Hamilelik İçin Test Sonuçları Yorum

cylmz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2024
5
0
merhaba arkadaşlar eşimle cocuk düşünüyoruz, 6 aylık denemeden sonra doktora gitmeye karar verdik, rica etsem tecrübeli arkadaslar sonuçlarımı yorumlarmısınız, benzer sonuçlarda neler yaptınız, kullandıgınız ilaclar veya izlediğiniz yollar neydi, teşekkürler şimdiden.

amh :0, 873
prolaktin : 31,0
Lh : 7,86
TSH : 2,63
estradiol : 95,2
FSH : 7,02
serbest t4 : 1.11

progesteron 8.98 ( 20 kusurlu günde)

eşimin sperm testleri ;
vialite ℅40
normal morfoloji 2
konsatrasyon (abcd) 30
motalite (abc) ℅33, 33
a ileri hızlı : 3.33
b ileri yavas 13,3
c yerınde hareket 16,67
d hareketsiz : 66,67

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar eşimle cocuk düşünüyoruz, 6 aylık denemeden sonra doktora gitmeye karar verdik, rica etsem tecrübeli arkadaslar sonuçlarımı yorumlarmısınız, doktor direk tüp beb

amh :0, 873
prolaktin : 31,0
Lh : 7,86
TSH : 2,63
estradiol : 95,2
FSH : 7,02
serbest t4 : 1.11

progesteron 8.98 ( 20 kusurlu günde
Amh değeriniz düşük benimde 0.98 bana da direk tup bebek demislerdi tup bebek hazırlığı yaparken doğal yolla hamile kaldım umarım sizde kavuşursunuz bebeğinize. Amh değeri düşük olduğu zman tup bebek için raporda çıkıyor bilginiz olsun

Amh değeriniz düşük benimde 0.98 bana da direk tup bebek demislerdi tup bebek hazırlığı yaparken doğal yolla hamile kaldım umarım sizde kavuşursunuz bebeğinize. Amh değeri düşük olduğu zman tup bebek için raporda çıkıyor bilginiz olsun
ekstra birşey kullandınız mı

Canım senin 2 tane değerin düşük çıkmış gebeliği engelleyebilir doktorunla görüş bence burdan bilgi vermek doğru olmaz
Doktorum tüp bebek önerdi. ama benzer surecten geçip doğal hamıle kalan veya farklı yontem deneyen varmı bılgı almak istedim

Doktorum tüp bebek önerdi. ama benzer surecten geçip doğal hamıle kalan veya farklı yontem deneyen varmı bılgı almak istedim
Yani Allah tan umut kesilmez ne kadar süredir deniyorsunuz yeniyse eğer tüp bebeğe hemen geçmeyin çünkü tüp bebek tedavisi çok yorucu ve kesin gebelik vermeyebiliyor tabi karar sizin uzun yıllar tedavi görüp doğal yolla gebe kalan çok insan var bence denemekten vazgeçmeyin. Doğal yoluda devam ettirin inşallah sizinde olur

Benim sağ tüpümde tıkalı rahim filminden sonra hamile kaldım tup bebek sürecinde zaten rahim filmi de isteniyor. Bana da vakit kaybetmeden tup bebek yaptır demişti doktorum. Farklı bi doktor ama bu amh değeri ile hamile kalabilirsin asil sorun tüpün tıkalı olmasi demişti başka bi doktordan daha görüş alabilirsiniz

Yani Allah tan umut kesilmez ne kadar süredir deniyorsunuz yeniyse eğer tüp bebeğe hemen geçmeyin çünkü tüp bebek tedavisi çok yorucu ve kesin gebelik vermeyebiliyor tabi karar sizin uzun yıllar tedavi görüp doğal yolla gebe kalan çok insan var bence denemekten vazgeçmeyin. Doğal yoluda devam ettirin inşallah sizinde olu
5. 6 ay oldu başladığımız, eşiminde değerleri biraz düşükmüş ona Proxeed plus diye bi vitamin önerdi doktor 3 ay sonra tekrar sperm testi yaparız büyük ihtimalle sorun kalmaz dedi.

benim sonucuma gelirsek bende o tarz bür yaklaşım bekliyordum direk tüp bebek diyince afalladım biraz danışmak istedim :s

5. 6 ay oldu başladığımız, eşiminde değerleri biraz düşükmüş ona Proxeed plus diye bi vitamin önerdi doktor 3 ay sonra tekrar sperm testi yaparız büyük ihtimalle sorun kalmaz dedi.

benim sonucuma gelirsek bende o tarz bür yaklaşım bekliyordum direk tüp bebek diyince afalladım biraz danışmak istedim :s
Yani değerlerin çok kötü değil doktorun bence biraz önemsememiş farklı bir doktorada. Danışmanı tavsiye ederim yinede sen bilirsin tabiki

X