Hamilelikte bacak ağrısı 😔deneyimi yada bilgisi olan arkadaslar varsa lütfen yardım edin 😔🤲

Elistosum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2023
77
39
Merhaba kızlar, ben 11 haftalik hamileyim. 5 gündür sağ bacağımın orta kısmının iç tarafı çok acıyordu. Zamanla geçer diye bekledim ve bugünden itibaren aynı şekilde sol bacağımda da aynı ağrıyı hissediyorum. Yürürken çok zorlanıyorum. Bu yüzden bugün acilede gittik. Doktor kendi kendine geçeceğini umuyorum. Neyden kaynaklandığını anlamadım ve hamilelikle bağlantı olduğunu sanmıyorum dedi.
Ama benim ağrılarım git gide yayılıyor sanki. Oturup kalkmam bile bir mesele oluyor, canım çok acıyor.😭 Bebeğim ve kendim için endişeleniyorum. Çünkü hayatım boyunca böyle bi sey yaşamadım. Hamilelikte oldu. Araştırdım da ama benzer bi durum giremedim. Böyle bisey yaşayan varmı ? Varsa neden olduğunu ve nasıl geçtiğini söyleyebilirim lütfen 😔 ( bu arada ağrı kasıktan bacagima vurmuyor ya da kemik yada kas ağrısı gibide değil. Orta bacaklarımın iç tarafı hareket ettigimde çimdikleniyor gibi acıyor 😭)

O tarz bir ağrı değildi ama ben de bacaklarımın arka tarafı ve kalçamla birleşen kısımda ağrı yaşadım doktorum hamilelikte kaslar kendini bırakır yürüyüş yap dedi zor yürüyordum ama yine de yatım birkaç hafta sonra kendiliğinden geçti

Ödem topluyor olabilir
Kan miktarınız artıyor, yeni damarlar oluşuyor, damarlar çatlıyor, varis oluşuyor olabilir
Artan basınç yüzünden olabilir
Belden altınızı en azından kalçadan altınızı günde birkaç kez soğuk suya tutun

Çok teşekkürler tavsiyeleriniz için kizlar🌸
Bugün ağrılarım dahada yayıldı. Ve ağrıyan yerlerim kızarıp hafiften şişmeye başladı. 😔

Merhaba kızlar, ben 11 haftalik hamileyim. 5 gündür sağ bacağımın orta kısmının iç tarafı çok acıyordu. Zamanla geçer diye bekledim ve bugünden itibaren aynı şekilde sol bacağımda da aynı ağrıyı hissediyorum. Yürürken çok zorlanıyorum. Bu yüzden bugün acilede gittik. Doktor kendi kendine geçeceğini umuyorum. Neyden kaynaklandığını anlamadım ve hamilelikle bağlantı olduğunu sanmıyorum dedi.
Ama benim ağrılarım git gide yayılıyor sanki. Oturup kalkmam bile bir mesele oluyor, canım çok acıyor.😭 Bebeğim ve kendim için endişeleniyorum. Çünkü hayatım boyunca böyle bi sey yaşamadım. Hamilelikte oldu. Araştırdım da ama benzer bi durum giremedim. Böyle bisey yaşayan varmı ? Varsa neden olduğunu ve nasıl geçtiğini söyleyebilirim lütfen 😔 ( bu arada ağrı kasıktan bacagima vurmuyor ya da kemik yada kas ağrısı gibide değil. Orta bacaklarımın iç tarafı hareket ettigimde çimdikleniyor gibi acıyor 😭)
Doktorunuz magnezyum vermedi mi bu tarz ağrılar için veriyorlar genelde bi sorun isterseniz ben çok yürüdüğüm zaman öyle ağrılar oluyor

Yok magnezyum içiyorum 2 çeşit hatta sabah ve akşam olmak üzere.
Dün gece bacaklarım dahada ağrıyıp kızarıp sisince tekrar başka bir doktora gittim.Bacaklarimda damarlarım iltihaplanmis meğerse.
Dışarıdan ilaçta takviye veremiyorlar. Şuan 2 bacagim boydan boya ilaçlı ve sargılı. Hergun cerrahi kontrol altında tutulmalı ve hastaneye kontrole gidilmeliymis. Allah korusun tromboza dönüşüyormus yoksa.
Hareketliyim, spor yapıyorum ve sağlıklı besleniyorum niye böyle oldum dedim.
Hamilelikte olabilen bisey dedi doktorum.

Yok magnezyum içiyorum 2 çeşit hatta sabah ve akşam olmak üzere.
Dün gece bacaklarım dahada ağrıyıp kızarıp sisince tekrar başka bir doktora gittim.Bacaklarimda damarlarım iltihaplanmis meğerse.
Dışarıdan ilaçta takviye veremiyorlar. Şuan 2 bacagim boydan boya ilaçlı ve sargılı. Hergun cerrahi kontrol altında tutulmalı ve hastaneye kontrole gidilmeliymis. Allah korusun tromboza dönüşüyormus yoksa.
Hareketliyim, spor yapıyorum ve sağlıklı besleniyorum niye böyle oldum dedim.
Hamilelikte olabilen bisey dedi doktorum.
Hangi bölüme gittiniz bende kadın doğuma soruyorum gebelikte ağrı olur diyolar

Hangi bölüme gittiniz bende kadın doğuma soruyorum gebelikte ağrı olur diyolar
Ben yurt dışında yaşıyorum, burada damar cerrahisi diye geçiyor. O bölüme gidince ne olduğu ortaya çıktı. Kadın doktorum hiç anlamamışti zaten malesef. Anlayana kadar tromboza döndü. Suan gunde ikikere kan sulandirici igne kullanıyorum. Doguma kadar olmak zorundayim.
Türkiyedeki alanı kalp ve damar cerrahisi olmalı sanırım. Aman aksatmayin, tromboz çok ciddi sonuçları olabilen bir hastalık.

X