Hergün ailesiyle telefonda konuşuyor eşim

renkkatan09

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2023
53
79
25
Kızlar merhaba sizden olumlu olumsuz destek alıp yanlıştan düzeltmenizi istemek için yazıyorum 5 aylık evliyim eşimin ailesi hergün eşimi arıyor ana herr gün yani hatta sabah konuştuysalar akşam yine arıyorlar elimizde buna o kadar alıştırdılar ki eşim aramazsam küsüyolar diyip arıyo yemek yiycez arıyorlar dışarı çıkıyoruz arıyolar uzak şehirlerdeyiz ve her anımızdan haberdar olmak istiyorlar sizde eşimin ailesinin günde iki kez araması normal mi eşimle kavga ettik kaç aydır hala evlendiğini kabullenmediler bu ne ben kadın olduğum halde ailem bu kadar aramıyor senin ailen ne istiyor hergün konuşacak ne buluyorlar her anımız bölünüyor dediğimdede benim aileme düşman gibi davranma diyor (bana tek iyilikleri kocamı doğurmak!)

Günde iki kez araması normal.İlk kez uzak kaliyor da olabilirler.
Sen aileden hoslanmadigin için tutulmussun.
Simdididen böyle bir mevzuya takildiysaniz o evlilik uzun sürmez,benden söylemesi.Yerinizde olsam eşinize ailesi üzerinden yurumezdim.
Daha neler göreceksiniz neler..

Arayıp saatlerce muhabbet mi ediyorlar yoksa sadece nasılsınız napıyosunuz vs mi
Bugün naptın muhabbeti yani işte ne oldu akrabalardan kime ne oldu yani kısaca eşimin eve geldiğinde benimle yapmadı gereken muhabbeti güya çok özlemişler diye onlar arayıp konuşuyor lar ve böyle hergün konuştukları için asla onun ailesini bide ben arıyıp hal hatır sorayım yapmıyorum çünkü bu sürekli arayışları bende antipati yapıyor sevemiyorum büyüktür arasınlar diyemiyorum zaten eşimle çocukluğundan beri ilgilenmemişler lisede yurt üniversite de yurt sonra askeri eğitim derken eşim son on yıl içinde ailesiyle taş çatlasa 3yıl oda bölük bölük yan yana durdu

Onlarin iletisimi onlara. Sizi dahil etmedikleri surece karismayin karistikca kotu olursunuz. Karisacaginiz tek husus arama saatleri. Esinize sunu diyin. Hayatim onlarin aramasina kalmadan sen musait oldugunda ara ki planlarimiz bolunmesin. Ana kuzusi erkekle baska turlu basa cikilmiyor. Yiprandiginizla kalirsiniz. Siz asla her gun konusmayin telefonu filan almayin. Onun harici esiniz eve yansitmadan da gorusebilir ailesiyle. Tabi cekirdek ailenize ikiskin bilgileri aktariyorsa bu da problem. Bu hususta caniniz yanacak malesef. Hani kadinim ben konusmuyorum demissiniz ya bu zaten ulkemizin normali. Kadin aileleri artik kizi yuvadan uctu diye dusundugunden sikbogaz etmiyor. Erkek aileleri mal almis gibi kiz aldiklari icin tapusunu da istiyorlar yeni kurulan ailenin. Bu devir boyle bakalim ins bir iki nesil sonra duzelecek. Biz malesef boyle yaslanip gidecegiz.

Günde iki kez araması normal.İlk kez uzak kaliyor da olabilirler.
Sen aileden hoslanmadigin için tutulmussun.
Simdididen böyle bir mevzuya takildiysaniz o evlilik uzun sürmez,benden söylemesi.Yerinizde olsam eşinize ailesi üzerinden yurumezdim.
Daha neler göreceksiniz neler..
Hayır eşimi lisede yurtta vermişler aynı şehirde lise okutmasına rağmen! Ünide yurt , 2 yıl gemiyle yurt dışı 1 yıl askeri eğitim bence özlemekten değildir o

Kızlar merhaba sizden olumlu olumsuz destek alıp yanlıştan düzeltmenizi istemek için yazıyorum 5 aylık evliyim eşimin ailesi hergün eşimi arıyor ana herr gün yani hatta sabah konuştuysalar akşam yine arıyorlar elimizde buna o kadar alıştırdılar ki eşim aramazsam küsüyolar diyip arıyo yemek yiycez arıyorlar dışarı çıkıyoruz arıyolar uzak şehirlerdeyiz ve her anımızdan haberdar olmak istiyorlar sizde eşimin ailesinin günde iki kez araması normal mi eşimle kavga ettik kaç aydır hala evlendiğini kabullenmediler bu ne ben kadın olduğum halde ailem bu kadar aramıyor senin ailen ne istiyor hergün konuşacak ne buluyorlar her anımız bölünüyor dediğimdede benim aileme düşman gibi davranma diyor (bana tek iyilikleri kocamı doğurmak!)
Bizde annemle gün içinde konuşuruz bazı günler vakit olmaz konusmayiz Max 2 saat ara ara da az dakikalar aradığım olmuştur eşimde konusur çocukları gösterir görüntülü araşirlar yani bunda bir sakınca yok. Ama herşeyi bildirmek herşeyi paylaşmak tabiki saçma eğer böyle birşey değilse ben sakınca görmedim.He aradığında açmaya mecbur koşulu filan sunuluyorsa o başka

Eski eşimin anası da böyleydi. Akşam 21.20 olunca tüylerim diken diken olurdu, saatli telefonlaşırlardı bir de. "Ne yediniz" diye bile sorardı :KK70: İflah olmaz bir anacıysa boşanmak kurtuluş böylelerinden.
Ya çok saçma gerçekten deliriyorum yemek hazırlıyorum sofrada konuşmalarının bitmesini bekliyoruzki başlayalım kahvaltı yaparken ben yiyorum o konuşuyor sonra ben konuşurken hiç bişey yiyemedim diyor bu benim sorunum değil ailesiyle ne vakit konuşulması konuşulmaması gerektiğini bilecek

Bizde annemle gün içinde konuşuruz bazı günler vakit olmaz konusmayiz Max 2 saat ara ara da az dakikalar aradığım olmuştur eşimde konusur çocukları gösterir görüntülü araşirlar yani bunda bir sakınca yok. Ama herşeyi bildirmek herşeyi paylaşmak tabiki saçma eğer böyle birşey değilse ben sakınca görmedim.He aradığında açmaya mecbur koşulu filan sunuluyorsa o başka
Bakın düşüncem yanlışsa beni uyarın ama eşim haftada sadece üç gün evde olabiliyor ve sık nöbet çalışma planına göre eve geldiğinde bizim evimizde sadece benimle ilgilensin istiyorum ben evdeyim o yokken ailemle sürekli konuşabilirim ama benim ailem bu konuda anlayış gösterip eşin evdeyken aramayalım zaten sürekli çalışıyor evdeyken beraber vakit geçirin diyorlar eşim hala hem ailesini hem beni aynı anda memnun etmeye ailesi aman küsmesin diye u

Yani bunun dengesini kuracak kişi kocan. Gerekirse günde 3-4 kere konuşur, sen yanında yokken. Her insanın kök ailesinin iletişimi dinamiği farklı, sen ailenle bu kadar konuşacak şey bulamadığın, bu kadar fazla iletişimde kalmadığın bu durumu garip bulabilirsin ama karışman doğru değil. Sadece söyle adama yemek saatleri dışınds uygun saatlerde sen yokken konuşsun.

Bence normal aynı şehirde olmamıza rağmen bende hergün ailemi ararım eşimde kendi ailesini arar

Bakın düşüncem yanlışsa beni uyarın ama eşim haftada sadece üç gün evde olabiliyor ve sık nöbet çalışma planına göre eve geldiğinde bizim evimizde sadece benimle ilgilensin istiyorum ben evdeyim o yokken ailemle sürekli konuşabilirim ama benim ailem bu konuda anlayış gösterip eşin evdeyken aramayalım zaten sürekli çalışıyor evdeyken beraber vakit geçirin diyorlar eşim hala hem ailesini hem beni aynı anda memnun etmeye ailesi aman küsmesin diye u
Yeni evlisin daha çok ilgi sevgi bekliyorsun anlıyorum seni bunu eşinle istişare yap daha anlayışlı olması konusunda hiç arama demiyorum ama şu şekilde yapsak daha iyi değil mi diye. Sabahtan akşama kadar konuşmuyorsa sıkinti yapma bence yani kısa konuşmalar olur senleyken müsait oluyordur oda. Ama aranmazsa da illa aaa bugun hiç konuşmadık kesin aramayalim gözüyle bakılmasına gerek yok bazen de aramayiversin yahu :) zamanla oda bırakır belki şimdi yeni ayrılık filan düzelir insallah

Buna da karışmayın, ailesini arayacaksa sizden izin mi alacak? Bir de "eşimle ilgilenmemişler" diyorsunuz, sanki eşiniz bunu bilmiyor. İstemiyorsa telefonu açmaz, açıyorsa demek ki kendisi bu konuyu sorun etmiyor. Evlilik hayatı paylaşmaktır, başkasının hayatına müdahale etmek değildir. Böyle davranmaya devam edersiniz, sonunuz boşanma olur.

Eşin daha önce hiç evden ayrılmamış mı? İş için olsun ,okul için olsun. Bana yokluğunu, evlenip ayrı bir hayatı olduğunu kabullenememişler gibi geldi.

Halk arasındaki tabirle "dırdır" yapma bu konuda eşine, tam tersi etki yapar. Hayatınız doldukça o da zamanla azaltacaktır aramaları .

He son olarak söyleyeyim bence hiç normal değil. Ben üniversitede ayrı şehirde annemi bu kadar aramazdım.

Onlarin iletisimi onlara. Sizi dahil etmedikleri surece karismayin karistikca kotu olursunuz. Karisacaginiz tek husus arama saatleri. Esinize sunu diyin. Hayatim onlarin aramasina kalmadan sen musait oldugunda ara ki planlarimiz bolunmesin. Ana kuzusi erkekle baska turlu basa cikilmiyor. Yiprandiginizla kalirsiniz. Siz asla her gun konusmayin telefonu filan almayin. Onun harici esiniz eve yansitmadan da gorusebilir ailesiyle. Tabi cekirdek ailenize ikiskin bilgileri aktariyorsa bu da problem. Bu hususta caniniz yanacak malesef. Hani kadinim ben konusmuyorum demissiniz ya bu zaten ulkemizin normali. Kadin aileleri artik kizi yuvadan uctu diye dusundugunden sikbogaz etmiyor. Erkek aileleri mal almis gibi kiz aldiklari icin tapusunu da istiyorlar yeni kurulan ailenin. Bu devir boyle bakalim ins bir iki nesil sonra duzelecek. Biz malesef boyle yaslanip gidecegiz.
Öncelikle teşekkür ederim yazarkende eğer yanlışsam düzeltin dediğim halde sadece sizden böyle samimi yanıt aldım🙏🏻 eşim bazen o kadar rahatsız oluyor ki biz arkadaşlarımızla otururken arıyolar eşim ben sizi arıycam diyor eve gelip aradığımızda trip atıyorlar eşim bazen arkadaş ortamında telefonu bana verip müsait olmadığımızı söyle diyor açıp müsait değiliz demek çok normal gelmiyor bana hiç açmazsın müsaitsen ararsın konuşulurken babası sanki asker arkadaşıymışım gibi arada espiriler yaptığını düşünüyor bende cevabını veriyorum eşim hemen atla sakın gülme espiri bu diyo kocamın dişi ağrıyor el kızı işte dişinize ağrıtır diyor normal mi bu sizce

Konu sahibinin anlatmaya çalıştığını ben anladım. Benim eşim de her gün ailesini arar ama ya eve geldiğinde ben yemek hazırlarken yani herhangi beraber bir şey yapmıyorken arar, ya da işten dönerken yolda arar. Sürekli yemek yemek için eşimin telefonda ailesiyle konuşması bitsin diye beklesem ya da çok güzel bir film izlerken her gün bölünse benim de sinirim bozulurdu açıkçası. Yani eşinizin zamanlamayı iyi ayarlaması gerekiyor bence en azından bu şekilde söyleyebilirsiniz eşinize, hani hiç arama değil daha doğru zamanlarda aramasını isteyebilirsiniz

X