Bebek Beslenmesi Hangi Mama Daha İyi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kesinlikle bebelac öneririm benim bebeğim doğduğundan beri mama ile besleniyor ilk başta herobaby , aptamil denedik kabızlık ve gaz sorunu oluştu sanırım bebelac dışında diğer mamalarda nişasta var bu yüzden gaz ve kabızlık sorunu oluşuyor

bende bu hafta bebelac aldım 39 günlüğüz öncesinde aptamil veriyordum kabız dedğildi ama zorla kakasını 2 günde yapıordu şimdi 3 gün oldu yapmadı bide gazı kötü kokuyor mamadan mı acaba böyle bi sorunla karşılaştın mı

bebişin gazının kötü kokması,eger emiosa anneden kaynaklı dedi doktor bana..yediklerine dikkat et istersen..ben bi aptamil bi bebelac kullanıorum,acıkcası mamayıda cok vermemeye calısıorum ama malesef 45 günlüğüz bi yatarken bi de arada 60 cc hazırlıorum....ac kalmasından ii dedi doktorum.ama bebelac ve aptamil içeriği aynı dediler sizcede ölemi?

bebişin gazının kötü kokması,eger emiosa anneden kaynaklı dedi doktor bana..yediklerine dikkat et istersen..ben bi aptamil bi bebelac kullanıorum,acıkcası mamayıda cok vermemeye calısıorum ama malesef 45 günlüğüz bi yatarken bi de arada 60 cc hazırlıorum....ac kalmasından ii dedi doktorum.ama bebelac ve aptamil içeriği aynı dediler sizcede ölemi?

ikisi de aynı firmanın markaları eğer içerikleri aynı olsaydı aptamilin fiyatı bebelacınkinin iki katı olmazdı bence.. doktorlar da aptamili öneriyorlar.. ben kızıma ilk 4 ay aptamil kullandım ama sonra mamayı içmemeye başlayınca smilac ve hipp denedim onları da içmedi. yaklaşık 3 aydır ülker hero babyi severek içiyor..

içim rahatladı emziriyorun ama sütüm çok az yetmiyor her emzirme sonrası mama veriyorum keşke sadece sütüm verebilseydi

bence en iyisi bebelac bunu deneyenler görür aptamil kabız yapıyo.herobaby de kabız yapıyo ve ayrıca herobaby devam sütü çok kötü kokuyor kızım hiç içemedi heronabyden bende hep bebelac kullandım

bir sürü mama denedik içlerinde en güzel kokan herobaby'di. en kötü kokan da aptamil ama bebeklerin tad algıları farklı olduğu için onlara aptamil çok lezzetli gelebiliyor.. nitekim benim kızım ilk 4 ay aptamile bayılarak içiyordu sonra ne olduysa bıraktı ve hero babye devam ediyor

Online bebek maması sitelerine ve en uygun fiyatlara "http://www.akakce.com/bebek-mamasi.html"'dan ulaşabilirsiniz.

ben de bebeğime aptamil başlamıştım..daha sonra doktorumuzdan küçük deneme boyu mamalar aldık denemek için..şimdi bebelac kullanıyorum..bebeğim memnun..bence ilk önce doktorunuzdan promosyon boyu mama örneklerinden alın deneyin

bir doktor nasil mama tanitim numunesi dagitir aklim almiyor. Ben Belcika'da yasiyorum ve burda bebek mamasi, biberon, emzik satan firmalarin birak numune dagitmayi hastane kapisindan girmesi bile YASAK! Bu firmalar hamile kadinlar veya yeni doguran annnelere yonelik birebir reklam yapamazlar, numune veremezler, ozendirici hicbir etkinlikte bulunamazlar cunku yasak. Cocuk doktorlarina brosur veremezler, numune veremezler, hayir etkinligi bile duzenleyemezler,sponsor olamazlar, hatta ve hatta hastaneye bagis bile yapamazlar(reklama girdigi icin). Onun icin ben "doktorum mama numunesi verdi" diye okuyunca dehsete kapildim. Doktoru resmen pazarlamaci gibi kullanmislar ne diyeyim daha. Turkiye'de doktorlari biliyorsunuz, eger belli bir markanin ilacini belli bir sayinin ustunde yazarlarsa o firmadan "hediye" aliyorlar. Ister misiniz bebeginiz bir pazarlama kampanyasi icin anne sutu yerine Aptamil paptamil veya her ne zirvaysa onu kullansin? Numune dagitan doktora ben olsam guvenmem, mamaya baslamadan da 10 defa dusunurdum.
Ben bu tur mesajlari okuyunca cok sasiriyorum. Arkadasim yanlis anlama sozum sana degil doktorun icin yaziyorum bunlari. Senin elbette mamaya baslamak icin cok gecerli nedenlerin vardir ve asla ve asla bu secimini yargilamak bana dusmez.

bir doktor nasil mama tanitim numunesi dagitir aklim almiyor. Ben Belcika'da yasiyorum ve burda bebek mamasi, biberon, emzik satan firmalarin birak numune dagitmayi hastane kapisindan girmesi bile YASAK! Bu firmalar hamile kadinlar veya yeni doguran annnelere yonelik birebir reklam yapamazlar, numune veremezler, ozendirici hicbir etkinlikte bulunamazlar cunku yasak. Cocuk doktorlarina brosur veremezler, numune veremezler, hayir etkinligi bile duzenleyemezler,sponsor olamazlar, hatta ve hatta hastaneye bagis bile yapamazlar(reklama girdigi icin). Onun icin ben "doktorum mama numunesi verdi" diye okuyunca dehsete kapildim. Doktoru resmen pazarlamaci gibi kullanmislar ne diyeyim daha. Turkiye'de doktorlari biliyorsunuz, eger belli bir markanin ilacini belli bir sayinin ustunde yazarlarsa o firmadan "hediye" aliyorlar. Ister misiniz bebeginiz bir pazarlama kampanyasi icin anne sutu yerine Aptamil paptamil veya her ne zirvaysa onu kullansin? Numune dagitan doktora ben olsam guvenmem, mamaya baslamadan da 10 defa dusunurdum.
Ben bu tur mesajlari okuyunca cok sasiriyorum. Arkadasim yanlis anlama sozum sana degil doktorun icin yaziyorum bunlari. Senin elbette mamaya baslamak icin cok gecerli nedenlerin vardir ve asla ve asla bu secimini yargilamak bana dusmez.

burası Belçika değil malesef...

haaa oyle mi! ben de "ulkemizin bebekeri en guzeline en iyisine layik" diye dusunmustum ama demek yanilmisim. belki de yanlis dusundum. o zaman ben size saglikli bol mamali bol biberonlu gunler diliyorum :p

biraz sakin olun isterseniz,ne demişim ki ben böyle celallendiniz?
örnekleriniz güzel,gayet de mantıklı.ama gel gelelim burası Belçika değil işte.
benim çocuğumu büyütmek için,emzirmek için ne kadar çaba sarf ettiğimi bilemezsiniz,o yüzden biberon ve mama tavsiyelerinizi başkalarına verin olmaz mı?

slm hnlar benimde 4 aylık bebişim var prematüre doğdu sütüm yetmeyince dktr mama takviyesine başlattı ilk önce aptamil pre ile başladık daha sonra 2.5 kg üzerine çıkınca aptamil 1 kullandık daha sonra kızım enfeksiyon nedeniyle hastahaneye yatınca ordaki dktr bebelac ı tvsiye etti şuan bebelac 1 kullanıyorum gaz problemi ortadan kalktı.aptamil de çok gaz sancısı çekti şimdi çok ama çok rahatız .:nazar:

Ben sma gold 1 kullandım her iki çocuğumada ilk 6 ay sütüm pek olmadı benim sürekli mama verdim çok memnunum
sonra aptamil 2 den devam ettim
sma gold anne sütüne en yakın mama canım bulmak zor ama eczanelere sipariş verirsen getiriyorlar

bende sutumun azaldıgı donemlerde sma gold yedırdım...hem kılo alımında destek oldu hem tadını sevdı...marketlerden alıyoduk bız...mardınde yasıyorum ımkanların bu denlı kısıtlı old. bı yerde marketlerde bulunabılıyorsa muhtemelen heryerde vardır...bebelac cok kopuruyor extra gaz problemıne sebep oldu bu yuzden vede kabızlık yaptı...

kızım 8.5 A iken emmeyi bıraktı ve milupa kullandık 1 yaşına kadar. artık süt içiyor şükür:)

bizde mamaya preaptamil ile başladık çok gazı olunca bebeğimin aptamilin conformilini aldık.oda olmayınca hipp aldık.şimdi hipp ten çok memnunum.

biz de sizin gibi başladık, conformildeyiz hala gaz sorunumuz var. siz hippe geçttikten sonra gaz problemi ortadan kalktı mı?

Benim bebeğim 2aylık benim sütüm gelmediği için mecburen mama verdim Dr bebelac ı önerdi çok şükür kanız sorunu olmuyor birde Dr brows biberonu kullanıyorum gaz falan yarıya indi yok denilecek kadar

X