hamilelik ve yürüyüş

Yürüyüs oldukca yararli bir egzersiz hele ki hamileler icin. Ama yürürken rahat, ne topuklu ne de topuksuz ayakkabi giymek gerek. Heleki bu yürüyüsü yesillikler arasinda yaparsaniz bebeginize bol bol oksijen göndermis olursunuz. Yürüyüs ayni zamanda depresyona karsi da, mutlu olmak icin önerilir. Siz mutlu olursaniz bebeginiz de mutlu olur:KK66:

bundan 7 yıl evvel memlekette annemlerle her sabah aç karınla düzenli 8-10 km yol yürürdük hala nimetlerinden faydalanıyorum abcak kası olarak.o dönem bir kadın vardı sürekli hızlı tempoda yürürdü.annemlerle hayretle izlerdik çok rahattı...kilosu bile yoktu sonra oğlu doğdu fidel.yani ona birşey olmadıysa inanın kimseye bir şey olmaz.bizden fazla yürürdü...

Benim doktorum, istedigin herseyi yapabilirsin dedi.. Ve hatta voleybol, basketbol, yuruyus vs hepsini yapabilirsin dedi.. Gebelik hastalik degilldir dedi.. Ilk baslarda kanamam oldugu icin dikkat ediyordum.. Ama artik yuruyus ve yuzmeye gitmeyi dusunuyorum... Bence hereket etmek hem kilo kontrolu, bebegin gelisimi, ve bagirsak dolosimi icin onemli.. kaydirigubbakcemile2 hihoyyyt

ben her gün düzenli yapamıyorum işten eve gelince anca halsiz bi şekilde yatıyorum 29 haftalığım ancak cuma akşamı ve hafta sonları alış verişte yürüyebiliyorum.bizde kocişimle artık kardeş kardeş yatıyoruz

bende işe gidip gelirken 15'er dakika yürüyorum ama daha fazla yürüyemiyorum yoruluyorum çünkü halsiz kalıyorum illa dinlenmem gerekiyor .

bence yürüyüş sadece doğum kolay olsun diye yapılmamalı..annenin sağlığı ve formunu koruması açısından da çok önemli..düzenli yürüyüş yapılmalı.

ben hamileyken mutfağa gitmeye bile üşenirdim hiç yürümedim.dr sabah akşam en az 20 dak yürümelisin dedi ama edirnedeydim ozaman ve kar bi yağdı bir ay yerden kalkmadı bide buz tuttu yollar kaldırımlar yani hiç yürüyemedim. sonuçta doğum gecikti 41. hafta oldu hala bebeğin gelesi yoktu yeri rahat geldi galibakaydirigubbakcemile3 dr yarın sezeryanla alcaz bugün bol bol yürü dedi alışveriş merkezi vardı kipa orda yürüdük sabah öğlen akşam ve sabah ezanıyla sancım geldi. toplamda 3-3,5 saatte falan doğum yaptım kolay bi doğum oldu dedi drkafamçokkarıştı. son yürüyüşün etkisi var dedi. yorumu size bırakıyorum.

arkadaşım isviçrede yaşıyor 13 eylülde normal doğum m yaptı aslında ufak tefektir yapısı 155cm felan ama sürekli yürümüş hareketliymiş ve 11 kilo ile doğumu tamamlamış rahat doğurdum diyor.çok kiloda almadıgı için doğum kolay geçmiş

"Op. Dr. Çağlar Çiftçi, "Hamilelikte egzersiz, hem kilo sınırlamasını hem de kasların ve eklemlerin doğuma hazırlanmasını sağlıyor. Doğum sonrasında daha çabuk toparlanmaya yardımcı oluyor. Genel egzersiz programı haricinde, beslenme, bebek emzirme gibi gerekli olan bilgiler de görevli arkadaşlarımız tarafından veriliyor. Egzersizi özellikle hamileliği rahat geçirmek, iyi bir doğum hazırlığı ve doğumu kolaylaştırması amacıyla yapıyoruz" dedi.

Hamilelikte en iyi egzersizin yürümek olduğunun altını çizen Çiftçi, özellikle hamileliğin ortadaki üç ayında bol bol yürüyüş yapılması ve doğumu zorlaştırdığı için aşırı kilo alınmaması tavsiyesinde bulunduklarını dile getirdi
" alıntıdır

ben de yürüyüşü çok seven biriyim. kendimi bildim bileli bol bol yürürüm, hamileliğim sırasında da hiçbir şeyden eksik kalmadım, bol bol gezdim tozdum yürüdüm. ancak son bir haftadır (36. haftadayım şu an)evde tıkılı kaldım. eşimle akşam çıkıyorduk hiçbir yere gidemezsek yollarda geziyorduk. ancak son bir haftadır eşim yoğun çalışıyor ve eve yorgun geliyor kıyamıyorum hadi çıkalım demeye. ama sıkıntıdan da patladım. yok bu akşam kesin çıkıyorum:KK1: ancak bunun doğuma faydası var mı bilmiyorum ama en azından hamileliğimin güzel geçmesine neden olduğunu düşünüyorum.

14 haftalik hamileyim gunde 1 saat biraz tempolu yuruyorum yuruyus bandinda. Havalar isinirsa disarida yuriycem insallah. 1 saatte yaklasik 4 4.5 km yuruyorum. Ilk hamileligimde ilk aydan itibaren yatiyordum :) hamileyim diye. Simdi cok daha rahatim

14 haftalik hamileyim gunde 1 saat biraz tempolu yuruyorum yuruyus bandinda. Havalar isinirsa disarida yuriycem insallah. 1 saatte yaklasik 4 4.5 km yuruyorum. ılk hamileligimde ilk aydan itibaren yatiyordum :) hamileyim diye. Simdi cok daha rahatim

merhaba gebeliğinizi tebrik ederim. Benimde sat 1 kasım doğumum sizin gibi 1 ağustosa denk geliyor.allah kolaylıklar verirde inşallah bebeğimizi sağlıcakla kucağımıza alırız. Bende sizin gibi havaların ısınmasını bekliyorum yürümek için 1 ay sonra falan başlıcam kısmetse. Tabi doğumuda normal doğum düşünüyorum inşallah hayırlısı olur....

Hamilelikte benim kadar yürümüş olan yoktur sanırım, günde 40dk civarı yürüyordum, ve doğumum çok zor oldu...
Bu arada doğuma kadar yürüdüm sayılır...

hamileliğimin 1.ayından 6.ayına kadar hergün 1 saat düzenli yürüyüş yaptım.
ayrıca günde 10 15 dk nefes egzersizide yapıyordum.
sonraları ağırlaştım ve bıraktım evde hareketliyim ama haftada 2 defa falan 30 dk yürüyüş yapabiliyorum çünkü iç bacaklarım kasıklarım çok ağrıyor.
şuan 38+4 haftalığım uykum çok geliyor artık ama yinede haftada 2 defa yürümeye özen gösteriyorum.
son zamanlarda çok yürümeyin haftada 3 defa 20 veya 30 dk en fazla sakın hızlı yürümeye kalkışmayın komşumun gelini gecen ay doğum yaptı doğum sancısı çekerken bile yürümüş ve sonuç rahim patlaması normal doğum yaptı ama rahmi boydan boya dikildi aman kızlar dikkatli olun çok yürümek bebeği birden aşağı indirmeye sebep olurmuş bu da rahime zarar.

5 haftalik hamileyim 15 20 dk yürüdüm belkide daha az vr yavas yavas suan kasigim agriyor biraz neden acaba bide karnim :KK43:

5 haftalik hamileyim 15 20 dk yürüdüm belkide daha az vr yavas yavas suan kasigim agriyor biraz neden acaba bide karnim :KK43:

Canım bende 8 haftalık hamileyim, iş yerime sabah akşam 15 dk yürüyerek gidip geliyorum, benimde 5 ve 6. haftalarda yürükrn kasık ağrım olmuştu ama şimdi geçti daha doğrusu 6. haftadan sonra bütün ağrılarım ( bel ve kasık) geçti, bence yavaş yavaş yürümeye devam et sonrasında iyi geliyor.doktor bu tarz agrıları 4 - 5 ay çekersin vücüt sürekli adet olmak ister gibi ağrır kanaman olmadıkça hiç önemseme demişti 5. haftamda.

Canım bende 8 haftalık hamileyim, iş yerime sabah akşam 15 dk yürüyerek gidip geliyorum, benimde 5 ve 6. haftalarda yürükrn kasık ağrım olmuştu ama şimdi geçti daha doğrusu 6. haftadan sonra bütün ağrılarım ( bel ve kasık) geçti, bence yavaş yavaş yürümeye devam et sonrasında iyi geliyor.doktor bu tarz agrıları 4 - 5 ay çekersin vücüt sürekli adet olmak ister gibi ağrır kanaman olmadıkça hiç önemseme demişti 5. haftamda.

Cok çok tesekur ederim canim benimfe gecti arada agri oluyor kasiklarimda okadar . Akintim oluyor ama şeffaf su gibi bufa normal diye biliyorum . Yavrunun kalbini duydunmu canim

Cok çok tesekur ederim canim benimfe gecti arada agri oluyor kasiklarimda okadar . Akintim oluyor ama şeffaf su gibi bufa normal diye biliyorum . Yavrunun kalbini duydunmu canim
Kalp atışlarını 7. haftada aldık büyüklüğünede 9 mm demişti doktor bana küçük geldi biraz ama bilmiyorum seninki kaçınçı haftada mm si belli mi?, bendede şefaf beyaz akıntı var bezen az bazen çok sık çamaşır değiştirmeye özen göster dedi doktor akıntının rengi kahveye dönerse hemen gel demişlerdi.

Benm rendavu ayin 20sinde canim . Dedm gitmisken kalbinide duyim Allan in izniyle smdi benmde ic camasirimda beyaz akinti gordum normal demi bu

Benm rendavu ayin 20sinde canim . Dedm gitmisken kalbinide duyim Allan in izniyle smdi benmde ic camasirimda beyaz akinti gordum normal demi bu
Bence normal, bende 4. hafta öğrenmiştim gebeliği o zamandan beri beyaz bembeyaz akıntı ara sıra geliyor doktorum geleceğini söledinden sorun olarak düşünmedim hiç.

X