hamilelikte mide bulantısı ve depresyon korkusu...yardım lütfen:(

her yediğini çıkaranlara veriyolar genelde.belki 2-3 günden uzun sürenlere veriyolardır ona da doktor karar veriyodur zaten.ne kadar az ilaç girerse vücuduna o kadar iyi.
ben de bi noktada artık bebeği falan düşünmeyi boşverip beni bu bulantıdan kurtarın diye gitmiştim doktora bi akşam.doktor da bana o zaman hormonlarını içinden çıkarmamız lazım demişti :)))

kurtul şu ilaç saplantındaaannn biliyorum zor bi süreç ama bak kaçıncı haftasın.büyük ihtimalle 2-3 hafta sonra kurtulacaksın.ilk 3 ayı atlattıktan sonra zaten hem bedensel hem de zihinsel olarak hamileliğe daha çok alışmış olacaksın çünkü sıkıntıların azalacak.bi de kendini şartlama.hep iyi olucam herşey geçicek herşey bebeğimin iyiliği için de kendini biraz telkin et.en iyi ilaç beynin bunu unutma.

çok sağol canım..yazdıkların beni rahatlattı biraz...düşünmemeye çalışam ilacı falan.hem belk bu artık hiç ilaç kullanmamam için bir vesiledir.tekrar sağol...ve bana dua et olur mu?

sadece 2-3 hafta daha sık dişini bak görüceksin herşey daha da güzel olacak.hamileliğinin tadını çıkar ya göbeğini gere gere çık gez dolaş.evde tıkılıp kalma.evde olunca insan daha çok kafasına takıyo.kendi kendinin doktoru ve ilacı ol.

dualarım seninle.bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah.o zaman bütün bunlara güleceksin :))

bende çok kötüyüdüm atlattım çok şükür bebegin beslenemedigini düşünyorsan dr git serum taksınlar ben .çok serum yedim dr yiyemezse getirin serum takalım diyordu.10 kilo verdim..

sadece 2-3 hafta daha sık dişini bak görüceksin herşey daha da güzel olacak.hamileliğinin tadını çıkar ya göbeğini gere gere çık gez dolaş.evde tıkılıp kalma.evde olunca insan daha çok kafasına takıyo.kendi kendinin doktoru ve ilacı ol.

dualarım seninle.bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah.o zaman bütün bunlara güleceksin :))

çok sağol canım...halsizim o yüzden dışarı çıkamıyorum çok da sıcak zaten...geçtiği zaman hemen haber verecem..:)

bende çok kötüyüdüm atlattım çok şükür bebegin beslenemedigini düşünyorsan dr git serum taksınlar ben .çok serum yedim dr yiyemezse getirin serum takalım diyordu.10 kilo verdim..

ne zaman geçti seninki kaçıncı haftada? ben de şu anda 4 buçuk kilo verdim.umarım daha vermem..

canım 9 ay kusanlar var korkma sakın bebişin senin depolardan besleniyo..........................

ilk 3 ay bende cok fenaydim. bana ev kokuyordu. felaket stresliydim bu yüzden. mutfaga hic giremedim. kilo vermistim. zapzayif kaldim. sonra annem bizde kaldi temizlik yapti ve mutfakla ilgilendi yemek filan. yaptiklarini az az yiye yiye kendime gelmeye basladim. 4. ay iyi oldum canim.

peki kızlar bişi sorcam 3. ve 4. aylar arası bebğin saçları çıkmaya başlarmış o yüzden çok bulantı olurmuş.bunu beniim gibi böyle duyan var mı?

eskiler öyle derlermiş ben de duydum ama tabi ki hurafe.sonuçta bebek kesenin içinde saçı çıksa nolcak :))) internetten de araştırırsan doktorlar bunun kesinlikle mümkün olmadığını söylüyolar.

peki kızlar bişi sorcam 3. ve 4. aylar arası bebğin saçları çıkmaya başlarmış o yüzden çok bulantı olurmuş.bunu beniim gibi böyle duyan var mı?

ilk 14 hafta bulantılar evden tiksinmeler depresyon çok normal bak say 14 ten sonra değişicek 16 dan sonra hiç bişey kalmıycak bende aynı durumdaydım git kalabileceğin birileri varsa kal kafanı dağıt yada yanına bir yakını çağır bir süre yemek yapsın
ben özellikle patates haşlayıp yerdim bastırsın die içimi deneyebilirsin.
bebeğin ilk 4 ay hiç bişey yemesen bile beslenir hiç tedirgin olma bende 4 kg vermiştim ve dr aynı bunu sölemişti .

saç mevzusu ise 7 ayın sonunda olan bişey cnm tabi saç halk arasındaki tabiri bunun bilimsel oalrak yok böyle bişey sadece 7.yın sonunda mide bulantıları geçici bir süre geri gelebiliyor buna halk arasında bebek saçlanıyor deniyor ama drlar kabul etmiyor hormonlarla alakalı bişey bu

hamielliğin en keyifli zamanlarına az kalmış keyfini çıkar 4 aydan sonra 8 aya kadar süper ağırlaşana kadar gez toz bebeğine alışverişler yap iyi gelecektir

Canım herşeyi kafana çok takma düzeleceğin varsada düzelmez psikolojik olarak devam edersin bulantılara..Bende çok zor geçirenlerdenim hamileliği.İlk 3 ay bulantı ve kusmalarım bir yana haftalarca hiçbirşey yiyemedim ve sadece serum takıldı..Şimdi bile tam düzeldim sayılmaz.Mide bulantım geçti gibi ama hala yemek yiyemiyorum.Açlıktan midem kazınıyor zorla birşeyler atıştırıyorum.Ama artık kafama takmıyorum ve daha rahatım.Yoksa geçmez günler,haftalar.

buna sabretmek çok zor ama ya...evdeki herkes şapur şupur yiyor ben mide bulantısıyla odamda oturuyorum...yemek zamanının gekmesini hiç istemiyorum.moralim bozuluyor.ikili testim de riskli çıktı.üzülmememye çalışıyorum ama elimde değil sanırım.

canım,anksiyete ile hamilelik yaşamak zaten baslı basına bir zorluk.Bendede yaygın anksiyete bozukluğu var.Ve 6 haftalık hamileyim.Görsen midem berbat,herseyi kusuyorum.yemek yemeyi bırak,yemek lafından bile midem bulanıyor.Elbet gececek.Ama anksiyetenin verdiği sıkıntıdamide bulantısı yapıyor olabilir.Birde panik atak yasayan bir arkadas yazmıştı burada,oda anlyacaktır eminim bu ruh halini.Sabredelim,gececek.
bu arada anksiyete ve panik atakla nasıl basediyorsunuz.ben şimdiden yine içimde sıkıntıları panikleri yasamaya basladım.:KK43:((

canım,anksiyete ile hamilelik yaşamak zaten baslı basına bir zorluk.Bendede yaygın anksiyete bozukluğu var.Ve 6 haftalık hamileyim.Görsen midem berbat,herseyi kusuyorum.yemek yemeyi bırak,yemek lafından bile midem bulanıyor.Elbet gececek.Ama anksiyetenin verdiği sıkıntıdamide bulantısı yapıyor olabilir.Birde panik atak yasayan bir arkadas yazmıştı burada,oda anlyacaktır eminim bu ruh halini.Sabredelim,gececek.
bu arada anksiyete ve panik atakla nasıl basediyorsunuz.ben şimdiden yine içimde sıkıntıları panikleri yasamaya basladım.:KK43:((

canım dediğim gibi ben de anksiyete ve hamileliği bir arada yaşayanlardanım.çok zor.sürekli mücadele halinde beynim..kötü şeyley düşünmemeye çalışıyorum ve bol bol dua etmeye çalışıyorum.Allah bize bunu nasip etti ve gücünü de verecektir.bazen böyle düşünüyorum bazen de dayanamıcam diyorum.sürekli değişen bir ruh halindeyim.ama Allaha güvenmek zorundayız.ve sabretmek zorundaız ama dediğim gibi sabretme işi çok zor.

canım dediğim gibi ben de anksiyete ve hamileliği bir arada yaşayanlardanım.çok zor.sürekli mücadele halinde beynim..kötü şeyley düşünmemeye çalışıyorum ve bol bol dua etmeye çalışıyorum.Allah bize bunu nasip etti ve gücünü de verecektir.bazen böyle düşünüyorum bazen de dayanamıcam diyorum.sürekli değişen bir ruh halindeyim.ama Allaha güvenmek zorundayız.ve sabretmek zorundaız ama dediğim gibi sabretme işi çok zor.

canım sende hangi türü var tam olarak anksiyetenin.Benim en buyuk korkum bu ruh halimin bebeği etkilemesi,Allah korusun düşük vs yasarım diye ödüm patlıyor..:KK43:(((

bende uykusuzluk ve aşırı mide bulantısı, yemek yiyememe, şeklindeydi.6-7 sene ilaç kullandım.hamile kalmadn önce de kullanıyordum.öğrenince bıraktım....bugün yine midem kötü.ne kötüsü berbat......çok zor. çok!!!!!

canm meraklanma bende 2.çocuğuma hamileyim benimde miğde bulantılarım çok fazla ama ben geçeceğini biliyorum sabret 3.aydan sonra bir şeyin kalmaz allah hepimize kolaylık versin çok zor ben de devamlı kusuyorum

X