Hamilelikte Histeroskopi ile miyom aldırmak

nihalizm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2023
1
0
33
Merhaba, konuya uygun bir başlık bulamadım ve o yüzden üye oldum. 13 haftalık gebeyim ve ara ara leklenme şeklinde akıntım olmuştu. Bir önceki doktorum vajinal kontrol etmeden progesteron verdi gönderdi düşük tehdidine karşı. Bu arada Nipt testi falan da yaptım ve diğer tüm idrar ve kan tahlillerim de temiz çıktı. Bebeğim sağlıklı şükür ki. Neyse geçen gece ilk defa kırmızı kanla birlikte minik bir parça da gelince endişem arttı ve başka bir doktora gittim. Vajinal kontrolle bakıp bana rahmimden rahim ağzına sarkan 2,5 santimlik bir miyom olduğunu ve kanamaya bunun sebep olduğunu söyledi. Hemen 2-3 gün içinde histeroskopi ile alınması lazım dedi ama bebeğimi kaybetme ihtimalim az da olsa varmış çünkü rahme darbe vermiş olacak. Ben başka yerlerde okuduğuma göre de hamileyken miyom aldırmak çok tehlikeliymiş? Bu şekilde histeroskopi ile hamileyken miyom aldıran oldu mu? sonuç ne oldu? lütfen tecrübelerinize ihtiyacım var çok korkuyorum bebeğimi kaybetmekten çünkü zaten 33 yaşındayım ve ilk çocuğum zor hamile kaldım…

X