Hamilelik Süreci ve Sigara Kullanımı Lütfen Yardımcı Olun

l3el3ekce

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2011
798
772
Merhaba arkadaşlar, Hamile olduğumu öğreneli 3 gün oldu 5 haftalıkmış buna hazırlıklı değildim. 10 yıldır Günde 2 paket sigara içen bir insanım artı 3 yıldır antidepresan kullanıyorum. Hamile olduğumu öğrendiğimde ilacı kestim sigarayı azalttım. Fakat vücudum anormal tepkiler veriyor; baş dönmesi, titreme, terleme, huzursuz bacak sendromu gibi... Biliyorum sigara çok zararlı ve kesinlikle içilmemesi gerekiyor. Yargılayacak insanlar lütfen postuma yorum yapmasın her şeyin farkındayım. Konuyu açma sebebim yardım almak? Doktorum hiç bir şekilde bir yönlendirme yapmadı ikisini de kesip atacaksın dedi ama vücudum bunu kaldırmıyor daha kötü olur diye korkuyorum. 3 gündür 10 taneye düşürebildim fakat aynı yoksunluk etkileri devam ediyor. Siz nasıl bıraktınız ya da içenler bişey oldu mu merak ediyorum. Hem nikotin, hem serotonin eksikliğinden strese giriyorum, tansiyonum yerlere düşüyor, günde sadece 3 saat uyuyabiliyorum. Sigara içince de bebeğime zarar verdiğim için saatlerce ağlıyorum. Ne yapacağımı bilemedim. 3 gündür bebeğimin heyecanını bile yaşayamadım mafoldum lütfen yardımcı olun

Bebek sahibi olmaya karar verirken ilaç kullandığınızı unuttunuz mu ? İkisini bırakmak sizi yoracak bunun için başka bir doktordan psikolojik olarak destek alın

Yoksunluk belirtiniz sigara azalttığınız için değil. İlacı ani kesmek zorunda kaldığınız için. Maksimum iki haftaya geçecek. Zaten mide bulantılarınız başlar hem yoksunluktan hem hamilelikten. Hazır bu fırsat kesin atın sigarayı vebaline girmeyin sübyanın. En iyi ihtimalle astım hastası olur

Bebek sahibi olmaya karar verirken ilaç kullandığınızı unuttunuz mu ? İkisini bırakmak sizi yoracak bunun için başka bir doktordan psikolojik olarak destek alın
Hayır onu zaten azaltarak en düşük doza indirmiştim bırakacaktım. Onu o kadar sorun etmiyorum şu an önemli olan sigara kullanımı. İçgüdüsel olarak anında bırakırım sandım öyle de yaptım kestim ama vücudum anormal tepkiler verdi bunu beklemiyordum hiç. Doktorum aşırı katı bu konuda ve haklı da ama nasıl baş edeceğimi bilmiyorum. Can istemesi falan değil bu fiziksel tepkime veriyor vücudum

Sigarayı bırakmanın bu kadar ciddi fizyolojik belirtileri yok ilk üç gün boğazınızı garip hissedersiniz o kadar zor biliyorum ama bebek için yapın yazık günah

Yoksunluk belirtiniz sigara azalttığınız için değil. İlacı ani kesmek zorunda kaldığınız için. Maksimum iki haftaya geçecek. Zaten mide bulantılarınız başlar hem yoksunluktan hem hamilelikten. Hazır bu fırsat kesin atın sigarayı vebaline girmeyin sübyanın. En iyi ihtimalle astım hastası olur
Antidepresanı zaten en düşük doza indirmiştik bırakacaktım yoksunluk belirtisini sigaraya yordum çünkü içince geçti o titreme baş dönmesi. Tahmini ne zaman başlar mide bulantılarım acaba? Allah'ım yardımcım olsun öyle bi tiksineyim ki bi daha kokusunu bile duymayayım

Antidepresanı zaten en düşük doza indirmiştik bırakacaktım yoksunluk belirtisini sigaraya yordum çünkü içince geçti o titreme baş dönmesi. Tahmini ne zaman başlar mide bulantılarım acaba? Allah'ım yardımcım olsun öyle bi tiksineyim ki bi daha kokusunu bile duymayayım
Ben de ilacın en düşük dozunu kullanırken bıraktım ama öbür tarafa gittim geldim iki hafta su zor içtim . Sizinki re ilaçtan kesinlikle. Adı neydi ilacın

Sigarayı bırakmanın bu kadar ciddi fizyolojik belirtileri yok ilk üç gün boğazınızı garip hissedersiniz o kadar zor biliyorum ama bebek için yapın yazık günah
Ben de böyle diyordum ama durum bu şekilde oldu. Ya çok içtiğim için bi anda kestim diye ya da ilaçla birlikte mi ağır geldi bilmiyorum

Ben de ilacın en düşük dozunu kullanırken bıraktım ama öbür tarafa gittim geldim iki hafta su zor içtim . Sizinki re ilaçtan kesinlikle. Adı neydi ilacın
Seraquel'di 100 mgdan 25 e düşmüştüm son 1 haftadır onun da yarısını içiyordum. Öyle mi diyorsunuz sigara içince geçmesi o hissin psikolojik mi peki?

Ben de böyle diyordum ama durum bu şekilde oldu. Ya çok içtiğim için bi anda kestim diye ya da ilaçla birlikte mi ağır geldi bilmiyorum
İlaçla birlikte ağır gelmiştir tabi ki ikisi de yüksek bağımlılık yapan maddeler. Sigaranın tek iyi yanı üç günden sonra vücuttan atılması sonrası psikolojik bağımlılıktan oluyor. Alenn car videoları var onları izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınkz

Seraquel'di 100 mgdan 25 e düşmüştüm son 1 haftadır onun da yarısını içiyordum. Öyle mi diyorsunuz sigara içince geçmesi o hissin psikolojik mi peki?
Psikolojik gibi duruyor ben de çok kez bırakmayı denedim iki hafta içmediğim oldu ama böyle bi belirti yaşamadım hiç yaşayan da duymadım.

Psikolojik gibi duruyor ben de çok kez bırakmayı denedim iki hafta içmediğim oldu ama böyle bi belirti yaşamadım hiç yaşayan da duymadım.
Sizde mi günde 2 paket içiyordunuz peki ben aç karınla bile 3 4 sigara içen bir insandım çünkü. Annem de bıraktı bir anda böyle bir etkisi olmadı. Dediğiniz gibi fiziksel göstergeler ilaçtan, sigara psikolojik o zaman. Peki ilaç bıraktığınızda ne kadar sürdü bu şekilde sizin ne zaman normale döndünüz?

Sizde mi günde 2 paket içiyordunuz peki ben aç karınla bile 3 4 sigara içen bir insandım çünkü. Annem de bıraktı bir anda böyle bir etkisi olmadı. Dediğiniz gibi fiziksel göstergeler ilaçtan, sigara psikolojik o zaman. Peki ilaç bıraktığınızda ne kadar sürdü bu şekilde sizin ne zaman normale döndünüz?
Bir paketti benim. İlacın yoksunluğunun geçmesi iki hafta sürdü

Antidepresan kaynaklı tansiypn problemi yaşıyorsunuz bence ha bana kalırsa ben gebelikte sigarayı bırakamadım avrupa yapımı hamileler için özel sigaralardan getirtmiştik. Çok şükür bebiştede bir sıkıntım olmadı doktorumda biliyordu. Türkiyede’de en fazla nikotin oranı en düşük 0.1 gibi sigaralara düşürüp öyle öyle bırakmayı deneyebilirsiniz. Biliyorum çok zor bir süreç olacak ama en azından nikotin oranını düşürmek yapabileceğiniz en karlı şey şu anda ağlayıp strese girmek sigaradan daha zararlı dedi bana doktorum hep… kendimi meditasyona verdim ilk aylar hep nefes terapisi uyguladık bir de ne olursa olsun bir park yeşillik günde bir saat bile olsa ayırın kendinize ama etrafınızda birileriyle dedikodu için falan değil mümkünse sadece kendiniz çıkın temiz havayı doldurun ciğerlerinize meditasyonla bebeğinizle iletişime geçin… Sizi en düşük nikotin seviyesindeki sigaradan dolayı yargılayacak olanlara da kulak tıkayın lütfen hep karnınıza dokunup benim bebeğim çok sağlıklı sağlıkla büyüyor deyin.
Benim kuzum küveze bile girmedi o gün hastanenin en kilolu bebişine sahip oldum sadece 🤗 bol bol ceviz kuru üzüm kaşar yemeyi de ihmal etmeyin.
En önemlisi huzur huzur huzur siz huzurlu olun sigara da azalır bebekte sağlıkla büyür

Eklemeyi unutmuşum benim en çok bırakamama sebebim bulantım olmamasaydı herkes (doktorum dahil) bulantın başlayınca bırakırsın dedi. İşin garibi bulantım hiç olmadı. Bu seferde doktor dahil tüm millet çok şanslısın iyi bir gebelik geçiriyorsun dediler. Arkadaş ben bulantıyı istiyordum oysa ki sırf şu meredi bırakayım diye ama olmadı inşaallah sizde tiksinme başlar bulantıyla birlikte

Eklemeyi unutmuşum benim en çok bırakamama sebebim bulantım olmamasaydı herkes (doktorum dahil) bulantın başlayınca bırakırsın dedi. İşin garibi bulantım hiç olmadı. Bu seferde doktor dahil tüm millet çok şanslısın iyi bir gebelik geçiriyorsun dediler. Arkadaş ben bulantıyı istiyordum oysa ki sırf şu meredi bırakayım diye ama olmadı inşaallah sizde tiksinme başlar bulantıyla birlikte
Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için içimi inanılmaz rahatlattınız. Sigarayı 4e kadar süşürdüm bugün ve ilaçtan kaynaklı etkiler de giderek azalıyor çok şükür 🙏🏼

Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için içimi inanılmaz rahatlattınız. Sigarayı 4e kadar süşürdüm bugün ve ilaçtan kaynaklı etkiler de giderek azalıyor çok şükür 🙏🏼
bravo iki paketten 4’e düşmek çok çok büyük başarı 👍🏻 sağlıkla gelsin bebiş

Merhaba arkadaşlar, Hamile olduğumu öğreneli 3 gün oldu 5 haftalıkmış buna hazırlıklı değildim. 10 yıldır Günde 2 paket sigara içen bir insanım artı 3 yıldır antidepresan kullanıyorum. Hamile olduğumu öğrendiğimde ilacı kestim sigarayı azalttım. Fakat vücudum anormal tepkiler veriyor; baş dönmesi, titreme, terleme, huzursuz bacak sendromu gibi... Biliyorum sigara çok zararlı ve kesinlikle içilmemesi gerekiyor. Yargılayacak insanlar lütfen postuma yorum yapmasın her şeyin farkındayım. Konuyu açma sebebim yardım almak? Doktorum hiç bir şekilde bir yönlendirme yapmadı ikisini de kesip atacaksın dedi ama vücudum bunu kaldırmıyor daha kötü olur diye korkuyorum. 3 gündür 10 taneye düşürebildim fakat aynı yoksunluk etkileri devam ediyor. Siz nasıl bıraktınız ya da içenler bişey oldu mu merak ediyorum. Hem nikotin, hem serotonin eksikliğinden strese giriyorum, tansiyonum yerlere düşüyor, günde sadece 3 saat uyuyabiliyorum. Sigara içince de bebeğime zarar verdiğim için saatlerce ağlıyorum. Ne yapacağımı bilemedim. 3 gündür bebeğimin heyecanını bile yaşayamadım mafoldum lütfen yardımcı

X