HPV AŞISI YARDIM

teodora55

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2024
4
0
27
Merhabalar 28 yaşındayım ve hpv bulgusu görüldü smearda kolposkopi yaptıracağım 22 Mart'ta hpvnin tipi ve durumu sanırım o zaman belli olacak ama asi yaptırmam gerekiyormuş aşılar 3500 TL mi her yerde uygun bir yer bulunabilir mi Ankara'da bilen var mı acaba?? eczaneden aliniyormus sanırım ama doktor muayenesi almadan asi yapılmiyormus stres oldum iyice zamansız kanamalarım da oluyor üzgünüm

Merhabalar 28 yaşındayım ve hpv bulgusu görüldü smearda kolposkopi yaptıracağım 22 Mart'ta hpvnin tipi ve durumu sanırım o zaman belli olacak ama asi yaptırmam gerekiyormuş aşılar 3500 TL mi her yerde uygun bir yer bulunabilir mi Ankara'da bilen var mı acaba?? eczaneden aliniyormus sanırım ama doktor muayenesi almadan asi yapılmiyormus stres oldum iyice zamansız kanamalarım da oluyor üzgünüm
Galiba en uygun yerler eczaneler. Kliniklerde biraz daha üstüne koyuyorlar 200 300tl civarında belki daha fazla. Bazı eczaneler aşıyı da yapıyor bir gidip sorun isterseniz

Merhabalar 28 yaşındayım ve hpv bulgusu görüldü smearda kolposkopi yaptıracağım 22 Mart'ta hpvnin tipi ve durumu sanırım o zaman belli olacak ama asi yaptırmam gerekiyormuş aşılar 3500 TL mi her yerde uygun bir yer bulunabilir mi Ankara'da bilen var mı acaba?? eczaneden aliniyormus sanırım ama doktor muayenesi almadan asi yapılmiyormus stres oldum iyice zamansız kanamalarım da oluyor üzgünüi
İyi geceler. HPV Aşısıyla ilgili konulara bakarken sizin açtığınız konuya rastladım.
Ankara büyükşehir belediyesinde bu aşı ücretsiz yapılıyor diye bir haber görmüştüm. sosyal yardım alan 9-30 yaş arası yaş grubuna yapılıyormuş . Eksik ya da hatalı bilgi olmasın; siz belediyeden daha net bilgi alıp, şartlarını öğrenirseniz daha iyi olur..

Ankara da yasıyorum, devamlı gittiğim kadın dogum doktorum var hpv konusunda çok iyidir kendisi. Bende hpv16+ im aşı istek formu oluşturuyor doktorum, gardasil9 lu eczaneden alıyorsun aşıyı çok eczane araştırdık fakat bizde aynı şekilde 3500 civarında bir ücretle aldık daha sonra hastanenin aşı birimine gidip aşı kartı oluşturuyorlar takipte oluyorsun. Fakat sizd şunu anlatabilirim aşı biriminde ki doktor kendisi bahsetmişti sgk ya dilekçe oluşturuyorsun paranın geri iadesi için sgk ilk başta bu durumu reddediyormuş daha sonrasında ise iş mahkemesine veriyorsun aşı faturaları kutuları ile birlikte ve aşı takvimin ile birlikte ne kadar 3 doz diyelim 7 bin tuttu ise sana 7 bin geri veriyorlar bunun için dilekçe oluşturabiliyorsun bilgin olsun ama doktor muayenesi zorunlu değil diye biliyorum fakat aşıyı vurulacağın yer aşı istek formunu görmek isteyebilir

X