Hormonlar ile ilgili amh değeri!!!

Canım amh değerin düşük ama yaşın genç olduğu için doktor önce ultrason ile yumurtalıklarına bakıp, kaç yumurta var onu anlamaya çalışacak. amh değeri tek başına kriter değil, yumurta sayın ultrasonda daha çok çıkabilir. Daha üç ay olmuş, çok yeni kuzum, hiç endişelenme. Senin yaşındakiler bir sene bekletiliyor. Ama amh sebebi ile seni 6 ay bekleyelim diyebilir Doktor'un.

6 ay sonra; Doktor önce doğal olarak yumurtlayıp, çatlayıp çatlamadığını söyler. Çatladığın gün ilişki önerir. Yumurta takibi ile hamile kalmazsan; ilaçlarla yumurta takibi yapar, klomen femara çatlatma iğnesi gibi ilaçlar veriliyor, bi de öyle dener, o da olmazsa aşılamaya geçer, o da olmaZsa tüp bebek der.

Bazı doktorlar acımasız oluyor. Düşük amh değerini görünce hemen tüp bebek yapın diyorlar. Ama öncesinde mutlaka ilaçlı veya ilaçsız yumurta takibi yaptır canım. Sonrasında istersen aşılama yaptırabilirsin.

Benim yaşım 36
Amh 0.44
Fsh 11.8
4 kez aşılama oldum tutmadı. Şuan ikinci tüp bebek denememdeyim. Ama bu benim. Benim yaşım senden çok büyük. Senin yaşın genç olduğu için eminim çok daha güzel ve kolay ilerleyecektir sürecin 🙏 hiç korkma endişelenme. Umarım Doktor'un iyi bir doktordur da seni iyi yönlendirebilir.
Bugün alttan muayene oldum üstüne rahim filmi istediler abla diyorum siz bana çok iyi şeyler yazmıştınız sizi kendime yakın gördüm vallahi 🥰
Rahim filmi için gittim ben zaten alttan muayenede bile sıkıntı yaşıyorum hiç bilmediğim rahim filmine elimi kolumu sallayıp girince çok kötü sancılı bişey olduğunu anladım ve yaptıramadım allahtan açlık durumumu dikkate alıp anestezi ile yaptılar keşke daha önce söyleselerdi anestezi veya normal yolla oluyo diye neyse sonucu cd ile aldım raporu pazartesi maille gönderecekler doktor ayrıca eşimden de sperm testi istedi durumlar böyle ilerliyor bizde şuan

Bugün alttan muayene oldum üstüne rahim filmi istediler abla diyorum siz bana çok iyi şeyler yazmıştınız sizi kendime yakın gördüm vallahi 🥰
Rahim filmi için gittim ben zaten alttan muayenede bile sıkıntı yaşıyorum hiç bilmediğim rahim filmine elimi kolumu sallayıp girince çok kötü sancılı bişey olduğunu anladım ve yaptıramadım allahtan açlık durumumu dikkate alıp anestezi ile yaptılar keşke daha önce söyleselerdi anestezi veya normal yolla oluyo diye neyse sonucu cd ile aldım raporu pazartesi maille gönderecekler doktor ayrıca eşimden de sperm testi istedi durumlar böyle ilerliyor bizde şuan
Çok güzel ilerliyor canım süreç, aynen böyle olması gerekiyor ❤ rahim filmi zordur, ben de anestezili çekilmiştim. Aç gitmene sevindim, anestezi alabilmişsin. Bakalım pazartesi Doktor'un ne diyecek, ne önerecek. Moralini yüksek tut, moral çok önemli canım 🙏

Çok güzel ilerliyor canım süreç, aynen böyle olması gerekiyor ❤ rahim filmi zordur, ben de anestezili çekilmiştim. Aç gitmene sevindim, anestezi alabilmişsin. Bakalım pazartesi Doktor'un ne diyecek, ne önerecek. Moralini yüksek tut, moral çok önemli canım 🙏
Aynen çok şükür anestezili çekildim çok ağladım bugün sinir stres birbirine girdi ama şimdi üzülmüyorum moralimi yüksek tutuyorum inşallah herşey iyi olur abla çok sağol desteklerin için gerçekten 🥰 rabbim gönlüne göre versin herşeyi 🥰

Aynen çok şükür anestezili çekildim çok ağladım bugün sinir stres birbirine girdi ama şimdi üzülmüyorum moralimi yüksek tutuyorum inşallah herşey iyi olur abla çok sağol desteklerin için gerçekten 🥰 rabbim gönlüne göre versin herşeyi 🥰
Sen de sağol kuzum 🙏❤ burda birbirimize desteğiz. Hepimizin derdi sağlıklı bebişlere kavuşmak 🍀 umarım dualarımız en kısa zamanda gerçek olur ☺ merak ettiğin birşey olursa bana yazmaktan çekinme canım, bu yolda iyi kötü tecrübe edindim, doktor değilim ama tecrübelerimi seve seve paylaşabilirim.

Fsh değeriniz falan iyi benim amh değerim 0,55ti fsh da 12.70di şükür doğal yoldan hamile kaldım bebeğim 1 aylık oldu . Amh tek kriter değil . Doktor bana tüp bebek yapmalısın demişti ama kendim denemek istedim
Ne kadar sürede hamile kaldınız acaba 0,55 Amh ile ?

Ek biseyler yaptınız mı?

Ultrasonda kaç yumurtanız görünüyordu bilgi verebilirmisiniz rica etsem sağlıkla büyütün evladınizi. Çok sevindim sizin adınıza. Benim 003 amh fsh tavan yaptı ama düşürmek için çabalıyorum ultrasonda 2 sagda yumurtam görünüyor 1 tane solda ve 1 tane de solda kist olmak üzere. Yumurtaların çok düzensiz dedi doktor 3 ay kontrol edicem. Adetim de düzensiz oldu iyice bilgi alabilirmiyim neler yaptınız

Gerçekten rabbimin istemesiyle oluyor benim Amh 1 arkadaşımın 0,60 ve pcos var o ilkte hamile kalmış biz 9 aydır deniyoruz
Gerçekten nasip galiba herşey. Burda görüyorum genelde 0,60 in üstünde olanlar hamile kalıyor diye. Ama 001 ile gebe kalan da denk geldim demekki herşey nasip yumurta kalitesi inşallah yumurtalarımız kaliteli olur hepimiz gebe kalabiliriz.

Ne kadar sürede hamile kaldınız acaba 0,55 Amh ile ?

Ek biseyler yaptınız mı?

Ultrasonda kaç yumurtanız görünüyordu bilgi verebilirmisiniz rica etsem sağlıkla büyütün evladınizi. Çok sevindim sizin adınıza. Benim 003 amh fsh tavan yaptı ama düşürmek için çabalıyorum ultrasonda 2 sagda yumurtam görünüyor 1 tane solda ve 1 tane de solda kist olmak üzere. Yumurtaların çok düzensiz dedi doktor 3 ay kontrol edicem. Adetim de düzensiz oldu iyice bilgi alabilirmiyim neler yaptınız
Benim solda hiç yumurta yoktu sağda ise 2-3 tane vardı . 3. Ayda hamile kaldım yediklerime dikkat ettim. Kuruyemiş yedim haftada 3 kez avokado yedim folik asit kullandım ve yumurtlama günlerini değerlendirdim

Merhabalar 29 yaşındayım geçenlerde 1 buçuk yıldır evliyim son 3 aydır korunmuyoruz geçenlerde gidip hormonlarıma baktırayım dedim malesef Amh değerim düşük çıktı cumartesi yeniden doktora gidicem ama çok moralim bozuk değerlere bakıp anlayan arkadaşlar varsa destek olabilirler mi ? Ne yapmam lazım inanın bilmiyorum alttan muayene de cumartesi olucam
Değerlerim
Amh 0,63
Fsh 7,59
Lh 6,08
Prolaktin 13,07
E2 27
Tsh 1,05
Merhaba bu amh ve fah degeriyle ben tam 5 kez dogal hamile kaldım gerci 4 tanesi düşükle sonuclandı ama şükürler olsun bir kızım var🙏🏻sadece vucudumuzu desteklemek lazım

Doktor bize direk tüp bebek dedi ama ben daha 3 aydır korunmuyorum hani bi anda tüp bebek yapmak sağlık mı bilemedim tamam Amh değerim düşük ama eşiminde sperm ileri harekette düşüklük oldu ürolojiye bile göndermeden direk tüp bebek söylediler başka bi kadın doğuma gittim sağolsun çok güzel ilgilendi olabilir dedi normal yollada ama eşiniz bi ürolojiye gitsin dedi eşim yeniden sperm testi vericek güvenilir bulmadığı için doktor testi yeniden istedi bende bi sonraki reglimde Amh değerime yeniden baktırıcam çünkü doktor direk reglinde gel tüp bebek yapalım dedi maddi geçtim beyin hazır değil şuan buna bilemedim açıkçası napmam gerektiğini

X