güvercin yuvası

dr_patoloji

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2012
452
284
Bebeğime hamile kaldığımı öğrendiğim hafta bir tane kumru evimizin tek balkonunda duran kombine tepesine yuva yaptı. Sonra o kumru gitti iki güvercin geldi kuruldu. Birde arsızlar ki balkona çıkınca bize gurkkkk diyip ne arıyonuz burda der gibi. Evin yavruları oldular. Kızımızın uğuru diye yuvayı bozmaya kıyamadık karı koca ama artık balkonun canı çıktı. Duvarlar falan hep b#k oldu. Hayır çamaşır falan asamaz hale geldik. Yumurta falan da yapmadılar. Kombine zararları yok çok da güzel seyretmesi ama hastalık sebebi olacaklar diye korkuyoruz. Ama yuva bozanın yuvası olmaz derler kızımın haberini onlar ile aldık onlar getirdi bebeğimizi doğuma da az kaldı napcazzzz netcez şaşırdık kaldık.

evin dışındalarmı? eviçindeler mi ?onu pek anlamdım ama dışardalarsa boşverin camızı b.k götürsün onların orda olması bile çok güzel ne sevimlilerdir.

Sekerim, ben olsam ben de elleyemezdim yuvalarina haklisin.
Hastalik, pire vs gibi seylerden cekiniyorsan kumesleri, ciftlikleri ilacladiklari hayvanlara, insanlara zarar vermeyen ilaclar var onlardan kullanabilirsin istersen.
Guvercinlerin kicina bez baglanamayacagi icin diger konuda ne yapilabilir bilemiyorum.

Bozmayın nolcak canım. Çamaşırları da içeri asarsınız. Zaten kış geldi balkon işide bitti. Yaza doğru bakarsınız bi çaresine

aynı şekilde oğlum doğmadan pencere kenarına yuva yapmışlardı..oğlum 4 yaşına geldi,hala aynı yere yumurta bırakmya devam ediyorlar..çok seviyoruz bir onları..

benim camımın önünü bir görseniz
aglarsınız
her yer güvercin pisligi
balkonda da tüyleri
balkona çamaşır asmıyorum
çünkü pisletiyorlar
camın tepesinde çatının üstünde dekor olsun diye küçük küçük pencereler var
kaç tane sayamadım her birinde bir güvercin
hepsi aynı anda işiyor düşünün
ama ellemedik duruyor valla

Bebeğime hamile kaldığımı öğrendiğim hafta bir tane kumru evimizin tek balkonunda duran kombine tepesine yuva yaptı. Sonra o kumru gitti iki güvercin geldi kuruldu. Birde arsızlar ki balkona çıkınca bize gurkkkk diyip ne arıyonuz burda der gibi. Evin yavruları oldular. Kızımızın uğuru diye yuvayı bozmaya kıyamadık karı koca ama artık balkonun canı çıktı. Duvarlar falan hep b#k oldu. Hayır çamaşır falan asamaz hale geldik. Yumurta falan da yapmadılar. Kombine zararları yok çok da güzel seyretmesi ama hastalık sebebi olacaklar diye korkuyoruz. Ama yuva bozanın yuvası olmaz derler kızımın haberini onlar ile aldık onlar getirdi bebeğimizi doğuma da az kaldı napcazzzz netcez şaşırdık kaldık.

batırsınlar boşver
cidden diyorum
huzurlarını bozmayın
gerekirse cefalarını çekmeye devam edin
ama vebal almayın

yaz aylarında benim evin camında da güvercin yuva yapmıştı ve yumurta bırakmıştı.hiç dokunmadık hatta aksine su falan veriyordum.çok az zaman diliminde 2 tane yavruları oldu.yavruları olunca anne güvercin biraz besledikten sonra terk etti onları.yavrular uçmaya başlayana kadar camda kaldılar ve sonra uçup gittiler.
bence dokunmayın yuvalarına.hem kızınızın habercileriymiş.ne güzel.

X