Hamileyken boşanmak

M migrenimsi ee bu mesele evlenmeden once konusulup kararlar alındığına gore cok da surpriz degil o vakit, yani hanim kizimiz nikah akdiyle birlikte eşinin bi anda degistigini anlatan bir mesajla giris yapmıştı ama belli ki ipuclari mevcutmus... haksiz miyim?

benim anladığım şu
evlenmeden önce zaten aileyle birlikte yaşayan bir adam var galiba?

ama bir şekilde bu konular konuşuluyor ve ayda 1 diye bir vaad var

fakat şu anda durum tek izin gününü tüm gün kök ailede geçiren bir adam. kök ailede anne baskın herhalde habire annenin lafı geçmiş.

hani kızımız bu konuyu konuşma ihtiyacını neden duymuş - korkusu mu vardı?
ve neden biraz bi birşeyler gerçekten konuşulduğu gibi gidiyor mu diye biraz bekleyip görmemiş? burası muamma.

bu arada dediğim gibi ben de aynı şehirde olsam ailemle haftada bir kesin görüşürüm. eşim de görüşse başım gözüm üstüne bir sorun yok benim için. ama kast ettiğim tek izin gününde tüm gün anasının yanında otursun gibi bir şey değil. insan karısıyla özel vakit geçirmez mi? eve de gelince yemek yiyip devrilip yatıyorsa yolmalık adam tam...

bizde bu daha çok şöyle oluyor evde yemek yapılmamış olan gün aileye gidiliyor (h.içi yani, işten sonra) yeniyor belki çay içilip geliniyo- ben evli değilim, aileyle görüşme şekli bu oluyor yani aileden ayrı kendi düzeni olma konusunda bir sıkıntısı olmayan ama aileyle de görüşme konusunda sıkıntısı olmayan çiftlerde. böyle bir mutabakatları oluyor genelde.

tekrara düşüyorum belki de
burada eş kişisi annesine gitmese de düzelecek bir tip gibi değil.

Böyle asla değildi evlenmeden önce ama o evden ayrılınca böyle oldu bilmiyorum çok mu özlüyor ya da psikolojik bir sorunu mu var her hafta gitmeyelim dediğimde mesela kavga ediyoruz çocuk gibi üstünü başını yırtıyor kendini yerlere atıyor vuruyor kendine insan bunları hissetse neden evlensin ki her boşanan çift bile bile lades mi diyor sizce ya da eşi tarafından öldürülen kadınlar öleceğini bile bile mi evleniyor bazı şeyler anlaşılmıyor işte aynı eve girmeden
Kesinlikle boşanın,tedavi görmesi lazım bu kişinin

benim anladığım şu
evlenmeden önce zaten aileyle birlikte yaşayan bir adam var galiba?

ama bir şekilde bu konular konuşuluyor ve ayda 1 diye bir vaad var

fakat şu anda durum tek izin gününü tüm gün kök ailede geçiren bir adam. kök ailede anne baskın herhalde habire annenin lafı geçmiş.

hani kızımız bu konuyu konuşma ihtiyacını neden duymuş - korkusu mu vardı?
ve neden biraz bi birşeyler gerçekten konuşulduğu gibi gidiyor mu diye biraz bekleyip görmemiş? burası muamma.

bu arada dediğim gibi ben de aynı şehirde olsam ailemle haftada bir kesin görüşürüm. eşim de görüşse başım gözüm üstüne bir sorun yok benim için. ama kast ettiğim tek izin gününde tüm gün anasının yanında otursun gibi bir şey değil. insan karısıyla özel vakit geçirmez mi? eve de gelince yemek yiyip devrilip yatıyorsa yolmalık adam tam...

bizde bu daha çok şöyle oluyor evde yemek yapılmamış olan gün aileye gidiliyor (h.içi yani, işten sonra) yeniyor belki çay içilip geliniyo- ben evli değilim, aileyle görüşme şekli bu oluyor yani aileden ayrı kendi düzeni olma konusunda bir sıkıntısı olmayan ama aileyle de görüşme konusunda sıkıntısı olmayan çiftlerde. böyle bir mutabakatları oluyor genelde.

tekrara düşüyorum belki de
burada eş kişisi annesine gitmese de düzelecek bir tip gibi değil.
Katılıyorum her bir kelimesine. Evli 2 cocuklu ve anneci bi kadin olarak ekleme yapayim, haftada 1 gormek de hicbir beis yok, ama bence yok, baskasi der ki ayda 1 bile bana cok ona da okeyim eşi uygun gordukten sonra, bu isler anlasmayla alakali. Bunu gecelim o yuzden; ama anneme gitmedik diye cildirmak, ust bas parcalamak ofke yonetimi sorunu resmen ve urkutucu.

Para hesabi yapmak ise cok ciğ bi tavir... bu adamin boyle oldugunu gore gore hamile kalmak ise konu sahibinin hatasi bana göre.

Ozetle bela geliyorum demis anladigim kadariyla umarim o minicik bebek icin orta yolu bulmayi basarabilirler.

Hos tum bunlara ek olarak sunu da belirteyim evliliklerin ilk 2 yili cok zordur iki taraf icinde, hele ki bebek girdiyse isin icine cok cok daha zor. Allah sabir versin.

Bunu da duydum ya daha da şaşırmam derken her seferinde daha da şaşırtıyor bu sitede okuduklarım beni. Çocuğumu yiğenim kadar sevemem ne demek ya? Ne halt yemeye evlenip çocuk yapmış o zaman. Ne değişik insanlar var ya.

Merhabalar eşimle severek evlendik ikimiz de çocuk istiyorduk ve bu sorunları yaşayacağım hiç aklıma gelmezdi bu yüzden kısa bir süre sonra çocuk yaptık şu an 4 aylık hamileyim ama eşim balayından döndükten sonra sürekli ailesiyle zaman geçirmeye başladı başlarda o da zorlandı ayrıldığı için vs diye düşünüp sesimi çıkarmadım ama her hafta sonunu orada geçirmek yılbaşı dahil tüm özel günleri orada geçirmek canıma yetti sanki hayatımı onun ailesine vakfetmişim gibi hissetmeye başladım tek aktivitemiz onun ailesine gitmek her hafta değil de 2 haftada bir gidelim diyorum onu bile kabul etmedi hatta kendi çocuğunu yeğeni kadar çok sevemeyeceğini bile söyledi eve gelirken ben bir kişisel bir şey isteyince gelip parasını ister ama ailesine yeğenlerine hediyeler gırla gider vs sürekli kavga ediyoruz hakaret bile etti sürekli gitmek istemediğim için asıl ailen benim seçimini yap buna göre davranmicaksan git dedim kalktı evden gitti ben de artık aşırı soğudum eşimden evde bir şey paylaşmıyoruz konuşmuyoruz hatta çoğunlukla birlikte bile uyumuyoruz o da çocuk için duruyor belli ki boşanmayı düşünüyorum artık siz olsanız ne yapardınız?? :KK43:
Boşan diyemem eğer ihanet şiddet alkol kumar vb yoksa Tabiki, eşinle bu konuyu konuşmaya çalış daha doğrusu evlilik çok yeni henüz eşini biraz eve alıştırmaya çalış mesela annesigile gitmeden de eğlenebileceğini artık evinin senin yanın olduğunu anlaması lazım bence bebeğin doğmasını bekle bebek belki ona asıl ailesinin siz olduğunu hatırlatacak ve onu eve bağlayacaktır. Sana olan davranışları da tabi çok önemli ama diyorsan ki ben katlanamıyorum tabi ki katlanma derim ama fevri olmadan saygı içerisinde anlayış hoşgörü ile konuşmanı tavsiye ediyorum.

6 gün çalışıyor ben evdeyim ailem arkadaşlarım herkes başka şehirde benim de dışarı çıkmaya aktiviteye ihtiyacım var gidip birkaç saat dursak yine sesimi çıkarmicam ama tüm pazar gününü akşam 10a kadar orda geçiriyoruz inan 1 gün bile çıkıp doğru düzgün zaman geçirmedik dışarda
o kadar haklısınız ki. insan tek boş gününde eşiyle baş başa olmak hiç mi istemez?! eşiniz ne yazık ki ailesinden kopamamış ve görünen o ki bağımsızlaşmak da istemiyor…

maddi olarak durumunuz kaldırabilirse çift terapisine gidebilirsiniz. tabii eşinizin de istekli olması gerekli. evlilik hemen akabinde hamilelik süreci hızlı gelişmiş, anlaşmazlıklar hemen başlamış, bir uzman gözüyle tüm bunları değerlendirmek iyi gelebilir diye düşünüyorum.

Neden kocalarinizi hayatinizin merkezine koyuyorsunuz? Sen evdeysen tek aktivite yap, kendine bir ugras bul. Durmadan 7/24 adamla ugrasma bence. Bu aile kiskanmasini hic ama hic anlamiyorum, anlayamiyacagimda. Herkesin aile yapisi farkli! Bende her hafta sonu mutlaka annemlere giderim kimsede beni ali koyamaz. Onlar benim ailem! Diğeri el oglu.

Cocugunu yegeninden daha fazla sevmeyeceginu soyleyen adam net ruhsal skntisi vardir. Allah kurtarsin sizi insallah kolayca kurtulursunuz. Bu basit bi annecilik degil , agir vaka

Neden kocalarinizi hayatinizin merkezine koyuyorsunuz? Sen evdeysen tek aktivite yap, kendine bir ugras bul. Durmadan 7/24 adamla ugrasma bence. Bu aile kiskanmasini hic ama hic anlamiyorum, anlayamiyacagimda. Herkesin aile yapisi farkli! Bende her hafta sonu mutlaka annemlere giderim kimsede beni ali koyamaz. Onlar benim ailem! Diğeri el oglu.
Yok artik.

Kadin sürekli kendi başına aktivite yapacaksa ne demeye başına "el oğlu" alsın ki? Karısıyla bir gün baş başa vakit geçirmeye bile imtina eden adam anasının eteğinden çıkmasın 🙄

Ben zaten ne bebek ne kendim için tek kuruş istemem ailem arkamda durumları da iyi babalık yapmazsa yapmasın ben elimden gelenin en iyisini yaparım ama bana sürekli abarttığımı söylüyor ben de fikir almak istedim en azından
Eski konularınızı hatırlıyorum. Anneniz durumu olmadığı için düğün takınızdan alıp bozdurmuştu, 5 bin TL ye tabak çanak almıştı. Nasıl durumları iyi oluyor? Üstelik erken menopoz riski var ve eşiniz hemen çocuk istedi diye hamile kaldınız. Çarpıtmanın size faydası olmaz. Kim niye durduk yere önceliğim sensin, söz ayda 1 kere giderim der ki? Demek evlenmeden önce de bu sorun vardı ki söz verdi size.

Evet o havaya kalkan yumruk bir gün inecek çünkü aranızda saygı sevgi yok. Siz değil belki ama kocanız evlenmiş olmak için evlenmiş, yaşım geçti korkusuyla baba olmak istemiş. Aile kurayım eşim çocuğum olsun diye bir isteği yok. Hayır ailene gitmiyoruz deyince üstünü başını yırtan, çocuğumu yeğenim kadar sevemem diyen, yeni doğan bebeğe her gün abdest aldırmak isteyen bir adamdan boşanmak istemekte haklısınız.

Merhabalar eşimle severek evlendik ikimiz de çocuk istiyorduk ve bu sorunları yaşayacağım hiç aklıma gelmezdi bu yüzden kısa bir süre sonra çocuk yaptık şu an 4 aylık hamileyim ama eşim balayından döndükten sonra sürekli ailesiyle zaman geçirmeye başladı başlarda o da zorlandı ayrıldığı için vs diye düşünüp sesimi çıkarmadım ama her hafta sonunu orada geçirmek yılbaşı dahil tüm özel günleri orada geçirmek canıma yetti sanki hayatımı onun ailesine vakfetmişim gibi hissetmeye başladım tek aktivitemiz onun ailesine gitmek her hafta değil de 2 haftada bir gidelim diyorum onu bile kabul etmedi hatta kendi çocuğunu yeğeni kadar çok sevemeyeceğini bile söyledi eve gelirken ben bir kişisel bir şey isteyince gelip parasını ister ama ailesine yeğenlerine hediyeler gırla gider vs sürekli kavga ediyoruz hakaret bile etti sürekli gitmek istemediğim için asıl ailen benim seçimini yap buna göre davranmicaksan git dedim kalktı evden gitti ben de artık aşırı soğudum eşimden evde bir şey paylaşmıyoruz konuşmuyoruz hatta çoğunlukla birlikte bile uyumuyoruz o da çocuk için duruyor belli ki boşanmayı düşünüyorum artık siz olsanız ne yapardınız?? :KK43:
Eşten aldığı bir şey için para istemek mi? Yani nişanlıyken hiç mi bu yönlerini görmediniz

Hergün hatta günde birkaç tane bu tarz konulardan açılıyor.ülkenin kanayan yarası resmen.nerede yanlış yapıyoruz da böyle oluyor bilmem.

2 sene sevgililik dönemi geçirdik ama inan böyle olacağı aklımdan geçmezdi insan bunu bile bile nasıl evlenir ki zaten evlenmeden önce de ayda 1 gideceğiz önceliği ben olacağım diye özellikle konuşmuştuk ama şimdi öyle olmuyormuş demek ki ben konuştuğumuz gibi yapamam diyor
Sizi kandırmış malesef

2 sene sevgililik dönemi geçirdik ama inan böyle olacağı aklımdan geçmezdi insan bunu bile bile nasıl evlenir ki zaten evlenmeden önce de ayda 1 gideceğiz önceliği ben olacağım diye özellikle konuşmuştuk ama şimdi öyle olmuyormuş demek ki ben konuştuğumuz gibi yapamam diyor
Allah kurtarsın bu adam ruh hastası ve düzelmez de. Çok radikal davranıp ayrılın maalesef mutsuz anne=mutsuz çocuk. Napalım nasip buymuş dersiniz. Ne kadar hızlı karar verirseniz o kadar hızlı toparlarsınız.

X