Gürültücü komşular .. imdat

gerçekten onu bende fark ettim ilk uyardığım zamandan bu yana daha cok ses oluyor kendileri içinde geçerli .. çocuğunun uyuma saatinde seytan diyor sende ses yap ama insan kendinden utanıyor napcam bilmiyorum gündüz evden çıkıp parka felan gidiyorum ben ve gelesim gelmiyor ya
Ayni durumu yaşiyoruz malesef benimde evdeyken modum cok düşük tv izlemeyiz duymamak icin sürekli tv aciyoruz müzik aciyoruz hayir eşime diyorum bi cocugumuz olsa bu gürültüde nasil uyuyacak acaba.
Ablaminda cocuklari var ama 8de yatirdigi icin kimse şikayet etmiyor gündüz oynasinlar sorun yok ama 8den sonra cocuklarin bagirip koşturmalarina bide ayaklarinda terlik deliresim geliyor bizim bi ara avize sallanmaya başlamişti :işsiz:

adam kadına kızdı galiba bırak çocuk özgürce oynasın gürültü de olursa olsun dedi.kadınsa mahçup oldu bu durumdan ağladı.belki eşi tarafından da azarlandı.ben kadına üzüldüm valla
Bende vallah adam hersey de kadına patlıyormuş çünkü ses hep geliyor bide kavgaları bitmiyor ya kadını görsen zayıf içi ölmüş gibi sırf bu yüzden hep sesi duymamazlığa verdim ama bazen sabır bitiyor .. adam sıkıntılı belli ki

Yemin bende öyle diyorum sonra yok ya alt kat rahatsız olur diyorum bide gitmiş benim alt kata sormuş demiş gizem den size ses geliyor mu oda demiş eve masa sandalye sesi geliyor bazen 😂 tamam da dedim keşke sizinde bu sesler olsa .. son çare dediğinizi yapıcam ama beni dover bunlar 😂

Aman o zaman keşke yüz göz olmasaydınız. Kötek terse dönerse o iş yaş. Hamilesiniz birde Allah korusun.

Evlerine hergün polis yollarsanız nasıl olur ki 😂 Nasılsa polisler gelmek zorunda yok ben gelemem demezler 🙊

Ayni durumu yaşiyoruz malesef benimde evdeyken modum cok düşük tv izlemeyiz duymamak icin sürekli tv aciyoruz müzik aciyoruz hayir eşime diyorum bi cocugumuz olsa bu gürültüde nasil uyuyacak acaba.
Ablaminda cocuklari var ama 8de yatirdigi icin kimse şikayet etmiyor gündüz oynasinlar sorun yok ama 8den sonra cocuklarin bagirip koşturmalarina bide ayaklarinda terlik deliresim geliyor bizim bi ara avize sallanmaya başlamişti :işsiz:
Off aynı şeyler gerçekten napcaz böyle şimdiden uykular yarım yamalak pamuk tıkıyorum kulağıma yine olmuyor .. bide çocuk nasıl büyütülür bu seste bu ortam da cok zor ya Allah size de yardım Etsin sınavımız bu resmen ki önce ki komşular da çocukluydu hiç böyle değildi

Aman o zaman keşke yüz göz olmasaydınız. Kötek terse dönerse o iş yaş. Hamilesiniz birde Allah korusun.

Evlerine hergün polis yollarsanız nasıl olur ki 😂 Nasılsa polisler gelmek zorunda yok ben gelemem demezler 🙊
Eşim bile tırstı 😂😂 bide ikisi de aynı meslekte bunlar yüzünden karakolluk olursak tutanak yer ben insan gibi uyardım Ama kadın bağıra bağıra bütün apartmanın ayağa kaldırdı 😣

Suan duygusal şiddet yaşıyorum inşallah fiziksele donmez 😔😤

Benim üst komşu da torunu gelince sabah 6 da çocuk şarkıları söylüyor bağıra bağıra. Bazı insanların sesleri çok yüksek inanki çocuğun sesi gelmiyor gülmüyor bile çocuk resmen komik bulmadığı kesin 😂

Benzer birsey basima geldi. Ust katta yasli bir cift var surekli esya cekiyorlar, uyardim küstüler. Bebegim kolik ve gece agliyor diye salona park yatak koymustum, gece ust kata aglama sesi gitmesin diye. Bebegimi odamiza aldim. Sesleri kesildi. Gece uyuyamayinca gunduz dinleniyor olabilirler :) bebeginiz dogunca sizin evinizden de onlara gurultu gidecek belki o zaman empati kurabilirler

Eşim bile tırstı 😂😂 bide ikisi de aynı meslekte bunlar yüzünden karakolluk olursak tutanak yer ben insan gibi uyardım Ama kadın bağıra bağıra bütün apartmanın ayağa kaldırdı 😣

Suan duygusal şiddet yaşıyorum inşallah fiziksele donmez 😔😤

Tutanaktan korkmayın canım daha iyi olur en azından idare napıyonuz siz der 😂 Herkes artık daha usturuplu davranmak zorunda kalır 👍

Allah korusun fiziksel şiddet, silah bıçak, tabanca bu işlerden korkarım. Ortalık psikopat kaynıyor. Kimin ne yapacağı belli değil güzel ülkemde 🤷‍♀️

Siz yinede çok ses yaptıkları dönem takın kulaklık duymamaya çalışın.
Bazı insanlar gerçekten bazen insanlar 🤦🏼

Off aynı şeyler gerçekten napcaz böyle şimdiden uykular yarım yamalak pamuk tıkıyorum kulağıma yine olmuyor .. bide çocuk nasıl büyütülür bu seste bu ortam da cok zor ya Allah size de yardım Etsin sınavımız bu resmen ki önce ki komşular da çocukluydu hiç böyle değildi
Bizim önceki komşularda erken yatiriyor cocugunu diye hic sorun etmiyorduk şimdikiler kendide sesli hergün kavgalarini duymak zorunda kaliyorum cok rahatsiz edici.

Taşinma imkaniniz varmi cocuk gelmeden taşinin dicem ama beterin beteri varmidir
Benim kuzenim bu sebeple evini satiyor 3 senedir laf anlamiyorlar asla.
Bizde dört gözle evimizin bitmesini bekliyoruz umarim sizde en kisa zamanda bi cözüm bulabilirsiniz 🥲

Herkese hayırlı akşamlar diliyorum 🌺 uzun zamandır yoktum ve konum şahane 😂 şimdi ben 7 aylık hamileyim belki ondan dicem ama dayanılır gibi değil ..

Neyse hemen geçeyim meseleye .. yaklaşık 8 aydır üst kata taşınan bir komşumuz ve 3 yasında oğlu var tabi çocuktur ses olur ama kadının kendi sesi aşırı yüksek ne konuşsa laflar bizde sürekli eşi ile kavga ediyor kapılar sürekli çarpılıyor küfürler hava da uçuyor adam anladığım kadarıyla sadakatsiz ( hersey duyulduğu İÇİN diyorum ki banane ) neyse çocukta bu aile ortamında ne kadar sağlıklı büyütebilir ki diye düşünüyorum .. çocuk sürekli koşuyor evin içinde ama nasıl ses bütün evi alıyor kadın sabah 8.30 da felan başlıyor görültüye malum yatak odaları üst üste insan demez mi belki alt katta uyuyan var bi kaç kez uyardım dedi ki o saatler normal saatler ses için hadi bunu da geçtim çocuğa koşma demiyorlar kısıtlanıyormuş çocuk ama altta kalanın da canı çıksın değil demi ne uyku kalmış ne gün içinde huzur .. neyse 2 gün önce tekrar sesler gelmeye başlayınca aradım eşi çıktı dedim X bey rica etsem çocuğunuz cok koşuyor cok ses oluyor durdurabilir misiniz bana dediği şey ‘ çocuktur bu koşar da koşmaz da nasıl dur dicez ‘ sonra eşi aldı bende aynı şekil dedim bana diyor apartman kuralları yazılı kağıt getiricem ama bilmiyor sanırım ses yapan görültü yapan komşuya ceza bile kesiliyor .. bende uzatmadım telefonu kapattım allahım bi bağırıyor yukarda bende sinirlendim ama neyse dedim artık mutattap olmam 10 dk geçmedi kapıya geldi bir ağlıyor bir ağlıyor bide eşim açtı kapıyı ayol ağlanacak ne var KESK’e aramasaydım dedim . işte çocuğa dur demiş kocası kızmış demiş kısıtlama cocuğu durmuyormuş tamam ama neden ağlıyon ki eşin neden kızıyor komşular rahatsız olabilir bu her apartmanda böyle ses olur şikayet olur ne bileyim .. bide hamilesin hakkını helal et diyor anam bacım ses yapan siz çocuğu dq geçtim sizde normal değilsiniz .. bu öyle gitti diğer komşu da gece 23.00 den sonra süpürge açıyor sürekli tatlı dille uyardım yok bana diyor çocuğum var 00.00 a kadar hersey olabilir ..

Anam çocuk buysa ben bile pişman oldum ya çocuklu hayat bu mu anlamış değilim komşularını düşünen anneler yok mu çocuk olunca hersey mübah mı ? Şimdi evden çıkalım desek hamileyim olmuyor napcam ben arkadaşlar lütfen bi çözüm önerin bana 🥺
Valla çıkın derim asla çözümü yok bu tiplerle uğraşmanın. Benim de başımda vardı lanet ettim. Ben öyle ayak sesinden normal çocuk koşmasından klozetten vs. rahatsız olmam ama üstümüzde ki ahırda yaşadığı için ve hiç uyuma gibi bir ihtiyaçları olmadığı için 7/24 gürültü yaparlardı hemde öyle böyle bir gürültü değil gece paaat küüüüt takoz düşürüyormuş gibi inanılmaz ağır sesler uykudan sıçrardım buda tabi sürekli olunca artık panik atağa çeviriyor normal hassas değilsen bile hassaslaşıyorsun. 7/24 ü mecazi anlamda söylemiyorum cidden uyumuyorlardı bunu hala merak ediyorum neden nasıl uyumadıklarını :KK70: Birde cazzzz cuzzzzz sürekli masa sandalye çekerdi arkadaşım bir kıçının üzerine otur ya kalkarsın ya oturursun bu ses böyle çıkar bunlar 1 dk içinde 20 kez çekerdi. Seninkiler yine 8.30 da başlamış bizim 6 da kalkar süpürge ile açılışı yapar ardından savaş çıkarcasına pat küt güm tak eline ne geçerse atıyordu herhalde ve enerjisi nasıl hiç bitmiyordu onu da ayrı merak ediyorum. Muhtemelen eşyaları yavaş nazik koymak yerine attırıyordu çünkü insanın ödünü koparırcasına takırtılar geliyordu gerçekten Allah'a havale ettim hakkımı helal etmedim etmemde. Rica ederdim biraz daha dikkat edin diye o an özür dilerlerdi 2 saniye sonra aynı. Beterin beteriydi onlar benim için Allah ikisini de bildiği gibi yapsın birde yeni evliler çocukları da yok düşün çocukları olsa düşünemiyorum fırlama olurlar zaten o çiftten olacak çocuklar eminim :KK70: Ve çocuğu olan herkes onlar destekliyor ama bilmiyorlar ki bizim bahsettiğimiz gereğinden fazla dur durak bilmeyen gürültüler. Ayrıca çocuk o yapar diye bi şey yok tabi oynayacak ama gürültüde oyun da gündüz saatleri içinde yapılır gece artık son bulur çocuğu eğitmekmiş öğretmekmiş asla ilgilenmedikleri için tabi çocuk bu döveyim mi diye karşılık vererek üste çıkarlar. Taşının kurtulun ben kendi evime geçtim çok şükür 3 ay oldu taşınalı daha yeni yeni psikolojim düzeldi :KK70: Allah hayırlı vicdanlı komşu nasip etsin iş hayatından bile çok çok önemli ve kötü etkileyen bir konu ev üst komşu meselesi. O yüzden yardımcı olabilecek arkadaş aileniz varsa taşınırken bence kurtulun derim

Valla çıkın derim asla çözümü yok bu tiplerle uğraşmanın. Benim de başımda vardı lanet ettim. Ben öyle ayak sesinden normal çocuk koşmasından klozetten vs. rahatsız olmam ama üstümüzde ki ahırda yaşadığı için ve hiç uyuma gibi bir ihtiyaçları olmadığı için 7/24 gürültü yaparlardı hemde öyle böyle bir gürültü değil gece paaat küüüüt takoz düşürüyormuş gibi inanılmaz ağır sesler uykudan sıçrardım buda tabi sürekli olunca artık panik atağa çeviriyor normal hassas değilsen bile hassaslaşıyorsun. 7/24 ü mecazi anlamda söylemiyorum cidden uyumuyorlardı bunu hala merak ediyorum neden nasıl uyumadıklarını :KK70: Birde cazzzz cuzzzzz sürekli masa sandalye çekerdi arkadaşım bir kıçının üzerine otur ya kalkarsın ya oturursun bu ses böyle çıkar bunlar 1 dk içinde 20 kez çekerdi. Seninkiler yine 8.30 da başlamış bizim 6 da kalkar süpürge ile açılışı yapar ardından savaş çıkarcasına pat küt güm tak eline ne geçerse atıyordu herhalde ve enerjisi nasıl hiç bitmiyordu onu da ayrı merak ediyorum. Muhtemelen eşyaları yavaş nazik koymak yerine attırıyordu çünkü insanın ödünü koparırcasına takırtılar geliyordu gerçekten Allah'a havale ettim hakkımı helal etmedim etmemde. Rica ederdim biraz daha dikkat edin diye o an özür dilerlerdi 2 saniye sonra aynı. Beterin beteriydi onlar benim için Allah ikisini de bildiği gibi yapsın birde yeni evliler çocukları da yok düşün çocukları olsa düşünemiyorum fırlama olurlar zaten o çiftten olacak çocuklar eminim :KK70: Ve çocuğu olan herkes onlar destekliyor ama bilmiyorlar ki bizim bahsettiğimiz gereğinden fazla dur durak bilmeyen gürültüler. Ayrıca çocuk o yapar diye bi şey yok tabi oynayacak ama gürültüde oyun da gündüz saatleri içinde yapılır gece artık son bulur çocuğu eğitmekmiş öğretmekmiş asla ilgilenmedikleri için tabi çocuk bu döveyim mi diye karşılık vererek üste çıkarlar. Taşının kurtulun ben kendi evime geçtim çok şükür 3 ay oldu taşınalı daha yeni yeni psikolojim düzeldi :KK70: Allah hayırlı vicdanlı komşu nasip etsin iş hayatından bile çok çok önemli ve kötü etkileyen bir konu ev üst komşu meselesi. O yüzden yardımcı olabilecek arkadaş aileniz varsa taşınırken bence kurtulun derim
Cok şükür siz kurtulmuşsunuz ama maalesef tayin belasından dolayı ev alsak dahi oturamayız 🥺 insan gibi diyince dahi çirkefleşiyorlar anlamış değilim çocuk olsa dahi yavrum koşma demek neden kısıtlanma olsun yada çıkar parka götür ne bilim suan bunları yazarken dahi yan daire de çocuk çığlığı geliyor o kadar korkuyorum ki çocuğum da mı böyle olacak diye psikolojim bozuldu son aylar olmasa çıkıp memlekete gidicem ya ama yok olmuyor ev taşıma desem baktım iyi evde yok kaldık belaya bacım bakalım sonumuz hayr ola

Ev sahibini aramak aklımıza geldi ama bunlar gittikçe çirkef oluyor ya kapıya gelip bağırıyorlar inanın insan utanıyor ya
Bağırsınlar o an kameraya çekip polisi arayın şikayetçi olun , böyle çirkef aileleri ev sahipleri de istemez.

Tutanaktan korkmayın canım daha iyi olur en azından idare napıyonuz siz der 😂 Herkes artık daha usturuplu davranmak zorunda kalır 👍

Allah korusun fiziksel şiddet, silah bıçak, tabanca bu işlerden korkarım. Ortalık psikopat kaynıyor. Kimin ne yapacağı belli değil güzel ülkemde 🤷‍♀️

Siz yinede çok ses yaptıkları dönem takın kulaklık duymamaya çalışın.
Bazı insanlar gerçekten bazen insanlar 🤦🏼
Benimde çekindiğim o inanın görüyoruz haberlerde ne manyaklar var ses yapan üstüne milleti hastanelik eden ..

Mecbur daha duymamazlığa vuracaz ama çocuk doğunca nasıl yapıcaz onu şaşırmış haldeyim hayırlısı bakalım kuzum

Bina içerisinde kamera yoksa sayet
Kapısına;Bana bulaşanlar 10 gün içinde öldü!! Koşan ayakları kırıldı bağıran dilleri koptu! yazın biraz da onlar düşünsün. 🤭

Şaka bir tarafa. Gece ve sabah körü bir zaman çamaşır makinesi çalıştıran komşumu dışarıda gördüm bugün
Binamız çift daire.
"Binada edepsizin biri gece çamaşır makinesi çalıştırıyor duydun mu? Ne ayıp insanlıktan, medeniyetten haberleri yok.Kim olduğunu tespit edebilirsem şikayet edeceğim "dedim
" Yooo ben duymadım ama haklısın" dedi. 😃
Anladığı dilden konuşacaksınız yapacak bisey yok. 🤷🏻

Cok şükür siz kurtulmuşsunuz ama maalesef tayin belasından dolayı ev alsak dahi oturamayız 🥺 insan gibi diyince dahi çirkefleşiyorlar anlamış değilim çocuk olsa dahi yavrum koşma demek neden kısıtlanma olsun yada çıkar parka götür ne bilim suan bunları yazarken dahi yan daire de çocuk çığlığı geliyor o kadar korkuyorum ki çocuğum da mı böyle olacak diye psikolojim bozuldu son aylar olmasa çıkıp memlekete gidicem ya ama yok olmuyor ev taşıma desem baktım iyi evde yok kaldık belaya bacım bakalım sonumuz hayr ola
Yok onlar evi başınıza da yıksa ki yapıyorlar ona bile napak ölek mi diye cevap verecekler. Birde çocuk bu içine mi kapansım döveyim demeleri yok mu o laftan sonra benim onlar dövesim geliyor hayır ben onu mu diyorum öğret her gün dikkat et yavaş koş diye sürekli uyarsan bile aptal değil ya bu çocuk belli süre sonra akıllanır. Ayrıca dediğiniz gibi ne parka götürürler ne başka bi şeye ot gibi yaşatıyorlar çocukları. Bizim çocukluğumuz çok iyiydi valla ben ilkokul 2. sınıfta hentbola başlamıştım diğer arkadaşlarım başka spor sanatla ilgilenirlerdi zaten eve gidince enerjileri kalmazdı. Sürekli bir etkinlik spor içindeydik biz yeni nesle çok üzülüyorum gerçekten böyle bir aktivite ilgi alanları hobileri hatta belkide o alanda profesyonel olacakları bi meslekleri dahi olmayacak. E iyi o zaman sonuç olarak gideceksiniz oradan anladığım kadarıyla zor olur sabretmek ama sonuna kadar durmak zorunda kalabilirdiniz komşu şikayeti derdi olup taşınamayan da çok maalesef hem ev fiyatları hem kira inanılmaz çok. Biz hep müstakildeydik onu sattık ( bi an pişman olmuştum ) sonra tekrardan arsa alıp yaptırdık ama şansımıza zamların olduğu zamana denk geldik arsayı aldığımızda dolar 6 tl idi düşünün :KK70: o yüzden 7 ayda taşınacağımız eve tam tamına 12 sonra girdik ama üst katımızdakiler son 6 ayda gelmişti keşke benim 1 2 ay kalmış olsaydı kan kusturdular bize taşınıcam diye sevinemiyordum bile inşaatta yatıp kalkacaktım resmen :KK70: Allah kurtarsın kardeş o zaman :KK70:

Keşke şikayet edilebilse böyleleri ama bı işe yaramıyor ya.
Benim alt katta yaşlı karı koca oturuyor n ses yapıyorlar anlatamam.
Ben yapmaya utanırım ya rahatsız olurlar diye 😒
Alt kattan da ses cok gelebiliyor mu ? Kendimi teselli edicem öyle ise :)

X