Hamilelik hormonları mı yoksa gerçekten haklı miyim?

Ben bazı arkadaşlar gibi düşünmüyorum. Bir kere ilk çocuk çok beklenir gerisini boşver gibi bir durum asla olmuyor. Ben de ikinci gebeliğimde yaşıyorum yine çok heyecanlıyım.

Bir kere erkekler bizim gibi kıyafete bakmaktan zevk falan almıyorlar, sikiliyorlar öyle şeylerden. Kimi insanda da doğum iyice yaklaşmadan (hani Allah korusun bir şey olursa diye) pek bir sey alma isteği olmuyor. Bir de erkekler (cogunlukla) doğunca baba olduklarını ancak hissediyor lar.

Bence eğer riskli bir gebelik değilse biraz daha bekleyip "artık çıkıp almalıyız, çocuk dogacak" dersiniz o da çıkar mecbur.

Bu durumda diğer çocuklara yaptığı babalıkla ya da diğer çocuklara bebeğinizi kıyaslamak vs... sizi kötü biri yapmaktan ve evliliğinizi sarsmaktan başka bir işe yaramaz.

Klasik erkek davranışları işte.. Bende 21 haftalık gebeyim.. Eşim ilk defa baba olacak.. hafta sonu alışveriş merkezine gittik. Ben hemen bebek reyonuna girdim.. Kıyafet bakıyorum. Bana hemen' ne gerek var, boşver almayalım, daha zamanı var, bizim bebek yaz bebeği olacak diyor '.. Bize hassas duygusal gelen şeyler, erkekler için hiçbir şey ifade etmiyor...

Eşime bebek arabası ve bebek beşiği gösteriyorum.. Bana ' biz sanki özel beşiklerde mi büyüdük, bebek arabasına ne gerek var' diyor.. Yani eşimin cahilliğinden ve de parası olmadığından değil.. Ona gereksiz geliyor..

Bence hiç eşini bekleme. Sen yavaş yavaş, bebeğinin eksiklerini almaya başla.. Eşin baba olduğunu, anca bebek dünyaya geldiği zaman anlar..

Bence diger çocuklarla alakasi bile yok....siz konuyu oraya baglamak istediniz ...
Benim eşim gosterdigim fotograflara bile bakmazdi...ama dogum yaklastikca ne gerekiyorsa aldi...yani daha nisana var alinir

maddi olarak hiç mi karar verme yetikinzi yok. bi body dediğiniz kaç lira. hadi euro bazında olsun olsun 10 euro olsun. bunu da eşinizden habersiz sipariş veremiyo musunuz?

eşine uygun bi dille onun çocuklarının olduğunu ama senin ilk çocuğunun olduğunu anlat bence. belli ki eşin bu durumun farkında değil ve senin heycanını anlamıyor

yani sana nasıl moral versem bilemedim.
öncelikli çocuklu bir erkekle evlenmek bana göre hata. zira olan ya önceki çocuğa ya yeni eşe oluyor.
sonra 8 yaşındaki bir çocuk kardeşine zarar verebilecek yapıdaysa işin ciddi anlamda zor. Allah yardımcınız olsun.
siz çalışmıyorsunuz herhalde. size harçlık veya kart vermiyorsa bu da çok kötü. zira erkekler bu konuda rahatlar. tabii bu rahatlığın yanında geçmiş tecrübeleri de olduğundan sizin heyecanınız yoktur onda.
ben oğlumun nerdeyse herşeyini kendim aldım. eşim çok heyecanlıydı ama bunları son anda alabileceğimizi düşünürdü. ben öğle aralarımda yaz sıcağında gidip alırdım gerekenleri. beşiği gibi büyük ihtiyaçları son haftamızda aldık. ben bir liste yaptım eksikleri çıkıp aldık.

Eşiniz biraz ilgisiz haklısınız.
Ancak alışveriş konusunda ben de saldım gitti.
Tabi ufak tefek bazı şeyler aldık ama henüz beşik oda vs yok ortada.

Ha bir de sizin sanırım ilk çocuğunuz fakat onun 3. çocuğu.
Yani sizin kadar heyecanlı olmaması bu yüzden bence.

Ben acele ettiğinizi düşünüyorum. Ben bebeğime 30.haftadan önce bir şey almadım, iyi ki almamışım, biraz iri bir bebek. Sonra eşimle her şeyi toptan aldık. Siz her şeyi araştırın edin güzelce, hepsini toptan alırsınız, para olduktan sonra her şey bir günde hallediliyor, boşuna canınızı sıkmayın.

Arkadaşlar bugün itibariyle 28.haftama girmiş bulunmaktayım. Hayırlısıyla Nisan'da doğacak olan oglumuzu bekliyoruz. Ama günlerdir ben ruhen kendimi toparlayamiyorum. Eşimin önceki ilişkilerinden olan iki çocuğu var. Su anda da hala eski eşine aldığı şeylerin kredisini ödüyoruz. Sıkıntım tabiki de bu değil. Ama sanki eşim bizim çocuğumuza karşı fazlasıyla ilgisiz.

Mesela dün internet üzerinden bebek için fikirlere bakiyodum. İlk bir yaşına kadar bizim odamızda yatmasına karar verdik çünkü eşimin oğlunun zarar verebilecegini düşünüyoruz. Hem ilk aylar bizde yakın olur alışması kolay olur dedik. Odanın bir kısmını boşalttık. Yatağı oraya koyarız dedik ama daha seçilen hazırlanan bir yatak yok. Dün bende bebegin yatağını koyacağınız kısmı farklı renk boyayalim birde duvar kağıdı yada sticker yapıştıralım dedim. Hemen hayır bunu odasına yaparız dedi ama odasının hazırlanmasi için yeterince fazla zamana ihtiyacımız var çünkü evde tadilat gerekli.

Bu küçük bir mesele deyip fazla uzatmadim. İnternetten tulumlara bodylere bakiyodum gösteriyorum sadece tepkisi iyi güzelmiş evet bu hoş falan oluyor. Siparişini vereyim mı diyorum hayır alışveriş merkezinden bakarız diyor. Bebek 28 haftalık oldu ve daha bir tane body bile alınmış değil. Bebeğinizin cinsiyetini öğrendiğimiz den beri her gösterdigime alışveriş merkezinden bakarızdan başka birşey çıkmıyor ağzından. Baktım hala harekete geçmiyor bende kendi başima araştırdım herşeyi.

Sonra bir yatak gösterdim anne yani beşik gibi. Bunu seçtim dedim bu seferde bana sormadan seçtin mı diye tartıştı. Almadım seçtim sadece. Birkaç hafta önce göğüs pompası sterilizator araştırdım kafamda marka ve model belirledim. Benim seçtiğim 80euroydu başka bir markaninki 60euroymus hemen onu gösterdi bana. Birkaç gün sonra benim sectigimin 60euroya düştüğünü gördüm ve hemen gösterdim tepkisi sadece iyi fiyat oldu. 3lu set olaraktan fiyat vermişlerdi. Hiç sipariş edelim demedi.

En sonunda dayanamayıp dün bebek bodylerini sipariş verelim dedim. Bana bağırmaya başladı bu ay maddi sıkıntı var biliyosun diye halbuki ben maaşı alacağı dönem sipariş verelim demiştim. Kiskaniyosun demeyin lütfen inanın kıskandığımdan dolayı söylemiyorum 8yasindaki oğluna maddi sıkıntı demeden telefon aldı. Ki o yaştaki bir çocuğa hiç gerekli olduğunu düşünmüyorum. Geçen ay tablet aldı. Kendine de telefon aldı ayrıca. Şirket telefonunu kullanmak istemiyormuş. Ben tepki gosterdigimde daha çok var doğuma diyor. Şimdi size soruyorum bir anda her şeyi almak mı bütçeyi zorlar yoksa parça parça her ay birşeyler almak mı?

Kendi çocuğuma karşı olan heyecanimi söndürdü. İçimden ne bebek kıyafeti bakmak ne araştırmak gelmiyor artık. O kadar kötü hissediyorum ki kendimi. Hep bebeğimiz sanki yarın dogacakmista hiçbir şeyi hazır değil gibi. Günlerdir kendimi toparlayamiyorum. Dün çok kavga ettik. Bana sadece istiyorum diyorsun yapılabilir mı demiyorsun dedi. Ben kalkipta lüks markalara yada uçuk fiyatlı ürünlere bakmıyorum ki. Ayrıca bunlar benim istediğim olmasa bile bebeğin ihtiyaçları. Siz söyleyin ne olur hormonlardan alınganlık mı yapıyorum yoksa gerçekten esimden kaynaklı bir sorun mı var? İki gündür ağlamaktan mahfoldum
Sız çalışıyor musunuz_?

Arkadaşlar bugün itibariyle 28.haftama girmiş bulunmaktayım. Hayırlısıyla Nisan'da doğacak olan oglumuzu bekliyoruz. Ama günlerdir ben ruhen kendimi toparlayamiyorum. Eşimin önceki ilişkilerinden olan iki çocuğu var. Su anda da hala eski eşine aldığı şeylerin kredisini ödüyoruz. Sıkıntım tabiki de bu değil. Ama sanki eşim bizim çocuğumuza karşı fazlasıyla ilgisiz.

Mesela dün internet üzerinden bebek için fikirlere bakiyodum. İlk bir yaşına kadar bizim odamızda yatmasına karar verdik çünkü eşimin oğlunun zarar verebilecegini düşünüyoruz. Hem ilk aylar bizde yakın olur alışması kolay olur dedik. Odanın bir kısmını boşalttık. Yatağı oraya koyarız dedik ama daha seçilen hazırlanan bir yatak yok. Dün bende bebegin yatağını koyacağınız kısmı farklı renk boyayalim birde duvar kağıdı yada sticker yapıştıralım dedim. Hemen hayır bunu odasına yaparız dedi ama odasının hazırlanmasi için yeterince fazla zamana ihtiyacımız var çünkü evde tadilat gerekli.

Bu küçük bir mesele deyip fazla uzatmadim. İnternetten tulumlara bodylere bakiyodum gösteriyorum sadece tepkisi iyi güzelmiş evet bu hoş falan oluyor. Siparişini vereyim mı diyorum hayır alışveriş merkezinden bakarız diyor. Bebek 28 haftalık oldu ve daha bir tane body bile alınmış değil. Bebeğinizin cinsiyetini öğrendiğimiz den beri her gösterdigime alışveriş merkezinden bakarızdan başka birşey çıkmıyor ağzından. Baktım hala harekete geçmiyor bende kendi başima araştırdım herşeyi.

Sonra bir yatak gösterdim anne yani beşik gibi. Bunu seçtim dedim bu seferde bana sormadan seçtin mı diye tartıştı. Almadım seçtim sadece. Birkaç hafta önce göğüs pompası sterilizator araştırdım kafamda marka ve model belirledim. Benim seçtiğim 80euroydu başka bir markaninki 60euroymus hemen onu gösterdi bana. Birkaç gün sonra benim sectigimin 60euroya düştüğünü gördüm ve hemen gösterdim tepkisi sadece iyi fiyat oldu. 3lu set olaraktan fiyat vermişlerdi. Hiç sipariş edelim demedi.

En sonunda dayanamayıp dün bebek bodylerini sipariş verelim dedim. Bana bağırmaya başladı bu ay maddi sıkıntı var biliyosun diye halbuki ben maaşı alacağı dönem sipariş verelim demiştim. Kiskaniyosun demeyin lütfen inanın kıskandığımdan dolayı söylemiyorum 8yasindaki oğluna maddi sıkıntı demeden telefon aldı. Ki o yaştaki bir çocuğa hiç gerekli olduğunu düşünmüyorum. Geçen ay tablet aldı. Kendine de telefon aldı ayrıca. Şirket telefonunu kullanmak istemiyormuş. Ben tepki gosterdigimde daha çok var doğuma diyor. Şimdi size soruyorum bir anda her şeyi almak mı bütçeyi zorlar yoksa parça parça her ay birşeyler almak mı?

Kendi çocuğuma karşı olan heyecanimi söndürdü. İçimden ne bebek kıyafeti bakmak ne araştırmak gelmiyor artık. O kadar kötü hissediyorum ki kendimi. Hep bebeğimiz sanki yarın dogacakmista hiçbir şeyi hazır değil gibi. Günlerdir kendimi toparlayamiyorum. Dün çok kavga ettik. Bana sadece istiyorum diyorsun yapılabilir mı demiyorsun dedi. Ben kalkipta lüks markalara yada uçuk fiyatlı ürünlere bakmıyorum ki. Ayrıca bunlar benim istediğim olmasa bile bebeğin ihtiyaçları. Siz söyleyin ne olur hormonlardan alınganlık mı yapıyorum yoksa gerçekten esimden kaynaklı bir sorun mı var? İki gündür ağlamaktan mahfoldum
benım esımde gebelık surecınde hıcbırseyle ılgılenmedı hep kendım baktım aldım geldım...

tek dedıgı guzel bır bakar kafayı cevırırdı, o ara ev aldık oda yapmaya karar verdık modele ben karar verdım genel anlamda uygun fıyatlı bır yer bulmus aynı tarz bır takım begenmıs bana gosterdı tamam dedık aldık, bır tanede hastane cıkısı almıstı dogumdan once o kadar....

dogdu bezı maması kıyafetı hastane masrafları vs hep ben ılgılendım aldıkları tek tuktur bugune kadar onuda genelde oyuncak ve bır ıkı parca kıyafet dısında ben soylemısımdır de oyle almıstır....

ben ona sormuyorum ıhtıyacı olanı alıyorum, param yoksa al dıyorum ...

kıyafetın bır kısmı akrabalardan hedıye gelıyor kendım begendıgım ne varsa alıyorum hemde sormadan gıyınce goruyor babasıda....

erkekler bızım kadar ozenclı ve dusuncelı olmayabılıyor sende kendın kazanıyorsan harca gonlunce zaten buyudugunde cocugun acısını cıkartacak onu ıstıyorum bunu ıstıyorum dıye o zaman da babasına yollarsın param yok yavrum gıt babana soyle alsın dersın :KK66: :KK66:

X