Gebeliğe Hazırlık Hem çalışıp hem doğum parası alınır mı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Moreanturk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2024
3
0
43
Merhaba arkadaşlar.

Çarşamba günü 32.Haftama gireceğim. Doktorum eğer istersen 32.hafta içinde gel sana çalışamaz raporu vereceğim dedi.

Evden çalışan biriyim. Çok yoran bir işim yok. Ben hem çalışıp hem doğum parası almak istiyorum. Bunun bir yolu var mıdır? Yardımcı olabilecek biri varsa çok sevineceğim.

Teşekkürler.

Hiç mi izne çıkmak istemiyorsunuz o kısmı anlamadım ama hukuken mümkün değil. Ben de evden çalışıyorum iş arkadaşlarım erteleyebildikleri kadar ertelediler izni sanırım 37'ye kadar ertelenebiliyordu, sonra mecburen çıktılar.

Anladığım kdr home office çalışıyorsunuz , bende home office çalışıyorum özelde, bi arkadaş dogum yapmıştı şirketten hiç para alamadı sadece rapor parasını aldı o da Max 2k sizin de öyle mi merak ettim, sağlıcakla kucağınıza alın inşallah bebisinizi

Anladığım kdr home office çalışıyorsunuz , bende home office çalışıyorum özelde, bi arkadaş dogum yapmıştı şirketten hiç para alamadı sadece rapor parasını aldı o da Max 2k sizin de öyle mi merak ettim, sağlıcakla kucağınıza alın inşallah bebisinizi
Bizde normal sistem işliyor, 4 aylık izninin parasını almıştı ama bi kısmını şirketten bi kısmını SGK'dan mı alıyordu emin değilim

Home office çalışıyorum. İşim çok çok çok rahat fakat aşırı titizlik isteyen bir iş. Çizilen görselleri kontrol ediyorum. Ayda 1 gün 7-8 saatimi vermem yeterli oluyor. Bu yüzden izne ayrılmak istemiyordum.

Peki doğum iznine ayrıldıktan sonra doğum parası sskdan mı yatıyor? En önemlisi Sigortam iptal edilecek mi? Dikkat etmem gereken önemli hususlar var mı? Asgari ücretle çalışan biri ne kadar ortalama doğum parası alır?

17.000tl ücret alıyorum. Çalışırsam 4x17.000=70.000 civarı maaş alacağım. Eğer doğum ücreti 45-50 arasıysa 20.000tl zararım olmaz mı?

X