Hamilelikte magnezyum ?

Linaduru39

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2024
128
32
28
Kızlar doktor bana magnezyum verdi suda eriyen başta günde bir vermişti ağrılarım geçsin diye geçmeyince ikiye çıkardı sabah ve akşam ama ben sabahları içemiyorum çünkü uyku halindeyim kalkamıyorum 1-2 gibi anca uyanıyorum kahvaltı yapayım içeyim bazen 2-3 ü buluyor örnek
Sabahı 1 de içsem akşamı da gece 11 de içsem
Yada sabah 2 akşam 12 olur mu ?
IMG_0541.jpeg

Evet evet. Magnorm kullandım gebelik boyunca
Ay çok teşekkür ederim içim rahatladı Şuan bende antibiyotik kullanır gibi araya 10 saat koyuyordum hatta sabahları içemiyorum diye günde bir tane içiyordum bisey olur diye trendyoldan almadım ama orda satıcıya sordum 3-12 içebilirsiniz falan dedi araya 9-10 saat koymus oda dedim yanlış bisey yapmayım

Ay çok teşekkür ederim içim rahatladı Şuan bende antibiyotik kullanır gibi araya 10 saat koyuyordum hatta sabahları içemiyorum diye günde bir tane içiyordum bisey olur diye trendyoldan almadım ama orda satıcıya sordum 3-12 içebilirsiniz falan dedi araya 9-10 saat koymus oda dedim yanlış bisey yapmayım
Yok yok kuzum için rahat olsun. Benim nst de çok sancım çıkıyordu çok kasılmalarım, sertliğim vardı erken doğum ihtimalim de var diye ciğer geliştirici iğne falan vuruldum. Biraz sıkıntılı bir gebelik geçirdim. Ebeler olsun, doktorlar olsun direk magnezyumu soruyordu. Günde 2 tane içiyorum diyince de “sana günde 2 tane etki etmez ki en az 3-4 tane içmen lazım” dediler hep. Ben de ne zaman ağrım sancım sertlesmem olsa karnımda aldım. Kimse de çok alıyorsun vs demedi yani. Hatta dediğim gibi az alıyorum diye kızdılar. Daha 24.haftada erken doğum riskim vardı benim. 38.haftaya kadar durduysa kız %90 magnezyum sayesinde. Az içtiğimde hep sancılarım başlıyordu. Gene tabi doktoruna sor ama saatine o kadar takılma bence. Kalktığında al yani. Ben gibi çok içmene gerek yoktur belki ama enazından uyandıkça vs alman sıkıntı yaratmaz. Ona eminim yani

X