Hamilelik olabilir mi?

minikfilozof

Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2022
168
80
24
Merhaba kızlar. Geçen haziranda evlendim. Çocuk istemiyoruz ama geri çekilme dışında korunma yöntemi kullanmıyoruz olsa da çok sorun değil düşüncesindeyiz. Sormak istediğim şu son reglim az ve pıhtısız oldu normalde çok yoğun ve pıhtılı geçer ama yerleşme kanaması tarzı değildi bildiğimiz regl sadece pıhtısız ve bir tık daha azdı. Bunun yanı sıra göğüs uçlarım iğne batar gibi acıyor sürekli değil fakat dokununca duşta su gelince falan sadece ucu. Birde sabah mide bulantısı ve baş dönmesi oluyor çok fazla olmamakla birlikte. Çok yüksek ihtimalle psikolojik gibi ama bir acabada demedim değil. Reglden önce korunmasız bir ilişkimix olmuştu sıkıntı olmaz regl yaklaştı diye. BAT'A 10 gün var. Öğle arası gidip test alacağım işteyim. Böyle şeyler yaşayan var mı yorumlarınızı merak ediyorum. Teşekkürler.

Merhaba , 10 gün kala test doğru sonuç vermeyebilir , bahsettiğiniz tüm şikayetler kadın hastalıklarında herhangi başka bir semptomun etkisi olabilir, net bilgi için regl tarihini beklemenizi öneririm . Yumurtlama dönemine denk gelmeyen korunmasız ilişkilerin gebelik oluşturması çok düşük bir olasılık. Çünkü spermin canlı kalma süresi bildiğim kadarıyla en fazla 3 gün .

korunmasiz iliskiniz reglden once olmus ustune regl gormussunuz hamilelik nasil olacak anlamadim bata da daha 10 gun varmis bu kadar once belirti olmamasi lazim muhtemelen psikolojiktir

X