Hamilelik ve idrar yolu enfeksiyonu

kızlar ben sanırm hamile kalıp hemen ardından kaotm enfeksiyonu :KK70: daha gecen hafta cumartesi öğrendim gebeliğimi ve ogünden beri kasığımın ağrısı gittikce artıyordu gece ateşlendim ve dün doktra gittim artık enfeksiyon olabilir dedi ama thalil felan almadı ateşin çok yükselilrse parol iç bir tane dedi ve bolca su içdedi. dün 3 litreye yakın su içtim sabah kasık ağrım bay azalmıştı ama böbreklerim ağrıyorbu seferde :KK43: birde yaban mersini özü içiyorum günde 1 bardak faydası bar diye duymuştum

Hamile olana idrar yolu enfeksiyonu bedava sanki kızlar nasıl geçti sizinki 😔
İçerde kalan idrardan dolayı enfeksiyon oluyor idrarını tutma, iliskiden önce ve sonra mesane boş olmalı ve asla ıslak bırakmamalısın. Gebelikte tek çaresi su ancak suyla atabilirsin bol bol idrara çıkarak 😇 detox suları vücuttan atılmasını sağlıyor ama hamilesin hiç yanaşma derim birde doktor yaban mersini önermişti doktoruna sorup tuketebilirsin migroslarda bulmuştum. Bu arada gebe değilim ama dualarınıza talibim. Geçmiş olsun, şifa olsun inşallah 😇

Bende de var şuan uromisin diye bir ilaç verdi ama hala geçmedi akıntı da başladı bakalım noluyo

ben hamileligim boyunca ne zaman idrar versem hep cikti korkulacak bir sey yok bol su icin doktor zaten tek kullanimlik ilacini veriyor onun haricince ic camasirinizi 90 derecede yikayip utuleyip oyle giyin ebe hemsirem bana bu tavsiyeyi vermisti. tuvaletiniz hep temiz olsun ben is yerimde wc ye girmek zorunda oldugum icin hep kaptim maalesef allahtan izne ayrildim artik daha rahatim

X