Hamileyken saç boyatmak

çok mu elzemdir saç boyatmak?boyatmayınca sonucu ölümcül müdür? ne kadar bitkisel de deseler içeriğini okuyun bakalım ne çok kimyasal var. zarar veren boyanın cilde değmesinden çok o maddelerin solunması. karnınızdakine giden oksijen onun zeka gelişimi için ne kadar önemli. boyatmadım, çünkü içimde büyüyen canlı benim bakımlı olmamdan daha önemli. gerekirse pamuk gibi saçlarla da gezebilir insan."anne" dediğin çocuğu için nelere katlanmaz saç ne ki?çok saçma geliyor bana sırf estetik kaygılarla zararı şaibeli olan bir şey için bebeğimi riske atmak.

Sakın yaptırma ya az sabret :) bebişine riske atmaya degmez.İçlerinde çok fazla madde var ve o maddeler hangi ayda olursa olsun bebege zararlı

arkadaşlar peki bende bir şey soracağım hamilelikte bende saçlarımı boyatmadım ve kestirmedim üstelik hamile kalmadan önce saçlarımı nihal modelinde kestirmiştim şimdi çok uzadı ve çok yamuk duruyor doğumdan sonra kestirip düzelttricem inşallah ama boya konusunda tedirginim ayrıca sürekli yenilemekte bazen zor geliyor sizce hamileyken yada emzirirken saçlarımı doğal yollarla açsam bişey olur mu mesela papatya suyu yada soğan kabuğu vs. gibi

amerikan hastanesi linkinden bakmıştım gebelikte saç boyasının kanıtlanmış bişiyi yok..ama neblim her hafta boyatmak sakıncalıdır sanırım..üstelik kokusu daka zararlı kafanın emebildiğinden..kalanı sidikle atılıyormuş..bende pimpirikliyim ama hareketsiz oldugunda,test değerlerimde bi anormallik olursa..yok efendim neolmuş bebeişlerimiziçin boyatmıyıverelim miş..herkezde bambaşka fedakar yanii........

evet canım sidikle atılıyor ve mesane kanserini tetiklediği deneylerle sabittir üstelik kimyasal madde yalanmı saç bembeyaz değilse keyfiye boyatmayı doğru bulmuyorum tabi bu benim düşüncem sizinkileri bilemem insanlar hamileliklerinde alkol sigara uyuşturucu alıyor bazısı ruj bile kullanmıyor(kurşun içeriyor diye)

amerikan hastanesi linkinden bakmıştım gebelikte saç boyasının kanıtlanmış bişiyi yok..ama neblim her hafta boyatmak sakıncalıdır sanırım..üstelik kokusu daka zararlı kafanın emebildiğinden..kalanı sidikle atılıyormuş..bende pimpirikliyim ama hareketsiz oldugunda,test değerlerimde bi anormallik olursa..yok efendim neolmuş bebeişlerimiziçin boyatmıyıverelim miş..herkezde bambaşka fedakar yanii........

Son düzenleme:
X