Hamilelikte eş sorunları

kyrenias

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2022
16
10
31
merhabalar,

22. haftamdayım, kısmetse temmuz gibi doğum yapmış olacağım.

sağlık açısından arada pürüzler çıksa da genel anlamıyla bir sorun yok. ancak hali hazırda birkaç tane kronik rahatsızlığım var ve rutin hayatım da zor. o nedenle daha dayanıklıyım o tarz sorunlara.

benim genel sorunum eşimde. bir ay öncesinde iş yerinde biraz zorlandığım bir haftaydı, sağolsun eşim de evde zorladı. iki gün üst üste resmen azarlandım. hatta bir sabah beni ağlattı da çıktı evden.
ne zaman doktora gitsek benim heyecanım ve doktor sonrası mutluluğumu sakinlik adı altında tepkisiz duruşuyla bitirdi.

bir şekilde toparlanmaya çalıştım. artık ufak ufak son trimesterına yaklaşıyorum ve vücudum beni zorlamaya başladı. ben bu zamana kalmadan eşya vs bakalım bir şeylere karar vermiş olalım istiyordum. bir kere ikna edebildim onda da artık öyle bir noktaya geldi ki mecbur kaldı.

şimdi evde tadilat yaptırmak istiyor, çocuk için ayıracağımız odada bir sürü eşya var onlar duruyor. çocuk eşyası noktasında hiçbir şeye bakmadık. ve bunlar için bir aydır artık başlayalım tadilatsa da eşyaysa da bakalım diye diye dilimde tüy bitti.

en son üç gün önce doktor kontrolünde detaylı ultrason vardı, doktor fotoğraf da verdi. ben çıkınca yine heyecanlıydım, yine bitirdi o heyecanımı. ertesi gün kendi kendine eşya bakalım dedi, sevindim. ben de kendimce bir liste çıkarmıştım onu gösterecek oldum yanımdan kalktı gitti hiçbir şey demeden. işim var dedi sıçradı resmen.

artık bu noktada dayanamadım, ne öfkemi ne de duygularımı kontrol edebildim. üç gün oldu kırgınlığım geçmedi.
ilk hamileliğim. ama çok mutsuzum, mutsuz değildim ama böyle oldum. tüm bu bir - bir buçuk aylık süreçte elimden geldiğinde kendimi anlattım. bakmadan içim rahat etmiyor, zamanla hareketim kısıtlanacak baksak iyi olur gibi birçok şey dedim önemsemedi. hiç de gebelikle ilgili bir nazım olmadı, kimseyi yormadım, kendi halimde geçirdim.
hiç böyle hayal etmemiştim. biraz bir şeylere bakmak, o heyecanı yaşamak isterdim. hiçbiri olmadı. şimdi de benim heyecanım yok. çocuk olmuş olmamış, hamileymişim değilmişim... öyle bir hissizlik çöktü üstüme. nasıl toparlarım ne yaparım bilemiyorum.
bu tarz sorunlar normal mi yoksa bende mi bir sorun var onu da çözmeye çalışıyorum.

Bu tarz sorunlar normal değil sizde de bir anormallik yok. Direk söylemem gerekirse eşiniz tam bir öküz. Siz kendinizi ve bebeğinizi düşünmeye devam edin alışverişlere eşinizle dostunuzla gidin heyecanınızı yitirmeme çalışın. Sizi üzmek istemiyorum ama doğumdan sonra da lohusalık sürecinde bu öküzlükler devam edebilir onu da o zaman konuşuruz artık. İnşallah sağlıkla gelir bebeğiniz :KK200:

Bu tarz sorunlar normal değil sizde de bir anormallik yok. Direk söylemem gerekirse eşiniz tam bir öküz. Siz kendinizi ve bebeğinizi düşünmeye devam edin alışverişlere eşinizle dostunuzla gidin heyecanınızı yitirmeme çalışın. Sizi üzmek istemiyorum ama doğumdan sonra da lohusalık sürecinde bu öküzlükler devam edebilir onu da o zaman konuşuruz artık. İnşallah sağlıkla gelir bebeğiniz :KK200:
çok teşekkür ederim. durup durup ağlıyorum zaten bir türlü toparlanamadım.
kendi kendimi toparlamak zorunda kalmaya ayrıca üzülüyorum.

çok sağolun, sağlıkla gelsin diyorum ben de.

Eşiniz sadece bebek konusunda mi tepkisiz yoksa normalde de böyle bı adam mı? Yani atıyorum hamilelikten önce de bı alışverişe gidelim vs dediğinizde isteksiz mi olurdu?

çok teşekkür ederim. durup durup ağlıyorum zaten bir türlü toparlanamadım.
kendi kendimi toparlamak zorunda kalmaya ayrıca üzülüyorum.

çok sağolun, sağlıkla gelsin diyorum ben de.
O kadar haklısınız ki. Bunlar çok güzel,farklı duygular ve heyecanlar. Tek başına yaşamanız hevessiz bırakılmanız çok üzücü ama bebişiniz için üzülmeyin. Ne isterseniz kendi başınıza ya da annenizle varsa kardeşiniz yakın arkadaşlarınızla yapın.

Tam bir ömür törpüsü 🧿 çocuk doğunca daha da telaşlı olacaksınız ve sizi iyice bunaltır bu halleri. Azarlanma konusu ise benim kapıyi vurup çıkacağım bir konu. Asla asla kabul edebileceğim bir şey değil. Sadece ağladınız mı?

Eşiniz sadece bebek konusunda mi tepkisiz yoksa normalde de böyle bı adam mı? Yani atıyorum hamilelikten önce de bı alışverişe gidelim vs dediğinizde isteksiz mi olurdu?
hayır, hamilelikte böyle oldu.
bir de öyle ima filan da değil, net olarak ifade ettim isteklerimi, duvara konuşuyormuş gibi oluyorum aslında. ama normali bu değildi.

Tam bir ömür törpüsü 🧿 çocuk doğunca daha da telaşlı olacaksınız ve sizi iyice bunaltır bu halleri. Azarlanma konusu ise benim kapıyi vurup çıkacağım bir konu. Asla asla kabul edebileceğim bir şey değil. Sadece ağladınız mı?
tepki gösterdim tabii, ama kapıyı vursam ne değişecek, aynı evin içinde?

O kadar haklısınız ki. Bunlar çok güzel,farklı duygular ve heyecanlar. Tek başına yaşamanız hevessiz bırakılmanız çok üzücü ama bebişiniz için üzülmeyin. Ne isterseniz kendi başınıza ya da annenizle varsa kardeşiniz yakın arkadaşlarınızla yapın.
deneyeceğim, çok teşekkür ederim.

İşiniz var mı çalışıyor musunuz ?
Eşiniz aşırı ruhsuz ve kaybetme korkusu hiç yok gibi geldi bana.
Çocuğuyla eşiyle aile hayatı yaşamak istiyorsa kendine çeki düzen vermeli.
Kovun evden kendine gelsin.
işim var, hatta kariyer diyebilirim. kalbur üstü bir mesleğim var, gelir, iş güvencesi vs kaygım yok.

düşüneceğim. çok teşekkür ederim.

hayır, hamilelikte böyle oldu.
bir de öyle ima filan da değil, net olarak ifade ettim isteklerimi, duvara konuşuyormuş gibi oluyorum aslında. ama normali bu değildi.
Beklenmeyen bı gebelik miydi ki 🫤 ya da sonradan iş ciddiye binince maddi-manevi zorlanacağını düşünüp stres olmuş olabilir mi? Yani odun olduğu gerçeğini degistirmese de bazı erkeklere babalık heyecani sonradan yükleniyor. Kadınlar genelde direkt anneliğe adapte oluyorlar heyecanını yaşıyorlar ama bazı erkekler duygusal yoğunluk hissedemiyor bu donemlerde

Eşiniz bebeğiniz olacağını öğrendiğinde ne tepki verdi? Çocuk mu istemiyordu acaba?

Onu terkederdim yani daha nasıl açık olabilirim bilmiyorum.
düşüneceğim. çok teşekkür ederim.
Beklenmeyen bı gebelik miydi ki 🫤 ya da sonradan iş ciddiye binince maddi-manevi zorlanacağını düşünüp stres olmuş olabilir mi? Yani odun olduğu gerçeğini degistirmese de bazı erkeklere babalık heyecani sonradan yükleniyor. Kadınlar genelde direkt anneliğe adapte oluyorlar heyecanını yaşıyorlar ama bazı erkekler duygusal yoğunluk hissedemiyor bu donemlerde
yok yok gayet planlı idi. beklediğimiz bir şeydi.
maddi olarak bir şey de beklemiyorum ki derdim her şeyi hemen almak da değildi. ben sadece biraz fikrim olsun, birlikte gezebilelim. fiziksel olarak zorlayacak şeyleri de halledebilelim istiyordum. basit istekler ama eziyete dönüştü işte.

Eşiniz bebeğiniz olacağını öğrendiğinde ne tepki verdi? Çocuk mu istemiyordu acaba?
istemiyordu diyemem planlı idi.
ama ilk baştan beri kötü bir şey olursa diye çok tepki vermedi. 3 aylık dönemi geçtik, cvs yaptırdık. o süreçler bitince ben de daha çok moda girdim, e tabii gebelik ilerledikçe hareket hissetmeler vs de başlıyor.

en baştan süper heyecanlı bir tavır da beklemedim. ama artık 16. haftayı geçmiştik, sağlıkla ilgili bir sorun yoktu. ben fiziksel olarak da daha enerjik ve daha rahat hareket edebiliyordum. ondan biraz da sağa sola bakmak karar vermek yönünde bir isteğim vardı. olmadı.

gülümsettiniz çok sağolun :)
Eşinizin yaptığı çok can sıkıcı, bebek sahibi olmaya beraber karar vermediyseniz bilemem ama planlı bir hamilelikti diyorsunuz.
Eşinizi görmezden gelin, evet eşlerden birinin bu kadar duyarsız olması kötü bir şey ama hamileliğinizi üzülerek geçirmeniz de size ve bebeğinize haksızlık, ne almak istiyorsanız neye hevesiniz varsa sizinle bu heyecanı paylaşan yakınlarınızla alın, bebek odası hala eşyayla doluymuş çağırın bir yardımcı odayı boşalttırıp temizletin, bebeğin mobilyasını vs alıp yerleştirin ben böyle uygun gördüm deyin.

X