Hamilelik

siyahimsi01

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2023
18
4
29
Kızlar öncelikle merhaba umarım bana yardımcı olursunuz lütfen beni yargılamadan yazdıklarımı okuyun.
21 yaşındayım ve 31-32 haftalık hamileyim .
Muhtemelen mayısta hamile kaldım .
Ama mayıstan Ağustos’a kadar regl gördüm ve hamileliğe ait gram belirtim yoktu
Eylül , Ekim ayında hiç adet olmadım kabızlığım vardı ve biraz rahatsızdım o yüzden olamıyorum zannettim .
Tabi bu arada soğan suyu maydonoz suyu çok tükettim regl olmak için ama bir türlü olamadım . En son çare gebelik testi aldım ve çift çizgi gördüm ve çok üzüldüm . Yeni gebelik zannettim . Hemen özel bir hastaneye kadın doğuma gittim doktor bana 30 haftalık hamile olduğumu söyledi dünya başıma yıkıldı .
Daha sonra ne yapacağımı düşündüm .
bu zaman diliminde alkol tüketimim oldu defalarca .
Ve en garip olan şeyde başından belli onu hissetmiyor olmamdı .
Sonra başka bir doktora gittim agrılarım çok olduğu için kasıklarım ve karnım boşluğum çok agrıyor çünkü rahmimde sertlik vardı .
Ama bende yine gebelik belirtileri yok göğüslerimde agrı mide bulantısı vs hiç olmadı .
Tabi bu arada çok ilaçta kullandım baş ağrısı olsun regl agrı kesiciler olsun . Ama bilmiyordum hamile olduğumu bilsem kullanır mıydım .
En son gittiğim doktor beni nts soktu
Kalp atışları normal dedii
Ama bence normal değildi gördüğüm kadarıyla 80 başlıyordu 0 a iniyordu sonra 120 çıkıyordu . Doktoruma da aynı durumu anlattım ve bazen binde bir olabilir dedi 9 ay boyunca regl gören anne adaylarımız bile var dedi . Akşam saatinde gittiğimde kendisini de ameliyata gireceği için pek ilgilenmedi aslında . Ultrasonla baktı kaç haftalık olduğunu söyledi . Tabi bu arada 2 hafta önce de kırmızı bir akıntım oldu peçete dolmuştu. Ben hissetmiyorum diyincede nts baktı . Ama ultrasonda baktığında da bence haraket etmiyordu sabit dürüyordu. Doktorun yardımcısı bana söyle dedi gebelik takibin olmamış aşı olsun vitamin olsun , ikili tarama testlerin olsun bunlar hiç yapılmamış dedi . Ve eğitim araştırma hastanesine yönlendirdi beni .
Suan bile sağlıklı olup olmadığını bilmiyorum ne durumda olduğunu sadece kontrol günümün gelmesini bekliyorum.
Bana akıl verir misiniz ? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor .

Son düzenleme:
Kızlar öncelikle merhaba umarım bana yardımcı olursunuz lütfen beni yargılamadan yazdıklarımı okuyun.
Eylül , Ekim ayında hiç adet olmadım kabızlığım vardı ve biraz rahatsızdım o yüzden olamıyorum zannettim .
Tabi bu arada soğan suyu maydonoz suyu çok tükettim regl olmak için ama bir türlü olamadım . En son çare gebelik testi aldım ve çift çizgi gördüm ve çok üzüldüm . Yeni gebelik zannettim . Hemen özel bir hastaneye kadın doğuma gittim doktor bana 30 haftalık hamile olduğumu söyledi dünya başıma yıkıldı .
Sonra başka bir doktora gittim agrılarım çok olduğu için kasıklarım ve karnım boşluğum çok agrıyor çünkü rahmimde sertlik vardı .
Ama bende yine gebelik belirtileri yok göğüslerimde agrı mide bulantısı vs hiç olmadı .
Tabi bu arada çok ilaçta kullandım baş ağrısı olsun regl agrı kesiciler olsun . Ama bilmiyordum hamile olduğumu bilsem kullanır mıydım .
Ama bence normal değildi gördüğüm kadarıyla 80 başlıyordu 0 a iniyordu sonra 120 çıkıyordu . Doktoruma da aynı durumu anlattım ve bazen binde bir olabilir dedi 9 ay boyunca regl gören anne adaylarımız bile var dedi . Akşam saatinde gittiğimde kendisini de ameliyata gireceği için pek ilgilenmedi aslında . Ultrasonla baktı kaç haftalık olduğunu söyledi . Tabi bu arada 2 hafta önce de kırmızı bir akıntım oldu peçete dolmuştu. Ben hissetmiyorum diyincede nts baktı . Ama ultrasonda baktığında da bence haraket etmiyordu sabit dürüyordu. Doktorun yardımcısı bana söyle dedi gebelik takibin olmamış aşı olsun vitamin olsun , ikili tarama testlerin olsun bunlar hiç yapılmamış dedi . Ve eğitim araştırma hastanesine yönlendirdi beni .
Suan bile sağlıklı olup olmadığını bilmiyorum ne durumda olduğunu sadece kontrol günümün gelmesini bekliyorum.
Cok şaşırdım ilk gebeliginizmi ?
Izlemeniz gereken yol iyi bir doktorla devam etmek olur doktor doktor gezmeyin bence bebegin muaynesindede saglik durumu belli olur.
Ben hareketlerini hissetmemenizi normal olarak goruyorum cunku bebekten haberiniz yok yani olan hareketi bebege yormazdiniz ki zaten.

Allah yardımcın olsun inşallh bebişin sağlıklıdır kötü düşünceleri uzaklaştır öncelikle.Güvenebileceğin bir doktordan randevu al özel olsun bence farklı doktora görünmende fayda var.Birde sağlıkçı mısın yani kalp atışlarını hareketlerini gözlemlemişsin o yüzden soruyorum

Çok teşekkür ederim yargılamadan cevap verdiğiniz için 🥹
Sağlıkçı değilim ama araştırmayı seviyorum zaten doktorda çok ilgili değildi o yüzden şüphelendim 2 dakika ultrasonla baktı .
Normal dedi ama eğer normalse neden devlet hastanesine yönlendirdi ? Yada neden hiç hareket etmiyor ? Güçlü darbeleri olması lazım benim bunu hissetmem gerekmez mii ? Aklıma farklı seyler gelmeye başladı .. acaba sağlıksız mıı yada geriden mi geliyor diye zihinsel yada bedensel bilmiyorum. Bunları öğrenmek için detaylı ultroson yeterli olur mu ? Eğer yeterli olsa da bu saatten sonra yapacak pek bir şey mümkün değil sanırım.

Evli misiniz? 21 yaş çok küçük bir yaş çünkü üniversitede olmanız lazım

Cok şaşırdım ilk gebeliginizmi ?
Izlemeniz gereken yol iyi bir doktorla devam etmek olur doktor doktor gezmeyin bence bebegin muaynesindede saglik durumu belli olur.
Ben hareketlerini hissetmemenizi normal olarak goruyorum cunku bebekten haberiniz yok yani olan hareketi bebege yormazdiniz ki zaten.
Daha önce düşük yapmıştım .
Ama şöyle bir şey okudum doğruluk payı ne kadar var bilmiyorum. 2 cocugu olan anneler bebeği ilk cocugu olan annelere göre daha önce hissederlermiş mesela 20 haftada hissediliyorsa ilk çocuk 2 çocukta 16 haftada hissediliyormuş . Ben göbeğimi sıkıyorum böyle seviyorum hiç tepki vermiyor kalp atışlarını duymasam icimde bir canlı olduğuna bile inanmayacağım .
Zaten bu kadar yaptığım şeye rağmen içerde sağlıklı bir şekilde durması doktora gittiğimde sağlıklı demesi benim için mucize .

Doguma sadece 8 9 hafta kalmiş artik yapacak birşeyiniz yok tabiki dogum gerçekleşecek evlimisiniz?Ama bebek kipirdiyor tekmeliyor nasil hiss etmedin çok garip 30haftalik karin baya buyuk belli oluyor yani kimse demedimi bu karin ne boyle diye kucuk diye bilirsiniz ama 30haftalik bebekde belli olur yani mumkun degilki olmasin şaşirdim açikçasi.

Doguma sadece 8 9 hafta kalmiş artik yapacak birşeyiniz yok tabiki dogum gerçekleşecek evlimisiniz?Ama bebek kipirdiyor tekmeliyor nasil hiss etmedin çok garip 30haftalik karin baya buyuk belli oluyor yani kimse demedimi bu karin ne boyle diye kucuk diye bilirsiniz ama 30haftalik bebekde belli olur yani mumkun degilki olmasin şaşirdim açikçasi.
Karnım zaten hala cok yok gören doktor bile 3,5 aylık mı dedi ultrasonla bakınca oda şaşırdı . Bilmiyorum kafam çok karışık .

Karnım zaten hala cok yok gören doktor bile 3,5 aylık mı dedi ultrasonla bakınca oda şaşırdı . Bilmiyorum kafam çok karışık .
Yasal kürtajın süresi 10 hafta. Ancak özel durumlarda ebeveyn isteği üzerine alınabiliyor diye biliyorum ileri haftalarda. Bu etik mesele aileye kalmış tabiki doktorlar sadece durumu açıkça ortaya koymakla mükellef kimse size şunu yap bunu yap diyemez ancak şu an hiçbirşey belli değil sizin durumunuzda. Acilen 3’lü test yaptırmanız gerek. Detaylı ultrason çekilmesi lazım. Önce acil bunları yaptırın.

Yasal kürtajın süresi 10 hafta. Ancak özel durumlarda ebeveyn isteği üzerine alınabiliyor diye biliyorum ileri haftalarda. Bu etik mesele aileye kalmış tabiki doktorlar sadece durumu açıkça ortaya koymakla mükellef kimse size şunu yap bunu yap diyemez ancak şu an hiçbirşey belli değil sizin durumunuzda. Acilen 3’lü test yaptırmanız gerek. Detaylı ultrason çekilmesi lazım. Önce acil bunları yaptırın.
Kürtaj suresi 10 hafta olduğunu biliyorum.
Ama aile isteğine göre hangi şartlarda alınıyor ki kalbinin durması gerekiyor yada daha farklı seyler

Kürtaj suresi 10 hafta olduğunu biliyorum.
Ama aile isteğine göre hangi şartlarda alınıyor ki kalbinin durması gerekiyor yada daha farklı seyler
2,5 ay sonrası yapılan kürtajlarda ciddi anomaliler veya sağlık riskleri varsa yapılıyor diye okudum. Bu yüzden 3’lü tarama testi yaptırmalısınız diyorum. İyi bir doktor bulun hemen, hala bu testi yaptırabiliyor musunuz sorun.İçinizde “sağlıklı mı acaba?” endişesi kalmasın diye söylüyorum. İllaki birşey çıkar diye diye de söylemiyorum.Dilerim herşey normaldir. Ben böyle bir yol izlerdim o yüzden söyledim.

Çok teşekkür ederim fikirleriniz için en kıssa surede 3 lu testi ve detaylı ultrasonu yaptıracağım . Ama icimde hiç iyi seyler duyacağıma dair umutlar yok benimle aynı durumda olupta çevremden daha farklı yorumlar duyuyorum tekmeler olsun vs
Eğer doktor zaten ne görürse onu söyler eğer alınması gerekirse yani doktor böyle derse kendimi çok suçlu hissederim 🥹

Bu arada ben gebeliğimi erken öğrendim. Çok iyi bir prof. buldum, yaşımda ileri. Parol serbest ağrı kesici olarak dedi kullandım. Gebeliğimi bilmediğim zamanda alkol aldım. Baya hasta oldum o arada eser miktarda da olsa zencefil ve adaçayı içtim. Hatta burun spreyi kullanmak zorunda kaldım birkaç gün. Hatta neredeyse 10 gün kanamam oldu - antibiyotik yazdı sabah akşam kullandım. Yani rahim oldukça korunaklı bir alan bebek için. Kullandığınız maddenin çok aşırı olması lazım zarar verebilmeniz için. Öyle bikaç kere ile zarar veremezsiniz. O yüzden hemen karalar da bağlamayın. Genetik 3’lü test adı üzerinde genetik bir sıkıntı var mı onu söylüyor, öyle hastalıkları haber veriyor.

Evliyim , okulumda bitti , geçen sene .
21 yasında olmam anne olmama engel olduğunu düşünmüyorum . Ayrıyeten okusaydım da anne olmaktan rahatsızlık duymazdımm .
Anne olmana tabiki bir şey demiyorum ama bilinçsiz bir gebelik olmuş. 7-8 aylık hamilesin nerdeyse, insan vucudundaki değişimleri fark
eder.
Gebelik düşünmeyip alkol alıyorsan korunacaktın. Korunmayıp riske atıyorsan da alkol almayacaltın.
Bebeğin hiçbir suçu yok, bu bilinçsiz davranışınızın bedelini malesef o ödeyecek.
Belki de konu fake bilmiyorum

Bu arada ben gebeliğimi erken öğrendim. Çok iyi bir prof. buldum, yaşımda ileri. Parol serbest ağrı kesici olarak dedi kullandım. Gebeliğimi bilmediğim zamanda alkol aldım. Baya hasta oldum o arada eser miktarda da olsa zencefil ve adaçayı içtim. Hatta burun spreyi kullanmak zorunda kaldım birkaç gün. Hatta neredeyse 10 gün kanamam oldu - antibiyotik yazdı sabah akşam kullandım. Yani rahim oldukça korunaklı bir alan bebek için. Kullandığınız maddenin çok aşırı olması lazım zarar verebilmeniz için. Öyle bikaç kere ile zarar veremezsiniz. O yüzden hemen karalar da bağlamayın. Genetik 3’lü test adı üzerinde genetik bir sıkıntı var mı onu söylüyor, öyle hastalıkları haber veriyor.
Ben öğrendiğimde 30 haftalıktı bebek .
Bu zamana kadar tabi hiç bir şekilde hamilelik belirtileri yoktu regl oluyordum zaten aklıma nerden gelebilirdi kii alkol kullandım evet ilac kullandım aspirin güçlü agrı kesiciler regl için dolerex felan kullanmıştım cok maydonoz suyu soğan suyu içmiştim , suan sağlıksız olsa da sonuçta benim çocuğum ne yapabilirim ki doktorlar bir şey demedikten sonra öğrendiğimden belli üzüldüm kendimi hem hazır hissetmiyordum
Şuan benim için istemsiz zorunlu gebelik.
kariyerime odaklı olmak çok istiyordum ilkten de düşük yaptığım için çocuk sayfasını kapatmıştım :))
Ama demekki kapanmamış

X