Hastayken lenf bezi şişmesi :(

penguin05

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2022
80
9
5-6 gün önce 39 derece ateşim çıktı test verdim sonuç negatif çıktı ama daha sonra geniz akıntısıyla devam eden gribal enfeksiyona çevirdi. Fazla bir geniz akıntım var bi sabah kalktım sağ boynumdaki lenf bezi şişmiş ağrılı bir de dokununca acıyor hatta bademciklerim şişti zannettim KBB gittim bana 10 tane antibiyotik iğne yazdı 6. Vuruldum bu sabah fakat hala küçülmedi o şişlik internette de korkunç şeyler yazıyor lenf bezi şişmesi ile ilgili. Bu şişlik tam olarak ne zaman iner ki hastalığım tamamen iyileşince mi görüntüsünü de ekliyorum

Eklentiler

• 09EE0B72-8EB9-45CF-A57B-DB848736991D.jpeg
    09EE0B72-8EB9-45CF-A57B-DB848736991D.jpeg
    93,4 KB · Görüntüleme: 1.106
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Endişelerinizi anlıyorum. Ben de hastalandığımda boynumdaki lenf bezi şişmişti. Bir kaç hafta içinde inmişti ama tam olarak süreyi hatırlamıyorum. İğnelere gerçekten gerek varmıydı emin değilim. Yine bir süre sonra başka bir bölgede lenf bezim şiştiğinde, bekleyip gözlemlemeyi tercih ettim. Aynı şekilde bir kaç hafta içinde kendiliğinden inmişti. Yanlış hatırlamıyorsam 6-8 hafta bekleme süresi tavsiye ediliyor. Bu süre içinde inmediği takdirde doktora gidin deniliyor. Artık internette araştırıp kendinizi korkutmayı bırakın lütfen. Yanlış hatırlamıyorsam ağrıması aslında iyi bir işaret. Lenf bezine her gün masaj yapın, hem ağrı hem de sertlik yavaş yavaş kaybolacaktır inşallah.

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Endişelerinizi anlıyorum. Ben de hastalandığımda boynumdaki lenf bezi şişmişti. Bir kaç hafta içinde inmişti ama tam olarak süreyi hatırlamıyorum. İğnelere gerçekten gerek varmıydı emin değilim. Yine bir süre sonra başka bir bölgede lenf bezim şiştiğinde, bekleyip gözlemlemeyi tercih ettim. Aynı şekilde bir kaç hafta içinde kendiliğinden inmişti. Yanlış hatırlamıyorsam 6-8 hafta bekleme süresi tavsiye ediliyor. Bu süre içinde inmediği takdirde doktora gidin deniliyor. Artık internette araştırıp kendinizi korkutmayı bırakın lütfen. Yanlış hatırlamıyorsam ağrıması aslında iyi bir işaret. Lenf bezine her gün masaj yapın, hem ağrı hem de sertlik yavaş yavaş kaybolacaktır inşallah.
Allah razı olsun teşekkür ederim. İğne vermesindeki sebep genzime kamera ile baktı sinüzitlerim iltihaplanmış ondan dolayı antibiyotik Alman lazım dedi inşallah bir an önce kaybolur iner 😞

5-6 gün önce 39 derece ateşim çıktı test verdim sonuç negatif çıktı ama daha sonra geniz akıntısıyla devam eden gribal enfeksiyona çevirdi. Fazla bir geniz akıntım var bi sabah kalktım sağ boynumdaki lenf bezi şişmiş ağrılı bir de dokununca acıyor hatta bademciklerim şişti zannettim KBB gittim bana 10 tane antibiyotik iğne yazdı 6. Vuruldum bu sabah fakat hala küçülmedi o şişlik internette de korkunç şeyler yazıyor lenf bezi şişmesi ile ilgili. Bu şişlik tam olarak ne zaman iner ki hastalığım tamamen iyileşince mi görüntüsünü de ekliyorum
Nasıl oldunuz acaba

Nasıl oldunuz acaba
Ben daha iyiyim yani hastalığım geçmek üzere gibi ama boynumdaki hala duruyor doktor tamamen kaybolması uzun zaman alabilir bazen iner bazen yine şişer enfeksiyonun şiddetine bağlı ama geçmezse haftaya hassasiyeti gel ultrason çekelim dedi yine beklemek zorundayım Allahım kimseyi korktuğu yere uğratmasın 😢

Ben daha iyiyim yani hastalığım geçmek üzere gibi ama boynumdaki hala duruyor doktor tamamen kaybolması uzun zaman alabilir bazen iner bazen yine şişer enfeksiyonun şiddetine bağlı ama geçmezse haftaya hassasiyeti gel ultrason çekelim dedi yine beklemek zorundayım Allahım kimseyi korktuğu yere uğratmasın 😢
Merhaba çekildiniz mi ultrason Sonucunuz nedie

Merhaba çekildiniz mi ultrason Sonucunuz nedie
doktora gittim bu arada doktor doçent üniversite hastanesinde eliyle tekrar muayene ettiğinde ultrason çektirmemi gerektirecek boyutta ve yapıda lenf nodu gelmedi elime dedi. Hatta özellikle ben kendim gösterdim şurası diye sıktı baktı hayır bir şey yok boyun kası orası. Boşuna ultrason çektirmeye gerek bile yok. Hem ultrason çekilse bile herkesin boynunda mm boyutlarda lenf nodu çıkar. Bunlar zaten herkeste var fakat zaman içerisinde çok büyüyen sert yapılı kitlelere ileri tetkik istiyoruz elime bir şey gelse isteyecektim fakat hiçbir şey yok lenf nodunuz şiş değil dedi. Doktoru herkesten duydum adını ben küçük şehirde yaşıyorum baya iyi bi doktor. Herhalde kötü bir şey hissetse dokunduğunda algılasa bırakmazdı. Çok şükür ultrasona gerek kalmadı

Bendede aynı şişlik var.Çok ağrı yapıyor.Doktor bademciklerimin iltihap olduğunu söyledi.Antibiyotik verdi ama iki gündür içiyorum fayda etmedi daha.Çenemin altı boynum zonkluyor😞

39 derece ateş ve lenf sisi varsa canım bir bogaz kültürü verseydin

Şuan aynı şeyleri yasıyorum tek fark 2 ay oncesı faranjıt gecırdım ve lenf bezim şişti hala inmedi iki doktora gottım ikiside zamanla gecer dedı sol boynumda 2 cm benim lenf bezim şiş nasıl oldunuz siz bna antıbıotik fayda etmıyor ve boynumda bogazda hassasıyt var delırcem psıkolojım alt ust oldu

Şuan aynı şeyleri yasıyorum tek fark 2 ay oncesı faranjıt gecırdım ve lenf bezim şişti hala inmedi iki doktora gottım ikiside zamanla gecer dedı sol boynumda 2 cm benim lenf bezim şiş nasıl oldunuz siz bna antıbıotik fayda etmıyor ve boynumda bogazda hassasıyt var delırcem psıkolojım alt ust oldu
Mrb lenf bezleriniz indi mi acaba

Boynumuzdaki lenf bezlerimiz vücudumuzda enfeksiyonlara karşı bir koruma kalkanı gibidir. Enfeksiyonlara karşı savaşmak için büyürler. Fakat sonrasında ya öylece kalırlar veya biraz küçülürler. Demem o ki hemen internetteki bilgileri okuyup psikolojinizi altüst etmeyin. Tabiki doktor kontrolünü ihmal etmeyelim ama kendimizi de yemeyelim. Herkese sağlıklı günler dilerim.

Ağır gribal enfeksiyonlar geçirdiğimde benim de hemen şişer. Mononükleoz olduğumda 2 haftada indi gripken 1 günde indi. Vücudun savunma sistemi o.

Bendede aynı şişlik var.Çok ağrı yapıyor.Doktor bademciklerimin iltihap olduğunu söyledi.Antibiyotik verdi ama iki gündür içiyorum fayda etmedi daha.Çenemin altı boynum zonkluyor😞
Aynısını yaşadım antibiyotik işe yaramıyordu meğer mononükleozmuş yani viral. 2 haftada kendiliğinden geçti yutkunamıyordum bile toplu iğne yutuyor gibi oluyordum

Merhaba acaba usg sonucunda kötü bir şey var mı doktor antibiyotik verdi fakat çok endişelendim
1000041278.jpg

X