Hamilelikte Estrofem Kullanımı

öncelikle açtığın konu önemli bi konu, bunu dile getirdiğin için sağol. Ancak sanırım burada aramızda tartışmak dışında pek bi sonuca varamıycaz, çünkü kimi doktor savunurken kimi itiraz ediyor. Bende kullandım ve şuan 7.haftamdayım daha bu gün kestik. karnımdaki bebekler erkek ise sürekli östrojen hormonuna maruz kalıyorlar :KK43: ilk tüp bebek şuan 28 yaşında, illa bi özürü olmak zorunda değil ama Allah korusun cinsel işlev bozukluğu olup olmadığnı açıklarlar mı acaba :KK43:
İçinizi kararttıysam çokkk özür dilerim ama ne yapayım benim de içimi kemiren bi soruydu bu... ama ben doktoruma güvendim ve kullandım ....
Tüp bebek doktorlarının hepsi kullandırıyo her halde bu vebalin altına girmezler..

evet çok haklısınız. sonuçta kanser, cinsel işlev bozukluğu gibi rahatsızlıklar kişi 20 yaşına gelince (en az) belli oluyor. ileriye dönük bişey söylemek çok zor. Türkiyede ve dünyada tüp bebek çok büyük bir pazar. belki gebelik şansını arttıracak diye zararlarıı gözardı ederek kullanıyor olabilirler. sonuçta bu hormonların zararlarının ortaya çıkması yıllar alıyor. bence hem anneye zarar hem bebeğe. gebeliği öğrenir öğrenmez kesilmeli.

merhaba. size bişey soracaktım. Estrofemi bırakmışsınız eski bi yazınızda farmakolojiye danıştığınızı yazmışsınız.
bende kritik bi karar almak üzereyim. bıraktınız mı yoksa devam mı ettiniz? gebeliğiniz sağlıklı devam etmişmiydi? şimdiden teşekkürler

merhabalar,
evet bıraktım zaten doktorum kalp atışı başladığı an da bıraktıracağını sonradan belirtmişti.ben dr bana bırakmamı söylemeden 3-4 gün önce bıraktım. gebeliğim sağlıkla dvm etti ve 37 haftalık ikiz bebeklerim dünyaya geldi.

merhaba. size bişey soracaktım. Estrofemi bırakmışsınız eski bi yazınızda farmakolojiye danıştığınızı yazmışsınız.
bende kritik bi karar almak üzereyim. bıraktınız mı yoksa devam mı ettiniz? gebeliğiniz sağlıklı devam etmişmiydi? şimdiden teşekkürler
merhabalar yeniden,
gebeliğinizin haftası nedir ve kalp atışını duydunuz mu?
kalbinizin sesini dinleyin ben öyle yaptım ve ki kolay kolay risk alan bir şey in altına imza atan biri olmama rağmen. kendi onayımla estrofemi o güne kadar kullanmama karşın bebekleri doğuracağıma dair yazılı onayım alındı imza attım

merhabalar yeniden,
gebeliğinizin haftası nedir ve kalp atışını duydunuz mu?
kalbinizin sesini dinleyin ben öyle yaptım ve ki kolay kolay risk alan bir şey in altına imza atan biri olmama rağmen. kendi onayımla estrofemi o güne kadar kullanmama karşın bebekleri doğuracağıma dair yazılı onayım alındı imza attım

çok teşekkür ederim cevabınız için. uzun süredir giremediğim için geç cevapladım kusura bakmayın. ben kalp atışını beklemeden bıraktım. sanırım 14. günümde veya en geç 16. günümde bırakmış olmam lazım. doktorum da zaten ben bıraktıktan 1 veya 2 gün sonra bıraktıracakmış meğer. çok şükür devam ediyor gebeliğim. İnşallah bi sorun çıkmaz.

sizin yavrularınızı da Allah bağışlasın. güzel günlerini görmek nasip olsun.

çok teşekkür ederim cevabınız için. uzun süredir giremediğim için geç cevapladım kusura bakmayın. ben kalp atışını beklemeden bıraktım. sanırım 14. günümde veya en geç 16. günümde bırakmış olmam lazım. doktorum da zaten ben bıraktıktan 1 veya 2 gün sonra bıraktıracakmış meğer. çok şükür devam ediyor gebeliğim. İnşallah bi sorun çıkmaz.

sizin yavrularınızı da Allah bağışlasın. güzel günlerini görmek nasip olsun.
aynı şeyleri yaşamışız. bana da bir kaç güne kadar ilacı bıraktıracağını belirtmişti doktorumuz.
iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.sağlıklı vakitli doğumlar.

Ben transferin 16.günüdeyim ilk estrofem kutum bitti dokt rum kutu bitince bırak demişti ama buradaki herkes daha çok kullanmış
Birde prospektüsünde bırakınca kanama yapar diyor böyle birşey yaşayan var mı ??

Kızlar bende estofremi gebeliğimin 13. haftasına kadar kullandım.Düşük tehlikem ve kanamam vardı.Burda yazılanları okuyunca kaygılandım ve uzman perinatologa sordum.Zararı olmadığını söyledi.

Ben de tüp bebek ile hamile kaldım, 12. gün testim pozitif çıktıktan sonra doktorumun ilk kestiği ilaç estrofemdi (Ankara Başkent Üni. Hulusi Bey) o dönem genelde forumdaki arkadaşların devam ettiğini duyunca telaşlanmış ve araştırmıştım, özellikle burada yazılanlar bana yol gösterdi, farmakoloji bölümünün bu kadar net ilaca karşı olması ile doktorumu da dinleyerek keseyi bile görmeden estrofemi bıraktım... Şükürler olsun kanamam falan da olmadı, iyiki de bırakmışım diyorum çünkü göz ardı edilemeyecek ve etkisi yıllaaar sonra belli olacak yan etkiler bunlar. Özellikle ilk 3 ay doktorum kullandırdı dediklerinde şaşırıyorum... Şuanda maşallah 12. haftadayım bundan sonrası ne olur bilemem ama Allah korusun bir sıkıntı olursa da estrofemi bıraktığım için olmadığını biliyorum... ayrıca yurtdışındaki uygulamanın da bırakma yönünde olduğunu duydum... benim gibi merak eden arkadaşlara bilgi vermek adına paylaşmak istedim...
Rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin...

valla içime öyle bi kurt düştü ki bırakacam kendi başıma estrofemi o olacak yani
daha 6 haftalık hamileyim ama cok tırstım bu ilaçtan:18:

valla içime öyle bi kurt düştü ki bırakacam kendi başıma estrofemi o olacak yani
daha 6 haftalık hamileyim ama cok tırstım bu ilaçtan:18:

Kotu ornek olmam istemem ama ben test sonucunu aldıgım gün birakıp sadece progestana devam etmiştim. 12 haftalık oldu bebegim masallah bir sıkıntımız olmadı.

Sent from my iPad using Kadınlar Kulübü

Hayır öyle doktor agızıyla konuşuyorsunuz ki insanların tedirgin ediyorsunuz.. belki sizin östrojene ihtiyacınız yoktu.. Bütün doktorlar yan etkisini bilir ama ihtiyacı olana yazar bu ilacı.. Belkide zararı dokunmayacaksa bile psikolojik olarak etkiliyorsunuz herkesi.. ya burda biri sizden etkilenip kendi kendine ilacı bıraksa ve düşük yaşasa.. kafanıza göre yorumlar yapmayın ilaçlar hakkında.. bırakın insanlar uzman tavsiyesiyle tedavi görsün.. Nasıl canımı sıktınız sabah sabah ya!!!!!!!!!!

benımde yarın transferım var bana ve benle beraber opusu olan herkese dr estrofem verdı devlet hastanesınde yaptırıyrm tıcarı bı kaygıları yok. sımdılık kullanıyorum ınsallah sonucum pozıtıf olursa dr a danısacagım

kızlar merhaba bende o hapı kullanacam klumen ile tedavi gördüm biraz incelme olmuş rahim duvarında o yüzden verdi siz nasıl kullandunız kaç gün ve bir zararı oldu mu bebeğe sanki pek umutlu konuşmadı bilmiyorum yumurta çatlamış ama olsa bile tutunamayabilir dedi:/

Arkadaslar bende estrofemi kafama gore biraktim.dr kalp atislarini duyunca birakıcaz demıstı.ben hamıle oldugumu ogrendım ve bıraktım.transferden gebelık testıne kadar kullandım yanı yaklaşık 9-10 gün.su an 5+3 hamıleyım.rabbım verdıkten sonra hersekılde verır.benımkı de tup bebek.hatta doktor ne caseret hem o kadar ıste hemde ılacı bırak demıştı.

Size bırakın demıyorum.doktorlar bılırler elbet.ama ben kullanmadım nedense.bennde x kstegorısınde olmasından etkılendım.nolacak bekleyip gorucez nasıpse.ben sadece progesttan kullanıyorum.

arkadaşlar bende bugün dr sordum hayır bu kullanılan sentetik değil bir sıkıntı yok dedi .benim dondurulmuş embriyo old için gerekliymiş 8 hafta bitti şimdi .ben dün bıraktım.bu arada doktorum aynı zamanda perinatalog

arkadaşlar bende bugün dr sordum hayır bu kullanılan sentetik değil bir sıkıntı yok dedi .benim dondurulmuş embriyo old için gerekliymiş 8 hafta bitti şimdi .ben dün bıraktım.bu arada doktorum aynı zamanda perinatalog
merhaba bende 11. haftadayım hala kullanıyorum sanırım 12. haftada belli olacak durum.

dondurulmuş embriyo benim ki haftayada kesmeye bilir doktor ama ilaçlardan çok sıkıldım hel de cronel acayip tahriş etti perşembe dr var bakalım belli olacak durum.
benimde dondurulmuş embriyo dr. bu haftadan itibaren kullnmana gerek yok dedi ama crıno jel e 12. haftaya kadar devam dedi
sen jelden sonra yatıyormusun yoksa geziyormusun hemen gezmek gerekiyor en az 15 dk

X