Hadis ve Ayet Paylasalım...

Kişinin malayani (boş) şeyleri terki ıslam'ının güzelliğinden ileri gelir.

Selam.
“Din, güzel ahlâktır. Ahlakı güzel insan her yaşta güzeldir.” Güzel ahlak KK da neden yasak ola

................................................................................................................................................
“İnsanlara teşekkür etmeyen, Allah-ü Teâlâya şükretmemiş olur.”

“Allah-u Teala’ya amellerin en sevimlisi azda olsa devamlı olanıdır.”

*Siz, mallarınızla herkesi memnun edemezsiniz, onları güler yüz ve güzel ahlak ile memnun etmeye çalışın. (Hadis-i Şerif)

*İlim servetten daha kıymetlidir. Çünkü, serveti sen korursun, halbuki ilim seni korur. (Hz.Ali r.a.)B )

*Müminin kalbi ALLAH Teâlâ'nın iki kudret parmakları arasındadır. (Hadis-i Şerif)

*ALLAH kullarına rızkı bol bol verseydi, yeryüzünde azarlardı. (Şura Suresi /27)

*Gurur edeni ALLAH alçaltır, alçak gönüllü olanı yükseltir. (Hadis-i Şerif)

*Bir meclise uğradığınız zaman selam verin. Oturmak icap ediyorsa, oturdurktan sonra, kalkıp giderken yine selam verin. Birinci selam, ikinci selamdan daha kıymetli değildir. İkisi de aynı hükümdedir. (Hadis-i Şerif)

*Din kardeşinin ayıbını örten kimsenin, ALLAH Teala dünya ve ahirette kusurunu örter. (Hadis-i Şerif)
a.s.a.s.a.s.
............................................
Teşekkürler betül hanım..

Ey Allah'ın Resulü. dendi, hangi kadın daha hayırlıdır?'

"Kocası bakınca onu sürura garkeden, emredince itaat eden, nefis ve malında, kocasının hoşuna gitmeyen şeyle ona muhalefet etmeyen kadın!" diye cevap verdi.

Burcums;6510099]Çok güzel bir paylaşım Betül teşekkürler, bende dilerim kapanmasın

Bu sayfada kime ne zarar olabilir:1no2::1no2: Ben buralarda yeniyim, pek anlamadım niye kapanmaz dilediğinizi:uhm::uhm::uhm::1shok::1shok::1shok:...

"Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Yeryüzünde, mâsiyet veya sıla-i rahmi koparıcı olmamak kaydıyla Allah'tan bir talepte bulunan bir Müslüman yoktur ki Allah ona dilediğini vermek veya ondan onun mislince bir günahı affetmek suretiyle icabet etmesin."

Burcums;6510099]Çok güzel bir paylaşım Betül teşekkürler, bende dilerim kapanmasın

Bu sayfada kime ne zarar olabilir:1no2::1no2: Ben buralarda yeniyim, pek anlamadım niye kapanmaz dilediğinizi:uhm::uhm::uhm::1shok::1shok::1shok:...

Din bölümü kapanmıstı arkadasım catısma yada tartısmalardan dolayı sanırım..

Ama burası yorum yada tartısmaya musaıt bır topik degıl sadece hadıs, ayet paylasımı..

Tereddutumuz bundan..

ıyilik hesabına hiçbir şeyi küçük görme!
Bu, bir kardeşini güleryüzle karşılama olsa bile...

(Sahîh-i Müslim, 4/2026)

çok güzel bir topik olmuş teşekkür ederim betülcüm

Masrafta iktisat, geçimin yarısıdır. ınsanlara dostluk ve muhabbet aklın yarısıdır. ilmi soruda naziklik, samimilik ve güzellik bilginin yarısıdır.
(Taberani)

Din bölümü kapanmıstı arkadasım catısma yada tartısmalardan dolayı sanırım..

Ama burası yorum yada tartısmaya musaıt bır topik degıl sadece hadıs, ayet paylasımı..

Tereddutumuz bundan..

Merhaba..

Din başlığı varken de açılan her konu iyi niyetle ve sadece paylaşım amaçlı açılmıştı..Ama akabinde gelişen durumlardan dolayı kaldırılma gereği duyuldu..

Şimdi yazdıklarınızdan anlıyorum ki neden kapatıldığını da bilmektesiniz..Ama daha önce bu içerikte açılan konulara izin verilmedi..Zaten öyle olsaydı Dinler başlığı komple geri getirilirdi..yerimseniben

Şimdi siz sadece hadis paylaşalım diye bu güzel topici açmışsınız fakat bu konuyu kilitlemeyerek daha önce ki açanlara ve silme yaptığımız konulara haksızlık olur..

Ya hep,ya hiç mantığı bizler için en doğru olanı..

Acısıyla Tatlısıyla başlığında bir dua topici var ve açıldığı günden beri hiçbir işlem yapılmadı..Sizlerde diğer arkadaşlarımız gibi ordan bu güzel hadisleri paylaşım yapabilirsiniz.

Lütfen din içerikli konuları(ki sebebini defalarca açıkladık,sorun kişisel değil tamamen üyelerin tutumu ile alakalı) forumda açmayınız..a.s

Anlayışınız için teşekkürler..

Konunun neden niçin kilitlendiğini buraya yazdım arkadaşlar..Tekrardan özel mesajla neden kapandı,ne gibi sakıncası olabilir gibi sorularla tekrardan açıklama beklemeyelim lütfen..

Son düzenleme:
X