Hamileyken boşanmak

ahaha
yok ben eşinize haraket etmem, aslında kolay kolay kimseye etmeme çalışırım çok delirmem lazım belki o zaman ki o da benim basitliğim olur,
ama alınmayın "değişik" bir profil olduğu kesin

ben mesela sizin eşinizi daha seküler tarzda, ne biliyim ailesine gitmektense de akşam çocuklarla rakı-balığa ya da tiyatroya filan gidecek biri gibi kodlamışım, eşinizin namaz kılıp oruç tuttuğunu da yazmışsınız başka başka yerlerde, yeri gelmiş, geçmiş bunlar (hatta konunun birisinde mevzunun geldiği yer evde/çeyizde kaç tane seccade olur, filan gibi bi' şeydi, benim de evimde birkaç tane var çünkü ailem kılıyor, gelince, konu çok ateşli bir konuydu bambaşka yerlere gitmişti oradan hatırlıyorum) neyse o kodlamaya da tam olarak uymadı. :KK70: ki zaten uymasın tüm toplum tek tip insan dolmasın, yeterince tatsız tutsuz bir yer olduk....
(hoş ben de uzun süre 5 vakit namaz kıldım oruçlarımı da hastalığım kronik olana kadar tuttum, ama ben de değişik bir tipim, kabul etmek lazım)

elbettte değişik tipler mevcut. sadece kaideyi bozmuyorlar.

Annem ve babama okudum bu yorumunuzu.

Annem size cevap yazmamı istiyor. Başımda bekliyor uyutmadı.

" 1989'da evlendim. Rahmetli Kayınvalidemi ve kayınpederimi bazen ayda bir, bazen iki ayda bir görürdüm. Şeker gibi insanlardı. Allah yerinde dinlendirsin hepsini.

Kayınvalidem 50 küsur yıllık usta terzi, anam tuğla fabrikasında işçi, ben Bursa'da iyi bilinen büyük bir tekstil fabrikasında vardiya şefiydim, kocam mali müşavir. Emekli olduk.

3 erkek kardeşimin 3ü de mühendis (1'i aynı zamanda akademisyen üniv. ders veriyor hoca) hiçbiri eşlerini rahmetli anamla görüşmeye zorlamadı. Bayramlar dışında görüşemezdik. Analarımız ne bize laf söyledi ne de tavır aldı.

Rahmetli kayınvalidem birgün olsun beni üzmedi. Ağlatmadı. Evimin düzenine karışmadı. Bayramlarda 2 saat oturup kalkardık. Karını ve çocuklarını gezdir, eve tıkışmayın. Ben hizmetçi almadım gelin aldım. Kendi evimi kendim temizlerim. Gelinlerim mutlu olursa ben daha çok mutlu olurum derdi.

Sizin söyledikleriniz yöreseldir hanımefendi.Biz birlikte oturmadık. Bilakis kaynanam uzak oturmamızı istedi. Sizin eviniz bacanız ayrı artık ayrı bir ailesiniz derdi. Fazla samimiyet tez ayrılık getirir. Büyüklerin yanında sürekli oturmak, isimlerimiz ile hitap edilmesi bizde ayıptır. Biz hiç de istisna değiliz. Göçmeniz. Bu zamanda bu çağda normali budur. 1964 doğumluyum. Ben kızken de böyle idi, çevremdeki evlenen aynı mahalleden kız arkadaşlarım da benim gibi ailelere gelin gitti.

Evladım beni hiç dinlemedi. Söz dinlemeyen kafasının dikine giden evlat çok zor bilmem bilir misiniz ? Kız evlat yetiştirmek ne zor bilir misiniz ? Ne emeklerle zorluklarla yetiştirdiğimiz kızçelerimizi kandırıyorlar. Yöresel farklılıklara uyum sağlamıyorlar bu defa hepimiz perişan oluyoruz.

İnsanın kocası karısı evlatları yuvasıdır. Kapımı kapattığımda herkes dışarıda kalır.

Bizde vıcık vıcık ilişkiler yok. Hem oğlan anasıyım hem kız. Ben gelinim, görümceyim, eltiyim. Hiçkimselerle sorun yaşamadım. Hep mesafeliydik. Saygı mesafe gerektirir. Çalışmayan hayat meşgalesi olmayan tembel insanlar gelinleriyle damatlarıyla uğraşır.

Evladını seven ana baba yuvasını dağıtmaz.
Ana babalarımız vefat etti. Bak kocamla birbirimize kaldık yine.

Madem ki analarınız babalarınız bu kadar kıymetli ne diye el kızının başını yakıyorsunuz oturun ananızın dibinde "

Merhabalar eşimle severek evlendik ikimiz de çocuk istiyorduk ve bu sorunları yaşayacağım hiç aklıma gelmezdi bu yüzden kısa bir süre sonra çocuk yaptık şu an 4 aylık hamileyim ama eşim balayından döndükten sonra sürekli ailesiyle zaman geçirmeye başladı başlarda o da zorlandı ayrıldığı için vs diye düşünüp sesimi çıkarmadım ama her hafta sonunu orada geçirmek yılbaşı dahil tüm özel günleri orada geçirmek canıma yetti sanki hayatımı onun ailesine vakfetmişim gibi hissetmeye başladım tek aktivitemiz onun ailesine gitmek her hafta değil de 2 haftada bir gidelim diyorum onu bile kabul etmedi hatta kendi çocuğunu yeğeni kadar çok sevemeyeceğini bile söyledi eve gelirken ben bir kişisel bir şey isteyince gelip parasını ister ama ailesine yeğenlerine hediyeler gırla gider vs sürekli kavga ediyoruz hakaret bile etti sürekli gitmek istemediğim için asıl ailen benim seçimini yap buna göre davranmicaksan git dedim kalktı evden gitti ben de artık aşırı soğudum eşimden evde bir şey paylaşmıyoruz konuşmuyoruz hatta çoğunlukla birlikte bile uyumuyoruz o da çocuk için duruyor belli ki boşanmayı düşünüyorum artık siz olsanız ne yapardınız?? :KK43:
Zaten hamilesiniz suan koşarak ayrılmanın size bir faydası yok aksine külfeti çok olur her anlamda hem maddi hem manevi .

Bence biraz rahatlayın .Bebek yapmışsınız zaten çocuktan sonra neler olacak hayatınızda neler değişecek bunlara da bakın .

Arkanızda ,keşkeleriniz ya da acabalarınız kalmamış olur .

X