Göz Makyajı Hangi maskara daha iyi

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Cicilikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.972
10
48
Mükemmel kirpikler için yeni nesil maskaraları test ettik. Hatta kirpik besleyici ve kirpik kıvırıcı da denedik…

trans.gif

1.MAc.-Zoom.jpg

1. MAC Zoom Lash
Özellikleri: İçindeki polimerler sayesinde kıvrık ve upuzun kirpikler yaratır
smilev.gif
içeriğinde bulunan panthenol
smilev.gif
pantethine ve E vitamini ile kirpikleri güçlendirir. Kalıcılığını uzun süre korur. Fiyatı: 28 TL

Sonuç: Uzun zamandır kullandığım en başarılı maskara. Fırçası kirpiklerimin üstünde kayar gibiydi. Tek bir fırça darbesiyle kıvrık
smilev.gif
upuzun ve topaksız kirpiklere kavuştum. Hem de her zaman kullandığım kirpik kıvırıcı olmadan!

2.Estee.Lauder.Turbo.jpg

2. Estee Lauder TurboLash All Effects Motion Mascara
Özellikleri: Saniyede 125 defa dönen titreşimli fırçası sayesinde her bir kirpiği kavrar ve dolgun
smilev.gif
uzun
smilev.gif
hacimli kirpikler yaratır. Kat kat uygulamada topaklanma yapmaz. Fiyatı: 80 TL.

Sonuç: En beğendiğim özelliği titreşim özelliği sayesinde kesinlikle topak yapmaması. Kesinlikle müthiş bir icat.

3.Givenchy.Phenomen.jpg

3. Givenchy Phenomenon Eyes
Özellikleri: Patentli küresel fırçası
smilev.gif
hareket kolaylığı ve en kısa kirpiklere bile ulaşma imkanı sağlar. Formülündeki sıvı balmumu sayesinde dilediğiniz kadar uygulayabilirsiniz. Kirpiklere hacim ve uzunluk verir. Fiyatı: 52 TL

Sonuç: Maskaranın yuvarlak fırçasını gördüğümde çok şaşırdım
smilev.gif
ama kullanımı son derece pratikti. Fırçayı nasıl rahat ediyorsanız öyle tutuyorsunuz ve her kirpiğe kolayca ulaşıyorsunuz
smilev.gif
ilk defa maskarayı gözümün üstüne bulaştırmadan sürmeyi başardım ve kirpiklerim upuzun görünüyor.

4.Shiseido.Curler.jpg

4. Shiseido Eyelash Curler Kirpik Kıvırıcı
Özellikleri: Kirpikleri
smilev.gif
zarar vermeden ve yapıştırmadan ustalıkla kıvırır
smilev.gif
içindeki silikon lastik sayesinde kirpiklere kolayca sekil verir. Fiyatı: 49 TL

Sonuç:Görünüşü pek sevimli olmasa da çok marifetli. Özellikle kirpikleriniz uzunsa rimel sürdüğünüzde her yere bulaşıyor. O yüzden
smilev.gif
bu kıvırıcı göz makyajı yapmadan önce kullanmak için ideal. Göz makyajını daha belirgin hale getiriyor.

5.Talika Lipocils Lash Conditioning Gel Kirpik Besleyici Jel
Özellikleri: içindeki ısırgan otu
smilev.gif
soya lesitini
smilev.gif
fındık ve elma özleri ile kirpikleri uzatır ve güçlendirir. Makyajsız kirpiklere -özellikle kirpik köklerine- sürülür. Fiyatı: 82 TL.

Sonuç: Her zaman kirpiklerimin seyrekliğinden şikayetçiydim. Maskara sürmeden sokağa çıkamazdım. Bu hafif dokulu
smilev.gif
jel kıvamındaki besleyiciyi bir ay düzenli kullandıktan sonra
smilev.gif
kirpiklerim gözüme biraz daha gür görünmeye başladı. Sanırım işe yarıyor!

6.Yves.Saint.jpg

6 Yves Saint Laurent Mascara False Lash Effect
Özellikleri: Takma kirpik etkisi yaratan maskaranın en önemli özelliği
smilev.gif
tek bir fırça darbesiyle bile istenilen etkiyi yaratabilmesi
smilev.gif
işin sırrı
smilev.gif
kirpikleri üçlü film tabakasıyla kaplayan formülünde gizli. Fiyatı: 59 TL.

Sonuç: Kısa ve seyrek olan kirpiklerimde hacimli ve uzun bir görünüm yarattı. Özellikle kahverengi tonu
smilev.gif
gündüz kullanımı için ideal.

7.Guerlain.2.jpg

7. Guerlain Le2 de Guerlain Mascara
Özellikleri: İki yönlü maskara bütün kirpiklere ulaşmayı sağlar. Büyük maskara ile uzun ve kıvrık kirpikler yaratır
smilev.gif
diğer uçtaki minik maskara ile ulaşılması zor olan kısa kirpikler rahatça boyanır
smilev.gif
içindeki likit polimerlerle kirpiklere ipeksi bir parlaklık verir. Fiyatı: 86 TL

Sonuç: Maskara tarihinde bir ilk! Bu maskaranın iki ayrı fırçası var; biri normal
smilev.gif
diğeri de kısa kirpikler için. Bu özelliği bence çok kullanışlı. Göz pınarlarına yakın olan kısacık kirpikleri rimellemek artık sorun değil. Minik fırçası bu işi kolayca hallediyor. Kirpiklerimin tümü dolgun ve upuzun oldu.

8.Lancome.OSC.jpg

8. Lancome Oscilation
Özellikleri: Fırçasında bulunan mikro titreşim sistemi sayesinde her kirpiği homojen şekilde kavrar. Akışkan ve esnek formülü ile kirpiklerin üzerinde kolayca kayarak
smilev.gif
hacimli ve uzun kirpikler yaratır. Fiyatı: 94 TL.

Sonuç: Fırçanın kapağındaki butona bastınız mı
smilev.gif
tüm kirpiklerinizi hiç zahmete girmeden boyayıveriyorsunuz. Titreşimli fırça işin incelikli kısmını sizin için hallediyor ve topaklanmayı tamamen önlüyor. Sonuç: Ekstra uzun ve belirgin kirpikler.​

ekolay.net

Maybelline Volume Express Rimelinden sasmam.....yillardir onu kullaniyorum ve cok memnunum....ayrica fiyatida cok uygun...burda 5 € civarinda...:nazar:

ben de alix avien kullanıyorum dışı parlak gri kirpiklerim çok cansızdı canlandığını hissediyorum tavsiye ederim

loreal teleskopık sarı renkte olanı kullanıyorummm bunu kullandıgımdan berı baska rımel beyenemez oldmmm

oo kirpik güçlendirici markasını hatırlamıyorum ama caba gerçekten güçlendirip çoğaltıyomudur benimde çok seyrek ve kısaa ve kat kat rimel sürmekten hoşlaşmıyorum :1no2:

çok pahalı bunlar.ben yeni maybelline define a lash aldım ve şimdiye kadar kullandığım en güzel maskara.çok uzatıyor kirpikleri.hem de 18 tl

bu kadar parayı hayatta veremem bunlara. evet kesin işe yarıyodur ama gereksiz yere pahalı bence.

Makyaj konusunda gerçekten çok takıntılı biri olarak bir ara fena sarmıştım rimellere.Sonunda istediğimi bulunca bıraktım artık denemeleri.
Kesinlikle memnun kalacağınız bir rimel sadece 10lira Pastel Express Volume+Length Mascara-
Max Factor takma kirpik etkili rimel hiç bişey bunun yanında.

Makyaj konusunda gerçekten çok takıntılı biri olarak bir ara fena sarmıştım rimellere.Sonunda istediğimi bulunca bıraktım artık denemeleri.
Kesinlikle memnun kalacağınız bir rimel sadece 10lira Pastel Express Volume+Length Mascara-
Max Factor takma kirpik etkili rimel hiç bişey bunun yanında.
ben de bundan aldım canım ama daha kullanmadım umarım memnun kalırım

ben Yves Saint Laurent Mascara False Lash Effect kullanıyorum kesinlikle çok memnunum tek sorunu çabuk kuruması.

kızlar ben de define a lash almak istiyorum ama pembe mi alsam yeşil mi alsam karar weremedim kullananlar fikir werirse çok sewinirima.s.

X