Hamilelikte sinir ve ağlama krizi ?

Linaduru39

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2024
128
32
28
Kızlar normalde duygusal biriyim hamilelikte iyice duygusal ve alıngan oldum eşimle dün tartıştık çok sebepsiz boş yere gibi bisey oldu sesini yükseltti benimde zoruma gitti akşama kadar konuşmadık birbirimizle sonra yanıma geldi tartışma başladı olay iyice büyüdü benim karnıma ağrı girdi anlık sonra öksürdükçe bıçak saplanır gibi oldu korktum bebeğe bisey olacak diye o anın korkusuyla nefesim daraldı hani çocuklar çok ağlar nefes alıp verirken zorlanır ya öyle oldum ağlaya ağlaya kötü oldum cama çıktım eşim ambulans arayım mı falan dedi gitmedim hastaneye kendi kendime sakinleşmeye çalıştım sakinleştim ama korkuyorum bisey olur mu diye 26+2 haftalığız bebek hareket ediyor hareketli ise sağlıklı mıdır ? Çok korkuyorum nolur moral olun 😭 dünden bu yana hareketli fakat tek bununla içimi rahatlatmalı mıyım yoksa doktora gözükmeli miyim ? Bugün 2 kere bıçak saplanır gibi oldu ama ağrım yok

hareketliyse sorun yoktur. bebek büyüyor batmalar bu yüzden oluyor olabilir. ama içiniz rahatlaması açısından gidin yani ne olacak 😂

Hamilelik dönemindeyiz. Kendimiz ve bebeğimiz için tartışmaya gitmekten kaçınmamız gerekir. Bebekler etkileniyormuş ve doğduğunda huzursuz sürekli ağlayan bir bebek oluyormuş. Biz de dün gece küs yattık ama eşim kırıcı bir şey söylemedi sadece istediğim bir şeyi yapmadığı için ben kırıcı şeyler söyledim ama sonunda mutsuz olan kim yine ben ve karnımdaki evladım. Kendi kendimize yapıyoruz bazı şeyleri de. Öğlen çıktı giderek de bir şey demedi hâlâ yok ortada ben de aramıyorum napıcam bilmiyorum. Pazar günleri hiç yalnız bırakmazdı beni hep beraber olurduk

Hamilelik dönemindeyiz. Kendimiz ve bebeğimiz için tartışmaya gitmekten kaçınmamız gerekir. Bebekler etkileniyormuş ve doğduğunda huzursuz sürekli ağlayan bir bebek oluyormuş. Biz de dün gece küs yattık ama eşim kırıcı bir şey söylemedi sadece istediğim bir şeyi yapmadığı için ben kırıcı şeyler söyledim ama sonunda mutsuz olan kim yine ben ve karnımdaki evladım. Kendi kendimize yapıyoruz bazı şeyleri de. Öğlen çıktı giderek de bir şey demedi hâlâ yok ortada ben de aramıyorum napıcam bilmiyorum. Pazar günleri hiç yalnız bırakmazdı beni hep beraber olurduk
Evet hamilelikte daha çok hassas ve alıngan duygusal oluyoruz bu durumda da eşlerimiz anlayışla karşılaması gerekiyor ama karşılamıyorlar benim esim kendisi hamile sanki şimdi böyle ise lohusalıkta düşünemiyorum yapma diyorum her seferinde alttan al gerekirse 3 ay kaldı diyorum tamam diyor yine aynı şimdi onu suçluyorum kendi kendime alttan almış olsaydı belki benim nefesim kesilmeyecekti ağrım da olmayacaktı kafamda takilmicakti şimdi boş boş gidip muayene ücreti vericem ve yarın kendi doktorumda randevu yok bakalım kabul edecek mi devlette bile randevu yok başka özellerde iyi doktor yok şimdi aklim oğlumda hareket var ama iyi mi bilmiyorum doğum kanalına girer vs diye korkuyorum olur mu olur ultrasonda görmeden içim rahat etmeyecek sizde inşallah en kısa zamanda düzelirsiniz bide hamile hamile bırakıp giderler ya sinir oluyorum gerekirse haklıysan bile gönül al annesi için değilse bile evladın için

hareketliyse sorun yoktur. bebek büyüyor batmalar bu yüzden oluyor olabilir. ama içiniz rahatlaması açısından gidin yani ne olacak 😂
Dogum kanalına girer diye korkuyorum ya stres erken doğuma da sebep oluyor ya ultrasonda görmeden sanırım tam rahatlayamayacagim 😏

X