Hamile olabilir miyim?

joldlgrant

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2023
10
2
20
19 yaşındayım. 13 yaşında ilk reglimi oldum ama o zamandan beri hiçbir zaman düzenli regl olmadım, bazen 6 ay boyunca geciktiği bile oluyordu, doktora gittiğimde kist olduğunu söylemişti ama çok üstüne düşmedim sonrasında. Ama son 4-5 aydır reglim genellikle düzenli geliyordu. erkek arkadaşımla 1 senedir korunmasız (geri çekilme ile) düzenli bir cinsel hayatımız var. Fakat en son 16 ocakta regl oldum, yani 2 aydır reglim gecikiyor. en son 21 şubatta ilişkiye girmiştik. 5 defa idrar ile test yaptım bir tanesi dışında hepsi negatif çıktı (pozitif olanın resmini koydum). 3 gün boyunca aşırı az bir şekilde hatta iç çamaşırı bile neredeyse az lekeleyecek kadar kahverengi kan geldi ilk gün diğer günlere göre daha fazlaydı, reglim başladı sandım ama regl gibi değildi. Midemden garip guruldamalar geliyordu. Şu an hepsi geçti. Gecikme dışında hiçbir hamilelik belirtim yok. bu lekelenmelerin olduğu ikinci gün %99.8 garanti sonuç yazan testten yaptım o da negatif çıktı. adet söktürücü tarlusal aldım onu kullandım bugün hap bitti. hamile olma ihtimalim var mı çok korkuyorum uyuyamıyorum?

Eklentiler

• 9A0374E6-BD13-4C54-898A-1B97A3E31869.jpeg
    9A0374E6-BD13-4C54-898A-1B97A3E31869.jpeg
    52,2 KB · Görüntüleme: 534
19 yaşındayım. 13 yaşında ilk reglimi oldum ama o zamandan beri hiçbir zaman düzenli regl olmadım, bazen 6 ay boyunca geciktiği bile oluyordu, doktora gittiğimde kist olduğunu söylemişti ama çok üstüne düşmedim sonrasında. Ama son 4-5 aydır reglim genellikle düzenli geliyordu. erkek arkadaşımla 1 senedir korunmasız (geri çekilme ile) düzenli bir cinsel hayatımız var. Fakat en son 16 ocakta regl oldum, yani 2 aydır reglim gecikiyor. en son 21 şubatta ilişkiye girmiştik. 5 defa idrar ile test yaptım bir tanesi dışında hepsi negatif çıktı (pozitif olanın resmini koydum). 3 gün boyunca aşırı az bir şekilde hatta iç çamaşırı bile neredeyse az lekeleyecek kadar kahverengi kan geldi ilk gün diğer günlere göre daha fazlaydı, reglim başladı sandım ama regl gibi değildi. Midemden garip guruldamalar geliyordu. Şu an hepsi geçti. Gecikme dışında hiçbir hamilelik belirtim yok. bu lekelenmelerin olduğu ikinci gün %99.8 garanti sonuç yazan testten yaptım o da negatif çıktı. adet söktürücü tarlusal aldım onu kullandım bugün hap bitti. hamile olma ihtimalim var mı çok korkuyorum uyuyamıyorum?
Hamilelik gorünüyo

2 aydır reglin gecikiyorsa daha bariz bir çift çizgi olmalıydı bence. Diğer testlerin negatif çıkması da anlamsız. Bence gebelik yok. Ama doktora gitmen lazım. Kafana göre tarlusal kullanma.

Canım birincisi attığın test bozuk çift çizgi o kadar yakın olmaz merak etme normal dede adetin gecikiyormus gayet normal tarlusal ictiysen 1 hafta 10 gün için de hastalanirsin korkma hiç gebelik olsaydı diğer testlerde çıkardı bu testi ciddiye alma bozuk çünkü

Ah be yazık bu yaşta sevgili ile birliktelikler hemde 1 yıldır daha konular hakkında bilgin dahi yokken gebe miyim diye sorular soruyorsun Allah akıl fikir versin doğru yola yönlendirsin seni kızım gebelik yok zaten azıcık araştırın

Cinsel hayatın senin kendi tercihin işin orasında değilim hiç. Sadece şunu sormak istiyorum. Siz 3 sn zevk alacaksınız diye neler olabileceğin farkında mısın? Korunmadan ilişkiye girenin sonra da hamile miyim diye korkup uyuyamayanın fındık kadar aklı yoktur. Korun ondan sonra istediğini yap. Ya hamile olsan o bebeğe ve sana neler olur farkında mısın?

Evlilik düşünüp düşünmemek senin kararın ama çocuk istemiyorsan korunmadan birlikte olmanız nasıl bir cesaret örneği? Buraya yazman sonucu değiştirmeyecek. Kan testi yaptırmalısın.

X