Hamilelikte Görümcenin ve Kaynananın iç çamaşırlarını yıkaması!

atarlihamile1

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2020
14
-39
31
merhaba. 24 haftalık hamileyim. Hamileliğim mi biraz gergin ve sıkıntılı geçiyor ya da gerçekten etrafımdakilerle ilgili bir problem mi var anlayamıyorum. Hamileliğimin ilk aylarında çok ısrarlarım olmamasına rağmen aşırı bulantı yaşadığım için eşimin kız kardeşim gelsin(il dışında yaşıyorlar) hem yardımcı olur şeklinde ki önerisine evet olabilir gelebilir demiştim. Geldiğin de bana sormadan yatak odama girip dolabımızı açıp eşimin eşyalarını kenara sıyırıp kendi eşyalarını koyduğunu fark ettim giyinmek için sürekli bizim odamızı kullanmaya başladı(bununla ilgili sanırım daha önce ben yüz verdim evim küçük olduğu için daha önce geldiğinde eşimin eşyalarını ayrı bir bölmede düzenleyip ona yer açmış ve buraya koy demiştim o zaman çok fazla rahatsız edecek bir harekette bulunmamıştı). Daha sonrasında çalışıyorum ve gündüz evde olamıyorum ben yokken kazaklarımı vs giyip kişisel eşyalarımı kullanmaya başladı( kutuda ki jiletim,rujum,rimelim) Çamaşırlarımı yıkıyor(iç çamaşırlarımız da dahil) vs dolaplarına yerleştiriyor,dilediği gibi yatak odama girip çıkabiliyor ben yatarken yorgan almaya giriyor vs. ben nasıl olsa gidecek diye sesimi çıkartmak istemedim ama aşırı derece rahatsız oldum. Yaklaşık 2 ay durdu son zamanlar evimi otel gibi kullanmaya başladı sürekli gezme de tozma da bana da yardımı dokunmuyordu bende eşime bir iki ufak söylenmeye başladım. Daha sonrasında bir akşam ağladı ağladı ve annem çağırdı gidiyorum dedi. O günden sonra beni bir daha ne aradılar ne sordular ne yaptın nasıl oldun demediler. Bende kayınvalideme sitem ettim bir gün beni neden arayıp sormuyorsunuz diye bana cevap vermedi ve eşim eve gelmesine yakın aradı bende açmadım. Daha sonrasında görüntülü arama yapıp bize kalmaya geleceğini söyledi. Bende buyur gel dedim doğal olarak.Geldiğinde görümcemden tedbirli olduğum için yemek odamda ki vitrinimin bir kısmını boşaltıp ona ayırdım eşim niye odada ki dolapta yer ayırmıyorsun dedi bende bu durumu kardeşinin suistimal ettiğini rahatsız olduğumu buraya koymasını istemediğimi belirttim anlayış gösterdi. Ona kıyafetini koyması gerektiği yeri gösterdim ve ilk geldiği günler yorganını vs hep ben getirdim akşamları ,kirli sepetimi kendi odama koydum(normalde banyoda) ama 2-3 gün sonra ben evde olmadığım için odama girip çıktığını yorganı dolaba koyduğunu fark ettim. Sesimi çıkartmadım 4.gün eşim benden sonra çıktığı için evden yatağı açık bırakmış yatağımı kapatmış, 5.gün bütün iç çamaşır o bu demeden ellemiş makinenin içine atmış yıkamış asmış kurutmuş dolaplarıma kaldırmış. İç çamaşır dolabımı bile açmış. En son bardağı taşıran damla eşimle özel giydiğim iç çamaşırımı giydim ve yatak odamda ki kirli sepetime attım almış yıkamış kurutmuş onu da koymuş iç çamaşır dolabıma bende eşime söyledim uyarması gerektiğini gidecek zaten lütfen sus dedi. Önemsemedi durumu baktım hiç bir şey demeyecek bende hiç bir şey demedim odamın kapısını kitledim ertesi gün fark edince eşimi arayıp ağlamış zırlamış. Eşim beni arayıp tonla hakaret etti. Terbiyesiz insan nasıl böyle bir şey yaparsın diye. Hamile hamile akşama kadar ağladım sinirimden. Sonra kayın validemi aradım durumu açıkladım kusura bakma anne ben yüzüne söyleyip saygısızlık yapmak istemedim böyle anlarsın diye böyle yaptım. Sen bunu bana sormak yerine oğluna gidip ağlamışsın dedim. Güya ağlamamış beni odada uyuyakaldı işe gidemedi sanmış eşimi aramış eşim sinirlenmiş kapıyı kitlememe. O bir şey dememiş. Eşimden de annesinden çok soğudum. Çok üzüldüm . Sizce benim yaptığım normal mi? abartıyor muyum? Onlarda mı sorun ? bende mi? Biraz uzun oldu ama kusuruma bakmayın.

Kayınvalidenizin yaptığı yanlışı kapıyı kilitmek yerine uygun bi dille anlatabilirdiniz

konuşarak daha kırıcı geleceğini düşündüm netice de hiç bir oğul annesi gelinin yüze yüz terslemesini istemez yada ne bileyim yüz göz olmak istemez diye düşündüm.

Aslında yardımcı olmaya çalışmış,kız kardeşiniz yapsa böyle hissetmezdiniz. Uzun kalmış onu engellemeliydiniz en başta.. Ayrıca bebek gelince daha zor zamanlarınız olucak alışın bu döneme,kimseyi böyle uzun süre ağırlamayın. Ben de sizin gibi idare edemem pek ama kendimi bilirim,kimseyi uzun süre kabul etmem

Kayınvalideniz kendince size yardım ettiğini düşünmüş.. ama tabiki insan özeline kadar girilmesini asla istemes haklısınız bu konuda ama kapıyı kilitlemek doğru olmamış.. bunun yerine anne biraz konuşabilir miyiz diyerek özel eşyalarınıza dokunmasının sizi rahatsız ettiğini dile getirmeniz daha iyi olurdu.. söyledikten sonra aynı şekilde devam etseydi eşinize uyardl devam ediyor kapıyı kilitleyeceğim diyip.kitlerdiniz böyle daha iyi olurdu diye düşünüyorum..

İç çamaşırlarınızin özel eşyalarınızın ellenmesi kullanılması konusunda haklısınız bende istemezdim.Keske baştan kabul etmeseymissiniz yardım için kalmasını.Ya da baştan şartlarınızi sunsaydiniz.

Kapıyı kilitleyerek haklı olduğunuz halde haksız durumuna düşmüşsünüz. Kadının kötü bi niyeti olduğunu sanmıyorum. Yıkayıp kurutup yerleştiriyor birde , ki yapmasa yapmaz. Ama madem rahatsız oluyorsunuz eşinizle özel giydiğiniz çamaşırı neden o sepete attınız ? Kayınvalidenizin yıkadığını bile bile oraya koymak da sizin hatanız. Görmesini istemiyorsanız ayrı bir yere koyup sonradan yıkayabilirdiniz. Kapıyı kilitlemekle hata yapmışsınız , kadını da kırmışsınız, kırılmıştır yani. Güzelce anlatabilirdiniz ..

Bence abartmakta master yapmışsınız. Zaten size yardım için geliyor bu insanlar. Tabi ki çamaşırları yıksyıp yerleştirecek. Eminim o da bayılmıyordur sizin iç çamaşırlarınıza ama oğlunun hatırı var. Hele kapı kitlemek çok büyük ayıp. Resmen hırsız muamelesi gibi...

merhaba. 24 haftalık hamileyim. Hamileliğim mi biraz gergin ve sıkıntılı geçiyor ya da gerçekten etrafımdakilerle ilgili bir problem mi var anlayamıyorum. Hamileliğimin ilk aylarında çok ısrarlarım olmamasına rağmen aşırı bulantı yaşadığım için eşimin kız kardeşim gelsin(il dışında yaşıyorlar) hem yardımcı olur şeklinde ki önerisine evet olabilir gelebilir demiştim. Geldiğin de bana sormadan yatak odama girip dolabımızı açıp eşimin eşyalarını kenara sıyırıp kendi eşyalarını koyduğunu fark ettim giyinmek için sürekli bizim odamızı kullanmaya başladı(bununla ilgili sanırım daha önce ben yüz verdim evim küçük olduğu için daha önce geldiğinde eşimin eşyalarını ayrı bir bölmede düzenleyip ona yer açmış ve buraya koy demiştim o zaman çok fazla rahatsız edecek bir harekette bulunmamıştı). Daha sonrasında çalışıyorum ve gündüz evde olamıyorum ben yokken kazaklarımı vs giyip kişisel eşyalarımı kullanmaya başladı( kutuda ki jiletim,rujum,rimelim) Çamaşırlarımı yıkıyor(iç çamaşırlarımız da dahil) vs dolaplarına yerleştiriyor,dilediği gibi yatak odama girip çıkabiliyor ben yatarken yorgan almaya giriyor vs. ben nasıl olsa gidecek diye sesimi çıkartmak istemedim ama aşırı derece rahatsız oldum. Yaklaşık 2 ay durdu son zamanlar evimi otel gibi kullanmaya başladı sürekli gezme de tozma da bana da yardımı dokunmuyordu bende eşime bir iki ufak söylenmeye başladım. Daha sonrasında bir akşam ağladı ağladı ve annem çağırdı gidiyorum dedi. O günden sonra beni bir daha ne aradılar ne sordular ne yaptın nasıl oldun demediler. Bende kayınvalideme sitem ettim bir gün beni neden arayıp sormuyorsunuz diye bana cevap vermedi ve eşim eve gelmesine yakın aradı bende açmadım. Daha sonrasında görüntülü arama yapıp bize kalmaya geleceğini söyledi. Bende buyur gel dedim doğal olarak.Geldiğinde görümcemden tedbirli olduğum için yemek odamda ki vitrinimin bir kısmını boşaltıp ona ayırdım eşim niye odada ki dolapta yer ayırmıyorsun dedi bende bu durumu kardeşinin suistimal ettiğini rahatsız olduğumu buraya koymasını istemediğimi belirttim anlayış gösterdi. Ona kıyafetini koyması gerektiği yeri gösterdim ve ilk geldiği günler yorganını vs hep ben getirdim akşamları ,kirli sepetimi kendi odama koydum(normalde banyoda) ama 2-3 gün sonra ben evde olmadığım için odama girip çıktığını yorganı dolaba koyduğunu fark ettim. Sesimi çıkartmadım 4.gün eşim benden sonra çıktığı için evden yatağı açık bırakmış yatağımı kapatmış, 5.gün bütün iç çamaşır o bu demeden ellemiş makinenin içine atmış yıkamış asmış kurutmuş dolaplarıma kaldırmış. İç çamaşır dolabımı bile açmış. En son bardağı taşıran damla eşimle özel giydiğim iç çamaşırımı giydim ve yatak odamda ki kirli sepetime attım almış yıkamış kurutmuş onu da koymuş iç çamaşır dolabıma bende eşime söyledim uyarması gerektiğini gidecek zaten lütfen sus dedi. Önemsemedi durumu baktım hiç bir şey demeyecek bende hiç bir şey demedim odamın kapısını kitledim ertesi gün fark edince eşimi arayıp ağlamış zırlamış. Eşim beni arayıp tonla hakaret etti. Terbiyesiz insan nasıl böyle bir şey yaparsın diye. Hamile hamile akşama kadar ağladım sinirimden. Sonra kayın validemi aradım durumu açıkladım kusura bakma anne ben yüzüne söyleyip saygısızlık yapmak istemedim böyle anlarsın diye böyle yaptım. Sen bunu bana sormak yerine oğluna gidip ağlamışsın dedim. Güya ağlamamış beni odada uyuyakaldı işe gidemedi sanmış eşimi aramış eşim sinirlenmiş kapıyı kitlememe. O bir şey dememiş. Eşimden de annesinden çok soğudum. Çok üzüldüm . Sizce benim yaptığım normal mi? abartıyor muyum? Onlarda mı sorun ? bende mi? Biraz uzun oldu ama kusuruma bakmayın.
Belki yatak odasinda onlarin gormemesi gereken bi goruntu var ozel birsey yasandi aceleyle cikilmasi gerekti kapiyi kilitledin ve oyle ciktin... Ben kw olsam ya da evde yatili kalan biri her neyse telefon acipta kapi kilitli zart zurt diye konusma yapmam ayip denen bisey var gormezlikten gelir gecerim... Sen esini uyarmissin rahatsiz oldugunu daha sonrasinda o hicbi yapmayinca da kapiyi kilitlemissin bu kadar basit... Derseki kw neden kapiyi kilitledin diye uygun degildi odanin ici kilitlemek zorunda kaldim dersin bu konuyu uzatmasi bile sacma ayip denen mahrem denen bisey var utanirim ya ben gelinimin ya da kim olursa olsun ozel ic camasirini ellicem yikicam bi kere igrenc yani

Aslında yardımcı olmaya çalışmış,kız kardeşiniz yapsa böyle hissetmezdiniz. Uzun kalmış onu engellemeliydiniz en başta.. Ayrıca bebek gelince daha zor zamanlarınız olucak alışın bu döneme,kimseyi böyle uzun süre ağırlamayın. Ben de sizin gibi idare edemem pek ama kendimi bilirim,kimseyi uzun süre kabul etmem

iyi niyetinin farkındayım ama abartılmış iyilik iyilik değildir biliyorsunuz. işin kötü tarafı çocuğuma da bakmaya o gelecek tedirginliğim ondan kaynaklanıyor 3 gün gelip gidecek birisi olsa aman suyumu üfleyip geçeyim diyeceğim ama uzun bir süre beraber kalacağız. şuan bu kuralı koymazsam yarın çocuğu alma bahanesine eşimle yatak odasındayken odama da girer daha büyük bir şekilde ihlal edecek bu durumu diye düşündüm.

Öncelikle görümceniz daha önce geldiğinde eşinizin dolabında yer açıp kıyafetlerini buraya koyabilirsin demişsiniz o da daha önceden oraya koyduğu için yine oraya koymuş ne var bunda? Zaten yer yokmuş evde ayrıca tutup da evde vitrine kıyafet koymak da bana aşırı saçma geldi yaa salonda vitrinde olur mu öyle. Ne var iç çamaşırlarını da yıkasa hergün değiştirdiğiniz şey yani madem istemiyorsunuz ellemesini siz direkt makineye koysaydınız akşamdan yıkayıp assaydınız vs yani o da sizin bir kardeşiniz sayılır.

Jiletini bilmem neyi neden kullansın senin kullandığın jileti kullanmamıştır ki zaten jilet bir kere kullanılır atılır sıfır jilet kullandıysa da sorun bunun neresinde? siz kullandığınız jiletleri ortada mı bırakıyorsunuz hem. Sonra da yardım etmiyor diye ağlamışsınız ee yardım etse suç etmese suç yani.

Yorganını toplayınca nereye koyacak salonda mı dursun ya bu yatak odası mahremiyeti ne anlamadım kirli sepetinde ne varsa onu yıkamış özellikle bir karıştırma yok ki ne güzel katlamış yerleştirmiş o zaman yardım etmiyorlar diye de ağlamayın yani

iyi de neden esinize soyluyorsunuz, sizin agziniz diliniz yok mu,
esyalari suraya koyabilirsin,
bizim camasirlarimizi yikama,
esyalari toplarsan yerlestirme, odaya atip cikiver.
...
gibi gibi.

ben kayinvalideyi gorumceyi cok kotu niyetli goremedim,
direk olarak istemiyorum yapmayin dememissiniz neticede.
tama ozellikle kisisel esyalarimi kullanma diye birine soylemek gerekmez, dogru ama,
e siz de bir sekilde bu insanlarin huylarini biliyorsunuz degil mi...

Ya camasırlarınızı yıkamak istiyorsa bırakın yıkasın özel alan diyorsunuz da siz zaten yardım etmesi icin cağırmışsınız. Karsiniza alıp konusmamissiniz ki anne ic camasiri cekmecelerine dokunma kirli sepeti banyoda deseniz olay bitecek. Siz de esinizi araci yapmissiniz. Madem kalmalsrina izin veriyorsun herkes bildiği gibi yardım eder. Esyalarinizi kullanması yanlış ama siz de uyarmamışsınız çekmeceye koyup kilitleseydiniz. Ona sizden izin almayacak kadar samimi imaj vermissinizdir belki de . sınırlar baştan konuşulmalı.

Kapıyı kilitleyerek haklı olduğunuz halde haksız durumuna düşmüşsünüz. Kadının kötü bi niyeti olduğunu sanmıyorum. Yıkayıp kurutup yerleştiriyor birde , ki yapmasa yapmaz. Ama madem rahatsız oluyorsunuz eşinizle özel giydiğiniz çamaşırı neden o sepete attınız ? Kayınvalidenizin yıkadığını bile bile oraya koymak da sizin hatanız. Görmesini istemiyorsanız ayrı bir yere koyup sonradan yıkayabilirdiniz. Kapıyı kilitlemekle hata yapmışsınız , kadını da kırmışsınız, kırılmıştır yani. Güzelce anlatabilirdiniz ..

banyoda duran çamaşır sepetimi yatak odamda ki gardırobuma koydum ve oraya attım daha ne kadar açıklayıcı olabilirdi ki bu durum ?

İşe gidebildiğinize göre yatarak geçirmiyorsunuz demek ki bu dönemi.
Yardım için birilerini çağırmak çok büyük yanlış olmuş bana göre.
Allahım muhtaç etmesin de ben evin içindeki uzun süreli misafirden çok rahatsız olurum ama üzgünüm kapıları siz açmışsınız bu insanlara.

Bastan uyaracaktiniz ,bizim evde de kimse yatak odama giremez kural bu biliyorlar ,esyami kullanamazlar ,
Esinixin hakaretlerini hicbiri aciklamitor ama

X