Günlük Sakızı ve faranjit, boğaz ağrısı

bende faranjit oldum gene. yarından itibaren şu günlük sakızı hemen deneyeceğim.

dün gece sabaha kadar öksürdüm. sabah hemen günlük sakızı aldırdım. inşallah faydasını göreceğim. çok zor durumdayım. antibiyotikler işe yaramıyor. son durumu yazacağım diyen birçok arkadaş yazmamış. tüm sayfaları okudum. inşallah ben yazarım. veeee civciv Allah senden razı olsun bu şifa dolu sakız için.

Arkadaşlar bende bugün daha aldım boğazımda ki iltihap için kullanacağım nasıl faydasını görenler var mı ? biraz görüntüsü kötü bizim buralarda günlük yakılır dumanı solunur dua ile birlikte içine çekilirdi ayrıyetten mezarlarda da yakılır o yüzden çok ilginç geldi çiğnenmesi çok sert çünkü ama yarasında tadına da razıyım.
Konu üzerinden bayağı zaman geçmiş ama yeniden canlanır umarım.

Kendi denediğim ve sonuç aldığım bir yöntemi paylaşmak isterim.
Ciddi şekilde kronik faranjit rahatsızlığım vardı.Ne zaman saçım ıslak kalsa ne zaman soğuk içsem boğazım hemen ağrımaya başlar sesim kısılır hatta ateşlenirdim sonunda antibiyotik kullanmak zorunda kalırdım.Bir tanıdığım bana bir formül söyledi ve artık ne olursa olsun asla boğazım ağrımıyor.

Formül şu:
Aktardan "Günlük sakızı" alıyorsunuz.Günlük ağacı çamgillerden bir ağaç olup sakızı da çam sakızı gibi.
Bu sakızları gün içinde aklınıza geldikçe ağzınızda eritiyorsunuz acı bir suyu çıkıyor o suyu yutuyorsunuz.Ve bir hafta 15 gün buna devam edin devam ettikçe nasıl oradaki iltihabın söküldüğünü göreceksiniz.İyi yanı ise artık tekrar etmemesi oraya yerleşmiş rahatsızlıktan kurtulmuş oluyorsunuz.
Günlük sakızının 100 gr. ı 1-2 ytl arası oldukça fazla oluyor zaten bütün aile kullanabilirsiniz.

merhaba cüvcüv mesajın çok eski tarihte gönderilmiş inşallah bu mesajımı görürsün ben de bademciklerden muzdarip birisiyim şubat ayında bademciklerimi aldırdım bugün sabah aynı ağrılarla uyandım faranjit olduğumu söyledi:KK43: kabus geri döndü. senin dediğin sakızı nasıl kullanacağım detaylı bilgi verebilir misin yardım edin lütfen :KK43::KK43:

selam hanımlar bu forumdaki ilk mesajım olacak,herkese önecelikle merhabalar :)

yakın bir zamanda kronik faranjite yakalandım. google da kendi kendime tedavi ararken kendimi burda buldum.ve günlük sakızının işe yarıyacağını düşünerek aktaktardan bir miktar aldım.ama iki gün kullanabildim.çünkü suyu acı ve boğazı yakıyor ve ayrıca sesimide bozmaya başlamıştı.Bende daha fazla kullanmadan bırakmak zorunda kaldım.acaba diyorum bu belirtiler iyi belirtilermi boğaz yanmama biraz daha dayanmam mı gerekiyor.boğazımı bu şekildemi kurtaracak.eğer bu ürünü kullananlar varsa tecrübelerini yazarlarsa çok seviniriim.

şimdiden tşkler...öpüldünüz :)

Ben de bir miktar alıp kullanamayanlardanım benim de boğazım da geçmek bilmeyen iltihap var kbb ye de göründüm bol su iç dedi ve mide ilacı vermişti 2 hafta kullan sonra tekrar gel dedi de gitmedim..
Günlüğün tadı çok acı ve midem allak bullak olmuştu dayanamadım çünkü onun kokusunu biliyorum bizim yörede çok yakılır, dumanı evde gezdirilir fatiha okunur falan. O yüzden iğrendim bi daha da ağzıma koymadım.

nasıl oldun şimdi canım.iyileşme varmı?

Aynı ya değişiklik yok valla habire gıcık tutuyor beni sinir oluyorum :KK43:
Baş dönmesi için KBB ye tekrar görüneceğim o sıra boğazıma yine baktıracağım bakalım..

çok uğraş istiyor bu hastalık ben bunu anladım.geçmiş olsun cümlemize canım.Allah başka dert vermesin.

çok uğraş istiyor bu hastalık ben bunu anladım.geçmiş olsun cümlemize canım.Allah başka dert vermesin.

Amin inşallah canım bende daha faranjit olduğu tespit edilmedi ama yıllardır geçmeyen bir gıcıktan ne beklenir ki bakalım artık.
Allah sağlıklı ömürler versin cümlemize...

Amin inşallah canım bende daha faranjit olduğu tespit edilmedi ama yıllardır geçmeyen bir gıcıktan ne beklenir ki bakalım artık.
Allah sağlıklı ömürler versin cümlemize...
Çok geçmiş olsun ben de aynı dertten muzdaribim
Bal zerdecal zencefil üçlüsünü öneririm o gıcık dediginiz bogaziniza takılan balgam ( yani ben öyle biliyorum ben de aynı sorun var )
Bunu yiyin bi tatlı kaşığı 3 ogün falan 2 de olur
Çok iyi geliyor ama tabi kesin çözüm diyemicem kronik çünkü
Ama giciginiz geçince tekrar gıcık kapmamaniz için bogazinizla pek ilgilenmeyin. Yani pek anlatamadim ama hanibogazimizda gıcık olunca 'ıhı ıhııı ' gibi bi ses çıkartırızya onu yapmayin yoksa daha çok artıyor

Son düzenleme:
benim boğazımda yanmada var ne yazıık ki..söylediklerini deniycem.ama şu günlük sakızı ile tecrübesi olan yokmu hiç :KK43:

Çok geçmiş olsun ben de aynı dertten muzdaribim
Bal zerdecal zencefil üçlüsünü öneririm o gıcık dediginiz bogaziniza takılan balgam ( yani ben öyle biliyorum ben de aynı sorun var )
Bunu yiyin bi tatlı kaşığı 3 ogün falan 2 de olur
Çok iyi geliyor ama tabi kesin çözüm diyemicem kronik çünkü
Ama giciginiz geçince tekrar gıcık kapmamaniz için bogazinizla pek ilgilenmeyin. Yani pek anlatamadim ama hanibogazimizda gıcık olunca 'ıhı ıhııı ' gibi bi ses çıkartırızya onu yapmayin yoksa daha çok artıyor

Teşekkür ederim. Denerim bakalım..

iyi geceler kızlar.durumlar nedir.tedavi yöntemleri geliştiren arkadaşlarımız oldumu.çok merak ediyorum.gece gece yine boğazım ağrımaya başladı çünküü :KK43:(

Doğrudan aguzda eritemeyen arkadaslar icin söylüyorum;
Aktar bana havanda dovup balla karistirip cignememi söyledi.
bogazinda rahatsizlik hissettikve ben oyle yapiyorum.bal eriyene kadar o aci suyu bırakıyor zaten. Kalan posayi da tukuruyorum :)
Ben oyle her gun kullanmıyorum, rahatsiz oldukca.
ona ragmen kesinlikle faydasini gordugumu soyleyebilirim.

Arkadaslar 5 aylık oğlum var ve gıcik seklinde oksuruk bogazinda hiriltisi var günlük sakizinin faydali oldugunu okudum fakat bebeklerde buharini kullanabiliyormusuz ama nasil uygulayacagimi bilemedim , bilgilendirirseniz sevinirim, simdiden tesekkurler

X