Hayatımın en kötü dönemlerinden birini yaşıyorum

Psikolojik destek almalı mıyım

• Aklı olan delirsin

OY: 14 93,3%
  • Gerek yok

OY: 1 6,7%

• Ankete Katılan
    15
  • Anket Kapalı .

Butimar-

Söyle Bana Hindiba
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2015
1.605
2.366
28
Arkadaşlar merhaba, bu saatten sonra alacağım aklın bir önemi kaldı mı bilemiyorum ama içimi dökmek istiyorum belki onaylanma ihtiyacı…
Uzun zamandır çalışmakta olduğum (5yıl) işyerinden 20 gün önce ayrıldım. Hiç bir mantıklı sebebim yok sadece benim suçum olmayan bir konuda ufak bir tartışma yaşadık patronumla sonra bi kaç gün kafaya taktım zaten doluydum ve çok yorgundum son 3 yıldır sadece dini bayramlarda tatilim vardı bir de pazar günleri. Yeri geldi haftada 50/60 saat mesai yaptım pazar günleri çalıştım sahurda çalıştım bayramda çalıştım … böyle liste uzar gider hevesim vardı başta ama maddi olarak da tüm bunları asgari ücretin birazcık üzerinde ücrete yapmak canımı sıkıyordu. Sonra her maaş zammı zamanı (haziran-Ocak) sürekli mobbing yapması zam istemeyelim diye işlerimizde kusur araması vs oldukça yıprattı beni.Daha fazla detaylara girmek istemiyorum çünkü iyiliklerini de gördüm patronumun bazı konularda çok desteği de vardı. İş arkadaşlarıma gelecek olursam fazla bir entegrasyonumuz olamıyordu çünkü ben daha disiplinli ve dakiktim onlarsa salaş takılıyordu böylelikle çoğu işimizi istediğim gibi yol aldırmıyordum ve de bu şekilde kendimi geliştiremediğimi hissediyordum. Son zamanlarda kendimi aşırı mutsuz ve gergin hissediyordum öyle ki boynum tutulmuştu.
Her neyse kafama esti ve bir anda istifa etmiş bulundum sonra kimse niye diye de sormadı eşyalarımı topladığım gibi kendimi kapının önünde buldum. Ertesi sabah aşırı ızdırap ve üzüntü içinde uyandım bi şeyleri yanlış yaptığımın farkındaydım. Hala o üzüntümüzü içimden atamıyorum her alarm saatinde uykum kaçıyor tavanı izliyorum sanki yetişmem gereken bir yer var ve gidemiyorum gibi.
Olayları fazla dramatize ettiğimin farkındayım ama elimde değil aşırı derecede düşünüyorum zaten artık ağlayamıyorum bile. Patronum benim arkamdan ‘ben ona abilik ettim o beni sırtımdan vurdu başka personelin çıkacağını bile bile istifa etti beni yüz üstü bıraktı’ gibi söylemleri kulağıma geliyor sağdan soldan daha da çok üzülüyorum aslında beni manipüle ettiğinin de farkındayım ama haksız bir yanı yok gibi. Ben de o işyerine babamın yeriymiş gibi emek verdim evimden çok hizmet ettim ama ben de değerimi göremedim. Bu şekilde olsun istemezdim bana bu şekilde bi son yakışmadı o kadar sene emek verdim ben oraya.
Daha sonra özür mahiyetinde hem de kalan eşyalarımı almak için istifadan bir kaç gün sonra uğradım adam ben oturmuşum not almış kalkmışım not almış. Örneğin sen şurda şunu demiştin şöyle yapmıştın vs gibi art niyetli bi şekilde kusurlarımı ortaya döktü . Oysa ben oraya iyi niyetli bir şekilde özür dilemeye gitmiştim hatta kal deseydi kalacaktım ama olmadı hemen çıkışımı verdi. Ben de kendime kindar derdim ama o adamın bana yaptığı mobbinglri hatırlayamıyorum sanki hafızam silindi bi anda 🤷‍♀️🤦🏻‍♀️
Velhasıl kendimi çok kötü hissediyorum çok mutsuz ve üzgünüm zaten 2 aydır yemek yiyemiyorum, uyku sıfır, kilo veriyorum durmadan, çirkinleştiğimi farkediyorum.
3 ay önce sevgilimden de ayrıldım ailem istemedi herşey berbat bi durumda hiç bir işim rast gitmiyor. Gerçekten inançlı bi insan olmasam kendime bi zarar vereceğim. Sanki şu an beni mutlu edecek tek şey yarın öleceğimi bilmek olur. Sağlıklı düşünemiyorum mantıklı kararlar alamıyorum . Çok sevdiğim arkadaşımı kırdım dün bugün gittim çiçek aldım özür diledim. Sürekli insanlardan özür dileme halindeydim. çok bunaldım Bu depresyondan nasıl kurtulabilirim sanki hayatım kaydı bi anda. Bir sürü ödemem var kira krediler falan filan 😔 bir sürü yüküm ve sorumluluğum var evde de . Bu sebepten hemen iş bulmam gerekti bi çok yere başvurdum en kısa zamanda dönüş yapan bir yerde başlıyorum hayırlısıyla, perşembe başlayacağım ama hiç hevesim yok korkularım var ya daha kötü bi yerse 🤦🏻‍♀️Of o kadar kafam bulanık ki yazdığım yazıya da sirayet etti.
Umarım derdimi anlatabilmişimdir şimdiden teşekkür ederim

İşten ayrılarak iyi etmişsiniz. Şuan boşlukta hissetmeniz normal. Yeni işinizle birlikte şuanki ruh halinizden kurtulacağınıza inanıyorum.
Biraz daha kurumsal olduğu için bu tarz problemler olmaz diye umuyorum. Ama vefasızlık etmişim gibi bir his var aşamıyorum bunu

Patronunuz tarafından fazla manipüle edilmişsiniz. Olayları patronunuzun tarafından değil kendi tarafınızdan bakın. Siz özverili çalışmanıza rağmen ne emeğimizin karşılığını almışsınız ne de takdir edilmişsiniz, bakın hemen hatalarınızı sıralamış size. Uzun süredir tatile bile çıkamamışsiniz, durumunuz el veriyorsa kısa bir tatil yapın kafanız dağılır. Her şerde bir hayır vardır derler, umarım kiymetinizin bilindiği takdir gördüğünüz bir iş bulursunuz.

Patronunuz tarafından fazla manipüle edilmişsiniz. Olayları patronunuzun tarafından değil kendi tarafınızdan bakın. Siz özverili çalışmanıza rağmen ne emeğimizin karşılığını almışsınız ne de takdir edilmişsiniz, bakın hemen hatalarınızı sıralamış size. Uzun süredir tatile bile çıkamamışsiniz, durumunuz el veriyorsa kısa bir tatil yapın kafanız dağılır. Her şerde bir hayır vardır derler, umarım kiymetinizin bilindiği takdir gördüğünüz bir iş bulursunuz.
Evet asla değerli hissetmiyordum orda 😔 arkamdan ben ona şöyle değer verdim şöyle yaptım diyor ama asla yüzüme bi kez taktir edem tavrı olmadı. Malesef çok borcum var tatil imkanım yok bu düşünceler kafamda oldukça tatilim tadını alacağımı sanmıyorum :KK43: belki yeni yerimde meşguliyete dalar unuttum bazı şeyleri

Böyle durumlarda uzman bakış açısı önemli oluyor. Umarım en kısa zamanda ruhunuz da aklınız da toplanır.
Gerçekten kafayı yemek üzereyim beynimdeki sesleri susturamıyorum sürekli kaygılanıyorum. Burası aklıma geldi belki mantıklı bir şeyler okurum diye 🙏🏼😔
Patronunun bu manipüle edici laflarına itibar etme. Çalışanına abilik eden adam onu sömürmez.
yıllarca sömürüldüğümün farkındaydım ama iş imkanım kısıtlıydı ve başka konularda rahatlığım vardı ilk zamanlar sonra artık çekemez oldum çok bunaldım

Evet asla değerli hissetmiyordum orda 😔 arkamdan ben ona şöyle değer verdim şöyle yaptım diyor ama asla yüzüme bi kez taktir edem tavrı olmadı. Malesef çok borcum var tatil imkanım yok bu düşünceler kafamda oldukça tatilim tadını alacağımı sanmıyorum :KK43: belki yeni yerimde meşguliyete dalar unuttum bazı şeyleri
Siz artik laf getirenlere bu konuda birşey duymak istemediginizi, bu defteri kapattığınızı söyleyin. Şu an herşey üst üste geliyor gibi hissedebilirsiniz ama kisa bir zaman sonra acınız hafifleyince sizde iyi yaptığınızı farkedeceksiniz.

5 yıl kısa bir süre değil o yüzden böyle hissetmeniz çok normal.
Bende 5 yıl çalıştığım yerden ufak bir tazminat alarak çıkmistim ve tazminat aldım diye patronlar beni kötü ilan etmişti 😂
Kısaca patronlara takılmamak lazım her şeyi derler arkanızdan sonuçta onun için çalışmayı bıraktınız anında kötü olursunuz.
Siz belki tazminat veya işsizlik maaşı tarzı bir şey almış olsaydınız daha rahat hissedebilirdiniz ama olsun canınız sağ olsun.
Ayrıca senelik izin yasal hakkınız lütfen sizin haklarınızı gasp etmelerine izin vermeyin.
Hatta eski patronunuzdan izin paralarınızi talep edin.
Belli ki manipülatif biri herkese bir şekilde kendini kötü hissettirmis pis insan.

Bence siz eski iş yerine veda ve yas süreci yaşıyorsunuz buna izin verin bırakın üzülun istediğiniz kadar.
Belki de 3 5 ay sonra iyi ki buradan çıktım diye mutlu olacaksınız.
Kapanan kapılar bize mutlaka yeni pencereler açar unutmayin.

Ve yeni iş yerinde lütfen kendizi ezdirmeyin yasal haklarınızı sonuna kadar kullanın mutlaka.
Ayrıca iş iştir kendinizi asla yipratmayin mesai kaçta bitiyorsa o daha fazlasını kimse hak etmiyor.

Siz artik laf getirenlere bu konuda birşey duymak istemediginizi, bu defteri kapattığınızı söyleyin. Şu an herşey üst üste geliyor gibi hissedebilirsiniz ama kisa bir zaman sonra acınız hafifleyince sizde iyi yaptığınızı farkedeceksiniz.
Evet sürekli arayıp soranlar var geçiştiren cevaplar veriyorum istifa için net bi sebebim yok bu şekilde hikayeyi başkalarından dinledikleri için kötü karakter ben oluyorum
Mobbing'in yapıldığı ortamlarda böyle manipülasyonlar çok olur. Oradan kurtulduğunuza sevinmelisiniz.
inşallah 🙏🏼

5 yıl kısa bir süre değil o yüzden böyle hissetmeniz çok normal.
Bende 5 yıl çalıştığım yerden ufak bir tazminat alarak çıkmistim ve tazminat aldım diye patronlar beni kötü ilan etmişti 😂
Kısaca patronlara takılmamak lazım her şeyi derler arkanızdan sonuçta onun için çalışmayı bıraktınız anında kötü olursunuz.
Siz belki tazminat veya işsizlik maaşı tarzı bir şey almış olsaydınız daha rahat hissedebilirdiniz ama olsun canınız sağ olsun.
Ayrıca senelik izin yasal hakkınız lütfen sizin haklarınızı gasp etmelerine izin vermeyin.
Hatta eski patronunuzdan izin paralarınızi talep edin.
Belli ki manipülatif biri herkese bir şekilde kendini kötü hissettirmis pis insan.

Bence siz eski iş yerine veda ve yas süreci yaşıyorsunuz buna izin verin bırakın üzülun istediğiniz kadar.
Belki de 3 5 ay sonra iyi ki buradan çıktım diye mutlu olacaksınız.
Kapanan kapılar bize mutlaka yeni pencereler açar unutmayin.

Ve yeni iş yerinde lütfen kendizi ezdirmeyin yasal haklarınızı sonuna kadar kullanın mutlaka.
Ayrıca iş iştir kendinizi asla yipratmayin mesai kaçta bitiyorsa o daha fazlasını kimse hak etmiyor.

Hiç bi zaman hakkımı tam anlamıyla savunamadım biz bir aileyiz ayağına ezildim 🤦🏻‍♀️ kesinlikle daha fazlasını haketmiyorlar öğrendiğimde çok geç olmuştu :/

Iyi ki cikmissiniz ordan. Birakin kimse size abilik yapmasin isyerinizde. Yeni yerde de buna mahal vermeyjn herkes haddini hududunu yerini bilsin ki cikarken boyle profesyonellikten uzak sacma sapan duygusal baglar kullanilarak manipule edilmeyin. Is taniminizdan fazla gorev de ustlenmeyin. Sizi en basta sekillendirmelerine izin vermeyin.

Iyi ki cikmissiniz ordan. Birakin kimse size abilik yapmasin isyerinizde. Yeni yerde de buna mahal vermeyjn herkes haddini hududunu yerini bilsin ki cikarken boyle profesyonellikten uzak sacma sapan duygusal baglar kullanilarak manipule edilmeyin. Is taniminizdan fazla gorev de ustlenmeyin. Sizi en basta sekillendirmelerine izin vermeyin.
Valla böyle dönüşler alacağımı ummuyordum çevremden hep yargılayıcı şeyler duydum (
İçim bir nebze rahatladı teşekkürler.

X