Hadi para biriktirmeye başlayalım

uykum gelmiş saçmalamışım iyice :KK70: örnekli kar derken

diyelim ki 50 tl fona yatırdın sattığında ne kadar paran oluyo demek istemiştim:KK9:

Diyelimki bugun 1 tl den 10 fon aldın yarın 1.10 tl oldu satıyosun hemen oluyor 11 TL sonra talımat verıyosun 1 tl olunca al dıye yıne alıyor işte böyle :emir_bebek::emir_bebek:

hmm ... tşk ederim.
bu senede bişi değişmemiştir herhalde.
faiz oranları. biner,biner oldukça mı değişiyor?

mesela şuan bin liram var 9 tl faiz gelecekse
2 bin olduğunda faiz 18 mi olacak:26:
Canım tam bir bilgim yok mantıken baktığımızda yatırdığın miktar ne kadar fazla olursa o kadar çok faiz getiriyor.
Birde küçük oynamalarda olsa her ay değişebiliyor faizler ve kimi bankanın faiz getirisi diğerine göre daha yüksek olabiliyor.
Yapı kredinin faiz orani ziraata göre biraz daha yüksek mesela.

ayyy bayılıyorum böyle tutumlu hatunları gördükçe bende elimden geldiğince tutumlu olmaya çalışıyorum ama henüz para filan biriktirme girişiminde bulunamadım evin eksiklerini yeni yeni tamamladık desem inanırmısınız ben 2 yıllık evliyim çalışmıyorum eşim memur sağolsun beni harçlıksız bırakmaz ben de evin ihtiyaçlarına harcıyorum ama artık kıyıya köşeye para atmanın vakti geldide geçiyor bile an itibariyle para biriktirmeye başlamış bulunmaktayım.

Bu fon şeysi nasıl oluyor? Yani diyelim sen bankaya talimat verdin 2 tane aldı senin için, kara geçince hemen satıyor mu yoksa senin talimat vermen gerekiyor mu?

merhaba hanımlar.Sadece ilk sayfaya yetti sabrım.Ama en azından burayı takip etmek istiyorum.bende para biriktiriyorum.Açıkçası özellikle canım istediği zaman harcıyım diye elime para geçmiyor evde.Dolayısıyla fırsatın ne zaman doğacağı belli olmuyor.Şu an 13 lira falan var.Ama yinede az görünmüyor :) Yalnız benim şöyle bir durumum var elime kolay kolay bütün para geçmez.dolayısıyla o bozuk paraları bütünlemek gibi bir derdim olacak yakınlarda :)

dediğim gibi sayfayı takip edip hem hırs yapmayı hem de karşılıklı fikir alış-verişi planlıyorum...

Hanımlar şimdi paralarımı saydım ve sıkıca sakladım...Malum yakalanırsam bütün emeklerim boşa gidecek...

X