*Guney Kore Sinemasi Sevenler*

iyi geceler, şarkı güzelmiş, böyle bi rol değil de aynı misa habil tarzı bir rolü olan dizisini biliyorsan izlemek isterim. artık yarın görürsün umuyorum. çok memnun oldum ben de :)

Aklıma bir dizi daha geldi, bridal mask. Bundan da aynı tadı alırsın.

İlla So Ji Sub'un olsun diyorsan, Road no 1 var, hüzünlü. Ben bitiremedim bu diziyi sıkıldım biraz.

Gene So Ji Sub'un, What Happened in Bali, burada da acıklı bir rolde ama yan rol ile bosrol arası bir rolde...

Bu sarkıya deliyim.

Bu da o diziden.

İlla So Ji Sub olsun demiyorsan The princess man, (Konu hızlı ilerliyor, trt'deki tarih dizileri gibi degil)

Baker King Kim Tag Goo,

Prosecutor Princess, (Arada komik ögeler de var, önerdiklerimden dedigin dizilerle en az aynı tadı veren bu)

https://www.youtube.com/watch?v=ybeKiDMJFwI

Autumn Concerto
(Bu taiwan dizisi, ama cok hüzünlü gene, nadir güzel taiwan dizilerinden)

https://www.youtube.com/watch?v=XxmBc_1TmXs

Böyle...

: )

ooo döktürmüşsün. Çok teşekküüür ederim hemen incelemeye başladım bile :KK50:

The princess man'e bayılmıştım
Şimdi bakıyorumda bir çok güzel kore dizisi izlemişim aynı güzellikte diziler bulmak istiyorum.

Ama en beğendiğim hiç sıkılmadan peşpeşe 5 bölüm devirdiğim dizi Chuno'ydu.
Bunun gibisi var mı ?
Müziklerini duyunca bile tüylerim ürperiyor

Galiba ben aradaki büyük aşk kavuşamama bu tarz hikayeleri seviyorum
Biraz dağınık yazdım kusura bakmayın

Bana Chuno gibi bir dizi önerebilir misin Carpe Diem

The princess man'e bayılmıştım
Şimdi bakıyorumda bir çok güzel kore dizisi izlemişim aynı güzellikte diziler bulmak istiyorum.

Ama en beğendiğim hiç sıkılmadan peşpeşe 5 bölüm devirdiğim dizi Chuno'ydu.
Bunun gibisi var mı ?
Müziklerini duyunca bile tüylerim ürperiyor

Galiba ben aradaki büyük aşk kavuşamama bu tarz hikayeleri seviyorum
Biraz dağınık yazdım kusura bakmayın

Bana Chuno gibi bir dizi önerebilir misin Carpe Diem

Canım kusuruma bakma yeni cevap veriyorum.

Chuno'yu izlemedim, ama ben izlesem de izlemesem de dizilerin ostlerini indirip dinliyorum. Eski sanatcıları kesfetmek mümkün oluyor cünkü. Su benim de tüylerimi diken diken ediyor.

Sana tarih içerikli, hüzünlü dizi öneremeyecegim, cünkü ben de fazla izlemedim. Tarif ettigin gibi bir seyler önerecegim ama sana.

Misa'yı izlemediysen, i am sorry i love you, bunu kesinlikle izle. Basrol karakterimiz zamanında yurt dısına evlatlık verilmiş, sokak serserisi, hırsız bir cocuktur, kız arkadasının dügününde basına kursun isabet eder, artık günleri sayılıdır ve Kore'ye gidip annesini bulmaya karar verir. Ama onu ac oldugu için evlatlık veren annesinin aslında zenginlik içinde yasayan ve cok ünlü bir sanatcı oldugunu ögrenir. İntikam içinde kavrulurken bambaska seylerle karsılasacaktır.

Scent of a woman, Kim Sun Ah dizisidir. Burada biraz acıklı, biraz da komik bir rolde, ama ben diziyi cok acıklı buldum. Bucket list filminden alınma bunun konusu. Hayatını birikim yaparak gecirmis basrol kadın karakterimiz, ölmek üzere oldugunu ögrenince yapmak istediklerini listeler ve bunları tek tek uygulamaya koyar. Dizinin son bölümlerine dogru aglamaktan mahvolmustum ben. Sarkı türkiye'de cok sevilen dbsk üyelerinden birinin sarkısı bu arada, dizinin ostsinden.

Winter Sonata, eger dedigin tarz dizileri seviyorsan bunu kesinlikle izlemelisin. Cok eski bir dizidir. Lise askını bir kazada kaybeden kızımız, yıllar sonra ona cok benzeyen biriyle karsılasır, bu kişi lisedeki sevgilisine asık yakın bir arkadasının su anki nisanlısıdır. Aslında olaylar tahmin ettiginden daha karmasıktır. Bu dizi cok sevilmiş bir dizidir, hatta bizde de yayınlamıslar bir süre.

Çok teşekkür ederim missa yı izlemiştim oda favori dizilerimin arasında :KK68:
Diğer tavsiye ettiğin dizileri araştırıp izleyeceğim
Emeğine sağlık gerçekten çok mutlu ettin beni :KK19:

Missa yı beğendiysen Chuno ya kesin bakmanı öneririm benden naçizane tavsiye :KK52:

Missa yı beğendiysen Chuno ya kesin bakmanı öneririm benden naçizane tavsiye :KK52:

İlk fırsatta izlemeye calısacagım canım...Rica ederim..

Benim gunlerdir unutamadigim aglayarak izledigim sky of love koizora var harika izlemenizi tavsiye ederim.

cecenn annem misayı beğendi ama chuno onu hiç sarmamıştı. İzlemedi. :S
İkisi oldukça ayrı kategorilerde sanki. Chuno daha karmaşık ve birçok olay var içinde.
O yüzden herkes sevmeyebilir. Gerçi benim annem secret garden gibi şahane bir diziyi de sevmemişti. :S
:KK70:

cecenn annem misayı beğendi ama chuno onu hiç sarmamıştı. İzlemedi. :S
İkisi oldukça ayrı kategorilerde sanki. Chuno daha karmaşık ve birçok olay var içinde.
O yüzden herkes sevmeyebilir. Gerçi benim annem secret garden gibi şahane bir diziyi de sevmemişti. :S
:KK70:

Ayyy evet canım ikisi çok ayrı aslında ben nasıl bağdaştırdığımı yazmadım :KK48:

Chuno eski dönemde geçiyor yöresel her şey
Savaş sahneleri var konusu çok farklı aslında
Ortak noktaları yani iki diziyi de bana sevdiren nokta 'dram ve aşk'.
Yani ikisinde de aşk çok masum işlenmiş o bir türlü kavuşamama hali falan.
Sende mi izlemedin yoksa nedense herkes bu diziyi izlesin istiyorum bende büyük etkiler bırakmış:KK51:

Ayyy evet canım ikisi çok ayrı aslında ben nasıl bağdaştırdığımı yazmadım :KK48:

Chuno eski dönemde geçiyor yöresel her şey
Savaş sahneleri var konusu çok farklı aslında
Ortak noktaları yani iki diziyi de bana sevdiren nokta 'dram ve aşk'.
Yani ikisinde de aşk çok masum işlenmiş o bir türlü kavuşamama hali falan.
Sende mi izlemedin yoksa nedense herkes bu diziyi izlesin istiyorum bende büyük etkiler bırakmış:KK51:

Neyi izlemedim? chuno'yu mu?
Chuno'yu sana öneren bendim zaten. (=

Ve ben de etkisinden kurtulamamıştım uzuuun süre.
Hala hatırlayınca çok etkilenirim. Sevdiğim tüm kore dizileri için geçerli bu.

Chuno'da bir de inanılmaz müzikler vardı.

Sen kesinlikle gu family book'u izlemelisin.
Çok feci çarpıyor insanı. ;((

Neyi izlemedim? chuno'yu mu?
Chuno'yu sana öneren bendim zaten. (=

Ve ben de etkisinden kurtulamamıştım uzuuun süre.
Hala hatırlayınca çok etkilenirim. Sevdiğim tüm kore dizileri için geçerli bu.

Chuno'da bir de inanılmaz müzikler vardı.

Sen kesinlikle gu family book'u izlemelisin.
Çok feci çarpıyor insanı. ;((

Kpss bende kafa mı bırakdı Vivalaaa:mad: Doğruya sen bana önermiştin :KK60:

Bu söylediğine de kesinlikle bakıcam zevkine güveniyorum bu diziler konusunda .

ben ben ben çok seviyorum en çokta okul geçen boys over flowers tarzıı önerirleri istermmm :)

Neredeyse 3 yil kore dizisi izliyorum ve bugun saydimda 40'a yakin dizi izlemisim :21: Hey masallah :nazar: Bende oneri olarak sizlere:
Master's sun- en son izledigim gozdem :KK73:
Heartstrings- Tam universiteli kiz dizisi diyebilirim:KK54:
Empress Ki- 50 bolum ama deger bence
The King 2 Hearts- politika ve ask
Gentleman's Dignity- asiri komiktir
My Girlfriends is a Gumiho- Eglendirir ama aglatirda
BOF ve secret gardendan bahsetmiyorum bile.

Sizinde onerilerinize acigim :)

Ben de aşklı komedileri sevmiyorum. Damardan dram olacak acıyı hissetmem lazım :KK1: Entrikayı da severim :KK51: Bu dizi öyle komedili aşklı değil, aşk var elbet ama dram ağırlıklı :KK14: İlk bölümden sıkılman olası sonradan gelişiyor zaten olaylar ama dediğine göre senin tarzın değil pek :)
buram buram aci istiyorum diyorsaniz siz i miss you ve 49 days izleyin. ben i miss you biterememistim cok acikli ve bayik diye ama belki siz begenirsiniz :KK70:

big i izlemeye başladım eğlenceli dakikalar geçirmek isteyenlere tavsiye edderim :KK66:

Neredeyse 3 yil kore dizisi izliyorum ve bugun saydimda 40'a yakin dizi izlemisim :21: Hey masallah :nazar: Bende oneri olarak sizlere:
Master's sun- en son izledigim gozdem :KK73:
Heartstrings- Tam universiteli kiz dizisi diyebilirim:KK54:
Empress Ki- 50 bolum ama deger bence
The King 2 Hearts- politika ve ask
Gentleman's Dignity- asiri komiktir
My Girlfriends is a Gumiho- Eglendirir ama aglatirda
BOF ve secret gardendan bahsetmiyorum bile.

Sizinde onerilerinize acigim :)

buram buram aci istiyorum diyorsaniz siz i miss you ve 49 days izleyin. ben i miss you biterememistim cok acikli ve bayik diye ama belki siz begenirsiniz :KK70:
bende 3 yıldır izliyorum kore dizilerini sen söyleyince bi sayayım dedim sayabildiklerim 75 adet dizi izlemişim vay be:rolleyes:o_Osenede 25 adet yani ayda en az iki adet dizi bitirmişim :oops::oops::oops: şuanda da dayanamayarak devam eden hyde jkleyi yani hyun bin i izliyorum güzel dizi

It's okay that's love çok güzel. Yarıladım ama meşgul olduğum için bitiremedim henüz. Tavsiye ediyorum izlemeyenlere.

kill me heal me
im sory i love you
the master's sun
rooftop prince
Bride of the Century
49 days
hyde jekyll me
secret garden
Favorilerim bunlarr okadar çok izledimki kore dizi ve filmlerini şimdi izleyecek dizi bulamıyorum.. 2 dizim var kill me ve hyde onlarda bitince yine kalacağım dizisiz :KK70:

X