Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Hemoroid - Basur

ben anneme söyleyemiyorum :KK43:
bugün makattan kan geldi.adetli gibiyim.yanma var.ağrıyo bel çevresi.bursa nilüfer de bildiğiniz bi hastane var mı?yabancısıyım buraların. üniversite 1 ay boyunca dolu da.okuduklarıma göre hemoroid galiba.yani umarım daha kötü bi şey değildir :KK43: tek yolu ameliyat mı?

ben anneme söyleyemiyorum :KK43:
bugün makattan kan geldi.adetli gibiyim.yanma var.ağrıyo bel çevresi.bursa nilüfer de bildiğiniz bi hastane var mı?yabancısıyım buraların. üniversite 1 ay boyunca dolu da.okuduklarıma göre hemoroid galiba.yani umarım daha kötü bi şey değildir :KK43: tek yolu ameliyat mı?

Eğer ki hikayenin başındaysan kurtuluşun var demektir illaki ameliyata gerek yok ama çok dikkatli olmak zorundasını kesinlikle acı asitli yeme içme.Hastaneye git korkulcak bişey yok insan ister istemez utanıyor biraz ama hastaneye gidince buda bi hastalık keşke baktırsaydım önceden diyorsun.Benden tavsiye erteleme.Belkide kremle iyileşcek bişeydir.

Eğer ki hikayenin başındaysan kurtuluşun var demektir illaki ameliyata gerek yok ama çok dikkatli olmak zorundasını kesinlikle acı asitli yeme içme.Hastaneye git korkulcak bişey yok insan ister istemez utanıyor biraz ama hastaneye gidince buda bi hastalık keşke baktırsaydım önceden diyorsun.Benden tavsiye erteleme.Belkide kremle iyileşcek bişeydir.
doktora gittim fissürmüş o da sizin gibi dikkat etmem gerektiğini söyledi cevabınız için teşekkür ederim :)

kendimi bildim bileli sorunum var..en son ne zaman çıktıgımı unutacak kadar uzun aralıklar 5 gün 6 gün falan..ve asla tam bir rahatlayamama..biri hamileyken olmak üzere 2 kere makat bölgesinde şiddetli ağrı acı bide dışarı çıkmış bişey var orda..tam bir felaket..hemeroid sanırım..kabızlık yapıyor bunu..ve üçüncüsünüde 2-3 gündür çekiyorum..sonum mecburi dr.olacak galiba..muayenesinden ameliyatından herseyinden korkuyorum.bu yüzden gidemiyodum ama mecburum artık sürekli inanılmaz bir agrı sancı sürekli bi basınç..procto-giyvenol öncekinde - hamileyken kullanmadım- çok iyi gelmişti, geçmişti 2 günde ama bu sefer pek işe yaramadı sanki..ankaradayım ve iyi bi dr. ismi önerebilirmisiniz? lazerle olunca daha çabuk iyileşiliyo sanırım..bide tabi umarım bu başka bişey değildir :) bu ağrıdansa gidip gösterecem totomu :KK52:

Son düzenleme:
doktora gittim fissürmüş o da sizin gibi dikkat etmem gerektiğini söyledi cevabınız için teşekkür ederim :)

altınpede oldum sanırım hastane ismi verilmesi yasak özel mesajda atamıyorum doktorumun adı Zeki Bey zaten genel cerrahide bi tane Zeki Bey var.Allah yardımcın olsun.Ben geçen bayram ameliyat olmuştum.Şuan çok iyiyim.

Allah yardımcınız olsun ben acile gittim çünkü gastroenterolojide 1 ay sonraya randevu veriliyodu hem de kaybedecek zamanım yoktu.bence siz de beklemeyin ben önce çekindim ama tıpta ayıp olmaz di mi yani :)

pembepalto
bende lazerle operasyon geçireli 3 ay oldu arada kaşıntı oluyo normal midir acaba ama sadece biraz kaşıntı oluyo ve geçiyo başka bişey yok, sizdede böyle bişeyler varmı önemlimidir karar veremedim açıkçası bir bilginiz varmı?

pembepalto
bende lazerle operasyon geçireli 3 ay oldu arada kaşıntı oluyo normal midir acaba ama sadece biraz kaşıntı oluyo ve geçiyo başka bişey yok, sizdede böyle bişeyler varmı önemlimidir karar veremedim açıkçası bir bilginiz varmı?

Canım bendede kaşıntı oluyodu ama zamanla geçti şimdi pek kaşıntı olmuyor.Ben o kaşıntıları iyileştiğinin kanıtı olarak görüyodum.Benimki dikişli falan normal
ameliyattı ama bi açık yaranın kapanması söz konusuydu.Lazerli nasıl oluyor bilmiyorum.Doktoruna danışmanda fayda var.

kendimi bildim bileli sorunum var..en son ne zaman çıktıgımı unutacak kadar uzun aralıklar 5 gün 6 gün falan..ve asla tam bir rahatlayamama..biri hamileyken olmak üzere 2 kere makat bölgesinde şiddetli ağrı acı bide dışarı çıkmış bişey var orda..tam bir felaket..hemeroid sanırım..kabızlık yapıyor bunu..ve üçüncüsünüde 2-3 gündür çekiyorum..sonum mecburi dr.olacak galiba..muayenesinden ameliyatından herseyinden korkuyorum.bu yüzden gidemiyodum ama mecburum artık sürekli inanılmaz bir agrı sancı sürekli bi basınç..procto-giyvenol öncekinde - hamileyken kullanmadım- çok iyi gelmişti, geçmişti 2 günde ama bu sefer pek işe yaramadı sanki..ankaradayım ve iyi bi dr. ismi önerebilirmisiniz? lazerle olunca daha çabuk iyileşiliyo sanırım..bide tabi umarım bu başka bişey değildir :) bu ağrıdansa gidip gösterecem totomu :KK52:

Bian önce göster bencede.Birazcık ihmal herşeyi dahada zorlaştırıo.Normal bir insanın hergün tuvalete çıkması gerekiyormuş.Bende üç günde bir falan çıkıyordum.İnsan kiloda allıyo böyle olunca.Ameliyattada korkulcak hiçbirşey yok.Zaten doktor ameliyatı yapınca siz mışıll mışıl uyuyorsunuz.Ameliyattan sonrası içinde doktor bana bir ilaç verdi büyük abdesti sıvıya çeviriyo ondan kullandım hiç agrı sızı olmadı üstelik ameliyat olduğum gün dikişli dikişli tuvalete çıkmama ragmen .Bence beş gün çıkamamak daha büyük eziyet.

23 yaşındayım bu yasta 2.derece hemoroid olur mu ? olursa niye olur.. asitli şeyleri zaten sevmem, içmem. acı hiç yemiorm. yani en son kişiyim hemoroid olacak. 2 ay proktolog (fitil) kullanıcakmısım,geçmezse ameliyat.. :KK43: her 2 kişiden 1inde görülebiliyo dedi doktor. yaşla da ilgisi yokmus. neyle ilgisi var onu çok merak ediorm :)

hamilelikte başladı bendede doktor krem ve şurup verdi ..şurubu düznli kullanamadım sonrada doğum yaptım bebeğim 5 aylık şurupta zararlı olur mu bilginiz var mı ... süte karışır diye kullanmadım da ben ...:KK43:

merhabalar. benim kardeşimde var. doktora gitmekten korkuyor. büyük wc'ye çıkarken acı,kaışntı ve kanama oluyor. dün prockto glyvenol adlı kremi kullanmaya başladı. rahatlama var ama tuvalete çıkmaya korkuyor. bir de gavur baklası(acı bakla) diye bir şey almış onu sabahları aç karnına 1 çay kaşığı su ile içiyor. kremi veya bu baklayı kullanan varmı bir faydasını gören varmı acaba? yoksa doktora gitmeli daha fena olmadan.

bendede bu sorun var galıba maalesef cogu kısıde oldugu gıbı ... genel cerraha gıdılıyormus doktordan cekınılmez ama cekınıyorum ıste nedense en olmayacak yerde en olmayacak sorun offff yani!!!!!

Son düzenleme:
kızlar bende hemroid başlangıcı olmasından korkuyorum. netten resimlere falan baktım kendim makat bölgesinden muayene ettim. dışarı sarkma yok ama içeride küçük yumurlar var sizce normal mi yoksa bende hemoroid adayı mıyım. kan derken 2 yıl önce bi kaç kez gelmişti bu ayın sonunda doktora gitmeyi düşünüyorum ve çok utanıyorum yardım edermisiniz bana ? acı olmuyor ama kabızlığım var

kızlar merhaba,,doktora gittim procto glyvenol krem ve doxium 500 mg hap verdi.. kullanıyorum ama 4 gündür çok kötüyüm,fayda etmiyor. başka bi çare bilen var mı? canım çok acıyor :KK43:

selam kızlar ben bursada yaşıyorum teyzemin eşinin hemoriti vardı ve acı yediginde dısarı cıkıyodu bayan gibi pet kullanıyodu kac kerede ameliyat oldu fayda etmedi sonunda bizim yan komsu vardı onun tafsiyesi üzerine bir doktora gitti ve bu sorunda tamamiyle kurtuldu nasıl diceksiniz onun dişisi erkeyi varmış normalde ameliy oldumu sadece o bölgenin üstünden kesiyomuşlar kökü yeni üremesi devam ediyomuş ameliyattan sonrada bu doktor türkiyede sadece 1 2 kişi varmış bunu yapan bu doktorda onların bitanesi enişte ameliyat oldu cokta memnun kaldı doktor ameliyattan sonra enişteyi acılı kebap yedirmeye götürmüş düşünün kaç sene oldu bi şikayeti yok isteyenlere adresini vere bilirim arkadaşlar

tesadüfen gördüğüm bir yazı zeytin çekirdeğinin yutulması basura ii geldiği istersenmiz bir araştırın derim arkadaşlar..

Dereotu ve Basur
Sabah, öğle ve akşam yemeklerinden 15 dakika önce tüketilecek dereotu basura karşı mükemmel bir çözüm getirmektedir. Bir ay boyunca uygulanmalıdır.

acil şifalar herkeseee

Son düzenleme:
X