hamilelik bekleyen, hamile olan ya da bilgisi olan bakabilir mi?

Merhabalar...1.5 yıllık evliyiz korunmasız ilişkiye rağmen hamilelik ile sonuçlanan bir birliktelik yakalayamadık. Değerlerime baktırdığımda hepsi iyi sizce extra ne yapabilirim. Bu arada yaşım 39 oldu :)

Adetin 2.günü yapılan hormon testlerinde LH:3.60 TSH:3.14 E2:35.06 FSH:7.64 PROGESTERON:0.5 PROLAKTİN:18.79

Adetin 22. Günü yapılan hormonlarda LH:5.92 TSH:3.01 E2:148.61 FSH:3.16 PROGESTERON:9.9 PROLAKTİN:19.63.

AMH 3.36 çıktı.

sperm testi de aşağıdaki gibidir. doktor proxeed plus önerdi eşime ve varikosele bakıldı sınırda ama ameliyata gerek yok demiş. sizce ne yapmam lazım şuan tek eksik benim rahim filmi sanırım... yardımcı olursanız sevinirim.Eki Görüntüle 3268964
Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için

Amh baktırdım 3.36 sadece rahim filmi yok bende
Sizin muhtemelen eşten kaynaklanıyor gibi ama tsh de biraz yüksek gebelik için 2.5 altı olmasını istiyorlar bilginiz olsun

Merhaba kızlar. Tam 1 senedir gebe kalmaya çalışıyorum. Geçen gün kan verdim reglin 2. Günü fsh 5,47 lh 4,32 prolaktin 13 amh 2.74 tsh 2.30 ve estradiol 15 çıktı. Estradiol çok düşük nasıl yükselteceğimi bilmiyorum yumurtalıkların yavaş çalışıyor aşılama yapalım dedi doktor fakat ben değerlerimin normal gebeliğe elverişli olduğunu düşünüyorum bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi ? Estradiol yükseltmek için veya yumurtaları biraz hızlı geliştirmek için ayriyeten hormon değerlerim normal mı gebelik için fikrinize ihtiyacım var. (Hsg çekildi,sperm sorunu da yok )

Eşinizin proxeed dışında e vitamini(mümkünse solgar gibi iyi markalar) ve koenzim qh(ubiquinol) kullanmasını öneririm. Bunlar morfolojiyi daha yukarıya taşıyacaktır. Sağlıklı sperm, sağlıklı gebelik demek.
merhabalar siz iyi anlıyorsunuz yorumunuza baktığımda benim eşimin testi bu şekilde benim amh değerim 4.83 çıktı tsh 5.36 çıktı tsh ı ilaçla indirdik ama hamile kalamıyorum hala amh değerim yüksek mi sizce diğer değerlerim normal

Eklentiler

• WhatsApp Image 2023-12-13 at 10.20.47.jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-13 at 10.20.47.jpeg
    87,2 KB · Görüntüleme: 15
X