Gebeliğe Hazırlık Hamilelik, Belirtiler, Nasıl anlaşılıyor ve neler yaşanıyor?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet canım adetin en geç 5. Günü hormon testlerini yaptırıyorsun ama sen 3. Günü falan yaptır. Çünkü klomen başlarsa adetin 5. Günü başlatıyor aynı güne denk gelmemiş olur. Maddi sıkılıyorum ama mecbur takip ettiriyorum kendi kendine olmuyor. Adetin ortası yumurta oluşur çatlar diyorlar standart ama öle değil. Benim bazen adet e 5 gün kala çatlıyor yumurtam kiminin adetten 7 gün sonra takipsiz olmuyor bunu anladım. Ama keşke hiç uğraşmadan kalsak umarım sizlerin öyle olur.
canim inanilir gibi degil ama ben hamileymisim. bu yuzden adet olamiyormusum. dun paylasmistim yumurtlama testi neden boyle diye. bugün de esti bir gebelik testi yaptim. birkaç saniyede kopkoyu iki kırmızı çıktı. hemen doktora gittim kese bile göründü.

gebelik testini ve ultrason goruntusunu de ekliyorum.

kac haftadir her gun oturup agliyorum, üzüntüden mahvoldum resmen niye adet olamıyorum diye. Şaka gibi

Eklentiler

• 5A6A5699-3B75-4E21-A58D-46D79234670C.jpeg
    5A6A5699-3B75-4E21-A58D-46D79234670C.jpeg
    64,7 KB · Görüntüleme: 66
  • 1FD148E8-38CE-494F-A14B-8E479FA3DE49.jpeg
    1FD148E8-38CE-494F-A14B-8E479FA3DE49.jpeg
    86,8 KB · Görüntüleme: 75
canim inanilir gibi degil ama ben hamileymisim. bu yuzden adet olamiyormusum. dun paylasmistim yumurtlama testi neden boyle diye. bugün de esti bir gebelik testi yaptim. birkaç saniyede kopkoyu iki kırmızı çıktı. hemen doktora gittim kese bile göründü.

kac haftadir her gun oturup agliyorum, üzüntüden mahvoldum resmen niye adet olamıyorum diye. Şaka gibi
ayyyy çok tebrik ederim çokkkk kaç haftalıkmış minnakk

ayyyy çok tebrik ederim çokkkk kaç haftalıkmış minnakk
teşekkür ederim bu arada ben hala tuhaf hissediyorum kendimi. sanki degilmisim bir sorun çıkacak gibi cunku hic beklemiyordum kac haftadir neler cektim adet olamıyorum diye🤦🏼‍♀️ilk kan testinde çıkmadi vs

yaaa çok çok sevindiiim sağlıkla kucağına al inşallahhh neler vardı belirtileriiin bat kaç gün geçmiştii
adetim 20 gun geçti. ilk 7 gun 3 hamilelik testi yaptim cikmadi. sonra kan testi yaptim yine cikmadi. doktora gittim hormon testi yapicaz adet
olmayi bekle dedi. söktürücü vs de kullandim.

gecen hafta bir defa hafif pembe kan geldi adet oluyorum diye sevindim ama devami gelmedi. uc gun kirli leke geldi. ben hep adet habercisi diye düşündüm. iki haftadir da kasiklarimda inanılmaz kramp var son gunlerde artti. Asla hamilelige yormadim hep kistlerden ve gelmeyen adetten diye düşündüm.

tamamen oylesine bir gebelik testi yaptim dort bes saniyede cift cizgiyi gorunce şok oldum. bi nobetci doktora gittim teste bile gerek gormedi kese olusmus dedi. yine de kan testi istedim beta hcg de 5binlerde normal
mi acaba

Valla heyecanla okudum şükür sonunda … rabbim sağlıkla kucağına almak nasip etsin inşallah. Çok aşırı sevindim

adetim 20 gun geçti. ilk 7 gun 3 hamilelik testi yaptim cikmadi. sonra kan testi yaptim yine cikmadi. doktora gittim hormon testi yapicaz adet
olmayi bekle dedi. söktürücü vs de kullandim.

gecen hafta bir defa hafif pembe kan geldi adet oluyorum diye sevindim ama devami gelmedi. uc gun kirli leke geldi. ben hep adet habercisi diye düşündüm. iki haftadir da kasiklarimda inanılmaz kramp var son gunlerde artti. Asla hamilelige yormadim hep kistlerden ve gelmeyen adetten diye düşündüm.

tamamen oylesine bir gebelik testi yaptim dort bes saniyede cift cizgiyi gorunce şok oldum. bi nobetci doktora gittim teste bile gerek gormedi kese olusmus dedi. yine de kan testi istedim beta hcg de 5binlerde normal
mi acaba
Ay içime şüphe düştü şimdi, bende de hee ay düzenli adet olurum adetim gecti neredeyse bir ay kadar , ultrasonda baktı polikistlik görüntğ var dedi , amh testi filan yaptı oda 4,84 çıktı normal değer aralıgında görünğyor adet söktürücü verdi 3. Gunu gel dedi hala olmadım ben ama bir haftadır herhun arastırmaktan kafayı yiyeceğim . Pco hakkında kötü şeyler yazıyor ama bende hiç biri yok ben 49 kişo 174 bıyundayım kıllanma vs yok yok , 27 yaşındayım ne yani ben kilo alıp kıllanacak mıyım , hala da hasta olmadım acaba bende mi hamileyim ama test alıp yapmak bile şstemiyorum çünkü kan testinde bişey çıkmamıştı

Ay içime şüphe düştü şimdi, bende de hee ay düzenli adet olurum adetim gecti neredeyse bir ay kadar , ultrasonda baktı polikistlik görüntğ var dedi , amh testi filan yaptı oda 4,84 çıktı normal değer aralıgında görünğyor adet söktürücü verdi 3. Gunu gel dedi hala olmadım ben ama bir haftadır herhun arastırmaktan kafayı yiyeceğim . Pco hakkında kötü şeyler yazıyor ama bende hiç biri yok ben 49 kişo 174 bıyundayım kıllanma vs yok yok , 27 yaşındayım ne yani ben kilo alıp kıllanacak mıyım , hala da hasta olmadım acaba bende mi hamileyim ama test alıp yapmak bile şstemiyorum çünkü kan testinde bişey çıkmamıştı
ben de ayni seyleri dusunup aglayip durdum dune kadar. surekli yüzümü kontrol ediyordum kıl çıkmış mi diye. allah kimseye yasatmasin gercekten psikolojim harap olmustu.

zaten adet olamıyorsunn, üstüne doktor polikistiksin diyor o da yetmiyor senin hamile kalman zor diyor. allaha havale ediyorum bu tip dusuncesiz kalpsiz doktorlari. polikistik olmanizi hic sorun etmeyin ablam da kardesim de oyle. sorun yasamadilar.

tekrar test yaptiniz mi, idrar testi yapin, gec dollenme olabilir benim oyle oldugunu düşünüyorum. siz de benim gibi daha once adet düzensizliği yaşayan biri değilmişsiniz benim gibi olabilir sizin de🙏🏻

teşekkür ederim canim amin insallah, allah isteyen herkese nasip etsin🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Sıra bende hehehe sıraya önüme geçin inşallah … evrene mesaj gönderiyorum . Rabbim tüm gönlünden geçirenlere hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin. Benimde yarın randevum var klomen bitti. Bakalım ne durumda yumurtalar.

Sıra bende hehehe sıraya önüme geçin inşallah … evrene mesaj gönderiyorum . Rabbim tüm gönlünden geçirenlere hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin. Benimde yarın randevum var klomen bitti. Bakalım ne durumda yumurtalar.
insallah guzel haberler alirsin bir an önce 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 ama artik herseyin vakti olduguna inanıyorum insan ne yaparsa yapsin o vakit gelince oluyor.

insallah guzel haberler alirsin bir an önce 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 ama artik herseyin vakti olduguna inanıyorum insan ne yaparsa yapsin o vakit gelince oluyor.
Aynen öyle. Yine tekrarladım iğne oldum çatlatma iğnesi. Dün gece progestan a başladım . Bu son tedavi . Bırakıcam sonra maddi olarak göçtüm bu ara yetiştiremiyorum. Bayan kuaförüyüm pandemi bizide çok etkiledi maalesef. İki tane yumurtam vardı iğneden önce. Kısmet ya rabbim ol derse hiç bişeye gerek kalmaz.

Merabalar benim adetim 10 gün var ama akinti bulantı geliyor kusacak gibi oluyorum sık sık da idrar a cikiyorum sizce olabilir mi
bende de aynı durum var 12 gun var adete bende ılave bel ve karın ağrısı bulantı akşamları çok yoğun baş ağrım aralıksız 2 gundr devam edıyor bu sabah kalkp erken gebelik testı yaptım maşşah tertemızdı sanrım varsa bıle daha çok erken

Anlattıklarını hiç üşenmeden okudum canım bende daha 7 aylık evliyim ve bebek için ilk denemelerimiz adetim sürekli düzensiz oluyor bu sebeple yumurtlama günümü belirleyemiyorum telime herhangı bı program indirdim son adet tarihime göre yumurtlama günümü hesapladı yumurtlama günümden önce yanı adetim biter bitmez ve yumurtlama günümde korunmasız ilişkim oldu ama dediğim gibi adetim hep düzensiz olduğu için doğrumu yaptım bilmiyorum emin olamiyorum yumurt.gününden açıkçası akıntım biraz oluyor onun haricinde zaten korunmasız ilişkimin üzernden sadece bir hafta geçti ne gibi belirtiler olur bilemiyorum

Anlattıklarını hiç üşenmeden okudum canım bende daha 7 aylık evliyim ve bebek için ilk denemelerimiz adetim sürekli düzensiz oluyor bu sebeple yumurtlama günümü belirleyemiyorum telime herhangı bı program indirdim son adet tarihime göre yumurtlama günümü hesapladı yumurtlama günümden önce yanı adetim biter bitmez ve yumurtlama günümde korunmasız ilişkim oldu ama dediğim gibi adetim hep düzensiz olduğu için doğrumu yaptım bilmiyorum emin olamiyorum yumurt.gününden açıkçası akıntım biraz oluyor onun haricinde zaten korunmasız ilişkimin üzernden sadece bir hafta geçti ne gibi belirtiler olur bilemiyorum
Ovulasyon testi öneriyorum bende de düzensizlik var ve o program yüzünden kaçırdım yumurtlamayı 24ü diyodu ben 15i yumurtlamışım ahajhw

X