ablasıda yaa olabilir yazdı.bende olabilir yazınca ewet kaldı olarak anladım bunu.belkide baska bişi için yazmştı ama ben kalma sorusunun cewabı olarak anladım o an.nie size gelio nie alıosunuz ewe dedim.çok uyuz oldum artık.bide utanmadan gelio dio ya insan yalanlar cık cık cık.o da napim gelio kapıdan mı kowiym dedi.kapıdan kowmasa bile insan hareketlerile gayetde hissettirebilir istemedni.sonucta o eski sewgilsi nası ewe alırlar hala aklım ermıo.aynısını bizimkiler yapsa erkek arkım kıyameti koparır ama.öle diil mi kızlar yaa?senağlama
tabi ben ablasına bişi demedim ama sinirden kudurdum.o sırada erkek arkadasımda seyirdeydi yurt dısında we tesadüfen aradı.ben ona bi bagırmya basladım öyle böle diil.sesim bütün apartmanda yankılanmş sölenenlere göre:)terk ediorm seni dedim o sinirle cebimide kapadım.askerde olması umrumda diildi o an.
sonra dayanamadım biraz sora actım cebimi.baktım bi 10 dakka aramadı sora aradı.dediki ablamın sesini aylardır duymuorum ama sırf senin böle yapman yüzünden aradım bagırdım ona dedi.küfür etmiş ablasına...nie böle dedin ona,nie özge bizde kalıo dedin die..gerçi amacım onları kawga ettirmek diildi ama napim öle oldu...kawga etmişler ablasıla işte..
ertesi gün msnimi açtım,ablası ileti yollamış.demişki kardesimle konuştum telde bana kızıyor oda ben sana özge bizde kaldı dedimmi.neden böyle bir yalan söyledin ona?çok ayıp o çocuk asker ona yalan söyleme ben onun ablasıyım böyle basit oyunlar yapma
ben warya titremeye basladım sinirden bu msjı görünce sora agzıma ne geldiyse yazdım.ben oyun falan yapmamştm,öle bi amacım yoktu.bende aynen şunları yazdım: kızmakta haklı zaten.kardesinin eski kız arkadasıyla hala görüşmeniz,ewe almanız gereksiz.o da böle düşünüyo.eger özgenin bizim ewe geldini örenirse kardesim kızar diosun o zaman neden onun istemicegi bişi yapıosun anlamadım.ben ona yalan bişi sölemedim.o benim yalan söliceim son insan.ne konustuysak onu söledim,kayıtlı zaten konusmalarda.bana hesap sormak yerine açıp özgeye hesap sorsan daha yerinde olur çünkü bütün bu olanların sebebi o kız.beni o özgeyle de karıstırmayın oyunla falan benim işim olmazz.beni hep sewdini sölüyosun.bitanem,gelinim,canım die ama gercek diilmiş demekkii.oyun oynamak ne demek ki ya?sonuç olarak böle bişi dierek beni çok kırdın.eger istediginiz kardesinle ayrılmamız we özgeyle tekrar barıştırmak ise bunu açıkca söleyin..... o da böle yazmış: benim evime gelene kimse karışamaz buna sende dahilsin ablan bizde kaldı dio demişsin ben sana böyle bişey söylemedim ayrıca sen bende bittin benim mahallemin kızı buraya gelmişse banada uğrayabilir ne kardeşimin özeline karışırım nede arkadaşımın özeline senin bu tavırların beni çok sinirlendiriyor.haddini bil.birdaha benim adımı ağzına alma güzel şeylerden bahset gelecekten bahset.okadar.şimdi engelleyip siliyorum seni sende öyle yap.sen takıldın bukadar saygısızca hesap sormalar falan ne iş başkasını buldunda benimi bahane etcen yoksa bukadar kardeşime yansıtmazdın yazık seni seviyor sense ne peşindesin allah yardımcısı olsun kardeşimin sana ne söylediysem boşa seni seviyor dedim aldırma özgeyi dedim sense hala uzatıyorsun demekki bahane arıyorsun başkasını buldun hayırlı olsun.
ben bunları gördüm gözlerim doldu.cebine mesaj attım.bişiler yazdım.merak etme adını azıma almam,sen haddini bil asıl,bunlar hep özgenin yüzünden oluo ama sen onu sawunuosun hala dedim,bi sürü şey yazdım.o da istemiorum güzelim ewet adımı agzına alma sil numarramıda,senin karsında arkadasın yok senden kaç yas büyük insan war haddini bilcek olan sensin dedi.bende daha bişi yazmadım we bölece ipler koptu...
sorasında erkek arkım izne geldiindde ewlerine gitmiştm.yok ablama meraba de,ewe souk olma konus fln dedi.banane ki ben misafirim o bana hoşgeldin desin.öle dil mi?
ewde laf sokmalar,kapıları çarpmalar fln triplerdeydi biraz.ben hiç bişi yapmadım.ama benden rahatsız olduu belliydi.erkek arkadasım bana demez mi ablamdan özür dile diee şok oldum we dilemedim tabikide.
nese bu tekrar gitti birline tabiki.ben yine yazın sewgilimin msnini açıodum.o özgeyide silmedim msnden konusmaya dewam ettim.ablasıyla kawga ettimi bildini söledi.yani ablası gidip beni ona analtmış aramızdaki tartısmayı anlatmış.ikisinin de derdi benim ya paylaşıcak şeyleri arttı tabi.bu arada dier ablası war en küçük olanı onla konusmaya basladık bu sefer.o da benim agzımı arıo ablmla aranızda bi tartısma gecmiş die bana soruo.sanki bilmıo uyuzz.bende anlattım.bide dmez mi bana aa özge ii kız,ama özgeyle çıkmadıki kardeşimm onlar arkadastı falan.özge bizim mahallemizin kızı.ablam ona üzülüo çok sewıo die kardesimi fln.
bende sinir oluorum tabi dedim kardesi yasında özge.o kızla ne muhabbeti war ben anlamıorum fln.nse bu olay kapandı ama bu en küçük ablasının bana gıcığı oluştu ablasıyla tartsıtık die.dewamlı msnde laf sokmalar,dalga fecmeler fln.kabahat bendeki muhatap oldum ahh ahhhhhhhhhhhhhh.biz bu küçük ablasıla konusuoruz ama bi baktımki bu da özgeyle görüşüo edio.facebookta eklemeler,msnde konusmalar fln.ben tabi bi şokkkk.ama bu sefer bişi sölemedim..sustum.msnde bişi yazmadım ffalan neyse bi gün ben erkek arkımın facebookuna 2'mizin resımlerını koydum yazlık bi yerde çekilmiş.tabi bu küçük ablası hemen gördü fotoları bana yazdı msnden.yuhh yani ne o öle mini etekli plajda resımler falan.kardeşim görmesin karısmam walla sora yazdıı.ben dedim karışma o zaman:)neyse ben cıkıorum öptüm bye.we bbunu yazıp hemen çewrimdışı oldum onun bişi yazmasına fırsat wermeden.çok sinir oldum ya senin haddine mi kardesinin sewgilisinin ne giyiddii?hem bişi sölemenin de bi adabı wardır.ne biçim konusma o yuhh falan öle.dimi ama?
ertesi gün bi baktım ablası,ablasının kocası we benım ilk tartıstıım ortanca ablası facebooktan silmiş kardesini.sırf ben giriorum die:KK70:DDDDDD buna ek olarak msnden de silmişler...ben giriorum die sildikerini de özge söledi.ona anlatıolar ya her olup biteni.dalga gecio kız benle noldu dışlandınmı,istemıolar seni,senin yüzünden kardeslerini msnden facebooktan silmişler,ewlenemiceksiniz siz,o senin için ailesini silmez fln neler neler yaa.tabi bende buna uyuz olup sewgilime çatıodum ablannlar nie görüşüo özgeylee görüşmesinlerr fln ne kawgalar.sewgilimde dio sölüorum dinlemıolar napiim diodu:KK43: çok gücüme gidiodu o kızı bana tercih ettiler die.belki ben sinirle ablasına öle yazmıyıp farklı bi yol deneseydim ozgenın ayanı kesebilirdim ama sinirden gözüm bişi görmedi tabiki...
sora bi gün erkek arkımın facebookuna bi msj geldi bi kadından.msjda şu yazıodu ' allah çirkin bahtı versin şimdiki kızlar çok çirkin erkekler güzel X'in dediği kadar var' burdaki X ablasının ismi küçük ablasının yani.hadiii ben yine aglamaya basladım.bu mesajı atan kadın ablasının arkadasıydı,yani ablası yaptırdı...çok sinirim bozuldu.sewgilime anlattım kızdım agladım.ben cewp yazarım o kadına dedi.bende sakın öle bişi yapma muhatap olmam bil böle bi basitlikle dedim.ablan yaptrdı açık we net.onu ara dedim.hemen ablasını aradı.ablası demiş ne mesajı haberim yok kim atmş.zaten tam tahmin ettim gibi dawranmıştı.sewgilime dedim ablan sana kesin benim haberım yok dicektir nitekimde öle olmuş..işte demiş sen mesajı gördünmü de beni arıosun demiş.aşkımda görmedim ama çarşıda görcem haftsonu,senin kesin haberin war mesajdan demiş.ablası bidd demişki sewgilin beni tersledi.ben terslemiş mi oldum karışma o zaman derken yaa?bide gülücük koymuştm hataa.hem terslesemde hakedıo ama terslememiştim.çok büyüttü olayı ama bahane olmuş heralde gıcıktı ya bana zaten.tabi nafile bişi çıkmadı bu konusmadan olay da kapandı.bu arada bu ablaları hala özgeyle görüşüolar,canciğer kuzu sarması modundalar.
bi gün erkek arkadasım nete girdiinde ablalarını geri eklemiş msne.konusmuş flan.ablası demiş nie bizi aramıosun,sewgilin mi aratmıo flan.ne fesat insanlar yaa...zaten normalde de aramazki küçük ablasını.konuşuo kadın işte...bu arada ben özgeyide msnden silmiştim sıkıldım çünkü o kızdan bi süre sora.kız konustukça,bana bişiler anlattıkça sinirim bozuluodu.en dorusunu yapmştm sanırım.
tabi biz artık düşman gibiyiz ablalarıla.msnde konusmuoruz hiç.gecen gün ortanca ablası albüm yapmş facebookta resımler koymuş.profilleri kapalı ama arkadas gösterdi,ondan baktım yani.arasında sewgiliminki de war.millet yazmış sewgilimin resminin altına çok güsel falan die.küçük ablası da demişki aaa ewet kardesim yakısıklıdır.bayan adayların dikkatine şöle hanım hanımcık aklı başında birini istioruz.sizinde aklınızda olsun efendimm.bi kızda altına kardesiniz kaç yasındaydı yazmış:KK43: bakarmısınız resmen beni yok saymışlar.çok kırıldım.ben o kadar bu çocugun 15 ay askerlini bekledim.nası böle konusur.beni sewmıo,istemıo olabilirler ama bunu yapmaya hakları yok.sewgilime söledim yine ben şikayet :) ayrıldım bundan bu ne böle ne biçim ailen war.yeter dewamlı urasıolar benle dedim.istemiorum sizi dedim.benim ne suçum war,silldiririm onu ben dedi istemedim.ama ertesi gün barıştık:) o günde baktım ablası albümü kaldırmış ama sewgilime sölemedim aramaz ablasını die.kaldırmşlar işte boşuna ne aricam demesin die:) aradı küçük ablasını.tam da sırasında aramış çünkü bütün aile beraberlermiş.sewgilim demiş hayırdır bana kız arıomuşsunuz.ablasıda ne alaka demiş.sewgilim,ablm resmimi koymuş sende altına yazmışsın demiş.ablasıda,sen nerden biilosun dmeiş.sewgilim bizim çocuklar söledi demiş.ablasıda hadi yaa seninki (benden bahsedıo) söledi dimi?çocukların ne işi war bizim profilde demiş.sewgülümde yok demiş.biz yıllardan beri birlikteyiz.neler planlıoruz siz napıosunuz gerek yok böle şelere sil onu demiş.ablasıda hep bu yüzden arıosun beni,bende beni özledin sanmıştım bu sefer demiş.bizimkide hemen yaa özledim flan yapmş.uyuz oldum sana silmicem işte demiş ablası.nese öle kapatmışlar teli.bende sewindim ohh uyuz oldu ablası die.zaten resımler kalkmıştı,onun silmesine gerek yok die içimden geciriodumkiiiiii bi süprizle karşılaştım:KK43:( ortanca ablasının profiline baktım yine.sewgiliimin 5 tane resmini koymuş,1 tanesi 2sinin resmi.altına da kızın teki yorumlar yazmş.ablaa dedini kabul ediorumm,ablaa ne zaman geliosunuz,,ablaa ben kıskanırım sizi ,canım ablam bitanemsin falan.ablasıda canım benım süpersin sen ne zaman müsaitsen o zaman geliriz memnuniyetle demiş altına.
bunları okiyinca kızmadım bu sefer,güldüm yani.çok çocukça yaa.benle urasmaktan wazgecmicekler.şimdi bnm gıcık oldumu örendi küçük ablası,hemen aaradı dier ablasını resımler koy altına yorum yazdır die.çünkü bana inat yapıldıı ortada.şu an hala duruo resımler.sewgilim gelene kadar kaldırmazlar artık.bide rezil oldum facebookta herkes gördü o özge de gördü.dalgalarını gecıolar benle resmen.çok canım yandı.bende bişiler yapmak istiorum.sewgilm gelince ya bizi ayırmya kalkarlarsa?zayıf noktamı da buldular ztn..ayıramasalar bile huzrsuz etcekler.sewgilm dio sen haklısın ben bi gelim düzeltcem herseyi,aranızı yapcam.aramızı yap dien yokki sana ...nolucak bnm bu halim?bana bi akıl werin.kim haklı?onlar mı?kabusum oldular resmen.ya bizim aramızı bozarlarsa?ayrımaya kalkarlarsa?biz onu istemeyiz bize neler yaptı.özür dilesin tarzı olaylar olursa?ben özür dilemem yani..büyük konusmiim de..çok sinirliyim hala onlara.hele küçük ablasını asla afftemem.resmen çirkin dedi bana hakaret etti.ben napim onlara sizce?görürsem nası dawranim yanlarında.onların da canı yansın istiorum.yardım :KK43:(((senağlama

Son düzenleme:
keşke sevgilinin ailesini hiç karşına almasaymışsın.askerdeki birinin arada kalıp,bir orayı bir orayı el üstünde tutması zordur.onu bu duruma hiç düşürmemek lazımdı bence.çünkü eninde sonunda ailesini tercih edecektir bu kadar baskı altında.
özgeyle msn de konuştuğunu söylemişsin.o kadar lafın kavganın üstüne onunla konuşmak,birşeyler anlatmasını veya dalga geçmesini dinlemek sadece meseleyi uzatmaya yaramış bence.
olay artık özür dilenilip veya unutulup bir aile olunabilecek noktayı geçmiş.ya ailen ya ben meselesine dönüşmüş.
Allah kolaylık versin.

ben mi özür dilicem yani onlardan?istemiorum ya şimdiden böle ipler onlarda olursa ilerde neler olur.. haksız mıyım kızmakta onlara.

tamamen haklı da değilsin tamamen haksız da değilsin bence.özür dilesen,senin içine oturacak hep fırsat kollayacaksın gıcık etmek için,dilemesen zaten onlar kabullenmeyecek bu olayların üstüne.felaket bir düğüm olmuş bu iş.sen ne yapmayı düşünüyorsun ilerisi için o belirleyecek sonucu.önemli olan da o zaten.

özür dilesem ezik hissederim çünkü bana yaptıkları şeyler war.uraşıolar.ben de onların canını yakmak istiorum ama aklıma bişide gelmio..bana kalsa onlar özür dilesin.ilerde ewime de almam,beni istemeye geldiklerinde onlar gelmesin ki gelmezler belki.çok katıyım onlara karşı.ilerde konuşsak bile her iki tarafında bunlar içinde olucak.ben hala özgeyi suçlu görüorum.ortaya bişi attı kız we karıştı her şey.. ooff :KK43: ewlenmek istioruz biz yani eer bişi çıkartmazsa ailesi daha dorusu ablaları.annesi de bana sinir oluo mu die düşünüorum bazen ama kadın ii dawranio,bilemiorum.

özge meselesinin üstüne keşke bu kadar gitmeseydin.o istediğini elde edememiş olacaktı,sinir olacaktı.hem sen istediğini elde etmiş olacaktın.hem de uzaklaşmış olacaktı.ablalarıyla da bozuşmamış olacaktınız.eski sevgilimin ablası ben hiç birşey yapmadığım halde nefret ederdi benden.muhabbetimiz bile yoktu yani.benden o kız diye söz ederdi.ona rağmen karşıma alacak bir davranışım olmadı.çünkü aile genelde kazanır bu gibi durumlarda.uzlaşmaya varmak lazım.erkek arada kalınca ona da yazık oluyor.sabrı taşınca da herkes zarar görüyor tabi.

nedense bi çekememezlik,paylaşamama durumu oluo.sende de öle bi durum olmuştur belki.ablası kıskanmıştır...
dediklerin doru ama ben o sinirle düşünemedim.gözüm bişi görmedi.en sonunda özür dilemek zorunda kalıcam die korkuorum ama erkek arkadasım beni haklı görüo.bide o özgeyi görürsem elimde kalıcak.nası doluyum ona karşı anlatamam.kendimi tanıyamıorum şu an:)))hayatta yapmicaım işler

Canim yaa cok acemice davranmiisn. birincisi Ozge'yi nedne muhatap aliyorsun. maksat iliskinizi yipratmakmis. basarmis.

ikincisi birak kiz arasinlar. sen de gul gec. o sekilde catlatirsin ancak. hah bunu da yazayim sinir olsun iyice diyorlardir, sen de saf gibi yemissin tum numaralari. Iliskini asla yipratma bu gibi sacmaliklarla. sonucla gorumcelerin seni istemeyebilir. annesi babasi gelir istemeye. yani herkesin evi ayri olaccak. eve herkes ister guzel guzel gecinilsin ama sen de kasinmissin. onlar da hatali ama sen de hatalisin. kabul et. ozur falan olmaz. onlar ozge ile gorusmeyi keserlerse ben de ozur dilerim dersin. tek kirginligim Ozge'yi bana savunmalari dersin. kesmezlerse kendileri bilir.

Sen guzelce tak sevgilini koluna. onlara mi gidiyorsun sen kahkahalar at. ablalari kapi carpabilir, sakaya vur annesini kazan. ay de sizin evde de masallah herkesin eli bir agir, kapilar carpilan carpilana ya da cok ceryan var heralde dersin...
asil onlari sinir et.

bir daha da oyle msn imis face book imis karisma kim kimi eklemis silmis. fotosunu koymus. sen de ikinizin resinlerini koy.

yani guzeliiim en guzel cevap sukuttur... su anda hem Ozge hem onlar istedigi konuma getirmisler seni sen de kanmissin safca. tebrikler.

akilli ol. kafani kullan. akillica hareket et. boyle ucuz numaralara pabuc birakma.

ya bir de hani su etek meselesi ben de olsam yazabilirsim kardesim gormesin vs diye saka gibi.

karisma yazacagina, ya kardesin cok memnun vs gibi yazabilirdin. yani orada bariz sen hatalisin. belirteyim dedim.

Çok basit oyunlar bunlar... Erkek arkadaşına hiç mi acımadın...Üstelik askerde...
O vatanını koruma derdin de siz ablalarıyla didişme derdinde...
Ablaları dediğine göre yaşça bayağı büyükler onlar üstleri düşen olgunluğu belli ki yapmamışlar ama sende muhatap olmayıp susacaktın...
Susmakta bir erdemdir :1closedeyes:
Senin kaile almadığını anladıkları zaman zaten kendi hasetliklerinden çatlarlardı.
Keşke onları dikkate almasaydın hem olaylar bu kadar büyümez hemde senden çekinirlerdi.
Hee birde sen neden Özge' yi ekledin ki ? Buda çok yanlış bir davranış olmuş.
Kısacası ilerisini ben pek parlak görmüyorum, aile bağları olarak tabii.
Bir insan iki olmaz, erkek arkadaşın gelince arayı düzeltirim demiş ama içten içe sana hep bir gıcıklıkları olacaktır, evlenseniz bile sorunlar çıkabilir.
Evlilik iki kişi arasında olabilir ama aile olmadan da olmaz bence şakkıdı
Ne diyim yapacak pek bir şey yok bu saatten sonra, başarabilirseniz kaile almayın derim... Sessiz kalın olayları akışına bırakın...

Okurken resmen daraldım ve malesef o kada ruzundu ki yarısından sonra okuyamadım. Açıkcası sütten çıkmış ak kaşık değilsin sende. Erkek arkadaşının ailesinin eski kız arkadaşıyla görüşüyor olmaları öncelikle seni ilgilendirmez. İlişkileri bitmiş olabilir ama kız ailesiyle görüşüyordur buda onların bileceği iştir. Sonra daha aranızda bir şey olmamasına rağmen görümcene ağzınıza geleni saymanız tahmin ederim ki görümcenizide çileden çıkartmıştır. Bence fazla yüz göz olmuşsunuz biraz mesafeli olursanız iyi olur.

hepsini okumadım, cocukca geldi zira bi raddeden sonra :nazar:

şöyle söyliyeyim sadece sen de anla;
gözümün nuru kardeşimin ciddi bir ilişkisi var
kendi kız kardeşimden çok severim biberimi :asigim:
ama senin şu yaptıklarını bana yapsa dönüp bi daha ne yüzüne bakardım ne de kardeşimle ilişkileri şu an evlilik yolunda olurdu... şakkıdı

askerdeki cocuga yapilir mi bunlar?
sen ne hakla abla kardeş arasına girersin anlamsız triplerle?
önce bi işin doğrusunu öğren
öfkeyle kalkıp ne diye galeyana getiriyosun ortalıgı?

ne hakkın var bi ablanın kardeşinden küfürler işitmesine sebep olmaya?

ozge mevzuuna gelince
bırak havlasın dursun
hiç mi güvenin yok senin 7 yıllık sevgiline?

üşenmedim okudum ve sonunda sizin de sütten çıkmış ak kaşık olmadığınıza karar verdim.

ne gerek var böyle alicengiz oyunlarına. onlar onun ablası, sizin büyüğünüz ve ilerde evlenirseniz her zaman yüzyüze bakacağınız insanlar.

bende ablaların yerinde olsam, benden küçük birisi konuştuğum insan hakkında yorum yapsa aynı tepkiyi verirdim. "sen kim oluyorsun da benim konuştuğum insanlara karışıyorsun" derdim.

ayrıca sen niye özgeyi msn ye ekleyipde konuşuyorsun. madem ablalarına posta koydun onla konuşuyor diye, sen neden konuştun.

küçük oyunlar bunlar. çok yüzgöz olmuşsunuz aileyle. erkek arkadaşınız da sizin her söylediğinize karşılık ablalarını arayıp bağırıp çağırmış. sevgilinin arasında durmalı dediğim bu değil benim hiçbir zaman. evet ezdirmemeli ama iki tarafa eşit olmalı.

sevgilisi yüzünden sürekli kardeşinden azar işitirlerse tabi ki de size karşı dururlar. bence burda adım atması gerekn taraf sensin.

öncee yazdıklarının hepsini okuduğum için kocama alşkışşşşş banaa
sonracıma yazdıklarından anlıyorum ki daha çok gençsin
eğer birini seviyor ve evlenmek istiyorsan
ailesiyle iyi geçinmelisin
ki görümcelerinin yaptığı bişeyde yok aslında
daha evlenmeden evlerine kimin girip kimin çıkacağına sen karar veremezsin
yaptıkların sayesinde hakkaten kendini küçük düşürmüşsün
en iyiy bundan sonra onlarla tersleşme
gerekirse özürde dile çünkü hatalı sensiz
özge gelmesin vs. dediğin için
evlenmeden bu kadar yüz göz olmuşsun,evlenince vay haline

Her iki tarafta cok düsüncesiz davranmissiniz ...
Yazik erkek arkadasin askerde, onu nelerle ugrastiriyorsunuz böyle bir zamanda.
Belliki hepiniz pireyi deve yapmissiniz. Yazilanlar yanlis anlasilmis.. Hatta bu özgeyi hic kâle almayacaktin bile..
En iyisi birgün karsilikli oturun acik acik konusun.. Sonucta onlar sevgilinin ailesi. Gercekten evlenmeyi düsünüyorsaniz, ablalariyla barismadan biraz zor olur bu durum...

Okumadim hepsini ne yalan söyleyim, ayrica ne gerek var be güzelim böyle uzun uzun yazmaya...sahadete gel anlat durumunu...benneyaptımki

Ortada bir resmiyet yokken 7 yil degil 10 yilik bir iliskinde olsa teminkili davranmalisin...Erkek arkadasinin ailesi ile fazla muhatap olmamali, yüz göz olmamalisin....evlenince yeterince olucan zaten arkadasim ne gerek var simdiden....:kahve:

Acikcasi benim sahsi fikrim suki, bazi cok nadir istisnalar haric hicbir tartismada kavgada sadece tek taraf suclu degildir...iki taraftada biraz varki tartisma oldu...kimse kendi kendine tartismaz, tartismaya acik olan biri olmadiktan sonra...:nazar:

Benimde ikitane erkek kardesim var, sirf sevgililerinin kaprisleri yüzünden bana bagirip cagiracaklarsa onlarin sifatina tükürürüm...:mymeka:

Zeytin dalini sen uzatmalisin bence...a.s

Sen çok yanlış davranmışsın malesef....

Kimin kiminle görüşeceğine sen karar veremezsin...
Ablası sana gayet sıcak davranıyormuş. Malesef aranızda yanlış anlaşılma olmuş.
Senin tepkin fazlaca ağır olmuş. Onlarda görümce niye altdan alsın ki. Öyle düşünüyorlardır.
Birde herşeyi askerdeki sevgiline yetiştirmen çok cüretkar bir davranış olmuş....Onların aralarına girmişsin. Valla benim yüzümden abla kardeş kavga etse, ben bile haklı olsam kendimi çok suçlu hissederim. Belki o kavgadan sonra ablasını arasaydın biraz aranız yumuşayabilirdi.

Sana tavsiyem büyük oldukları için özür dilemen. Şimdi sevgilin senden yana. Ama onlar et tırnak unutma. Evli bile değilken oraya kayması o kadar kolay ki...

canım burda bir hatalı varsa
kusura bakma ama sensin
ablas haklı kiminle isterse konusur
mahaldeden tanıyor olabilir
yani buna karısma hakkın yok
birde gidip sevgiline antıyorsun ve aralarını bozuyorsun
ve artık hepsini karsına almıssın
keşke ilk gittiğinde özür dileseydin
senin muhattap olacağın insan sevgilin
ablaları değil
yok aylyle konusmus yok fatmayla konuşmus
bence olayı telafiet canım

Suçun büyüğü sizde... Yani en başta ortalığı karıştıran sizsiniz. Ne demek sevgilimin ablalaları ne karışır. O sevgilim dediğiniz onların canı ciğeri tabi karışabilirler ufak tefek şeylere.. Çocukça ve basit davranmışsınız. Bence bundan sonra kendi kabuğunuza çekilin. kadın size olabilir bile dememiş belki demiş, boş ver demiş takma salla demiş. o kız ne olursa olsun komşularının kızları kızı evden kovamazlar. Onlar kardeşlerinin sevgilisi değil sadece mahalleden biri gözüyle bakıyor. Hem ablası size çok iyi davranmış boş ver vs demiş daha niye uzatmışsınız ki? uzatmakla kalmamış kendi kninizden öfkenizden yanlış anlayıp olayları çarpıtıp erkek kardeşleriyle aralarını bozmaya çalışmışsınız tabi sizi artık yok sayacaklar. Çünkü onlar sizin büyüğünüz saygı görmek isterler sevgi görmek isterler sanane felan demekle olmaz bu işler. Erkek arkadaşınızın nasıl sizin anne babanıza kardeşlerinize büyüklerinize saygı göstermesini istiyorsanız öyle davranmalısınız. Ben baştan sonra bütün hatayı sizde gördüm... bence önce keninizi gözden geçirin, zira keskin sirke küpüne zarar...

X