Saç Uzatma Yöntemleri hergün saç yıkamayın...!!!!

bisquit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2007
692
4
saçlarımızın hergün yıkanması doktorlar tarafından da onaylanmayan bir şey...

geçen günlerde ünlü doktorlardan biri olan mehmet öz, saçın hergün ykandığı takdirde saçı koruyan katmanın sökülüp atıldığı ve oluşan mineral vitaminin saç tarafından alınamadığını söyledi...

eğer hergün saç yıkarsanız saçınıza kötülük edersiniz...onu uzatıcam derken sağlıksız bir saç ve saç derisine sahip olursunuz...

ideal olan 3 günde bir yıkamak dedi doktor...

üstelik dünya üzerinde kalan sular malumunuz sürekli, her geçen an tükenmekte...bu da demektir sona yaklaşıyoruz...

ilerde bırakın saç uzatmayı saçı yıkıycak su bulamıycaz ve pislikten kazıtmak zorunda kalıcaz....

salgın hastalıklar da cabası...

bayanlar bilinçli olalım,hem kendimiz hemde çocuklarımız için suyu boşa ve fazla harcamayalım!!!!!!!!!

ama benim saç tipim yaglı her gün veya taş çatlasa ikinci günün sabahı yıkamak zorundayım zaten duşlarım taş çatlasa 10 dk sürüyor. opuyorumnanaktan

yani 3 günde bir ; 1 saat yıkanmaktansa hergün 10 dklık duşları hem sağlıklı hemde daha hesaplı buluyorum. yerimseniben

bence uzmanlar saçmalamış bu ne kadar cok yıkanmakla alakalı değil ne kadar cok şampuan kullanmakla alakalı bi olay. buyrunnnnnnnnn

şunu da ekleyeyim yaz aylarında 3 gün banyosuz kalmaak imkansızz ben bir günde vıcık vıcık terliyorum oturdugum yerde bile .... eklemek istedim Allah bizi güzel suyumuzdan hayat kaynagımızdan eksik etmesin inşallah ..:Saruboceq: turkbayragi:nazar:

şuanda tatile girdim dışarı pek çıkmıyorum şu sıralar az yıkıyorum saçlarımı haftada 2 kere falan yıkayanlardanım şampuanıma çok faydalı saç bakım yağlarından attım çam terebentin badem yağı avakado yağı ceviz yağı defne yağı ısırgan tohumu yağı jojoba yağı biberiye yağı ve bal falan filan onlar saçımı öyle güzel yapıyor yağlandırmadan besliyor ve 5 gün yağlanmadan durmasını sağlıyor onlarla tanıştıktan sonra saçımı çok daha az yıkıyorum benimde saçım 2 günde yağlanırdı ama bu doğal yağlar şampuanın içinde o kadar etkili oluyorlarki herkese tavsiye ederim çokta ucuzlar zaten. konuyu açan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum çok güzel bir konuya değinmiş zaten saçı çok yıkayınca daha çok yağlanıyor çünkü şampuanla birlikte arkadaşımızın dediği gibi saçın derisindeki faydalı katmanlar gidiyor o yüzden vucut kendini korumak için daha çok yağla saçı besliyor bunu sizi korumak dökülmesini zayıflamasını önlemek için yapıyor siz ona faydalı yağlarla takviye yaparsanız inanın sonucu en kısa sürede alırsınız ben daha ilk yıkamalarda farkı gördüm... onun dışında yazın duş almalıyız tabiyki ama saçımızı güzelce toplayıp ıslanmasını önleyerek yüz ve vucudumuzu yıkadığımızda bence yeterlidir vucudumuzada her gün sabun değdirmek aynı şekilde zarar verir derimizi erken yaşlandırır sadece koltuk altı ayaklar ve genital bölge gibi yerlere sürmeliyiz sabunu zaten diğer yerler sadece suyla kokudan ve kirden arınıyor günlük duşlarda...sonuç olarak her gün saçı yıkamaya karşıyım ben ama rahatsız olanlara yıkamadan rahat edemeyenlere saygı duyarım buda onların tercihi...

evet bende onu kastettim önemli olan duş sayısı değil saça sürülen şampuan sayısı dedim. yani su yiyen saç cabuk yaglanmaz aksine cok daha diri tutar sacı ben şahidim kendi saçlarımdan. yerimseniben

şampuan sürmek sürekli cok zararlı buna da şahidim. ve birde şöyle düşünün yüzünde belli yag derecesi var ve sürekli sabunla yıkamak cok zararlı. ama sürekli suyla yıkamak cildi yıpratmayı bırakın güzelleştirir diri tutar. yani kastettiğim buydu. saç derisinin özellikle yaz aylarında cok ihtiyacı var buna opuyorumnanaktan

saçlarımı önemsiyorum Allah ım vermiş en iyi şekilde bakmaya calışıyorum omzumda olan saçlarım 1 yıl olmadan bakımlarla ve hergün suyla yıkayarak tabi arada şampuanlada kaydirigubbakcemile3 belimi geçmek üzere. şükürler olsun :Saruboceq: ve hiç kestirmedim bu bi yıl boyunca cünkü hiç kırıgım yok :kedi:

neyse benimde yaşam tecrübem bu simdilik paylaşmak istedim...:eek:
Kandiliniz mübarek olsun bu arada turkbayragia.s.:nazar:

canlarım sizin gibi duyarlı kızların olması çok güzel bişey...hem sağlık açısından hemde dünya için sorumluluğumuzu biliyoruz...hepinizin kandilini de kutluyorum:)a.s.

3 günde bir mi:1shok:
Ben bazen günde 2 kere banyo yapıyorum sıcaklardan:bbo:

her gün duş almak istiosanız saçınıza bone takıp sadece vücudunuzu yıkayabilirsiniz bence saçlarınızı da en azından iki günde bi yıkamış olursunuz bence de her gün saç yıkanmamalı

ben her gün saçlarıma su değmezse içim rahat etmiyo.. hava çok sıcak. sadece suyun altına sokup cıkarıyorum kafamı şu sıcak yaz günlerinde.. ama öyle şarıl şarıl akıtmıyorum suları ve her seferinde şampuanlamıyorum

şuanda tatile girdim dışarı pek çıkmıyorum şu sıralar az yıkıyorum saçlarımı haftada 2 kere falan yıkayanlardanım şampuanıma çok faydalı saç bakım yağlarından attım çam terebentin badem yağı avakado yağı ceviz yağı defne yağı ısırgan tohumu yağı jojoba yağı biberiye yağı ve bal falan filan onlar saçımı öyle güzel yapıyor yağlandırmadan besliyor ve 5 gün yağlanmadan durmasını sağlıyor onlarla tanıştıktan sonra saçımı çok daha az yıkıyorum benimde saçım 2 günde yağlanırdı ama bu doğal yağlar şampuanın içinde o kadar etkili oluyorlarki herkese tavsiye ederim çokta ucuzlar zaten. konuyu açan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum çok güzel bir konuya değinmiş zaten saçı çok yıkayınca daha çok yağlanıyor çünkü şampuanla birlikte arkadaşımızın dediği gibi saçın derisindeki faydalı katmanlar gidiyor o yüzden vucut kendini korumak için daha çok yağla saçı besliyor bunu sizi korumak dökülmesini zayıflamasını önlemek için yapıyor siz ona faydalı yağlarla takviye yaparsanız inanın sonucu en kısa sürede alırsınız ben daha ilk yıkamalarda farkı gördüm... onun dışında yazın duş almalıyız tabiyki ama saçımızı güzelce toplayıp ıslanmasını önleyerek yüz ve vucudumuzu yıkadığımızda bence yeterlidir vucudumuzada her gün sabun değdirmek aynı şekilde zarar verir derimizi erken yaşlandırır sadece koltuk altı ayaklar ve genital bölge gibi yerlere sürmeliyiz sabunu zaten diğer yerler sadece suyla kokudan ve kirden arınıyor günlük duşlarda...sonuç olarak her gün saçı yıkamaya karşıyım ben ama rahatsız olanlara yıkamadan rahat edemeyenlere saygı duyarım buda onların tercihi...

NASI YA BU YAGLARI SAMPUANA KATIP SACINI YIKAYINCA 5GUNDE 1 MI YAGLANMAYA BASLADI???
AMA NASIL OLUUUR ADI USTUNDE YAG YANI :gitme:

NASI YA BU YAGLARI SAMPUANA KATIP SACINI YIKAYINCA 5GUNDE 1 MI YAGLANMAYA BASLADI???
AMA NASIL OLUUUR ADI USTUNDE YAG YANI :gitme:

canım zaten saçın yağlanması onu beslemek için siz onu dışardan yağlandırınca kendinin yağlanmasına gerek kalmıyor beslemiş oluyorsunuz hem şampuanla sürüp bekletip duruladığınız için o yağları istediği kadar emiyor saç fazlasını durulamış oluyorsunuz şampuana döküp çalkalıyorum sürdükten sonra 3 4 dk bekletip duruluyorum ben...dene deerim kesinlikle yağlanma olmuyor bizim bütün aile kullanıyor çok memnunuz saç yumuşacık parlak ve canlı oluyor yağlanmayı çok geciktiriyor. sen daha etkili olsun diye yağ dengeleyici şampuanla kullanabilirsin o zmaan daha çok etkili olur:)

canım zaten saçın yağlanması onu beslemek için siz onu dışardan yağlandırınca kendinin yağlanmasına gerek kalmıyor beslemiş oluyorsunuz hem şampuanla sürüp bekletip duruladığınız için o yağları istediği kadar emiyor saç fazlasını durulamış oluyorsunuz şampuana döküp çalkalıyorum sürdükten sonra 3 4 dk bekletip duruluyorum ben...dene deerim kesinlikle yağlanma olmuyor bizim bütün aile kullanıyor çok memnunuz saç yumuşacık parlak ve canlı oluyor yağlanmayı çok geciktiriyor. sen daha etkili olsun diye yağ dengeleyici şampuanla kullanabilirsin o zmaan daha çok etkili olur:)

evet tatlım bak senin yaptığın bu yağlar saç derindeki yağ oranını dengelemiş...yani sağlıklı bir saç yapın ve derin var olmalı...ne kuruyor ne de çabuk yağlanıyor...çabuk yağlanma saçta bir bozukluk belirtisidir zaten...

Doğru bir konu olmuş.Ben saçlarımı 2 ay öncesine kadar 3-4 günde bir yıkıyordum ve çabuk yağlanmıyordu.Şimdi saçlarımı uzatmaya çalışıyorum hint yağı kullanıyorum hergün.O yüzden yıkamak zorunda kalıorum,fakat çok çabuk yağlanıyor.Hergün yıkanan saç kirlenmeye alışık olmadığından çabucak yağlanıyor.Fakat başka çaremde yok gibi =)) Saçlarım omuzlarımda we 2-3 aya kadar uzaması lazım.Okula bu saçlarla gitmek istemiyorum..

saçım yağlanmasa bile ben 3 gün yıkanmasam rahat edemem yahu yaz kış farketmez yani kaldı ki yıkadıımın hemen ertesi gün yağlanan saç tipine sahibim yani

Arkadaslar gün içerisinde öyle cok terliyorum ki
hergün duş alıyorum mecburen leş gibi kokalım o zaman sırf saclarımız da yaglı gezelim
hem pis ve yaglı vbir kafa hem de pis kokmak ve kaşınması sacların..
iyi birsey olmadıgını biliyorum ama mecburen napalım..
baska secenek yokmu???

Arkadaslar gün içerisinde öyle cok terliyorum ki
hergün duş alıyorum mecburen leş gibi kokalım o zaman sırf saclarımız da yaglı gezelim
hem pis ve yaglı vbir kafa hem de pis kokmak ve kaşınması sacların..
iyi birsey olmadıgını biliyorum ama mecburen napalım..
baska secenek yokmu???

öyle tabi de canım su konusunda duyarlı olmazsak sonuçta yakın bi zamanda susuzluk sorunu ortaya çıkıcak...o zaman böyle musluklarımızdan su akmıycak...temizlik olamıycağı için salgın hastıalıklar çıkıcak...pislik olmasın diye saçlar kazıtılcak...bu gerçekten önemli bir konu ve gerçekten herkesin bişeyler yapması gerek...!!!!

bende saçlarımı 3 günde bir yıkıyorum,havalar sıcak olduğu için 5 10 dk duş alıyorum bugünlerde,suyu mümkün olduğunca idareli kullanmamız lazım,herkes kendinden fedakarlık yapmalı,bilinçlenmeli..bisquit arkadaşım sana aynen katılıyorum :içelim:

bende saçlarımı 3 günde bir yıkıyorum,havalar sıcak olduğu için 5 10 dk duş alıyorum bugünlerde,suyu mümkün olduğunca idareli kullanmamız lazım,herkes kendinden fedakarlık yapmalı,bilinçlenmeli..bisquit arkadaşım sana aynen katılıyorum :içelim:

sağol şekerim:1hug: duyarlı olmak güzel bişey a.s.

Hergün saç yıkanmaz yaz aylarında olun veya olmayın saçı cok sık ve hergun yıkamak zarar verir saçlarınız bır tokayla tutturup sadece duş almanız mumkun kış aylarında 3 veya 4 gunde bır yıkayın yaz aylarında 2 gunde bır yıkayın.ben boyle yapıyorum.ve sacınızı za kesınlıkle ıslakken taramayın yapılan en buyuk hatalardan bırısısde bu bırakın kendı halınde kurusun.eğer tararsanızm çabuk kırılır. Nemlı saç zayıfdır.

X