Hamilelikten korkuyorum

canım tatlıdır. 4100 kg oğlumu epiduralsiz normal doğurdum. kolaydı diyemem ama kucağıma aldıktan sonra her şey silindi. asıl doğduktan sonra bebek bakımı çok daha zor, desteksiz çok yıpratıcı bir süreç. tekrar doğuracak olsam o kadar zorluğuna rağmen gene normal doğurmak isterdim. yalnız panik atak için ilaç tedavisinden kaçmak anlamsız. boşu boşuna işkence çekmeyin, anne olmadan önce tedavinizi olun. inanın doğum yapmak anneliğin en hafif doğal ve belki de kolay yönlerinden biri. çocuk büyütmek çok daha meşakkatli.
Bu aşamayı düşündüğüm için sonrasını hiç düşünemiyorum bile malesef ki.. belki de annelik duygusu bu korkuları silip atıcak bunu da bilmiyorum nasıl bi his olduğunu

Doğuma Hazırlık Eğitimi alın. Psikolog değil de doğuma dair önyargı ve korkularınızı ancak ehlinden doğru bilgileri alarak aşabilirsiniz. Çoğu kadın doğuma dair bilgisizliğinden ve de kulaktan dolma korkutucu hikayelerden dolayı doğumdan korkar. İstanbul Doğum Akademisi araştırın. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum. Online eğitimleri de var. Ama birebir daha iyi olur. Pek çok şehirde de bu konuda sertifikalı ve eğitim veren doula ve ebeleri var, onlara ulaşabilirsiniz. Doktorunuzu çok iyi seçmeniz lazım. Doğumda yanınıza bir destekçi de alabilirsiniz. Çözümü var yani, bunları yaşayan tek siz de değilsiniz yadırganacak bir şey yok.
Böyle bi eğitim olduğunu bilmiyordum tamamen doğum korkusu ıcın mı acaba daha önce hep hamilelik süreci bebek bakımı tarzı etkinlikler görmüştüm cunku

Bu aşamayı düşündüğüm için sonrasını hiç düşünemiyorum bile malesef ki.. belki de annelik duygusu bu korkuları silip atıcak bunu da bilmiyorum nasıl bi his olduğunu
Ben 33 haftalık gebeyim inan doğurmadan bile çok farklı bi duygu, içinde korku falan kalacağını sanmıyorum sadece bebeğinin sağlığına odaklanıyorsun çünkü. İnşallah doğru ve istediğin zamanda nasip olur. Ve isteyen herkese inşallah 🙏

Bence bu durumla ilgili enerji terapistleri var onlardan destek alabilirsiniz
Ben bilinçaltı eğitmeniyim ama sizin bununla ilgili
Theta healing veya hooponopoono çalışması yapan seansı tam size göre korkular bağımlılıklar takıntılar rahatsızlıklar.her konuda seans alabilirsiniz bunu arastirin
Daha net bilgi verir misiniz 🙏🏻 enerji terapistlerini nerden bulabilirim daha önce rastlamadım tam olarak ne sekılde oluyor

😅
Bende böyle düşünüyordum. Doğumda ebe ıkınmazsan bu iş olmaz demişti. Bayılınmıyor yani

Şimdi sana bi formül vericem bunu uygula kesin sonuç😄
Hamile kalıyorsun. Sonra da artık çok geç oluyor bu bebek nasılsa bir şekilde dışarı çıkacak artık yok edemezsin. Mecburen doğuruyorsun👌

Bende senin gibiydim. Panikle atak hariç. İyi ki o deneyimi yaşamışım kendimle gurur duyuyorum🥰 Tavsiyem hamileliğin boyunca özellikle son aylarda bol bol hareket et. Ne kadar hareketli olursan doğumun o kadar kolay olur. Başarılar😊
Sezeryanda bile mi ıkınmak gerekiyor bende hep öncesinde bayılsam acaba olur mu diye düşünüp avunuyordum ☹️ ay hamile olduğumda böyle bi korku yaşamam bebeğe zarar verebilir diye hıc riske bile atamadım öncesinde halledeyım istedim herhangi bir süprizle karsılasmazsam eğer 😂

Ablam da sizden pek farklı değil direkt sezaryene aldılar normal doğuma engel durumu yoktu ama hiç denemediler bile direkt planlı sezaryen yaptı.
Bazı doktorlar genel anestezi olmaz diyip diretiyorlarmıs öyle okumuştum bazı insanlarda sanırım doktordan doktora degısıyor herhangi bi hastalığım yok engel olabilen başka bir şey çıkar mı acaba

En güzeli şunu düşünmek: binlerce yıldır insanlar hala çoğalıp doğuruyorsa, üstelik köyde kasabada doktorsuz bile olabilen bir şeyse demek ki yapılabiliyor. En donanımlı hastanelerde niye korkasınız?
Herkes yaptıysa bende yaparım diyip gaza geliyorum sonra ameliyat ortamı gözümün önüne geliyor sanırım herkesin yaptığını yapamicam diye düşünüyorum

Ben 33 haftalık gebeyim inan doğurmadan bile çok farklı bi duygu, içinde korku falan kalacağını sanmıyorum sadece bebeğinin sağlığına odaklanıyorsun çünkü. İnşallah doğru ve istediğin zamanda nasip olur. Ve isteyen herkese inşallah 🙏
Çok sevindim size sımdıden hayırlı olsun. İnşallah çok sağolun 🙏🏻🥰

Böyle bi eğitim olduğunu bilmiyordum tamamen doğum korkusu ıcın mı acaba daha önce hep hamilelik süreci bebek bakımı tarzı etkinlikler görmüştüm cunku
Doğumda nefes egzersizleri, gevşemek için hareketler, sizi rahatlatacak yöntemler, ıkınma yöntemleri, yani ağrıyı yönetme, doğuma dair bilgiler vs bir sürü şeyler. Doğum korkusunu yenmenin yolu doğum sürecini doğru bir şekilde öğrenip, ne yapmamız gerektiğini bilerek ve bu şekilde de kendimize daha güvenli ve korkmadan nasıl yönetebileceğimizi öğrenmekten geçiyor. Bilmediğimiz şeyden korkarız.

Daha net bilgi verir misiniz 🙏🏻 enerji terapistlerini nerden bulabilirim daha önce rastlamadım tam olarak ne sekılde oluyor

Doğum sancısı çekerken beni sezeryana alın demiştim burdan geri dönüş yok demişlerdi. Beni mi yediler. Doğum odasına kadar gidip nasıl geri döndünüz
Evet o kadar bağırdım ki onlarda ikna oldular😂hatta ikna etmesi için eşimi getirdiler,eşim beni görünce çabuk alın ameliyata bu delirmiş demişti🤣

Kızlar her kadın gibi bende anne olmak istiyorum zamanı geldiğinde. Bir yıllık evliyim doğum korkusu yüzünden çocuk düşünemiyorum çünkü panikatak hastasıyım çocuk bakmak veya hamilelik süreci beni korkutmuyor sadece doğum yapmaktan acı çekmekten korkuyorum. kapalı alanlarda duramıyorum doğuma girdiğimde nefessiz kalıp ölmekten korkuyorum canım çok acır diye korkuyorum elimde değil bu çocuk istemememe neden oluyor. Doğumhaneye girmeden bayılabiliyor muyum yada tamamen nasıl sakinleşebilirim?? Bu konuda yargılama yapılmasının doğru olduğunu düşünmüyorum bu korkuları yaşamayan beni anlayamaz hayatımda birsürü seyden mahrum kalıyorum korkularım yüzünden bu konuda ne yapabilirim ? Psikolog psikiyatri çok sefer gittim ve bir çözüme ulaşamadım
Bu durumu kabullenmeniz lazım sonuçta her dişi memeli canlı doğum yapıyor.Olağanüstü birşey değil.Baktiniz ki panik atağıniz ileri derecede anestezi ile bayiltilirsiniz.Sezaryen doğum yaparsınız.

Ben Anne olmayı çok isterdim.Cekecegim acı bir iki gün olurdu.Dunyalar benim olurdu.

Sezeryanda bile mi ıkınmak gerekiyor bende hep öncesinde bayılsam acaba olur mu diye düşünüp avunuyordum ☹️ ay hamile olduğumda böyle bi korku yaşamam bebeğe zarar verebilir diye hıc riske bile atamadım öncesinde halledeyım istedim herhangi bir süprizle karsılasmazsam eğer 😂
Sezeryan düşündüğünüzü bilmiyordum onda ıkınmak gerekmiyor😅

Kızlar her kadın gibi bende anne olmak istiyorum zamanı geldiğinde. Bir yıllık evliyim doğum korkusu yüzünden çocuk düşünemiyorum çünkü panikatak hastasıyım çocuk bakmak veya hamilelik süreci beni korkutmuyor sadece doğum yapmaktan acı çekmekten korkuyorum. kapalı alanlarda duramıyorum doğuma girdiğimde nefessiz kalıp ölmekten korkuyorum canım çok acır diye korkuyorum elimde değil bu çocuk istemememe neden oluyor. Doğumhaneye girmeden bayılabiliyor muyum yada tamamen nasıl sakinleşebilirim?? Bu konuda yargılama yapılmasının doğru olduğunu düşünmüyorum bu korkuları yaşamayan beni anlayamaz hayatımda birsürü seyden mahrum kalıyorum korkularım yüzünden bu konuda ne yapabilirim ? Psikolog psikiyatri çok sefer gittim ve bir çözüme ulaşamadım
Dogum kitapları var. Doğal dogumdu galiba kitabın adı. Sürecin ne kadar doğal olduğunu çok güzel anlatiyirdu. 2. Doğumdan önce almıştım. Yine normal doguramadim ama baya faydası olmuştu.

Beni dogumhanede bayilttilar gözümü açtığımda odamda çocuğum kucağımdaydi. O anlara şahit olmanıza gerek yok korkuyorsanız

Bu durumu kabullenmeniz lazım sonuçta her dişi memeli canlı doğum yapıyor.Olağanüstü birşey değil.Baktiniz ki panik atağıniz ileri derecede anestezi ile bayiltilirsiniz.Sezaryen doğum yaparsınız.

Ben Anne olmayı çok isterdim.Cekecegim acı bir iki gün olurdu.Dunyalar benim olurdu.
Mantıklı olan bu korkuyu önüne geçirmemek gerekiyor 😶

X