Hamilelikte tekrarlayan hpv 😔

Hamilelikte hpv ihtimalim vardı. Sezaryen doğum gerçekleşti bebeğe herhangi bir bulaş olmasın diye. Doğum sırasında da siğiller temizlendi ve incelemeye gönderildi. Çok şükür hpv değilmiş. Gebelik sürecinde 36.haftada doktor parça alıp incelemeye gönderecekti. Ona göre doğu. Şeklime karar verilecekti. Ancak benimkinde farklı şeyler de olduğu için direkt sezaryen esnasında incelmeye gönderildi. Doktor eğer eşimde de sivil olsaydı ürolojiye görülmesini isteyecekti ama dediğim gibi bizde gerek kalmadı.

Hayır ilk eşimden beni aldattigi icin ayrildim zaten aldattigini da hpv sayesinde öğrendim evet semear testi yaptırdım o zamanlar ve simdi ayni yerde tekrarlamis sigilleri gördüm eşime gecmemesi icinde iliskiyi kestim onu da bir bahaneyle kontrol ettim cok şükür onda yok sadece sigil çıktığı taktirde bulaş oluyor zaten
Bu nasil bir yanlis bilgi hayret ediyorum .Sigil olsada olmasada bulas olur ama siğil oldugunda bulaş kacinilmazdir .çünkü sigil virusun aktiflestiginin habercisidir ama olmasada bulas olabilir . Sigil olmasada virus bulasir yani esinde sigil yok diye ona bulasmadigi anlamina gelmez .beraber doktora gidip ayni anda tedavi olmalisiniz .sigil bitti diye hastalik bitmez .

Hpv vücuttan atılmıyor muydu ya? Siz bu hastalığı kaptıktan sonra tamamen attığınıza dair doktordan bir teyit aldınız mı? Eğer teyit aldıysanız şu anki eşinizden bulaşmıştır.
Hpv vucuttan tamamen atilmiyor malesef sadece baskilaniyor ve sonradan yeniden aktiflesebiliyor .baskinlandigindan emin olmak icin bile 2 kere 6 ay arayla test yaoiliyor ve iki testte negatif gelirse sadece baskilandi denilebiliyor .ondna sonrada bildigim kadariyla her sene 1 kez duzenli muayne olmaniz gerekiyor .yani bu bitti diye bisey yok bagisiklik her dustugunde tekrarlmaa ihtimali var .cunku bu basisiklik sisteminizi dogrudan etkileyen bir hastalik .

Hpv vucuttan tamamen atilmiyor malesef sadece baskilaniyor ve sonradan yeniden aktiflesebiliyor .baskinlandigindan emin olmak icin bile 2 kere 6 ay arayla test yaoiliyor ve iki testte negatif gelirse sadece baskilandi denilebiliyor .ondna sonrada bildigim kadariyla her sene 1 kez duzenli muayne olmaniz gerekiyor .yani bu bitti diye bisey yok bagisiklik her dustugunde tekrarlmaa ihtimali var .cunku bu basisiklik sisteminizi dogrudan etkileyen bir hastalik .
Emin misiniz ben bir kaç yerde atıldığını okudum. Ama benimde kafamı kurcalayan bir konu. Yok mudur bir sağlıkçı,doktor gelip yorum yapsada aydınlatsa

Emin misiniz ben bir kaç yerde atıldığını okudum. Ama benimde kafamı kurcalayan bir konu. Yok mudur bir sağlıkçı,doktor gelip yorum yapsada aydınlatsa
Malesef birebir soktordan duyduğum bisey .hpv genital herpes gibi bulaslar vücuttan atilmiyor .basgisiklik sistemiyle ilgili oldugu için bağışıklık her düştüğünde tekrarlama ihtimali var .muhtemelen konu sahibide hamilelikte bagisikligi dustugu icin tekrarladi .
zaten hpv nin belirli kesinlesmis bir tedavisi yok .bildigim kadariyla yurt disindan bir tür destekleyici vitamin takviyesi var onu kullanarak ilk negatif sonuc aliniyor .

erkeklerde urolojik muaynede cikmiyor ancak sigil varsa üroloji anlayabilir sigil yoksa özel labaratuvarlarda kan sperm ve deri ornegi ile teşhis koyuluyor .bu yuzden herkes asi asi diye bagriniyor .cunku erkeklerde sigil cikmazsa cogu kisi hpv tasidigini bile farketmiyor .
sigilde zaten bagisiklik dusunce cikiyor .

Erkeklerde test yapılmıyor sadece sigil cikarsa yakma işlemi yapılıyor
Erkeklerde ne devlet nede ozel hastanelerde test yapilmiyor bu dogru ama hic test yapilmiyor sozu yanlis olur.

Testi var ancak maliyetli oldugu icin hastanelerde yapilmiyor .ürologlar serbest labaratuvarlara yonlendiriyor .

Kadıköy'de mavilab var mesala bildigim kadariyla bu testi erkekler icin yapan turkiyede 3 4 lab var .ikisi istanbulda .internetten arastitabilirsiniz .

bunu sadece size cevap olarak yazmadim yanlis anlasilmasin bu konuda cok fazla yanlis bilgi mevcut .okuyan herkes yararlansin diye yaziyorum .ciddi bir mesele .

Erkeklerde ne devlet nede ozel hastanelerde test yapilmiyor bu dogru ama hic test yapilmiyor sozu yanlis olur.

Testi var ancak maliyetli oldugu icin hastanelerde yapilmiyor .ürologlar serbest labaratuvarlara yonlendiriyor .

Kadıköy'de mavilab var mesala bildigim kadariyla bu testi erkekler icin yapan turkiyede 3 4 lab var .ikisi istanbulda .internetten arastitabilirsiniz .

bunu sadece size cevap olarak yazmadim yanlis anlasilmasin bu konuda cok fazla yanlis bilgi mevcut .okuyan herkes yararlansin diye yaziyorum .ciddi bir mesele .
Hayir tamamen vücuttan atılıyor sizin bilgileriniz geçmiş yıllara ait

Malesef birebir soktordan duyduğum bisey .hpv genital herpes gibi bulaslar vücuttan atilmiyor .basgisiklik sistemiyle ilgili oldugu için bağışıklık her düştüğünde tekrarlama ihtimali var .muhtemelen konu sahibide hamilelikte bagisikligi dustugu icin tekrarladi .
zaten hpv nin belirli kesinlesmis bir tedavisi yok .bildigim kadariyla yurt disindan bir tür destekleyici vitamin takviyesi var onu kullanarak ilk negatif sonuc aliniyor .

erkeklerde urolojik muaynede cikmiyor ancak sigil varsa üroloji anlayabilir sigil yoksa özel labaratuvarlarda kan sperm ve deri ornegi ile teşhis koyuluyor .bu yuzden herkes asi asi diye bagriniyor .cunku erkeklerde sigil cikmazsa cogu kisi hpv tasidigini bile farketmiyor .
sigilde zaten bagisiklik dusunce cikiyor .
Acaba hiv'le karıştırıyor olabilir misiniz? Çünkü yorumunuzdan sonra bir kaç video izledim youtubedan izlediğim tüm videolarda da doktorlar 1 ya da 2 yıl içinde atılabildiğini söylüyor. Bazı nadir durumlarda atılamayabiliyormuş ama kişinin bağışıklık sistemiyle alakalı yani. Eğer bağışıklığı düşükse atamayabilirmiş.

Eğer siğil olduysa bağışıklığınız düşmüş olabilir, kötü beslenme stres üzüntü sigara alkol gibi şeyler var mı hayatınızda, bu arada hamilesiniz sigara olmaz ama kast ettiğim pasif içici gibi oluyor musunuz bir ortamda

Acaba hiv'le karıştırıyor olabilir misiniz? Çünkü yorumunuzdan sonra bir kaç video izledim youtubedan izlediğim tüm videolarda da doktorlar 1 ya da 2 yıl içinde atılabildiğini söylüyor. Bazı nadir durumlarda atılamayabiliyormuş ama kişinin bağışıklık sistemiyle alakalı yani. Eğer bağışıklığı düşükse atamayabilirmiş.
Hayır hiv ile katistirmiyorum ,hiv sadece kan yoluyla bulasan bisey . İkisi bambaska seyler .

Hakan Karaismailoglu ve Nevra Karaismailoglu var karıkoca doktorlar kendi muayenehaneleri var.Sadece bu alan uzerine uzmanlasmislar .

Erkek bir tanıdığıma 2 ürolog penisindeki sigil icin sigil degil yag bezesi dedikten sonra bu doktorlara gitti ve yönlendirmeleri ile labaratuvar bulup test yaptırıp hpv olduğunu öğrendi .

diger iki ürolog bu çıkıntı sigil bile değil ,yag bezesi endiselenme erkeklere test bile yapılmıyor demislerdi. Ama ismini yazdığım doktorlar labaratuvara yonelndirip test yaptirmasini sagladi .Doktorlarimiza bir lafim yok ama bu olay daha once turkiyede bu kadar yaygin olmadigi icin alaninda ehli doktor bulmak zor .
Ben bu yönde bilgi aldım .
Bide videodaki doktorlar halk diliyle konusmak isterken tam ifade edememiş olabilirler belki atılmaktan kasti sadece baskilanmasidir ama gördüğünüz gibi konu sahibindede uzun bir aradan sonra bağışıklığın düşmesiyle tekrarlamis .Yani atilmiyor sadece saglikli bagisiklik.sistemiyle baskilaniyor .konu sahibinin durumunda buna örnek .

Ben hamilelik öncesinde leep geçirdim hangi hpv türleri var bilmiyorum ama hiç siğil çıkarmamıştım hamileliğe kadar, hamilelikte ilk defa siğil çıktı. 35. haftamda onlar lazerle yakıldı, geç farkettiğim için biraz geç yakıldı. Sonrasında normal doğum yaptım, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Doğumdan beri 7 ay geçti tekrar siğil çıkmadı, yakın zamanda smear verdim hem de tipleme yapılacak, zaten leepten beri düzenli smear veriyorum. Operasyon sonrasındaki bütün smearlarım temiz gelmişti ama demek ki siğil yapan bir tür de gizli gizli duruyormuş. Bu hastalıktan tamamen kurtulmak mümkün değil gibi 😓 size de çok geçmiş olsun🙏🏻

Hayır hiv ile katistirmiyorum ,hiv sadece kan yoluyla bulasan bisey . İkisi bambaska seyler .

Hakan Karaismailoglu ve Nevra Karaismailoglu var karıkoca doktorlar kendi muayenehaneleri var.Sadece bu alan uzerine uzmanlasmislar .

Erkek bir tanıdığıma 2 ürolog penisindeki sigil icin sigil degil yag bezesi dedikten sonra bu doktorlara gitti ve yönlendirmeleri ile labaratuvar bulup test yaptırıp hpv olduğunu öğrendi .

diger iki ürolog bu çıkıntı sigil bile değil ,yag bezesi endiselenme erkeklere test bile yapılmıyor demislerdi. Ama ismini yazdığım doktorlar labaratuvara yonelndirip test yaptirmasini sagladi .Doktorlarimiza bir lafim yok ama bu olay daha once turkiyede bu kadar yaygin olmadigi icin alaninda ehli doktor bulmak zor .
Ben bu yönde bilgi aldım .
Bide videodaki doktorlar halk diliyle konusmak isterken tam ifade edememiş olabilirler belki atılmaktan kasti sadece baskilanmasidir ama gördüğünüz gibi konu sahibindede uzun bir aradan sonra bağışıklığın düşmesiyle tekrarlamis .Yani atilmiyor sadece saglikli bagisiklik.sistemiyle baskilaniyor .konu sahibinin durumunda buna örnek .
Yok baskılamak falan değil baya vücuttan atıldığını söylemişler videolarda. İsterseniz youtube'dan hpv ile ilgili karşınıza çıkan ilk doktorun videosunu izleyin,göreceksiniz.

Sanırım şöyle demek daha doğru vücuttan atılma durumu hpv'nin tipine ve kişinin bağışıklık sistemine göre değişiyor. Yani kesin atılır demek ne kadar yanlışsa atılamaz demekte yanlış.

Hayir tamamen vücuttan atılıyor sizin bilgileriniz geçmiş yıllara ait
Doktor musunuz bilmiyorum ama ben doktor degilim.bu kadar ciddi bir konuda lutfen alaninda uzman degilseniz kesin konusmamanizi öneririm.
atılıyor dan kasit .testlerinizin negatif cikmasi , yani 2 yil boyunca testleriniz negatif ciktiginda sizin icin sadece tehlikeli durum ortadan kalkmis oluyor ama vucudunuzda bunu tasiyorsunuz .ustte bir uye doğumunu bile cocuga bulasmasin diye sezeryan yaptigini anlatmis .2 yil testleriniz negatif ciksa bile bir daha tekrarlamayacagi anlamina gelmiyor .zaten konu sahibinde de durum tekrarlamis .asagiya bir doktorun yazisinin görselini birakiyorum orada daha detayli anlatmislar . Malesef doktorlar halk dilinde anlatirken bazi kelimeler yanlis anlaşılmaya yol aciyor sanirim.

Eklentiler

• Screenshot_2024_0405_203349.png
    Screenshot_2024_0405_203349.png
    243,9 KB · Görüntüleme: 19
Yok baskılamak falan değil baya vücuttan atıldığını söylemişler videolarda. İsterseniz youtube'dan hpv ile ilgili karşınıza çıkan ilk doktorun videosunu izleyin,göreceksiniz.

Sanırım şöyle demek daha doğru vücuttan atılma durumu hpv'nin tipine ve kişinin bağışıklık sistemine göre değişiyor. Yani kesin atılır demek ne kadar yanlışsa atılamaz demekte yanlış.

Eklentiler

• Screenshot_2024_0405_203349.png
    Screenshot_2024_0405_203349.png
    243,9 KB · Görüntüleme: 17
X