Hamilelikte bu başıma geleni nasil unutacağım ?

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.645
6.246
Kızlar hala olayın şokundayım eşimle ikimizin bir yakını onunla ayni ortamda oldugumuz bir anda kalp krizi gecirerek kollarımızda vefat etti.Ambulans yetisene kadar vefat etmisti coktan kurtaramadık.Ben su an 19 haftalık hamileyim önceki hamileligim stresli gectiği icin kendime söz vermistim bu hamileligimde stresli olmayacagim bebegim benim stresim yüzünden alerjik ve kolik bir bebek olmayacak diye ama son yasadıgımız şeyden sonra ne kadar mümkün bilmiyorum.Günlerdir uyuyamıyorum işe gidemiyorum icimde bir korku olay anıni unutamiyorum ışıklar acik uyuyorum tuvalete yalniz gitmeye korkuyorum ölümün bir anda alıp götürmesi beni cok etkiledi.Öyle ki ben hic bir ölüme bu kadar yakindan sahit olmamıstım dedemleri kaybettim teyzemi kaybettim fakat hep cenazelerinde bulundum ölümlerine birebir sahit olmadim kendimi hic iyi hissetmiyorum elbet gececektir bu ama sizce bebegimi etkiler onda travma yaratir mı ? Beni en cok üzen korkutan ise sırf bu olay yüzünden alerjik olur mu ? Alerjiden tam 3 yıl cekmis bir anne olarak cok endiseliyim kendi psikolojimi düzeltemiyorum o ayrı bir de bunlara stres oluyorum.Esim o yakinimizin vefat ettigi aksam yemek götürdü ona ben giderim sen gelme yorulma dedi ben de uzun zamandir görmedim özledim göresim geldi gelecegim dedim israrla gelme sen yoruluyirsun zaten işte dedi ama gittim oraya kendimi sucluyorum gitmesem sahit de olmazdım etkilemezdim diye sizce bebegimde travma olur mu ? Alerjiler gercekten travma kaynakli mi sizce ?

Kızlar hala olayın şokundayım eşimle ikimizin bir yakını onunla ayni ortamda oldugumuz bir anda kalp krizi gecirerek kollarımızda vefat etti.Ambulans yetisene kadar vefat etmisti coktan kurtaramadık.Ben su an 19 haftalık hamileyim önceki hamileligim stresli gectiği icin kendime söz vermistim bu hamileligimde stresli olmayacagim bebegim benim stresim yüzünden alerjik ve kolik bir bebek olmayacak diye ama son yasadıgımız şeyden sonra ne kadar mümkün bilmiyorum.Günlerdir uyuyamıyorum işe gidemiyorum icimde bir korku olay anıni unutamiyorum ışıklar acik uyuyorum tuvalete yalniz gitmeye korkuyorum ölümün bir anda alıp götürmesi beni cok etkiledi.Öyle ki ben hic bir ölüme bu kadar yakindan sahit olmamıstım dedemleri kaybettim teyzemi kaybettim fakat hep cenazelerinde bulundum ölümlerine birebir sahit olmadim kendimi hic iyi hissetmiyorum elbet gececektir bu ama sizce bebegimi etkiler onda travma yaratir mı ? Beni en cok üzen korkutan ise sırf bu olay yüzünden alerjik olur mu ? Alerjiden tam 3 yıl cekmis bir anne olarak cok endiseliyim kendi psikolojimi düzeltemiyorum o ayrı bir de bunlara stres oluyorum.Esim o yakinimizin vefat ettigi aksam yemek götürdü ona ben giderim sen gelme yorulma dedi ben de uzun zamandir görmedim özledim göresim geldi gelecegim dedim israrla gelme sen yoruluyirsun zaten işte dedi ama gittim oraya kendimi sucluyorum gitmesem sahit de olmazdım etkilemezdim diye sizce bebegimde travma olur mu ? Alerjiler gercekten travma kaynakli mi sizce ?

Gebesiniz diye abartiyorsunuz, sakin olun, bebeginiz saglikla dunyaya gelecek.

Öncelikle başınız sağ olsun hamile olduğunuz için böyle yoğun hissediyor olabilirsiniz ölüm Allahın emri tanıklık etmeniz tabii kötü olmuş düşünmemeye çalışın bu iş sizde bitiyor kendinizi telkin edin Allahın emri diyin dua edin

Her alerji travma kaynaklı değil. Günümüzde toz,polen alerjisi olmayan insan sayısı çok azdır. Ben kendim bizzat kronik alerjik rinitim. Travma ile alakası yok. Kimi insan bu konularda daha hassas oluyor. Tozlu,nemli,küflü ortamlardan uzak durup gerektiğinde ilaç alıyorum. Bu kadar basit. Korkmayın bebeğe bu konuda bir şey olmaz. Travma kadar streste çocuğu zararlı.

Benim is arkadasim ilk bebekte herseye cok dikkat etti..hic bkr detayi atlamadi. Bebegin bor sürü alerjisi var. Ikinci bebekte o kadar kasmadi bebegin hicbirseyi yoktu. Bunlar ön görülecek seyler degil. Ani ölüm sizi cok etkilemis. Isterseniz bir psikolog ile görüsün. Basiniz sagolsun. Saglikla gelsin bebeginiz

Alerjinin bu sebepten olacağını düşünmüyorum ama stres her türlü zararlı. Terapi falan alın. Ölüme yakın şahitlik zor biliyorum. Hamile olduğunuz için ekstra duygusal olursunuz yalnız kalmamaya çalışın.

Alerjilerin stres kaynaklı olduğunu sizden duyuyorum. Oğlumda benim gibi alerjik ve bu genetik. Kolik olan bebeklerde yapılan araştırmaları bende okudum, hamilelikte stres ve üzüntünün bunu etkilediğini gösteren belirtler olsa da netlik yok. Mükemmel bir hamilelik geçirip ama bebeği kolik olan bir çok anne tanıyorum.

Hassasınız bence ondan bu kadar büyütüyorsunuz.

İlk bebeğim alerjikti. Hala da öyle.
İkinci sokak çocuğu gibi dayanıklı her anlamda.

Böyle şeyler genelde ilk çocukta olur ve biter, tecrübesiz ebeveynlik de tuz biber olur hatta üstüne.

Biri aniden ölmüşken endişe ettiğiniz şeyin doğacak çocuğum alerjik olur mu, kolik olur mu vs olması ise gerçekten çok absürd.

Alerjiler gercekten travma kaynakli mi sizce ?
Alakası yok. İki çocuğum da alerjik. Eşimle ikimiz alerjik bünyeyiz. Benim burnumda deviasyon var, bu durum alerjiyi tetikliyor. Belki çocuklarda da var ama henüz fark edilmedi. Eşim ve kv cildi çok hassas, atopik dermatitten muzdaripler. Dolayısıyla çocuklara da bunlar sirayet etmiş. Bu tür şeylerin tıbbi açıklaması var, otu moku psikolojiye bağlamayın bu durum sadece belli bir sektörü besler size iyi gelmez

Adam/kadın ölmüş, bir aile yıkılmış, belki bir çocuk öksüz yetim kalmış. Sizin dediğiniz ise “daha doğmamış bebek etkilenir mi?”
Etkilenmez hiçbir şey de olmaz. Vah gidene diye boşa demiyorlar.
Vefat eden kisi 75 li yaslarda büyüğümüz yetim kalan ufak cocuk falan yok yani. Ölümü tabii ki beni de sarsti özledim diye görmeye gittigim insan 5 dakika sonra kollarımizda vefat etti elimizden hic bir sey gelmedi tabii ki cok üzgünüz ama dogmamis bebegimi düsünmek zorundayım ben etkilendim ayri o da etkilenir mi diye endise ettim bir anne olarak

Alakası yok. İki çocuğum da alerjik. Eşimle ikimiz alerjik bünyeyiz. Benim burnumda deviasyon var, bu durum alerjiyi tetikliyor. Belki çocuklarda da var ama henüz fark edilmedi. Eşim ve kv cildi çok hassas, atopik dermatitten muzdaripler. Dolayısıyla çocuklara da bunlar sirayet etmiş. Bu tür şeylerin tıbbi açıklaması var, otu moku psikolojiye bağlamayın bu durum sadece belli bir sektörü besler size iyi gelmez
Ya hani su psikoterapi yapan x kisiler var ya iste sundan travmam oldu sundan alerjim oldu falan okudukca ben ilk kizimin alerjisini de ona baglamaya baslamistim iyice sosyal medyada bir süru bilgi kirliligi mevcut insanin kafasi corba oluyor

Vefat eden kisi 75 li yaslarda büyüğümüz yetim kalan ufak cocuk falan yok yani. Ölümü tabii ki beni de sarsti özledim diye görmeye gittigim insan 5 dakika sonra kollarımizda vefat etti elimizden hic bir sey gelmedi tabii ki cok üzgünüz ama dogmamis bebegimi düsünmek zorundayım ben etkilendim ayri o da etkilenir mi diye endise ettim bir anne olarak
Etkilenmez. Çocuk doğduğunda olan büyük olaylar onu etkiliyor. Alerji vs hepsi genetik onların.

İlk bebeğim alerjikti. Hala da öyle.
İkinci sokak çocuğu gibi dayanıklı her anlamda.

Böyle şeyler genelde ilk çocukta olur ve biter, tecrübesiz ebeveynlik de tuz biber olur hatta üstüne.

Biri aniden ölmüşken endişe ettiğiniz şeyin doğacak çocuğum alerjik olur mu, kolik olur mu vs olması ise gerçekten çok absürd.
Insallah ilk kizimda olmustur bunda da olmaz.Ya kollarimda sevdigim insan vefat etti üzülmez olur muyum hic o ana sahit olmak elimden hic bir sey gelmemesi son lokmasini elimden yedi son suyunu elimden icti nasil etkilenmem üzülmem bir anne olarak ister istemez bunlari da düsündüm cok etkilendim inanin gunlerdir ise dahi gidemiyorum psikolojim cok berbat

Ya hani su psikoterapi yapan x kisiler var ya iste sundan travmam oldu sundan alerjim oldu falan okudukca ben ilk kizimin alerjisini de ona baglamaya baslamistim iyice sosyal medyada bir süru bilgi kirliligi mevcut insanin kafasi corba oluyor
Müşteri çekmeye çalışıyorlar. Millet başı beli ağrıyınca uzman doktora değil kendilerine gelsin 😂

Stres ve bebeğin kolik olması arasındaki bağlantıyı bilemiyorum . Benim hamileligim inişli çıkışlıydı . İyi olduğum dönemler oldu ama özellikle son zamanlarda korona vardı. Eşim korona olmustu bana geçerse her hastane doğuma izin vermiyordu . İlla ki pandemi hastanesine gitmek gerekiyordu ve stres yapmıştım . Sonra yine tam 32 haftalikken bulunduğum bölgeye aşırı kar yağmıştı 15 gün evden dışarı çıkamadık yollar açılmadı hatta bir kadın hastaneye yetişmediği için yolda doğum yapmıştı ve ölmüştü . Bende ayni şekilde olursam diye stres yapmıştım neyse sonuç oğlum kolik ve alerjik bir bebek olmadı. Hatta sakin ve halden anlayan bir çocuk oldu her zaman . Çok şükür

Evet kötü bir olayla karşılaşmışsınız çok geçmiş olsun. Ama
1- hayat bir süreç nasıl kendinize söz verip stresli olmayacaksınız ?
2- stresle alerjinin komikliğin ne alakası var ?
3- insanların eşleri şehit oluyor,savaş ortamında tüm ailesini kaybediyor,depremde felakette enkaz altından çıkıp sapasağlam çocuk doğuruyor.
Biraz abartıyorsunuz

Bu arada 2 hamileliğim oldu. İlkinde bulutların üstündeydim resmen çok mutlu bir hamilelikti kızımda dehb var. Yeminle doğduğu günden beri ağzıma tükürüyor 😂😂 oğluma hamileyken hayatımın en en kötü zamanlarıydı.babam cezaevine girmişt Ağlamadığım tek bir gün yoktu. Çocuk bir doğdu köşe yastığı sanki. Ağzı var dili yoktu hala da sakinlikte parmakla gösterilir.

Hızlı bir olay olduğu için çözümün de hızlı olacağını söylemişlerdi profesyonel destek alın. Ama bana da tuhaf geldi yalan yok, içimden geçse de ölenin hatrina dile bile vurmazdim ben. Durup durup dusunerek siz etkisini arttımayin bir kaç seansta rahatlarsiniz

X