Hamilelik

Anne olmana tabiki bir şey demiyorum ama bilinçsiz bir gebelik olmuş. 7-8 aylık hamilesin nerdeyse, insan vucudundaki değişimleri fark
eder.
Gebelik düşünmeyip alkol alıyorsan korunacaktın. Korunmayıp riske atıyorsan da alkol almayacaltın.
Bebeğin hiçbir suçu yok, bu bilinçsiz davranışınızın bedelini malesef o ödeyecek.
Belki de konu fake bilmiyorum

Hanımefendi zaten korunuyorduk.
hamile olduğumu bilsem sizce tüketir miydim ? 5 ay boyunca regl görüyordum son 2 aydır adet görmedim enfeksiyon felan da geçirdiğim için kabız da üstüne eklenince öyle düşünmem son derece doğal değil mi
7,5 aylık hamile göbeği yok bende sanki 3 aylık hamile göbeği var hiç bir belirtimde olmadı . Zaten haberim olsaydı böyle yapmazdım emin olun.

Daha önce düşük yapmıştım .
Ama şöyle bir şey okudum doğruluk payı ne kadar var bilmiyorum. 2 cocugu olan anneler bebeği ilk cocugu olan annelere göre daha önce hissederlermiş mesela 20 haftada hissediliyorsa ilk çocuk 2 çocukta 16 haftada hissediliyormuş . Ben göbeğimi sıkıyorum böyle seviyorum hiç tepki vermiyor kalp atışlarını duymasam icimde bir canlı olduğuna bile inanmayacağım .
Zaten bu kadar yaptığım şeye rağmen içerde sağlıklı bir şekilde durması doktora gittiğimde sağlıklı demesi benim için mucize .
Pardon siz bu cocugu aldirmak yada öldürmekmi istiyosunuz ? Bu bi cinayet olur biliyosunuz dimi ? Karnınızı bebege zarar vermek içinmi sıkıştırıyosunuz ve siz bebeğinize bişey olmuyo diye üzülüyomusunuz anlamadim kafam karıştı benim.

Pardon siz bu cocugu aldirmak yada öldürmekmi istiyosunuz ? Bu bi cinayet olur biliyosunuz dimi ? Karnınızı bebege zarar vermek içinmi sıkıştırıyosunuz ve siz bebeğinize bişey olmuyo diye üzülüyomusunuz anlamadim kafam karıştı benim.
Hayır yanlış anladınız sıkmak derken böyle sallamak tarzında değil tatlı tatlı dokunmak gibi seyler yapıyorum. Beni hissetsin diye ama hiç bir şekilde tepki vermiyor . Aldırmak istemiyorum sadece sağlıklı olup olmadığından şüpheleniyorum. Ve deneyimsiz olduğum için de bu konuyu buradan açmak zorunda kaldım .

Hiç bilmiyorum doktora sormadım oda söylemedi zaten ameliyata gireceği içinde çok ilgilenmedi kafadan sağma konuştu çıktı zaten
Sormazsan soylemez tabi annesi olan sensin sen ilgilenmelisin nasil kilosu boyu organlari tam gelişmişmi detayli ultrasona bak 30 hafta gide bilirsin geç olmamiş parmaklarina kadar bakip diyicekler sana eşin ne diyor peki odami mutlu olmadi?Aslinda biliyormusun ne kadar evham yaparsan ay doktora koşayim o saglikli bunu yiyeyim onu yapayim o kadarda sorun çikiyor mesela hic takmayan haberi bile olmayan hamileler var senin gibi çocuklari sapasaglam deyecegim o ki Allah kismet etmiş ciddi sorun olsa zaten ultrasonda direk goruyorlar söylerler bundan sonrasina bak artik evlisiniz zaten bebeginizi karşilamak için hazirlanin.

Hayır yanlış anladınız sıkmak derken böyle sallamak tarzında değil tatlı tatlı dokunmak gibi seyler yapıyorum. Beni hissetsin diye ama hiç bir şekilde tepki vermiyor . Aldırmak istemiyorum sadece sağlıklı olup olmadığından şüpheleniyorum. Ve deneyimsiz olduğum için de bu konuyu buradan açmak zorunda kaldım .
Eger ben sizi yanlış anliyorsam lutfen kusura bakmayin. Neden sagliksiz olsun gidin bi detayli ultrasona girin tamam bitti gitti işte. Ama sizin fikrinizi diger arkadasa verdiginiz cevaptan ben hic begenmedim. Ne demek kurtaj kalbinin durmasi lazim falan bunlar cok yanlis dusunceler.

Kalbinin durmasimi gerekiyor ? Çüşş bunu istiyomusunuz gercekten yaaa gunah ya gunah.
Neden herşeyi farklı bir bakış acısı olarak yorumluyorsunuz ben kalbi dursun felan demedim kürtaj suresi 10 haftaya kadar olduğu için .
Bende dedim ki zaten sorun olsa kalbi felan durması gerekir yada ameliyata alırlar dedim riskli gebeliklerde doktor görür anlamında ben öyle olmasını istiyorum demedim hem öyle bir şey neden işteyim ? Öyle birşey istesem size soru sorar moyım yardım önerilerinizi dinler miyim ?

Neden herşeyi farklı bir bakış acısı olarak yorumluyorsunuz ben kalbi dursun felan demedim kürtaj suresi 10 haftaya kadar olduğu için .
Bende dedim ki zaten sorun olsa kalbi felan durması gerekir yada ameliyata alırlar dedim riskli gebeliklerde doktor görür anlamında ben öyle olmasını istiyorum demedim hem öyle bir şey neden işteyim ? Öyle birşey istesem size soru sorar moyım yardım önerilerinizi dinler miyim ?
Diyorum ya eger yanlis anladiysam lutfen kusura bakmayin dedim ya . Bu riskli sagliksiz bi gebelik olsaydi zaten durmazdi orda . Acilen ayrintili usg girin. Ayrica yukarda bole yazmamışsınız farkli bakış açısı degil direkt sizin yazdiginizi yorumladim ben 😊 InsaAllah bebeginizi saglikla kucağınıza alirsiniz

Çok teşekkür ederim yargılamadan cevap verdiğiniz için 🥹
Sağlıkçı değilim ama araştırmayı seviyorum zaten doktorda çok ilgili değildi o yüzden şüphelendim 2 dakika ultrasonla baktı .
Normal dedi ama eğer normalse neden devlet hastanesine yönlendirdi ? Yada neden hiç hareket etmiyor ? Güçlü darbeleri olması lazım benim bunu hissetmem gerekmez mii ? Aklıma farklı seyler gelmeye başladı .. acaba sağlıksız mıı yada geriden mi geliyor diye zihinsel yada bedensel bilmiyorum. Bunları öğrenmek için detaylı ultroson yeterli olur mu ? Eğer yeterli olsa da bu saatten sonra yapacak pek bir şey mümkün değil sanırım.
Yargılamak haddimize değil ki hepimizin başına gelebilir hamile olup adet olan insanlar çok nadir aynı şey başıma gelse asla hamilelik düşünmem.Devlete gitme bence özelde işinin ehli bir doktorla görüş o seni yönlendirir zaten detaylı ultrasonda ziyade bir işlem daha vardı bir genetik test sanırım adını unuttum onu yaptırırsan çocuğun sağlığıyla ilgili şeyler kesin olarak görünüyor bi onu araştır bence

Ben öğrendiğimde 30 haftalıktı bebek .
Bu zamana kadar tabi hiç bir şekilde hamilelik belirtileri yoktu regl oluyordum zaten aklıma nerden gelebilirdi kii alkol kullandım evet ilac kullandım aspirin güçlü agrı kesiciler regl için dolerex felan kullanmıştım cok maydonoz suyu soğan suyu içmiştim , suan sağlıksız olsa da sonuçta benim çocuğum ne yapabilirim ki doktorlar bir şey demedikten sonra öğrendiğimden belli üzüldüm kendimi hem hazır hissetmiyordum
Şuan benim için istemsiz zorunlu gebelik.
kariyerime odaklı olmak çok istiyordum ilkten de düşük yaptığım için çocuk sayfasını kapatmıştım :))
Ama demekki kapanmamış
Farkettiğinizde 7 aylık hamile oluyordunuz değil mi? Karnınız şişmedi mi?

Farkettiğinizde 7 aylık hamile oluyordunuz değil mi? Karnınız şişmedi mi?
Öğrendiğimde 30 haftalıkta 5 ay boyunca regl oldum . Gram gebelik şüphesi yoktu .
Eylül Ekim’de de regl olmadım . Üşütmüştüm ve kabızlık vardı . Karnım o yüzden sis zannettim çünkü özür dileyerek söylüyorum lavaboya çıkamıyordum .
2 ay da olamadım işte en son kendi kendime eczaneden test aldım sonra çift çizgi görüncede doktora gittim daha da herhangi bir şey yapmadım henüz

Öğrendiğimde 30 haftalıkta 5 ay boyunca regl oldum . Gram gebelik şüphesi yoktu .
Eylül Ekim’de de regl olmadım . Üşütmüştüm ve kabızlık vardı . Karnım o yüzden sis zannettim çünkü özür dileyerek söylüyorum lavaboya çıkamıyordum .
2 ay da olamadım işte en son kendi kendime eczaneden test aldım sonra çift çizgi görüncede doktora gittim daha da herhangi bir şey yapmadım henüz
Anladım ama bence hemen git

X