hamileyim ve boşanmayı düşünüyorum

İlk kez bir konuyu sonuna dek okuyamadım kkda. Silah zoruyla goturmuyorlar ya niye giidyorsunuz. Bir de ailenizin düzenini bozmussunuz. Annem başladı yemeğe çağırmaya hemen önünü aldım gibi bir şey diyorsunuz ama öz annenize yaptığınızı kvye yapamamissiniz.
Bir de söylemeden geçemeyeceğim kvniz ve eşiniz çok düşüncesiz. En sevmediğim insan tipi. Habersiz misafirlerden nefret ederim ve kötü insanlar olduğunu düşünürüm . Pat diye insanların evine gidilmez. Siz daha çok eziyet cekersiniz bunların yanında. Allah yardımcınız olsun.

Sen hep alttan alıp ses cikarmayip KV ni ebeveynin haline getirmissin , birden birkaç yıl sonra çarkı geri döndürmeye calismissin ama malesef bu konumda insanlar eşini değil seni suçlar başta böyle değildin sen çok değiştin diye . Her istenilen yere gidip , her akşam KV ile yemeği kabul edersen olacaklar bunlar KV sana dayamış sırtını her anlamda . Her zaman derim mesafeyi baştan koyacaksın insanlara karşı kim olursa olsun şuan seni ne KV takar ne kocan . Geç kalmışsın ...

Bebegn için moralini yüksek tut senin için en önemli zamanını bu tarz sorunlarla stresli sinirli geçirme , bebeğin şuan herşeyi hissediyor sen agliyorsan o da mutsuz oluyor ve dünyaya geldiğinde bunlar onda kişilik problemine bile yol açabilir . Arkadaşım hamileyken surekli bir şarkıcının şarkılarını dinledi , bebeği şuan o şarkıcının şarkısında uyuyor sadece bayılıyor ona düşünebiliyor musun herşeyi ne kadar hissediyorlar karnimizda ...

Baştan insanları çok fazla takmissin umursamissin özel hayatına müdahil etmişsin şuan sikintisini çekiyorsun ama dediğim gibi şuan huzurlu geçirmen gereken bir dönem , mümkün olduğunca seni strese sokan kişilerden uzak dur calisiyormussun zaten , istediğin zaman çik gez illaki eşinin olmasida gerekmez , boşanma mevzularina şuan hiç girme bence hamilelikte bu stres hiç kaldırılmaz herşeyi ertele bebeğin için ..

Kayınvalidenize karşı sadist hisler beslediğiniz fikrine kapıldım ve ben korktum vallahi:KK57::KK57: gitmek istemiyorsanız gitmeyin başınıza silah mı dayıyorlar. Ayrıca eşinize de bu konuyla ilgili tavır yapın ve bundan sonra net bir şekilde ortaya düşüncelerinizi belirtin ama boşanmak çok ütopik bir düşünce bence bu konu için

Vallahi o kadar yalnızım ki çıldırma noktasına geldim.Şuan 5 aylık hamileyim. 2 sene önce evlendim.Eşimle İstanbul'da tanıştık flörtümüzü orada ettik.Ağzından hiç anne lafı duymadım.Evlenince memleketine yerleştik.Yaklaşık 5000 nüfuslu bir ilçe burası.Bende sevdim burayı geldik.Zorla yapılmadı hiçbir şey.Eşimin annesinin burada kurmuş olduğu bir iş var bende yazık çocuk İstanbul'da özel sektörde sürünmesin hem kendi işi daha iyi olur hem kazancımızda iyi diye geldim buraya.Daha o zamanlar nerden bileyim annenin her akşam bize yemeğe getirileceğini.Annesi babası ayrı buarada eşimin.Her neyse bu konuyu konuştum önce biraz laf etti falan sonra kabul etti.Hallettik.Kayınvalidemle aram çok iyiydi okumuş kadın.Öğretmen emeklisi.Çokta severdim yalan değil.Hafta içi şurada mevlüt var,şurada cenaze var, şurada gün var bilmem ne gezdim gezdim durdum.Ama her hafta sonumu onun planlarına ayıramam.Ben burada adet böyle sandım sabrettim.Bir zaman sonra kayınvalidem bana iş buldu.Bu durum iş arkadaşlarımın dikkatini bile çekti, sen niye her yere gidiyorsun senden başka giden yok burada öyle dediler.Çektim kendimi gitmemeye başladım.Sonra sende çalışıyorsun ben yemek yaparım bizde yiyelime döndü durum.Sabrettim bir müddet ama sonra sıkıldım evimin rahatını özledim.Bir de çay içmeleri hiç bitmez saatlerce oturulur deli olurum.Kadın düşünceli aslında ama her gittiğimde bir güne plan yapması beni deli ediyor.Hemen sokuşturuyor,şu gün de şuraya gidelim.Tabii oğlu hemen kabul ediyor.Sonra hesabını sorunca artık annesi teklif yapınca benim suratıma bakmaya başladı. Anlıycağınız ben karşı karşıya gelmek zorunda kaldım.Ve elim mahkum hep kabul ettim.Her neyse bunu da anlattım kocama dedim yeter yine bağrış çağırışlar kabul ettirdim.Bana iş buldu demiştim ya ne eziyetler çektim o işte size anlatamam.O kadar ezildim ki.Ben bu arada 8 sene tecrübeli bir insanım.Dedim ki bir yerden başliyayım nasılsa yerim değişir.Yok ne mümkün asla yerimi değiştirmiyorlar.Artık sinir krizleriyle her gün ağlayarak gidiyordum işe.Bırakıyorum hoop kayınvalidem gidiyor hemen iş yerime, konuşuyor ben mecbur geri dönüyorum.Kadın arada kalmasın diye.1,5 sene bu şekilde çalıştım.Kendi annem babamı da taşıdım ben yanıma bu arada.Onlarda artık burada yaşıyorlar.Annemde başladı bende yemek yiyin demeye hemen kestim önünü müsade etmedim.Bu kadar yoğun çalışıyorum ama haftaiçi de yine yapılan plan varsa mecbur uyduruluyorum. Cumartesi de çalışıyorum ama plan varsa haftasonu da mecbur uyduruluyorum.Bayramlar benim için tatil demek, ama yok aile ziyaretleri birlikte gidilen piknikler olmak zorunda ben gitmek zorundayım derken bir bayram tatilinde biz eşimle birbirimize girdik.Artık dinlenicem dedim ya yeter zaten gezmedik akraba bırakmamışım ve bayram tatilinde de nöbetim var.Öyle böyle derken kalk sen kayınvalide benim annemi ara.Niye benim tarafımı istemiyor,niye katılmak istemiyor.Hep böyle yapıyor.Annem zavallı hiçbişey diyememiş aradı beni kızım git boşver dedi.Ve benim kocam ağlaya ağlaya beni o pikniğe götürdü.Sırf annesinin dediği olsun diye.O gece ben yatağımı ayırdım. Birdaha olmayacak diye barıştık.Olmaz olur mu Ankara da dayı var ona kalmaya gidelim planına başlandı.Hayatta kalmam dedim benim evim var, ki zaten ben hiç sevmem gidim bir yerde kalim. Ablamlara bile gidip kalmam ve bunu benim eşim bilir.Dayıya da daha önce 2 kere gitmişliğim var.Zorla götürüldüm ama kalmadım çok şükür.Ama tabii kalmış kadar olduk gece yarısı eve dönülünce.Bir hafta sonumda öyle gitti mi. Birdaha gitmem dedim eşime bağrış çağrış kabul etti.Bu arada başka hiç sorunum yok tek derdim bu durum.Bebek yapmaya karar verdik.Çok şükür bir sorun olmadan başardık.Ama 13.haftada iş yerinde, ki kesin stresten kanama geçirdim.Apar topar aciller iğneler falan derken rapor yazıp beni eve yolladılar.Kayınvalide bende kal diye tutturdu annem de kalırım deyince kabul ettim.Hep yatıyorum.Ama haftasonu bilmem kimin nesi oluyorsa onun mevlüdü var Eskişehirde.Kocam hayatta gitmem dedi seni bırakmam.2 gün sonra bu kadın ben yatarken tepemde beni ziyarete gelen yeğenini mevlüte davet etti biz gidiyoz oğlumla sende gel diye.Herhalde daha söylemedi eşim dedim,ben bişey söylemedim.İyiki dememişim rezil olurdum. Adam söz verdik gitmemiz lazım diye anasını aldı gitti.Dedim ki sen annene gitmiycem dedin mi dedim söylemiş anneside söz verdik gitmemiz lazım demiş.Vallahi bela okıycam kendimi zor tutuyorum.
Öyle böyle biz gene barıştık.Kanama olunca plesantada sorun çıktı benim, rahime yerleşmiş.Hareketlerime dikkat etmem gerekiyor bilirsiniz belki ayakta durmak stres falan yasak bana.Başımda bu iş varken bu kolaymı artık 1 aylık falan raporluyum.Gitmem dedim ben o işe.Birdaha olur dedim.Zaten orası yüzünden oldu dedim.Kaynanam bana yüz çevirdi.Mecazi anlamda değil.Pepe gibi ellerini kavuşturup yüz çeviriyor.Şeytan diyo bir tane patlat.İllaki çalışacakmışım.Belki on kere iş yerime gitti,raporlarımı götürdü.Git ozaman konuş yerimi değiştirsdin dedim her gittiğinde onu söyleyemedim diye geri geldi.Eşime söylüyorum çalışsan daha iyi olur diyo.Paraya da ihtiyacımız yok şükür.Öyle mi dedim en sonunda gittim kendim konuştum ya dedim yerim değişir ya da bebeğime bir şey olursa sorumlusu sizsiniz.Yerim değişti.
Gel zaman git zaman ayrıntılı ultrason vaktim geldi.Ankara da çok iyi ünlü bir doktora yollandık.Ben biliyorum başıma geleceği akrabalar var Ankara'da.Hemen plan yapıldı bir öğle arasında beni yemöekte sıkıştırıp.Vallahi benim midem çok kötü benim durumum belli olmaz kimseye gidemem dedim.Ama hiç gitmedik ayıp olur dedi hemen.Gitmediğimiz kişide yine dayılar.Arayada bilmem kimin kızı sokuluyo ona da gidecem.Ama tabii sen iyi olursan gideriz dediler.Konuyu tatlıya bağladık sandım.Benim annemde geldi,gittik Ankara'ya.Tabii önce o kıza gittik sofra kuruldu ben yemem yiyemem.Mide bulantılarım hala geçmedi.Bir çorba içtim okadar.Çıktık ordan Doktora gittik.Her şey iyiydi çok şükür.Saat 5 buçuk falan.Kızlar bilirsiniz hamileyken insan yoruluyor.Ya dedimki kocama nolur 1 saat oturalım da gidelim.Ben artık kötüyüm dedim.Tamam tamam dedi.Gittik amanın ne görsem yengenin geliceğimizden haberi yokmuş.Kadın bir bozum oldu.Hayda başladı mı yemek telaşına ben gidelim diyorum zaten 1 saat olmuş geleli oturmuşuz.Kocam kalkıyo hadi gidelim biz öylesine uğradık diyor, kaynanam olur mu yemek hazırlıyorlar diyor.Bir de tavuk kızartmaya başlamasınlar mı en tiksindiğim şey hamilelikte.Bütün ev kokuyo,nefes alamıyorum.Bir yandan acıktım, midem bulanıyo, başım dönüyo.Kocamda biliyo kaynanamda biliyo tavuk yiyemem.Kalk git tuvalete belki on kere. Kocam diyoki gel dışarda bişeyler yedirim geri gelelim.Ya niye diyorum niye gitmiyoruz.Annemde stres oldu,ayıp olcak diye bir şey diyemiyor.Elimi tutuyor.Kaynanam devirmiş götünü yatıyor.Kızlar o sofra 1 saat sonra kuruldu.3 saat orda oturduk.Sofraya nası oturdum o çorbayı nasıl içtim ben bilmiyorum.Hemen kalktım sofradan.Her yer tavuk, her yer kokuyor.Suratınız kızarır ya benimki mora döndü.3 tane çiban çıktı yanağımda halada duruyorlar.Kocam dediki çay muhabbetine falan girmeyelim sakın kaynanamda gene pepe hareketi geldi.Kalkıp saçını yolacaktım.Sofrada kocam dediki biz gidelim yenge artık çaya falan girmeyelim.Kaynanam içelim birer bardak dedi.O masayı başına geçiricektim.Siz içene kadar ben bir bardak daha içim dedi 2. içti.İçemez olasıca.Biz artık gece yarısı eve geldik.Sonuç olarak tüm hamileler doydu ben aç kaldım.Kocamla konuşmuyorum,geçen gün barışmaya çalıştı kabul etmedim.Annesini savunmaya kalktı,yine onların tarafını istemediğimi söyledi.Annenin ağzınla kouşma benimle dedim.Benim haklı olduğumu biliyorsun sadece annene laf söyletmiyorsun dedim.Bana neden okadar işkence yaptınız niye beni bu duruma soktunuz dedim.Çok ağladım.Sarılmak istedi kabul etmedim.Boşanıcam senden dedim, şok oldu.Sonra bana terbiyesiz falan dedi.Hala konuşmuyoruz,yatağıda ayırdık.Git bu evden dedim gitmiyor.Sen git dedi.Senin kocalığın bu kadar dedim.Yani anlıycağınız bu kadın ve idare edemeyen kocam yüzünden evliliğim bitiyor.Üşenmezseniz okursanız ne güzel.
:63::63::63:

Bence sizinki hamilelikten.

Burda ben hep kayinvalideleri haksiz buldum bugune kadar. Ama sizin konu haric.
Cunku kayinvalide oyle alismis oyle gormus. Benim esimin memleketinde de gelin gezdirme diye adet var. Ilk 5 yil falan full gelinle plan yapilir. Didisinin didisina gidilir...
Sizin konunuzda siz istemiyorsunuz. Esiniz bir durum varsa sozu size birakiyor. Gozunuze bakiyor. Ama siz de net bir sey demiyorsunuz.

Zorla goturdu ne demek? Tasma takip suruklediyse veya ite kaka ceke ceke zorla goturduyse tamam siz haklisiniz. Ama plan yaptiysa ve siz de "tek izin gunum. Baska islerim var ve dinlenicem" diyip kesip atamiyorsaniz bu sizin sorununuz.

Kadin bence kotu niyetli degil. Sadece aliskanlik ve gelenek muhabbeti. Sizin mutlu mesut gittiginizi dusunuyor olabilir. Basta ben de ses etmedim. Kayinvalidemden soyle bir sey duydum esiyle konusurken (benim duydugumu farketmiyor) "aaa benim de gidesim yok ama edayi goturelim. Gencler piknigin fotografini internete atar. Kiz alinir beni ortamlarina sokmuyorlar diye"
Kadin da boyle dusunuyor olabilir. Kadin kotu niyetli bile olsa siz tepki gostermezseniz kadina lutfen laf etmeyin.

Hamileyim yorgunum gelmiycem diyin
Canim ... cekiyo evde var almistim pisirip yicem diyin
Herseyin kokusu agir geliyor ayip olmasin yarim saat bi goriym gidiym diyin
Komsumla sozlestik diyin
Keyfim kacik diyin
Esimle konusucaklarimiz var bu aralar hic basbasa kalmadik diyin.

Ama siz kalkip kucuk yere gidiyorsunuz. Adami anasinim yanina ise sokuyorsunuz. Uzerine ananizi babanizi alip goturuyorsunuz. Kadin diyor ki "gelinim burda oyle mutlu ki ailesini bile getirdi. Asla burdan gitme plani yok. Burayi bizi ve yasantisini cok seviyor."

hamileliği bahane edip olay çıkarmanın tam sırası. okurken yoruldum bide yaşaması :skandal::oha:
zorla götürülmek ne demek. izin günümde dinlenmek istiyorum gitmiyorum diyemedinmi hiç

Net olun.siz hep hayir dedikten sonra kabul etmissiniz her seyi.
Bu izlenim olusmus huysuz gelin yine yok falan der ama gelir.
Size istemediginiz bir seyi surukleyip goturerek yaptiran yok ki ortada.
Pepe gibi yuz ceviriyorsa : )takilmayin ve kararinizdan vazgecmeyin.

Bu konu için boşanılmaz. Kocanızı terbiye edeceksiniz, kaynananıza da hayır demeyi öğreneceksiniz. Ya hastayım deyin halsizim yapamam gelemem. Siz yapmayacağım dediğiniz her şeyi yapmışsınız sizi tınlayan yok. Hayır gelmeyeceğim, hamileyim çalışmayacağım. Ben koca parası yiyeceğim koca parası çok tatlı.

Kocanızın sizi sevdiğini ve saygı duyduğunu düşünüyorum annesinin etkisinde kalmadığı sürece. Demem o ki kaynananızdan uzaklaşmanız gerek adam akıllı konuşup eşinizin ve sizin mesafe koymanız gerekli boşanmak için bir sebep göremedim
Aynısını düşünüyorum. Kayınvalideye kesin ve net bir dille hayır diyeceksin, küserse küssün, niye boşanıyorsunki

Hayır de gitsin. Kaynana akrabalarımı sevmiyorsun dediği zaman evet dersin sadece. Madem boşanmayı bile göze aldın kaybedecek bişey yok kırılan kırılsın. Değer mi çektiğin şu eziyete hamile halinle. Ben olsam alırım karşıma kaynanayıda kocamıda konuşurum. ben sizden memnun değilim ya bana saygı gösterin bu davranışlar tekrarlanmasin yada boşanalım siz sağ ben selamet derim heralde

Yaşadıklarım aynı...
Fark : 5.5 yıllık evliyim,ev hanımı olmam.akraba ziyareti yok.
Eşim 4 kardes,bir ana babası yani burda kapı 4 tane..Bende Ankara dayım.aslen izmir'liyim.sanirim buraya has bişey gidilip kalma.bende nefret ederim yahu atım var arabam var aynı şehirde en fazla 20 dk mesafede yatılı kalıyorsun evinde rahat yatmak varken.bende de hayır yoktu.
Hatta eşim eşek yerine koydu düştüm önüne gittim ne oldu şimdi ailesi ile oldukça mesafeliyim.oldugundan da fazla..
İkide bir anam babam kardeşim.uleynnn hiç mı arkadaşın yok bide onlara gidelim am yok işte.hep kavga hep bağırma hep tartışma...Annemde yanımda..Hiç anneme gidelim yok benden de zorlama yok giderse gideriz o gelmezse ben giderim..
Beş hafta önce evi terk ettim neden annesi rahatsizlanmis bir gece haberim yok ben suclandim üstelik eltimi kıyas tutularak üstelik annem şahit olanlara,ne oldu eşek gibi geldi annemden özür diledi süründü gel dedi..İkinci haftam evimdeyim.daha çıt yok anama kardeşime gidelimler
Bencillik iyi birşey değil bunun savaşını verdim veriyorum da.simdi durum ne biliyormusun
Onların gözünde ben kötü gelin,oğullarını kardeşini üzen el kızı suçlu ben....
Gram hatam yok dedim eşime,cildirtti en son beni adam olursun çocugumuz var dedim yada bu iş biter.akillanirsa...
Adam ilk önce kendi yuvasını düşünecek,buyukde evladını yonlendirmicek.(iki tarafta) bu işin formülü bu
Siz mesafe koyacaksınız hayır diyebilmelisiniz.yuzunuz yumuşak benim gibi anladığım kadarıyla..Taviz vermeyin..Okuyunca yaşadıklarım canlandı.siz de bitiyor iş unutmayin
Bu kalma işi eski eşimin ailesinde de vardı.Sehir dışından kardeşi geldiğinde babasıgil de gelir kalirdi.evli kız kardeşe gidilir ma aile bir de orda kalinirdi.

Ayda yilda bir olsa degil.BABASIGIL iki saatlik yoldan gelir GIRUMCE de ayni ilcede o da gelir kalir.Sonra gorumceye gidilir orda kalinir ma aile.
Maksat evlendi ama aynı micmiclik devam ediyor görüntüsü.Cok daralmistim.Kendi ailemde böyle gormemistim.

Son düzenleme:
Eşim ailesi ile görüşmüyor tabi ben de. Geçenlerde arayıp mesaj atmışlar baya. Barışalım gelin demişler. Benimki aradı böyle diyorlar ne dersin dedi. Hayır ben gitmem sen git dedim. Olmaz öyle dedi baktım mırıldanıyor. Bana bu konuda trip atarsan, bir daha bu konuyu açarsan, beni zorlamaya kalkışırsan çok kötü olur uyarıyorum, yapmak istemediğim şeyler yaptırma dedim, kestirdim attım. Affetmem çünkü beni düşünmeyen bir insanı bunu aklına kazıdım. Beni başkaları için üzeni üzerim. Tehdit değildi uyardım anladı.Hemen kendini topladı. Böyle net olun.

Bu kalma işi eski eşimin ailesinde de vardı.Sehir dışından kardeşi geldiğinde babasıgil de gelir kalirdi.evli kız kardeşe gidilir ma aile bir de orda kalinirdi.

Ayda yilda bir olsa degil.BABASIGIL iki saatlik yoldan gelir GIRUMCE de ayni ilcede o da gelir kalir.Sonra gorumceye gidilir orda kalinir ma aile.
Maksat evlendi ama aynı micmiclik devam ediyor görüntüsü.Cok daralmistim.Kendi ailemde böyle gormemistim.
Aynısı işte benim yasadiklarimla,yaşadıkların..
İlk sene eşimin Almanya dan teyzesi eniştesi geldi.gorumcem Ankara'nın bir ilçesinde 20-30 dk mesafe uzaklıkta.abisigil desen öyle.hele kaynana kayınpeder benim eve düşün yürüme mesafesinde 15 dk.birde çocuklar,sikis tepis yattilar inan bende.yere yorgan serdim onun üstünde yattilar.kaynana kayınpeder görsen gülersin çektikleri cileye,salonda L tipi koltugumda biri bir yana uzanmış diğeri diğer tarafına,yani ayakları L nin bitisimine geliyor düşün orda yattilar,açılmıyor da koltuk iki büklüm..Çok ilginç gelmişti maksat bir arada olmakmis..Ulennn uyku da bir arada olsan ne olmasan ne:)))))) kendim Ege liyim.O kadar çok kültür farkı varki..Kaynanam mesela dunur olacak annemin kapısını senede iki defa çalmış insan (hadi iki de ayıp olmasın diye dedim) dunurluk boylemi olur dedim annem birkaç kez adım attı ama baktı ki tik yok geri çekti kadın kendini..Tam bir yobazlar..
Şimdi eskisinden daha mesafeliyim.yumusak yüzümü görüp beni istedikleri gibi kullanacaklardi ama maymun gözünü açtı kötü oldu:)))))) umrum bile değiller..mesafeni koymazsan hayır demezsen sırtına bilir böyle tipler.soyliyim..Üzülme köy mesafeni mis.sana yasadigimin hangi birini anlatsam bilemedim....

Hamilesiniz yahu gitmeyin kavgaysa kavga hiç takmayın bebeği etkiler doğduğunda sinirli olur aman sakin kendini düşün boşanmak çözüm değil hormonlardan sorun

Üşenmedim okudum ama şiştim!!!
Nedir bukadar anne lafı dinlemek,hamile olmanıza rağmen sizi o evden çıkartamamış.
Bu sorunların arkası bitmez,Allah yardımcınız olsun.
Ne diyim herşey kocanızda bitiyor...

X