Hangi marka mama kullanmalı???

denizanası biliyorsun ben de Duruyu emziremedim.yani o da mama ile büyüyen bebeklerden. ve açıkcası şimdi alternatiflere bakmak durumundayım. açıkcası mamadan da heran soğuyabilir sonuçta örnekler karşımda ve böle bir durumla karşılaşırsam neler yapmam gerektiğini bilmem gerekiyor. bir adım önde olmalıyımki son dakika elim ayağıma dolaşmasın. akşam da o yüzden araştırma yaptım bir yandan da farklı sorulan sorular ve cevaplarını da inceledim. sonuçta doktorumuz dışında 3. bir görüş.. bende körü körüne tek bir şeye saplanıp kalmak istemiyorum.o yüzden de araştırıyorum.

Walla annemler hep süt vermişler muhallebiyide sütle yapmışlar.
Ağır gelmeside bebeğe göre değişir bence.
Çok mecbur kalınırsa neden verilmesin ki

Andina şehir dışında olduğumuz için dr.a gimedik canım. bu arada çok hasalandı sürekli doktorlara gittik ama açıkcası ateş ve ishal dururken memeden kesildi ne yapıcam diye sormak aklıma gelmedi. o sırada sütümü sağıyordum hala sağıyorum ama pek idare edemiyor.
inek sütü konusunda ben de denizanası ve dark a kaılıyorum. bahsettiğimiz eğer 2-3 aylık bebek olsaydı elbette bunu konuşamazdık ama 9-10 aylık kuzulardan bahsediyoruz. eğer dokunmuyorsa sindirim problemi yaşamıyorsa bence de verilebilir ama ben hala vermedim :)

ben bugün hatta az önce 30 cc kadar süt verdim.açıkcası bir yerde süte karşı tepsiki nasıl olacak diye merakımdan . hani tadını beğenirmi reddedermi sonuçta mama alıyor belki tadı ona farklı gelebilir ..oo bizimki bayıla bayıla içti devamını vermedim diye bağrındı. bakalım 30 cc den pek bişey olmaz ama bişey yapacakmı diye bakıcaz.

ben bugün hatta az önce 30 cc kadar süt verdim.açıkcası bir yerde süte karşı tepsiki nasıl olacak diye merakımdan . hani tadını beğenirmi reddedermi sonuçta mama alıyor belki tadı ona farklı gelebilir ..oo bizimki bayıla bayıla içti devamını vermedim diye bağrındı. bakalım 30 cc den pek bişey olmaz ama bişey yapacakmı diye bakıcaz.

ohh afiyet olsun sevmesine sevindim canım benimki sütüde nazlanarak aldı bakalım düzenli içirmeye başlayınca ne yapacak, bu arada denizin kolları ve yüzündeki kızarıklıklar keçi sütünden olmuş sanırımki bugün vermedim sönmeye başladı, tamamen geçsin pınarın sütünü deneyecem

peki Kadir Tuğcu'nun yanlış bilgiler vermediği ne malum ???

julicim doktorun ne dedi mama konusunda?

andina şimdi bende aynı şeyi düşünüyordum hatta dün gece oturdum gece saat 3 e kadar ona sorulan soruları ve verilen cevapları okudum .. tamam mantıklı gelen yerler var ama biraz agresif bir doktor sanırım kaydirigubbakcemile3

Valla ben de sizin gibi düşünüyorum.Benim de aklıma yatmadı açıkçası..Biraz marjinal olmaya çalışılıyor gibi geldi bana..

Geçen gün ben de cornflakes yerken çok imrenerek baktı sütünden bir kaşık verdim çok severek yedi..

teşekkür ederiz tatlım. denizanası bize keçi sütü ve keçi peyniri dokunmuştu Duru da bütün her yeri özellikle yüzü ve ağız kenarları kabarmıştı denize de dokunmuş olabilir. ben keçi peynirini haftada bir vermeye başladım dokununca ama onu da iştahla yediğini söyleyemem. mesela bugün kü kahvaltıda keçi peyniri vardı ve itiraz etti hanfendi.

Yalnız kızlar bişey belirtmeden geçemeyeceğim.
Başka bir alternatif yoksa sütü deneyelim.

Neden derseniz.Çocuklar süte bir alıştımı başka şeye benzemiyor.Bağımlı gibi içiyorlar.Ben çok korkuyorum.
Çevremde böle 2 tane fındık kurdu var.Biri hergün mutlaka 1 litre içiyor.Diğeride ne kadar olursa :))

Süttede böyle bir durum olabilkir.

merhaba kızlar. her güzel şeyin bir sonu varmış ya bizim de emzirme maceramız buraya kadar sürdü. banusu birden bire üst d,işini çıkarırken emmeyi bırakı. psikolojik olarak çok etkilendim sürekli sağmaya calışım ama biraz da cevrenin etkisiyle süüm neredeyse hiç çıkmamaya başladı. tabii şimdi başka bir sorun doğdu. kızım özellikle geceleri neyle beslenecekti. hemen aptamil 3 aldık. ilk gün fark edemedim ama kızımın her yeri kabarmaya başladı. ikinci gün yine aynı şekilde. kalkıp doktora giittik. ilk sorduğu mama kullanıp kullanmadığımız oldu. mamayı kesince de aynı gün normale döndü ama çok korktum. şimdi ne marka mama kullanacağımı bilmiyorum. bebelazc aldım onu deneyeceğim. siz ne öneriyorsunuz?
denizannem sen bir ara meyvesuyu veriyorum demiştin . ne kladar işe yaradı bilemezsin. bir iki gün öyle idare ettik, bu alerji olayından sonra. sen şimdi gece mama vermiyor musun?
ve inek süü hakkında benim de kafam karışık. keçi sütü mü alsak acaba diye düşünmeden de edemedim.

Julianneciğim, sarp da hep mama kullandı, önce aptamille başladık ama bir süre sonra 4.aya girdiğimizde vücudunda kabarıklıklar olmaya başladı. Doktorumuz mamaya bağladı, hatta süt alerjisi bile olabileceğini söyledi. Aptamili kestik, kabarıklıklar gitti ama ben ek gıdaya geçtiğimiz için aptamilin pirinç muhallebisini almıştım, onu verdim o da dokundu yine kabardı. O günden beri bebelac kullanıyoruz, bir daha hiç alerji olmadık, tavsiye edebilirim...

benimde artik sütüm yetmiyor bende 3 gündür 50 ml yarim yagli süte 50 ml kaynamis su ve icine iki tane cici bebe katiyorum veriyorum simdilik iyi iciyor hatta cok seviyor biberon hic tutmazdi artik tutuyor birde tr deyken kendimiz visne suyu kaynatirdik cok seviyordu hemde kan degeri düsükdü visne suyu cok iyi gelmisdi ama burda visne bulunmuyor visnesiz kaldik

denizimin anası ne diyosa doğrudur Şeniz

canımcım tabi bebeler büyüdü isteyen istediğini yedirir ama bendeniz bu inek sütü mevzusuna takıkım fazlasıyla , bırak 1 yaşını mümkünse hiç vermeyeceğim... ha alırım bahçeye bi inek sabahları sağar sağar içiririm o ayrı ama şu anda bahçe de inek de yok bende o kütü sütlerini vermiycemmmmm.. içmeyiversin süt bişeycikler olmaz , ondan alacağı kalsiyumu ben fazlasıyla veririm başka gıdalardan , peynir yoğurt yiyo nede olsa :)))

iyide yogurt larda ayni bence ben organik olandan aliyorum ne kadar iyi bilmiyorum mamayi icmedi süt yinede bana mamadan iyi gibi geliyor

arkadaslar kecı sutu denlıyor ben adananın yaylalarından saf dogada beslenen kecılerınden sagılma sut getırttım bunu koyluler bıle ınek sutuyle 1-1 karıstırıp ıcıyolarmıs.bende bana gelen sutu ınek sutuyle karıstıp yogur yaptım ogluma.sutun tadı katısıksızken yanı cok tuhaf ıcılecek gını degıl ama ınek sutuyle karısınca guzel oldu.ama her zaman bulamam boyle sutu.dolayısyle bende yasına gırınce uht sutlerden vermeyı dusunuyorum.once yavas yavas alıstırcam devam sutunun ıcıne karıstırıp verırım once mamaya yada pırınc ununa karıstırırm sonra da alsır gıder zaten.bır arkadasım dogru soylemıs.cocuklar sute alısınca bıraktırmak da zor oluyo dıye.benım eltımın kızı da 2 yasındayken falan hersey suttu onun ıcın gunde 1 lt ıcer daha da ısterdı zor azalttılar mıktarını.ınsallah bızım kuzular oyle olmaz.her gıdanın yerı baska. sütun fazlası da bobreklerde tas yapar unutmayın bunu.calsıyumdan dolayı.....

bizde 5.ayımızdan beri bebelac kullanıyoruz ama sadece geceleri.Önceleri daha sık kalkıp içerdii kii vermede göreyim çok fena bütün apartmanı kaldıracak şekilde ağlıyorr.Şımdi gecede 2 kere kalkıyor.Yatırmadan önce vermeyi denedim bir kaç kez hani kalkmasın diye ama farketmedi yine aynı saatlerde kalktı bende vermiyorum yatmadan.Gece 2 kere uyanıyo ve içiyor yapacak bşeyim yok valla.inek sütüvermeyi düşünmüyorum bağırsak kanaması falan deniyo bence gerek yok daha.Tabi mama içmeyenlere allah kolaylık versin. ne yapılır bilmem o zaman

andina alemsin vallakaydirigubbakcemile3

hep keçi sütü dedik benim oğlanın keçi sütüne alerjisi çıktı, geçenlerde deneyim diye almıştım çok az verdim yüzü ve kolları kabardı, farkedince kestim vermedim kabarıklıklar söndü, başka bişeyden olduğunu sanmıyorum çünkü ilk defa denediği sadece keçi sütüydü, eee devam sütüde almıyor :KK43:(

sut konusunda tereddutlu olanlardan bırı de benım
sukurler olsun sımdıye kadar emzırdım hala da sutum oldugu surece emzırmeye calısıyorum
hıc mama veya sut ıcmedı
artık bebıslerımız bu zamandan sonra bellı menulerı yıyebılıyorlar ve ılle de mama veya sut ıcmelerıne gerek yok dıye dusunuyorum

ben ılk defa 1 ay once aptamıl junıor sut aldım ve kahvaltılarını ıslatmak ıcın kullanmaya basladım
onun harıcınde meyve suyu yada ıhlamur kullanıyorum ıslatmak ıcın
oglen corba yogurt aksam muhallebı ama su ıle yapılmıs vs seklınde devam edıyor bızım gunluk beslenmemız
belkı de ben bırseylerı eksık bırakıyorum bılmıyorum ama banusu ıcın mama zorunlu degıl bana gore

anne sütü ve devam sütü almayan bebeklerin özellikle sabah kahvaltısına ve akşam muhallebilerine devam maması katılarak gerekli olan vitaminleri almaları sağlanabilir