HAMiLELiKTE TİROİD - GUATR !!!

paylaştığın bilgi için teşekkürler....................................

bende bi kac gün önce kan aldirmistim bendede cikti cok moralim bozuk :KK43: hap kullanácakmisim ilerde hamilelikte risk olurmu simdiden endiseleniyorum senağlama

Arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni katıldım biraz acemiyim yani. Bende iki düşük yaptım bir yığın tahlillerim oldu düşük miktarda kan pıhtılaşması çıktı ve tiroidlerimde problem çıktı TSH 8,30 du tekrar tahlil olunması için tiroid ultrasonografisi çekildi kan tahlili yapıldı bu seferde düşmüştü normale inmişti 3,40 tı şimdi 7 temmuzda sintigrafi çekilecekmiş bakalım ondada normal çıkarsa sorunum bulunamamış olacak niye bir inip bir çıkıyor anlamadım bebeklerimin birini 5 haftalık diğerini 8 haftalıkken düşürdüm hala çok üzgünüm ama yen bir hamilelik için beklemeye karar verdim tam bir sene benim durumumda olan biri varmı acaba Allah hepimize yardım etsin. Tiroid problemi böyle inip çıkabiliyormu ultrasonda tiroid bezlerim gayet normal büyüklükte çıktı ama kan tahlilerim öyle söylemiyor bakalım hayırlısı.

Arkadaşlar ben de ya da ailemde tiroid hastası yok, ancak birkça gün önce sağlık ocağına tetanoz vurulmaya gittiğimde kan testi yapalım dediler öylesine, iyiki de yapmışlar çünkü TSH yüksek çıktı. Normalde olmayan birşey, gebeliğin tetiklemesi ile ortaya çıkmış. Endokrin uzmanına göründüm ve ilaç verdi.Zamanında farkedilmeyen tsh yüksekliği ya da düşüklüğü bebeğin zekasını olumsuz yönde ciddi olarak etkiliyormuş.
Ben den tavsiye ücretsiz kan verme işleminizi sağlık ocaklarında her ay yaptırın.En azından içiniz rahat olur.

İlaçları düzenli kullandığımız takdirde bebeğe hiçbişey olmaz..Gebelikte ilaç dozu biraz daha artacak o kadar..

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun.ama içinizde en ktü durumda benim herhalde.bende 8 aydır bebek istiyorum ama olmuyor.kan testlerim yapıldı ve tsh değerim 31 çıktı.ve şidi günde 2 ilaca başladım.umarım kısa zamanda hepimizin tedavisi tamamlanırda bebeklerimize sağlıklı bir şekilde kavuşuruz...

merhaba arkadaşlar bende yeni tioid hastasıyım nodulum var onu küçültemke için ilaç kulamıyorum ama ilaç fazla geldiği için tsh 0,025e düştü t3-t4 ise çok yükseldi ilacı azlatıtım ama korkuyorum bu durum bebek sahib olmama engelmi diye

bende bi kac gün önce kan aldirmistim bendede cikti cok moralim bozuk :KK43: hap kullanácakmisim ilerde hamilelikte risk olurmu simdiden endiseleniyorum senağlama

hipotiroid ise vucudun yeterli tiroid hormonu salgilayamiyor demek ve her sabah vucudun normalde hormon urettigi saatte ilacini icerek destek aliyorsun. korkacak hicbisey yok, tiroid ilaci sadece tiroid hormon destegi oldugundan zararli degil, tam tersi eksikligi sorun yaratir, sonucta tiroid en onemli hormonlardan biri.

hipertirtroid farkli bir konu, onun hakkinda yorum yapamicam

arkadaşlar bende 7 aylık hamile olduğumda öğrendim TSH 6,77 çıktı annemde gutr hastası ırsi olabilirmi acaba daha önceden varmıydı yokmuydu bende bilmiyorum,bebeğin zeka ve beden gelişimini çok etkiliyomuş öyle dediler şu an günde çeyrek levotiron kullanıyorum,doktor 1 ay sonrası için tekrar tahlil istedi ne yapmalıyım kafam çok karışık

bende siteye yeni kayıt olanlardanım bende tiroid hastayım hipotioid ve levotiron adlı ilacı kullanıyorm 6 aydır deniyoruz ama sonuc alamadık üzülüyorm hipotiroidi olupta hamile olan var mı yada bu sorunu yasayan:KK43:

dun yapılan kan testlerimde tsh oranım oldukça düşmüş çıktı. değer 0,05,olması gereken değer ise 0,25-5,00.
bu hormonun düşmesi hipertiroide işaretmiş.Şu an çok korkuyorum.Doktorumada ulaşamadımzaten nodeüllerim vardı ama değerler normaldi gebelik öncesi.Aynı durumu yaşayan yok mu kızlar,bir akıl verin.Bebeğe ,bir zarar vermişmidir

bende siteye yeni kayıt olanlardanım bende tiroid hastayım hipotioid ve levotiron adlı ilacı kullanıyorm 6 aydır deniyoruz ama sonuc alamadık üzülüyorm hipotiroidi olupta hamile olan var mı yada bu sorunu yasayan:KK43:

merhaba, hiç üzülme canım..bende de hipotiroidi ve polikistik over sendromu var..bende levotiron kullanıyorum..
aşılama ile hamile kaldım:) 8.haftadayız, düşük riski var ama bunun içinde prolutun iğne yaptırıyoruz gerisi Allaha kalmış biz elimizden geleni yapıyoruz hayırlısını versin..
hiç moralini bozma..

arkadaslar bende hıpotrıod hastasıyım 6 haftalıkken düşük yaptım yenı.eutrıox kullanıyorum.tıroıd yuzunden duşuk yaptıgımı dusunuyorum hernekadar doktor bunu kabul etmese de.bır daha bebegım olmayacakmıs gıbı gelıyor cok uzuluyorum.benım gıbı olupta saglıklı dogum yapmıs var mı?

arkadaslar bende hıpotrıod hastasıyım 6 haftalıkken düşük yaptım yenı.eutrıox kullanıyorum.tıroıd yuzunden duşuk yaptıgımı dusunuyorum hernekadar doktor bunu kabul etmese de.bır daha bebegım olmayacakmıs gıbı gelıyor cok uzuluyorum.benım gıbı olupta saglıklı dogum yapmıs var mı?

Geçmiş olsun, çok üzüldüm. Ama gerçekten hipo düşük yapmıyor. Hiper yapıyor. Hipoda en büyük sorun farkında olmadan hamile kalındığında bebekte zihinsel gelişim sorunu yaratması. Ama o da ilaç alınarak hallediliyor. Üstelik hipoda alınan ilaç çok az bebeğe geçiyor. Yani üzülmeyin inşallah tekrar hamile kalacaksınız ve herşey yoluna gidecek. Sizin başınıza gelen her 10 gebelikten birinde görünen sebepsiz düşük büyük ihtimalle.

Ben bu yaz çocuk düşününce doktora gittim bana 4 sayfalık kantesti yaptırdı. T3T4 yüksek çıkınca rafa kaldırdık. Çok kötü günler geçirdim. Graves hastasıyım sanıldı. İlaç kullanmadım, stresi azalttım, yemeklerden önce dereotu çiğnedim ve yuttum. İki ayda normal seviyeye indi. Allah izin verirse haftaya son kontrolüm var, inşallah doktorum bebeğe izin verecek.

Hamile kalmadan lütfen herkes baktırsın T3 T4 ve tshye. Bazı doktorlar bakmıyorlarmış. Bu çok önemli.

bende hipotiroid hastasıyım her sabah aç karnına 0,75mg ilaç alıyorum ve hamileyim dktorum kan tahlillerimi yaptı cuma kontrole gidicem aynı zamanda bir endokrinoloji uzmanına da gidicem.

merhaba ,bundan 5 ay once tsh degerim 31 çıktı.ilac kullandim ve her ay tsh imi kontrol ettirdim.gecen ay tam normal degerlere ulasmıstı fakat bugun yaptırdıgım sonuclarda 5.6 olmus yeniden ve suan sanirim hamileyim.kan testi pozitif idrar testi pozitif fakat ultrasyonla göremedi doktor.çok saskınım korkuyorum tsh degerimi dusurmem gerekiyor.doktorum hamilelikten dolayi artmis olabilir dedi ilacın dozunu attırdı doktorum bebiş için çok önemli dedi ilk 5 aya kadar bebişin troid salgılamazmıs anneninkini kullanırmıs.

selam arkadaşlar ben 16 haftalık hamileyim.troidim 7.40 yani yüksek çıktı doktor 50 mglık euthyrox verdi bebeğe bi zararı olmuşmudur canım çok sıkkın

Ben de 10 haftalık hamileyim.tsh değerim 5,5 çıktı.endokrolojı uzmanı hap verdi bugun kullanmaya başladım. Tsh değerinin yüksek olması bebekte zeka geriliğine yol açıyormuş.Acaba ben ilaç kullanmaya çok mu geç başladim. Endişeleniyorum.Bu durumla karşılaşan biri varsa baba cevap yazabilir mi?

kızlar korkmayın ınsallah bısey olmaz benımde hamıleyken troıdım yuksek cıktı dr benıde korkutmustu hungur hungur agladım ılaclarımı kullandım sukurler olsun bebeısım saglıklı dogdu rabbım tum bebeıslerı korusun ınsalllah....

merhaba kızlar.ben hamile olduğumu zaten 2 aylıkken öğrendim ve hormon testlerim olduğunda tsh değerim 5,85 çıkmıştı.kadın doğumcu bunun üzerinde pek durmadı '3 ay sonra bakılacak' diye not düştü.e bende o önemsemedi, tiroid miroitte bilmiyorum. ben tabi rahat rahat 3,5 ay sonra bir hormon testi daha yaptırdım. tsh:5,2 çıktı.dahiliyeci'yle görüştüm.normal sınır içinde diyerek gönderdi.
kadın doğumcumu değiştirdim, dün hormon sonuçlarımı görünce kadın dehşete düştü, ilaç tedavisi görmüyormusun? diye hayretle sordu.
ilk o zaman önemli bişey galiba dedim
internette araştırayım dedim,ne göreyim
sinir sistemini beyin gelişimini etkileyen bişeymiş ve ilk 3 ay kontrol altında tutulmalıymış.
ben şimdi oldum 5,5 aylık.bebeğim zeka özürlü olacak diye devamlı ağlıyorum dünden beri
yarın endokrine gidip tedaviye başlıycam,ama çok geç kaldım demi? bi bozukluk oluştuysa çoktan oluştu.. kafayı yiycem düşünmekten.10 yaş yaşlandım...

X