Hiçbir erkeğe güven olmayacağını acı bir şekilde öğrendim

Hiç belli etmedi, o dönem zaten ailelerin isteği ile nikahlarimiz kıyıldı ara sıra beraber olmaya başladık iyiydi cinsel olarak. Evlendikten sonra olan oldu
Keşke belli etseydi o zaman derdim hayırsız olduğunu rabbim size göstermiş diye ama şu an gösteriyor. Yol yakınken zorda olsa yollarınızı ayırın çünkü insanlar değişmiyor sadece kendinizi yıprattığınızla kalırsınız.

8.5 yıllık birlikteliğin ardından evlendik. Daha üç ay olmadı evleneli. Daha önceki konudan bilenler bilir belki, yatak odamızda sıkıntılar vardı. Şimdi uzun uzun anlatmak istemiyorum, mecalim yok gerçekten. O kadar yalnız hissediyorum ki bu konuyu açacak güvenebileceğim kimsem yok.

Dün yakın bir arkadaşımızı sevgilisiyle akşam çayına davet ettik. Şans bu ya dedem de hastalanmış onu da görelim dedim eşime, akşama hazırlık yetişir zaten diye düşündüm. Eşim de hazırlandı benimle, sonra bir ton bahane. İşte kargom gelecekti, dedi. Gerçekten de o gün gelecek bir kargosu vardı ama ürettiğim tüm çözüm yöntemlerine bir şey buldu. Mahalle bakkalına bıraksınlar, apartmanın posta kutusuna bıraksınlar gibi tüm çözümleri reddedip en sonunda tamam sen gelme o zaman dediğim an hemen kabul etti. Ben nereden bileyim adam ben evden çıkınca direkt cinsel içerikli oyunlara sarıyor!

Eve döndüğümde kargosu gelmişti, bilgisayarın başındaydı. Kargoyla alakalı bir sorunu çözmeye uğraşıyordu. Bilgisayar odamızda ufak bir yatak var o yatağın örtüsü bozulmuştu. Dedim burada mı uzandın ama ben hala olaya uyanmış değilim. Öylesine sordum, cevap vermedi. Ben de üstüne gitmedim.

Sonrasında arkadaşlarımız gelecek ya, hazırlığa başladım. Hazırlıklar bitti oturdum artık, eşim yanıma geldi. İçine anahtar, sigara vs koyduğumuz bir fanus var. Onun içine baktı karıştırdı biraz. (Burada bir detay vereyim, kayinvalidemlerin hemen bizim evin bir kat altında boş evleri var. Onun anahtarı da o fanusta) Sonra bir sigara aldı, kulağının arkasına takıp hiç tanımadığın bir arkadaşının adını verdi ve "Ahmet beni evin önüne sigara içmeye çağırdı, inip geliyorum." dedi. Ben de tanımıyorum çok iyi şekilde Ahmet kimdi diye sordum, köyden arkadaş çok samimi değiliz dedi. Hı tamam dedim, sonra evin içinde takılıyorum kendi halimde. Bir sigara alıp içtim ben de balkonda. Sonra içeri girdim, bilgisayar odasından bir şey alacaktım. Bilgisayar ekranı iki tane, biri diğerinden daha küçük ve görüş açımın tersinde. O küçük ekranın hareket ettiğini gördüm. Bi baktım c.nsel içerikli oyun dönüyor. Bekarken oynadığını biliyordum, böyle şeyleri ben uzaktayken yapmasına hiçbir zaman ses çıkarmadım zaten. Ama evliyken kesinlikle bunu yapamazdı. Özellikle diğer konuyu bilenler bilir. Bana dokunmadığı halde gidip o pis oyunları oynarsa, sevki bana değil de onlara uyanırsa bu evlilik benim için bitme noktasına kadar da gider. Ben bayağı bi izledim oyunu. Telefonu bilgisayara bağlamış, her neredeyse telefondan oyun oynuyor.

Benim elim ayağım titremeye başladı hemen aradım, baktım oyun durdu. "Ne oldu askim?" Dedi. Ben renk vermedim, markete git diyecektim para varsa sende deyip olayın üstünü kapadım. Sonra o fanusu çok incelediği aklıma geldi. Bir baktım boş evin anahtarı yok orada. İndim eve kapıya abandım. Ayakkabılarını da içeri almış. Oyle organize hareket ediyor salak, ya da öyle hareket ettiğini zannediyor. Kapı kilitliydi. Elimle vurdum vurdum, askim sen misin dedi. 1 dk aciyorum dedi. Açtı sadece gözlerine baktım. Eve gelip bilgisayari komple fisinden çekip kapattım. Anladı orada ne boklar yedigini öğrendiğimi.

Ben öfkeli şekilde iletişim kurmayı reddediyorum. İlk hissettiğim duygu öfke oldu. Ama kendimi tuttum çok az bağırdım, senden iğreniyorum dedim. Telefonu elinden aldım, ne whatsaptta ne de arama kaydında Ahmet ismi yoktu. Belki bir ümit gerçekten onun yanına gidecektir yalan söylememiştir dedim ama o da yoktu. Bunun üzerine bagirmadim telefonunu fırlatıp gittim.

Bir de peşimden gelip bana demez mi manipulasyoncu pez*venk, 'İşte ben bu oyunu oynayıp 31 çekmiyorum sadece oynuyorum sen böyle aşırı (!) tepkiler veriyorsun bilmem ne'

Başımdan aşağı kaynar sular döküldü 9 senedir tanıdığım insan bana gözümün içine baka baka hiç dili sürçmeden, utanmadan yalan söylüyor. Organize şekilde yalanlarını destekleyecek planlar yapıyor ve ben aşırı tepki vermiş oluyorum.

Tüm ilişkimiz gözümün önünden geçti. Ben kendimden çok ona güveniyordum. Hiç sorgulamadan güvendim. Oyunu oynamasından çok bana bu kadar rahat yalan söyleyebilmesi benim canımı çok yaktı. Arkadaşlarımız gelmeseydi muhtemelen oyunu oynadığını fark ettiğim an evi terk ederdim.

Dün geceden beri görmezden geliyorum. Ben önce salonda uyudum. Beni yatak odasına getirmiş kendisi de bilgisayar odasında yatmış.

Bu da benim çiçeği burnunda yeni gelin olarak erkeklerin ne kadar güvenilmez ve aşağılık varlıklar olduğunu anlama hikayem. Allah topunu kahretsin. Benim için en hassas nokta yalandır. Bir insan gözlerime bakarak bana yalan söyleyebiliyorsa her boku yer, ondan korkarım. Bir daha nasıl güvenirim bilmiyorum.
Arkadaşım selam, öncelikle ne kadar sabırla yorumlara cevap vermişsin. Yok şimdiye kadar anlamadın mı böyle olduğunu, yok yeni mi bu huyu olduğunu öğrendin, yok daha evvelden de yapıyormuş şimdi mi sorun oldu.
Açıkça nikahınız olana kadar beraber olmadığınızı yazmışsın.
Bu demek oluyor ki beraber olma problemini evlenene kadar anlamaman çok NORMAL.
İstiyorsan 15 sene sevgili ol evlendikten sonra erkekler o kadar değişiyor ki hiç sevgililik dönemindeki hallerinden eser kalmıyor.
bunu ben değil evli olan binlerce kadın söylüyor.
Sana yalan söylemesi çok kötü bir şey.
Yalana hiç tahammülüm yok. Bana karşı kullanılabilecek en büyük yaralayıcı güç yalandır. Ben eşimle tanıştığımda onu sevmeden önce ona güvendim.
Malesef ufak tefek onunda yanlışları oldu ama bu türden değil.
Bu çok büyük bir sorun.
Büyük ihtimalle bekarlığındaki gibi bu tür şeyleri izleyip işini hallediyor.
O yüzden beraber olmaya yanaşmıyor. Yoksa normal sağlıklı bir erkeğin bundan kaçmasının imkanı yok. Sende sağlıklı bir kadınsın ve bu evliliğin temelini oluşturuyor.
Terapiste gözükmek fayda eder mi bilmiyorum.
Sorun onda ve seni seviyorsa hareket etmesi lazım.
Bilgisayarda telefonda aşırı vakit geçiriyorsa buna bi sınırlandırma getirmeli. Kaç yaşında insan yahu. Bağımlı gibi bilgisayarda ergen oyunları oynanamamalı.
Bunların hepsi tavsiye…
Sabrını alkışlıyorum ama bana bu tür yorumlar gelse böyle sakinlikle cevaplamazdım.
Umarım kimsenin başına bu tür bir şey gelmez.
Büyükte konuşmamak lazım başına gelmeden ölmezsin…

Arkadaşım selam, öncelikle ne kadar sabırla yorumlara cevap vermişsin. Yok şimdiye kadar anlamadın mı böyle olduğunu, yok yeni mi bu huyu olduğunu öğrendin, yok daha evvelden de yapıyormuş şimdi mi sorun oldu.
Açıkça nikahınız olana kadar beraber olmadığınızı yazmışsın.
Bu demek oluyor ki beraber olma problemini evlenene kadar anlamaman çok NORMAL.
İstiyorsan 15 sene sevgili ol evlendikten sonra erkekler o kadar değişiyor ki hiç sevgililik dönemindeki hallerinden eser kalmıyor.
bunu ben değil evli olan binlerce kadın söylüyor.
Sana yalan söylemesi çok kötü bir şey.
Yalana hiç tahammülüm yok. Bana karşı kullanılabilecek en büyük yaralayıcı güç yalandır. Ben eşimle tanıştığımda onu sevmeden önce ona güvendim.
Malesef ufak tefek onunda yanlışları oldu ama bu türden değil.
Bu çok büyük bir sorun.
Büyük ihtimalle bekarlığındaki gibi bu tür şeyleri izleyip işini hallediyor.
O yüzden beraber olmaya yanaşmıyor. Yoksa normal sağlıklı bir erkeğin bundan kaçmasının imkanı yok. Sende sağlıklı bir kadınsın ve bu evliliğin temelini oluşturuyor.
Terapiste gözükmek fayda eder mi bilmiyorum.
Sorun onda ve seni seviyorsa hareket etmesi lazım.
Bilgisayarda telefonda aşırı vakit geçiriyorsa buna bi sınırlandırma getirmeli. Kaç yaşında insan yahu. Bağımlı gibi bilgisayarda ergen oyunları oynanamamalı.
Bunların hepsi tavsiye…
Sabrını alkışlıyorum ama bana bu tür yorumlar gelse böyle sakinlikle cevaplamazdım.
Umarım kimsenin başına bu tür bir şey gelmez.
Büyükte konuşmamak lazım başına gelmeden ölmezsin…
Teşekkür ederim yorumunuz için. Her ne kadar gerçekten kırıcı yorumlar yazılsa da bunu bilerek bu siteye üye olup derdimi açtım. Malum böyle şeyler arkadaşlara dahi açılmıyor en azından ben zorlanıyorum. O yüzden kırılmadım diyemem kırıldım ama en kötü yorum bile en nihayetinde yol gösterici oldu.

Şu anlık eşimle birbirimizi anlamaya çalışıyoruz. İlişki sıklığı haftada 2 şeklinde devam ediyor. O günden sonra daha da ilgili bir eş oldu. Zaten ilgili bir insandı bu konuda asla yalan söyleyemem. Bu kavgadan sonra ikimizin de ilişkimize bakış açımız olumlu anlamda değişti.

Beni en çok üzen yalan söylemesi olmuştu. Onu da aramızda konuşup çözdük. Hani güveniyor muyum tamamen, asla güvenemiyorum. Yine kolluyorum ne yapıyor nelerle ilgileniyor diye. Bunu ona belli etmeden yapıyorum, o da biliyor bir yalanını daha yakalarsam ilişkimizin kökünden değişeceğini. Bu süreçte burnundan getirdim, iyi de oldu.

Ben eşimi gerçekten çok seviyorum, kim evlendiği insanı sevmez ki. Düşünceli bir insandır. Bana yakındır. Her şeyden önce çocukluğumuzu beraber geçirdiğimiz için aramızda arkadaşlık bağı var.

Amma ve lakin - sadece evlilik açısından değil arkadaşlıkta vs de böyleyim - sevmeme rağmen ilişkileri kestirip atma huyum vardır. Eşimi seviyorum evet, ama bir sonraki hatasında onu asla affetmeyeceğimi de çok iyi biliyor ve buna göre davranıyor kendisi de fark ediyorum.

Su an duzelme yolunda gidiyor, tabii bunun geçici bir süreç olduğunu fark edersem boşanmayı da bir seçenek olarak değerlendirmekten çekinmem ekonomik özgürlüğüm olduktan sonra.

X