Haziran ayı aşılama sürecimde bana destek olun ve sürecimizi paylaşalım (pcoslu olarak)

Kivirbas95

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2007
474
278
Kızlar merhaba, konuyu yanlış yere açmıştım bir daha açtım ben 27 yaşındayım. Evliliğimin 3. Yılına yeni girdik. Evliliğimizin ilk birkaç ayı korunduk ama sonra korunmayı bıraktık. Çünkü ben bildiğim 16 yaşından beri pcos sahibiyim 😅 o zamanlar doktorlar bana doğum kontrol hapları veriyorlardı. 60 kiloydum ilk gittiğimde Şu an 97-98. O zamanda şu anda da adetlerim hep gecikiyordu. Neyse biz evlendikten sonra 5.-6. ayımız gibi ben doktora gittim polikistik olduğumu söyledim ve çocuk istediğimi düzenli adet olmadığımı anlattım. Beni başından savdı. Yaşın daha genç acele etme dedi. E acele etmeyelim de benim yumurtalarım yeteri kadar büyümüyor, büyüse de çatlamıyor. Daha sonra ben bi 6-7 kilo verdim adetlerim biraz düzene girdi. Özel bi muayeneye gittim. Doktorun tavsiyesi ile femara kullanmaya başladım. Süreci çoğunuz biliyorsunuz. Hatta eşim sperm testi verecekti muayene günü doktor hapla oluşan bir yumurtamı gördü, rahim kalınlığıma baktı ve spermi boşa harcamayalım, çatlatma yapalım ve evinize gidip 36. saatte deneme yapın ve sonra gün aşırı devam edin dedi. Bu deneme başarısız oldu. Adetim geç oldu. Daha sonra mide şikayetlerim oldu doktora gittim. Kontrolüm yapılırken sol yumurtalığımda 8 cm 1 kist görüldü. 1 ay daha dk hapı kullandım. Bu esnada doktorum rahim filmi ve sperm testi istedi. İlk sperm testini üni hastanesinde verdik. Bu arada bayıldık. İnfetilite için ayrı bir bölüm vardı. Eşim örnek verdikten sonra tekrar abdest alması için duş vs vardı. Bende kendim için rahim filmine gün aldım. Randevuma eşim ve kız kardeşimle gittim. Hiçbir şey okumadım öncesinde. Kimseyi korkutmak istemem ama bayılacağım sandım. Ki gözümün önü kararmıştı çok bağırıyorum diye yeterli dedi doktor. Eşim kapıda duyduğu sesten çok tedirgin olmuş zaten. Bu süreçte sonuçlarımızı beklerken doktor değiştirmeye karar verdik. Özel bir hastanede bir doktora gittik. Eşimin ve benim sonuçlarıma baktı. Tüplerim açık rahmim düzgündü. Eşimin spermi yeterliydi. Bu arada bir ürolog da gördü sonuçlarını ama tekrarlamamızı istedi. Ben bu sefer klomen tedavisi gördüm yine çatlatma yapıldı. Eşim için devlet hastanesine gittik. Yine örnek verdi. Biz düzenli ilişki yaşadık vs.. 15 gün test yaptık çıkmadı. Doktor 1 hafta daha bekle adet için dedi. Olmadım. 10 gün geçti yok. 20 güne yaklaştı. Bu arada eşimin diğer tahlilini üroloğa gösterdik ama emin olmadı. Bir tahliliniz ortalama değerde diğeri çok iyi bir sorun var dedi ve özel bir üroloğa yönlendirdi cihazı iyi diye. Çok şükür oradan da iyi sonuç aldık. Benim adetim gelmedi söktürücü verdiler. Adet oldum. Bitti. 20 gün daha adet sancısı çektim. Baktılar birşey yok dediler. Adet oldum üstüne. Neden erken oldum dedim sorun yok dediler. Daha sonra başka bir doktora gittim aynı hastanede. Beni resmen azarladı. Bu arada ara vermeye karar vermiştik. O da bize “çocuk isterseniz seninle çalışmam ben çok kilolusun” dedi. Ağlaya ağlaya eve geldim. 2-3 ay hep söktürücü ile adet oldum. Bu arada kilo vermeye başladım tekrar. Ve yine çocuk düşünmeye başladık. Ve direkt aşılama teklifi ile gittik. Çok tatlı bir doktor bulduk. Kendisi pcos üstüne araştırmalar yapmış zaten. Adet tarihine kadar 3 kilo ver dedi ben 6 kilo verdim 🙈 adetimin 3. Günü femaraya başladım 5 gün kullandım. Bitince 3 gün sonra muayeneye gittim. Yumurtam bir tık küçüktü. 2 gün sonra gel dedi. Ve 21mm olmuştu. İğnemi yaptırdık. 33-34 saat sonra aşılamam yapıldı.
İlk 1-2 gün iyiydim. 2. Günden sonra sağ tarafımda sanki bir damar zonk zonk atıyordu. Bu 2-3 gün sürdü. Sonrasında ve şimdi rahmimde sancılar var. Adet sancılarıma benzemiyor. 8. Gündeyim. Saçma sapan sivilcelerim var ve kupkuru olan cildim yağlanmaya başladı 😂 ama en önemlisi son 2-3 gündür aşırı idrara çıkıyorum. Bayramdan sonra test yapacağım eğer adet olmazsam. Bu arada duphaston kullanıyorum 1 sabah 1 akşam. Eğer benim gibi bekleyen varsa beraber bekleyelim :) 1. Aşılaması tutan pcos’lu arkadaşlarım yazarsa bana umut olurlar belki. Umutlanmak istemeyende hep kendimi burda buluyorum bari bende bi konu açayım dedim 🙈

Merhaba , bende 31 yaşında 2 yıllık evliyim.
Benimde doğuştan sol tüpüm yok (yarım rahimliyim)
3 kez çatlatma iğnesinden sonra ilk aşılamı oldum bende 9. Günündeyim.

Aşılama gününden beri kasık ağrısı ve göğüslerimde ağrı hassasiyet devam ediyor.

Doktor kaçıncı gün kan ver dedi bayramdan sonrası geç değil mi🤔

15 gün dedi tam ayın 1’ine denk geliyor 🥰 benim hiç göğüs hassasiyetim yok olmadı ama regl belirtilerimde var göğüs hassasiyeti. O yüzden bunu kendi vücudum için olumlu yorumluyorum 🫣 kasık ağrısını yumurtalığınızın olduğu yerde mi yoksa rahim olan yerde mi daha yoğun hissediyorsunuz?

15 gün dedi tam ayın 1’ine denk geliyor 🥰 benim hiç göğüs hassasiyetim yok olmadı ama regl belirtilerimde var göğüs hassasiyeti. O yüzden bunu kendi vücudum için olumlu yorumluyorum 🫣 kasık ağrısını yumurtalığınızın olduğu yerde mi yoksa rahim olan yerde mi daha yoğun hissediyorsunuz?
Merhaaba. Aynı gün aşılama olmuşuz. Benim de 1 temmuz test günüm. Hakkımızda hayırlısı olsun🙂

Çok teşekkür ederim hepimize isteğimizi hayırlı kılsın inşallah ☺️ var mı
Kasık ağrısı oluyor ara sıra. Ama adet dönemi kadar yoğun değil. Çok kendimi dinlemiyorum. Stres olmamak için. Progestan kullanıorum. O da benzer belirtilere sebep olabilir çünkü. Cumartesi kan testi verince görcez bakalım:)

Kasık ağrısı oluyor ara sıra. Ama adet dönemi kadar yoğun değil. Çok kendimi dinlemiyorum. Stres olmamak için. Progestan kullanıorum. O da benzer belirtilere sebep olabilir çünkü. Cumartesi kan testi verince görcez bakalım:)
Ben bugün test verdim maalesef negatif ama rabbimden hayırlı 😊 inşallah siz güzel haberler alırsınız ❤️

benim bugun asilamadan sonra 14. günüm test yapip yapmakta cok kararsizim ara ara karnima kasilma giriyor ve akintim var
Benim de öyleydi. Regl mi olcam bebek mi derken ikiside yok. İkisinin de belirtileri benzer olduğundan yorum yapmak zor. Bence Yaptır canım en azından stresin gidiyo. Belkide çok mutlu olursun inşallah.

Benim de öyleydi. Regl mi olcam bebek mi derken ikiside yok. İkisinin de belirtileri benzer olduğundan yorum yapmak zor. Bence Yaptır canım en azından stresin gidiyo. Belkide çok mutlu olursun inşallah.
amin insaallah 🤲🏻 yapabilirsem yarin idrar testi denemeyi dusunuyorum 😒

Buarada sen de ankaradasın sanırım. Devlet hastanesinde bu işler nasıl oluyor. Özele malesef sürrkli aynı paraları veremeyiz. İlaç falan 12 bin tl yi buldu bu ay
Merhaba ben de Ankaradayım bu ay üçüncü aşılamamı yaptırdım ve tutmadı malesef. 10 bin civarı harcadık önceki aşılamada da o kadar harcamıştık. Aşılama vakit kaybı tutma olasılığı çok düşük o yüzden ben şahsen aşılamaya daha fazla para yatırmayı düşünmüyorum bir iki ay vücudum ilaçlardan arınsın tüp bebek sürecine gireceğim

Buarada benim bütün belirtilerim gitti. Adet öncesi belirtileri bile yok. Negatifi gördüm herşry gitti. Psikoloji ne kadar önemliymiş. Ama ben adet ne zaman olcam acaba? Olsam da rahatlasam. Aşılamann üstündrn 16 gün geçti.

X