Hangi folik asit daha iyi

Diamoond

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2024
7
2
25
Hanımlar 5 haftalık hamileyim bugun kontrolde doktor 400 mg folicus (ismini yanlis hatirliyor olabilirim) yazdi eczaci da 4 e bolup iceceksin dedi. Kullanimi pek aklima yatmadi. Siz nasil kullanıyorsunuz. Bide en iyi folik asit hangisi önerebileceğiniz marka var mı?

Folıc plus kullanmıştım ben hala piyasada varmı bilmiyorum ama günde bir tane olacak şekilde memnundum bide tırnaklarım saçlarım gerçekten güçlenmişti

Hanımlar 5 haftalık hamileyim bugun kontrolde doktor 400 mg folicus (ismini yanlis hatirliyor olabilirim) yazdi eczaci da 4 e bolup iceceksin dedi. Kullanimi pek aklima yatmadi. Siz nasil kullanıyorsunuz. Bide en iyi folik asit hangisi önerebileceğiniz marka var mı?
Elenatal1 kullanıyorum multivitamin. En iyisi diye bir şey yok bence hepsi aynı işlevi görüyor :) sadece içeriği ekstraları farklı olabilir.

Folita kullanmistim ben de. Gördüğüm kadarıyla herkes farklı markalar kullanmış çok önemli olduğunu sanmıyorum 😅

Solgar Folate Metafolin 400 mcg günde 1 adet kullandım, metafolin yeni nesil folik asit olarak geçiyor, vücutta birikmiyor , aktif form olduğu için tamamı emiliyor.

Çok az geldi dozu. Acvison folita veya solgar folate kullandim. Ben olası mthfr gen mutasyonu ihtimaline karsilik folik asit degil aktif folat kullanilmasi gerektigini dusunuyorum hatta bu hayati. Kadinlarin %30unda bu mutasyon var
Eger sizde de varsa vucudunuz folik asiti emmeyecektir. Dolayisiyla eksiklik olusacak. Vucudunuzdaki folat miktarina da bakilmasi lazim. Fazlasi da azı da zararlı.
Gebeligin 1. Trimesteri icin karisik kombine vitaminler önerilmez. Mide bulantısı yapıyor.

Merhaba Banada doktorum folbiol vermisti.
Sizin söylediginiz folik asit isimlerini ilk defa duyuyorum.

Ben kendim arastirip doktoruma bunu kullansam diye gittim o da uygun buldu. Aktif folat kullanimi cok onemli araştırırsanız görürsünüz

merhaba ben imom primo kullanıyorum ama çıldırmak üzereyim bulmak o kadar zor ki. sürekli siparişle getirtiyorum. bittiğini son anda fark ettim yine üç gündür içemiyorum çok huzursuzum

Merhaba .Ben de folbiol kullanıyorum ama biraz google’layınca folbiolun 5mg olmasının buna ihtiyacı olmayanlar için riskleri karşıma çıktı. Hatta otizmle ilişkisinden bahsedilmiş. Çok korktum. Hamile olabilirim. Çok uzun süredir kullanmadım ama hemen kestim şimdi çok korktum. Not:doktorum yazmamıştı eczacı vermişti

X