Lekeler, Çiller Güneşten kaynakli cilt lekeleri ve aşırı yanan cildin rengini açma

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Yok yok

Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
2
2
30
Merhaba arkadaşlar arsuzda yaşıyorum normalde beyaz tenliyim ancak burada yazın kum deniz güneş derken berbat bir şekilde yandım ve bu çirkin görüntüden nasıl kurtuldugumu anlatmak istiyorum beyaz tenini korumak isteyenlere gelsin bu tarifim..
Bir yemek kaşığı yulaf ezmesi
Bir cay kaşığı pirinç unu
Bir tatlı kaşığı yoğurt
Bir cay kaşığı karbonat
Uc dort damla limon suyu
Ben yulaf ezmesini karabiber öğütücü ile iyice ezdim ☺️ sizde bu şekilde ezebilir yada sarımsak doveceginde ezebilirsiniz. Sonra bu karisimi yüzüme yumusak bir fircayla sürdüm on bes dakika bekledim yıkadım.. sonra artık kagit havluyu yüzüme göre kestim goz yerlerine delik acip karisimi yuzume surdukten sonra peceteyi yüzüme yapistirdim uzerine kalan maskeyi bolca sürdüm. Böylelikle maske daha uzun süre yüzümde kurumadan beklemis oldu ve daha etkili oldu iki gunde bir olacak sekilde sadece iki hafta yaptım ve güneş lekelerimde dahil olmak uzere tertemiz oldu yüzüm baktım bende işe yaradı annem ve bir akrabam da denedi onlarda da ise yarayinca sizlerle paylasmak istedim umarim işinize yarar bu arada maskeyi yaptıktan sonra yüzünüze nemlendirici krem surmenizi tavsiye ederim mumkunse uygularken güneşten uzak durmaya çalışın 😃 önümüzdeki yazın tarifini simdiden vermis oldum işe yaramasini diliyorum sevgiler...

X